هر آنچه که باید درباره خیابان اصلی کوشیتسه اسلواکی بدانید

هر آنچه که باید درباره خیابان اصلی کوشیتسه اسلواکی بدانید

خیابان اصلی کوشیتسه، هر ساله گردشگران و توریست‌‌های بسیاری به کشور اسلواکی سفر می‌ کنند و اکثراً بر این عقیده هستند که خیابان اصلی کوشیتسه اسلواکی از …

راهنمای کامل خیابان اصلی کوشیتسه

هر ساله گردشگران و توریست‌‌های بسیاری به کشور اسلواکی سفر می‌ کنند و اکثراً بر این عقیده هستند که خیابان اصلی کوشیتسه اسلواکی از زیباترین و منحصر به فرد‌ترین خیابان‌‌ها، نه تنها در این کشور بلکه در کل قاره اروپا محسوب می‌ شود. خیابان فوق همواره پذیرای گردشگران و مسافران بسیاری از نقاط مختلف دنیا است که به اسلواکی سفر کرده‌‌اند.

هر آنچه که باید درباره خیابان اصلی کوشیتسه اسلواکی بدانید | یوروپ تورز

با قدم زدن در خیابان کوشیتسه می‌ توانید از نزدیک سرزندگی مردم را که به فعالیت‌‌های روزمره خود می‌ پردازند، مشاهده کنید. به واسطه توریست‌پذیر بودن این شهر کافه‌های متعددی نیز در این خیابان وجود دارد که برای استراحت و صرف قهوه بسیار دلپذیر خواهند بود. در این مقاله به معرفی بیشتر شهر کوشیتسه و خیابان اصلی آن Main Street خواهیم پرداخت.

جشن‌ های مناسبتی مختلف در خیابان اصلی کوشیتسه اسلواکی

از مهمترین جاذبه‌های گردشگری کشور اسلواکی می‌توان به برگزاری جشن‌های مناسبتی مختلف در آن اشاره کرد. خیابان اصلی کوشیتسه اسلواکی از جمله مکان‌‌های جذاب توریستی است که در طول سال به مناسبت‌‌های مختلف در آن شاهد برگزاری جشن‌‌ها و اجرای موسیقی زنده خواهید بود. با توجه به اینکه اغلب جمعیت این کشور از جمله شهر کوشیتسه اسلواکی مسیحی هستند، در ایام نزدیک به عید کریسمس بازارچه‌‌ها، نمایشگاه‌‌ها و جشن‌‌های متعددی در این خیابان برپا خواهند شد.

بر همین اساس گردشگران می‌ توانند در ایام نزدیک به عید کریسمس با سفر به این کشور و حضور در خیابان اصلی شهر کوشیتسه از نزدیک شاهد بازارها و جشن‌های کریسمس باشند. هر ساله از آغاز ماه دسامبر تا شروع روز کریسمس Christmas Market در اصلی شهر کوشیتسه بر پا می‌گردد.

سبک ساختمان‌ های مستقر در خیابان اصلی کوشیتسه

خیابان اصلی کوشیتسه اسلواکی (Kosice main street) مانند بسیاری دیگر از خیابان‌های این شهر دارای جنب و جوش بسیار بوده و مملو از روح زندگی است. بر همین اساس گردشگران همواره ترغیب به بازدید از این خیابان شده و بخشی از روزشان را به قدم زدن و تماشای خیابان اصلی کوشیتسه اختصاص می‌دهند. این خیابان از سنگ فرش‌های بسیار زیبا و چشم نوازی برخوردار است.

برخی از ساختمان‌‌های واقع شده در این خیابان از دوران قرون وسطی بر جای مانده که در کنار ساختمان‌های مدرن چهره‌ای بی‌ نظیر را به فضای خیابان اصلی کوشیتسه بخشیده است. سبک بسیاری از ساختمان‌ها و بناهای این خیابان بر اساس معماری گوتیک انجام شده که نشان از قدمت بسیار بالای آنها است.

