باغ های سالوست رم | معرفی – تصاویر – تاریخچه

باغ های سالوست رم | معرفی – تصاویر – تاریخچه

باغ های سالوست رم یکی از دیدنی ترین و قدیمی ترین مکان های تاریخی این شهر می باشد. در بازدید از باغ های سالوست رم می توانید به دوران گذشته رو سفر کنید.

باغ‌های سالوست رم از جمله جاذبه‌های تاریخی شهر رم است که بازمانده‌ای از دوران گذشته رم می‌باشد. این باغ‌های رومی به دست تاریخ‌شناس رومی با نام گایوس سالوستیوس کریسپوس معروف به سالوست در حدود قرن یک قبل از میلاد ایجاد شد.

مناظر زیبای این باغ‌های رومی منطقه وسیعی از قسمت شمال غربی شهر رم را در احاطه خود قرار داده است. البته در طی قرن‌ها آلاچیق‌های فراوانی همراه با مجسمه‌های زیبایی به این مجموعه اضافه شده است و یک معبد ونوس هم در محدوده باغ‌های سالوست شهر رم قرار دارد.

باغ های سالوست رم | یوروپ تورز

تاریخچه باغ های سالوست رم

این ملک (Horti Sallustiani) در ابتدا متعلق به جولیوس سزار به عنوان هورتی سزارین بود، اما پس از مرگ وی توسط مورخ Sallust به دست آمد که آن را با استفاده از ثروت خود به عنوان فرماندار استان آفریقای نوا (تازه فتح مدیا) به دست آورد. پس از خواهر زاده بزرگ نویسنده، آن را در ۲۰ میلادی به Tiberius منتقل کرد و توسط امپراطورهای روم برای چندین قرن به عنوان یک آسایش عمومی نگهداری شد.

امپراطور نروا بر اثر تب در یک ویلا در باغ‌های سالوست رم در سال ۹۸ میلادی درگذشت و این باغ‌ها یک اقامتگاه امپریالیستی باقی مانده است. تا اینکه در سال ۴۱۰ میلادی آلاریک که در شهر دروازه‌های هورتی سالوستیانی وارد شهر شده بود  توسط گاتها اخراج شد و حوادثی رخ داد که طی این اتفاقات باغ‌های سالوست رم به شدت آسیب دید و هرگز بازسازی نشده است، با این حال باغ‌های سالوست رم تا قرن ششم متروک نبودند.

بنابراین در اوایل قرن ۱۷ میلادی کاردینال Ludovice Ludovisi برادر زاده پاپ گرگوری شانزدهم این مجموعه را خریداری کرد و ویلا لودوویسی را ساخت که در طی آن چندین مجسمه مهم رومی کشف شد.

سرگذشت باغ های سالوست رم

بخش عمده‌ای از مناطق تحت اشغال باغ‌های سالوست رم به دنبال شکسته شدن ویلا لودوویسی پس از سال ۱۸۹۴ به تعداد زیادی از ساختمان‌ها تقسیم شد و پس از اتحاد ایتالیا روم به عنوان پایتخت ایتالیا گسترش یافت. توپوگرافی باستانی با پر کردن دره بین تپه‌های Quirinal و Pincio که این هورت‌ها در آن وجود داشته به طور برگشت ناپذیر تغییر یافته است. طبق برخی نوشته‌ها بقایای نگهبانان باغ‌های سالوست رم در زمان سلطنت آگوستوس سزار در آنجا یافت شده و سه اینچ اندازه داشته است.

فضای داخلی باغ های سالوست شهر رم

باغ‌هایی که در چهار قرن با ساختارهای اضافه ی‌بسیاری غنی شده است. در طی این قرن‌ها غرفه‌های متنوع و بسیاری را در دل خود جای داده است، یک معبد تا زهره، یک برج هزار قدم و مجسمه‌های یادبود از جمله دیدنی‌های درون باغ‌های سالوست رم به حساب می‌آید. البته موارد دیگری نیز در این باغ‌ها وجود دارد که عبارتند از: نسخه رومی از اویلیسک مصری که اکنون در مقابل Obelisco Sallustiano در بالای مراحل Piazza di Spagnav و نیز در بالای یکی از کلیساهای اسپانیایی با نام  Trinita dei Monti قرار دارد که در قرن شانزدهم کشف شده است.

Vorg Borghese مجسمه‌هایی هستند که نمادی از کشته شدن افرادی را نشان می‌دهد. در باغ‌های سالوست رم تاج و تخت لودوویسی در سال ۱۸۸۷ میلادی و تخت سلطان بوستون در سال ۱۸۹۴ یافت می‌شود. از دیگر دیدنی‌های این باغ شگفت انگیز آمازون خزنده است که در سال ۱۸۸۸ در نزدیکی Boncompagni در حدود بیست و پنج متر از  طریق Quintino Sella Conseatori Museo یافت شده است.

