معرفی و آشنایی کامل با کاخ و پارک کادریورگ استونی

معرفی و آشنایی کامل با کاخ و پارک کادریورگ استونی

کاخ و پارک کادریورگ، یکی از جالب‌ترین مکان‌های دیدنی کشور استونی که در شهر تالین قرار دارد، عمارت بی‌نظیر کادریورگ است که در دل یک پارک شگفت انگیز واقع شده است.

کاخ و پارک کادریورگ، یکی از جالب‌ترین مکان‌های دیدنی کشور استونی که در شهر تالین قرار دارد، عمارت بی‌نظیر کادریورگ است که در دل یک پارک شگفت انگیز واقع شده است. این عمارت در واقع توسط پیتر اول در سال 1718 ساخته شد و ساخت آن نیز پس از 7 سال یعنی در سال 1725 به پایان رسید. گردشگران سالانه برای گشت و گذار در پارک زیبای این کاخ و همچنین مشاهده این سازه عظیم، به کشور استونی و شهر تالین سفر می‌کنند.

کاخ و پارک کادریورگ | یوروپ تورز

معرفی اختصاصی کاخ کادریورگ

در بزرگ ‌ترین پارک تالین، کاخ کادریورگ قرار دارد، کاخ بزرگی که توسط تزار پیتر کبیر روسیه، بنیان‌ گذار سن پترزبورگ، برای همسرش کاترین پس از فتح استونی توسط روسیه ساخته شد. در واقع، نام پارک برگرفته از زبان استونیایی نام تزارینا است.

پس از مرگ تزار پدرو در سال 1725، کار ساخت و ساز در کاخ بسیار کند پیش رفت و حتی لازم بود تا دهه‌های اول قرن بیستم منتظر ماند تا برخی از اتاق‌های ساختمان به پایان برسد. این کاخ به سبک باروک است که با نمای قرمز و سفید تزئین شده است. این ساختمان موزه هنرهای خارجی را در خود جای داده است. پشت ساختمان باغ‌های کاخ با حوض و در انتهای دیگر اقامتگاه رئیس جمهور قرار دارد.

خانه روستایی تزار پیتر

بسیار نزدیک به کاخ Kadriorg، در منطقه جنگلی، خانه روستایی قدیمی قرار دارد که تزار پیتر در آغاز قرن هجدهم زمانی که به تالین آمد و کاخ کادریورگ هنوز ساخته نشده بود، در آن اقامت داشت. خانه‌ای که در موزه قرار دارد، خانه‌ای ساده و دو طبقه است و همچنان از اثاثیه و اشیای آن زمان در آنجا نگهداری می‌شود.

خانه روستایی تزار پیتر | یوروپ تورز

معرفی Lauluväljak بخشی پر بازدیدی از کاخ و پارک کادریورگ

شمال شرقی Kadriorg Park و در سراسر خیابان Narva Maantee Lauluväljak قرار دارد. Lauluväljak در واقع یک آمفی تئاتر بزرگ در فضای باز است که در سال 1960 ساخته شده است و تقریباً 300000 نفر ظرفیت دارد و هر پنج سال یک بار بین ژوئن و جولای مهمترین رویداد در تالین برگزار می‌شود.

جشنواره آواز و رقص، که در آن هزاران نفر رقصندگان و نوازندگان نه تنها از استونی بلکه از همه کشورها اجرا می‌کنند هر ساله در این آمفی تئاتر برگزار می‌می شود. به مناسبت جشنواره سال 1989، 250000 نفر در این مکان گرد هم آمدند تا در یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های ضد شوروی که بعدها به استقلال کشور منتهی شود، حضور داشته باشند، رویدادی که بعدها “انقلاب سونگ” نام گرفت.

بخش‌ های مختلف کاخ و پارک کادریورگ

یک مکان خوب برای شروع یک تور در کاخ و پارک کادریورگ، از حوض مستطیلی قو در خیابان Weizenbergi با فواره، آلاچیق و پرندگان آغاز می‌شود. در نزدیکی حوض قو چندین ساختمان کاخ جانبی وجود دارد که برخی از آنها کافه ‌ها و موزه‌‌ها را در خود جای داده‌‌اند.

جلوی دروازه ‌های کاخ یک نگهبانی کوچک، یک ساختمان آشپزخانه و یک انبار یخی وجود دارد. ساختمان آشپزخانه موزه میکلی را در خود جای داده است که مجموعه‌ای چشمگیر از هنر وارداتی را به نمایش می‌گذارد.

در سال 2011 کاخ و پارک کادریورگ افزودنی واقعا شگفت ‌انگیز در قالب یک باغ ژاپنی طراحی شده توسط طراح مشهور منظر ژاپنی Masao Sone دریافت کرد. چشم‌انداز طبیعی گوشه شمال شرقی پارک با درختان بلند و صخره‌های سنگینش برای این کار مناسب است. این گیاهان به طور خاص برای سازگاری با آب و هوای سردتر استونی انتخاب شدند.

در بهار درختان گیلاس و رودودندرون‌ها شکوفا می‌شوند. در تابستان، باغ پر از زنبق است. پاییز با تغییر فصلی خود، رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد و قهوه‌ای را به ارمغان می‌آورد. این بزرگترین باغ عمومی رودودندرون در منطقه است. شایان ذکر است که صخره‌ها نقش مهمی در باغ دارند.

بخش‌ های مختلف کاخ و پارک کادریورگ | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب به هر آنچه که باید در رابطه با کاخ و پارک کادریورگ بدانید، پرداختیم. شما می‌توانید با سفر به استونی و رسیدن به شهر تالین، از این جاذبه گردشگری فوق العاده دیدن کنید و از تاریخ کشور استونی، اطلاعات خوبی را برای خود کسب کنید.


سوالات متداول کاخ و پارک کادریورگ

این مکان توسط چه کسی و در چه سالی ساخته شد؟

این عمارت در واقع توسط پیتر اول در سال 1718 ساخته شد و ساخت آن نیز پس از 7 سال یعنی در سال 1725 به پایان رسید.

این کاخ برای چه هدفی ساخته شد؟

در بزرگ ‌ترین پارک تالین، کاخ کادریورگ قرار دارد، کاخ بزرگی که توسط تزار پیتر کبیر روسیه، بنیان‌ گذار سن پترزبورگ، برای همسرش کاترین پس از فتح استونی توسط روسیه ساخته شد.

یکی از جذاب ترین بخش های این کاخ چیست؟

Lauluväljak در واقع یک آمفی تئاتر بزرگ در فضای باز است که در سال 1960 ساخته شده است و تقریباً 300000 نفر ظرفیت دارد و هر پنج سال یک بار بین ژوئن و جولای مهمترین رویداد در تالین برگزار می‌شود

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!