دانشگاه‌ های معروف در خیابان اصلی شهر کوشیتسه

علاوه بر توریست‌پذیر بودن شهر کوشیتسه اسلواکی می‌توان این شهر را یک شهر محبوب برای علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور نیز عنوان کرد. چرا که در نزدیکی خیابان اصلی کوشیتسه اسلواکی، دو دانشگاه بسیار معروف وجود دارد که دانشجویان خارجی بسیاری در آنجا مشغول به تحصیل هستند. بنابراین علاوه بر لذت بردن از فضای خیابان و شهر کوشیتسه می‌توان به کسب تحصیلات عالیه نیز پرداخت.

بهترین زمان قدم زدن در خیابان اصلی کوشیتسه

همان طور که اشاره شد خیابان اصلی کوشیتسه از منحصر به فرد‌ترین خیابان‌‌های واقع در کشورهای اروپایی بوده که از مناظری دلفریب و شگفت انگیز برخوردار است.

در هر ساعتی از روز می‌توان به قدم زدن در این خیابان زیبا و جذاب پرداخت. اما بهترین زمان هنگام بعد از ظهر و غروب خورشید است که سروکله بسیاری از نوازندگان و موزیسین‌های خیابانی پیدا می‌ شود. در این هنگام شما می‌توانید در یکی از کافه‌‌های متعددی که در این خیابان وجود دارد نشسته و همزمان با صرف قهوه از موسیقی زنده و هیاهوی دلپذیر آن لذت ببرید.

بهترین زمان قدم زدن در خیابان اصلی کوشیتسه | یوروپ تورز

سخن پایانی

کوشیتسه به عنوان دومین شهر مطرح و بسیار معروف کشور اسلواکی است که جمعیتی در حدود ۲۴۰ هزار نفر دارد. این شهر به واسطه فرهنگ بی‌ نظیر مردمش و جنب و جوش مثال نزدنی که در خیابان‌های شهر از جمله خیابان اصلی کوشیتسه اسلواکی (Main Street) وجود دارد به شهری توریست‌پذیر و جذاب مبدل گردیده است.

به طوری که در سال ۲۰۱۳ به آن عنوان پایتخت فرهنگی قاره اروپا را نسبت داده‌اند. بنابراین در سفر به کشور اسلواکی و شهر کوشیتسه حتماً سری به خیابان اصلی این شهر بزنید و از نزدیک شاهد شور زندگی سنتی و مدرنیته در آن باشید.


سوالات متداول خیابان اصلی کوشیتسه

ساختمان های خیابان اصلی کوشیتسه چه ویژگی هایی دارند؟

برخی از ساختمان‌‌های واقع شده در این خیابان از دوران قرون وسطی بر جای مانده که در کنار ساختمان‌های مدرن چهره‌ای بی‌ نظیر را به فضای خیابان اصلی کوشیتسه بخشیده است. سبک بسیاری از ساختمان‌ها و بناهای این خیابان بر اساس معماری گوتیک انجام شده که نشان از قدمت بسیار بالای آنها است.

خیابان اصلی کوشیتسه علاوه بر توریست‌پذیر بودن دیگر برای چه اشخاصی مناسب است؟

علاوه بر توریست‌پذیر بودن شهر کوشیتسه اسلواکی می‌توان این شهر را یک شهر محبوب برای علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور نیز عنوان کرد. چرا که در نزدیکی خیابان اصلی کوشیتسه اسلواکی، دو دانشگاه بسیار معروف وجود دارد که دانشجویان خارجی بسیاری در آنجا مشغول به تحصیل هستند.

بهترین زمان برای قدم زدن در خیابان اصلی کوشیتسه چه زمانی است؟

بهترین زمان هنگام بعد از ظهر و غروب خورشید است که سروکله بسیاری از نوازندگان و موزیسین‌های خیابانی پیدا می‌ شود. در این هنگام شما می‌توانید در یکی از کافه‌‌های متعددی که در این خیابان وجود دارد نشسته و همزمان با صرف قهوه از موسیقی زنده و هیاهوی دلپذیر آن لذت ببرید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!