جاذبه های دیدنی در باغ های سالوست رم

در مرکز پیازا سالوستیو امروزی یک ویلایی وجود دارد که غرفه‌ای به خوبی در آن حفظ شده است. این غرفه در ابتدا در قله باغ‌های سالوست شهر رم  در یک مکان دیدنی و فوق العاده ایستاده بود و  ویژگی اصلی آن یک تالار مدور می‌باشد که توسط یک گنبد سقف بنا شده است.

جالب است بدانید زمانی که شخصی به نام فریولی گاراژ سفارت آمریکا را در این مجموعه ساخت بقایای کریپتوپور تیکوس را کشف کرد. در این باغ‌های سالوست رم یک مخزن در زیر کالجیو ژرمنکو در گوشه ویا سن نیکولا دا تولنتینو سال‌ها زنده خواهد ماند.

جاذبه های دیدنی در باغ های سالوست رم | یوروپ تورز

هورتی سالوستیانی

هورتی سالوستیانی نام خود را مدیون این واقعیت است که متعلق به مورخ Sallust می‌باشد. آنها بزرگترین پارک یادبود رم با باغ‌های و ویلا‌هایی بودند که در منطقه وسیعی آنها را در اختیار داشتند که از طریق فعلی سالاریا از طریق ونتو و دیوارهای آئورلی محدود شده است. سایر آثار در این مجموعه توسط امپراطور هادریان انجام شده است. Aurelian مخصوصا یک مسابقه اتومبیل رانی درست می‌کرد در حالی که او سوار اسب می‌شد.

در این مجموعه بزرگ سه ساختمان بزرگ در عمق ۱۴ متری سطح زمین دیده می‌شود که شامل یک تالار بزرگ مدور است در این مکان دیوارهای طاقچه‌ای باز شده‌اند که دو مورد از آنها به اتاق‌های جانبی دسترسی دارند. که احتمالا همان چشمه‌های یادبود هستند. بسیاری از مجسمه‌های بی‌نظیر باغ‌های سالوست رم مانند Galata Morente در موزه‌های Capitoline نگهداری می‌شوند. حتی چشمی که از سال‌های ۱۷۸۹ در بالای اسپانیا قدم گذاشته شده از هورتی سالوستیانی است.

زیباترین باغ در شهر رم

شاید مشهورترین باغ در میان پارک‌های بزرگ روم باستان همان باغ‌های سالوست رم باشد که در قسمتی از حومه روم بین تپه‌های Quirinal و pincian قرار گرفته است. در این باغ طی سال‌های متمادی دکوراسیون و مجسمه‌ها مدام بازسازی و تنظیم مجدد شدند که این می‌تواند نشان دهنده تعداد زیادی از مجسمه‌ها در این پارک بزرگ باشد.

تاریخ شناسان گفته‌اند در قلب این پارک دره‌ای باریک بوده که امروزه کاملا زیر آب ساختمان‌های قرن نوزدهم فرو رفته است. البته از یک طرف توسط یک ساختمان مسکونی سه طبقه بزرگ بسته شده است، امروزه از بقایای این دره از اوایل قرن دوم میلادی هنوز هم در پیازا دیده می‌شود.

گالری مجسمه ها در پارک سالوست رم

در سال ۱۹۰۶ در این باغ Museo Nazionale کشف شد و یک دهانه بقعه بنای یادبود است که در نیمه دوم قرن اول قبل از میلاد مسیح ازسنگ مرمر پنتلیک در آتن به عنوان یک زینت باغ برای بازار رومی تزیین شده است که هم اکنون در موزه لوور قرار دارد.

بهتر است بدانید در حال مرگ گالاتاتیان که گاه در موزه کاپیتولین به نام گلادیاتور در حال مرگ خوانده می‌شود از طریق Campidiglio به باغ‌های سالوست رم وارد شده است. عرش لودوویسی یا همان تخت لودوویسی یک بلوک مجسمه‌ای باستانی از سنگ مرمر سفید است که در قسمت پشتی خالی شده و با نقش برجسته‌ای بر روی سه صورت بیرونی حک شده است که اکثریت آن را به عنوان یونان غربی قرار می‌دهند. این تخت از زمان خرید آن برای دولت ایتالیا در سال ۱۸۹۴ تاکنون محافظت شده است.

نقش مجسمه ها بر تخت لودوویسی

نقش برجسته مرکزی معمولا با خواندن آفرودیت از دریا، نقوش معروف به زهره آنادیومن خوانده می‌شود که  یک الهه را نشان می‌دهد که همراه دو هورا از پشت با استفاده از چسباندن پارچه‌های دیافراگم قصد دارند زن لختی را از کمر به پایین محجبه کنند.

نقش سمت راست یک زن محجبه را نشان می‌دهد که بر روی یک پایه در حال بخور دادن می‌باشد و نقش دیگری یک دختر برهنه جوان را نشان می‌دهد که با یک زانو به سمت دیگری پرتاب شده و نشسته و  موهای او به حالت خاصی بسته شده است. از مجسمه‌های دیگر باغ‌های سالوست رم مجسمه یونانی می‌باشد که این مجسمه اصل یونانی از قرن پنج قبل از میلاد در نزدیکی Via Collina و Piazza Sallustio رم یافت شده است.

چهره این مجسمه شخصی را نشان می‌دهد که با صورتی زخمی از پشت به ضرب گلوله کشته شده و یکی از چهارده فرزند آمفئون از تبس و نیوب است که طبق اسطوره Niobe به لاتو مادر الهه آپولو و آرتمیس اهانت کرده است. خوب است بدانید در دوران روم باستان اسطوره نیوبیدها موضوع آثار هنری متعددی بودند.

نقش مجسمه ها بر تخت لودوویسی | یوروپ تورز

نزدیکترین هتل به باغ سالوست

چنانچه قصد بازدید از جاذبه‌های دیدنی در باغ‌های سالوست رم  را دارید نزدیک‌ترین محل برای اقامت شبانه و استفاده از خدمات و امکانات رفاهی گرند هتل پالاس رم می‌تواند بهترین گزینه به شمار آید. این هتل با داشتن پنج ستاره در منطقه ویا ونتو درست در رو به روی سفارت آمریکا قرار دارد که در زمانی کمتر از پنج دقیقه شما می‌توانید به راحتی به باغ‌های سالوست رم و همچنین میدان پیازا و البته ایستگاه مترو برسید.

بازدید کنندگان می‌توانند با استفاده از خط A متروی باربرینی خود را به پله‌های معروف اسپانیایی برسانند. کلیسای سنت پیتر و همینطور موزه واتیکان از جمله جاذبه‌های گردشگری در اطراف باغ‌های سالوست است که در فاصله سه کیلومتری از گرند هتل پالاس رم قرار واقع شده‌اند. اگر قصد رفتن به فرودگاه مشهور شهر رم به نام چیمپینو را دارید باید در مسافت ۱۵ کیلومتری از باغ سالوست به دنبال آن بگردید.

بازدید کنندگان در این هتل می‌توانند خدمات ویژه‌ای نظیر اینترنت رایگان، سالن کنفرانس، سالن ورزش، مینی بار، ترانسفر بین شهری و بسیاری امکانات رفاهی و تفریحی مختلفی را در اختیار بگیرند.

معروف ترین جاذبه نزدیک به باغ سالوست

پله‌های اسپانیایی که از ۱۳۵ پله تشکیل شده است در سال ۱۷۲۳ تا سال ۱۷۲۵ ساخته شد. این پله‌ها یکی از مشهورترین جاذبه گردشگری در شهر رم نزدیک به باغ‌های سالوست می‌باشد که طرح این مکان را معماری ایتالیایی با نام فرانچسکو دی سانکتیس داده  و همچنین هزینه ساخت آن را میراث دیپلمات فرانسوی تامین کرده است.

این پله‌ها برای برقراری ارتباط بین سفارت اسپانیا و همچنین کلیسای ترینیتا دی مونتی در هنگام سرپرستی پادشاهی فرانسه ساخته شده‌اند و به دلیل قرار گرفتن در محدوده میدان پیازا دی اسپانیا به پله‌های اسپانیایی شهرت دارند.

ستون‌های هرمی شکلی از جنس سنگ در قسمت بالای پله‌های اسپانیایی جای گرفته‌اند که نسخه کپی شده‌ای از ستون‌های رومی در قرن دوم از ستون‌های هرمی شکل فلامینیان مصری می‌باشد که در ۳۲۰۰ سال پیش برای رامسس دوم بنا شده‌اند و در پیازا دل پوپولو وجود دارد.

این ستون‌های هرمی شکل که امروزه در قسمت بالای پله‌های اسپانیایی خودنمایی می‌کنند ابتدا در باغ‌های سالوست رم قرار داشته است که در سال ۱۷۸۹ به تقاضای پاپ پیوس ششم به بالاترین قسمت پله‌های اسپانیایی در نزدیکی این باغ مشهور منتقل شده است.


سوالات متداول باغ های سالوست رم

باغ های سالوست رم در ابتدا برای چه کسی بوده است؟

این ملک در ابتدا متعلق به جولیوس سزار به عنوان هورتی سزارین بود، اما پس از مرگ وی توسط مورخ Sallust به دست آمد که آن را با استفاده از ثروت خود به عنوان فرماندار استان آفریقای نوا (تازه فتح مدیا) به دست آورد.

بخش های داخلی مهم این باغ چه چیزهایی هستند؟

باغ‌هایی که در چهار قرن با ساختارهای اضافه ی‌بسیاری غنی شده است. در طی این قرن‌ها غرفه‌های متنوع و بسیاری را در دل خود جای داده است، یک معبد تا زهره، یک برج هزار قدم و مجسمه‌های یادبود از جمله دیدنی‌های درون باغ‌های سالوست رم به حساب می‌آید.

باغ های سالوست رم چندمین باغ زیبای شهر رم است؟

شاید مشهورترین باغ در میان پارک‌های بزرگ روم باستان همان باغ‌های سالوست رم باشد که در قسمتی از حومه روم بین تپه‌های Quirinal و pincian قرار گرفته است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!