صومعه مقدس سنت استفان یونان | معرفی – ساعات بازدید – تصاویر

صومعه مقدس سنت استفان یونان | معرفی – ساعات بازدید – تصاویر

صومعه مقدس سنت استفان یونان، یکی از بناهای تاریخی بی‌نظیر در کشور یونان است که در قرن شانزدهم ساخته شده و در سال 1545 نیز برای اولین بار تعمیراتی بر روی آن …

صومعه مقدس سنت استفان یونان یکی از بناهای تاریخی بی‌نظیر در کشور یونان است که در قرن شانزدهم ساخته شده و در سال 1545 نیز برای اولین بار تعمیراتی بر روی آن اعمال شده است. این مکان در طول جنگ جهانی دوم بمباران بسیاری را به خود دید که باعث شد بخش‌های عظیمی از آن تغییراتی را برای خود به همراه داشته باشند. پس از جنگ جهانی دوم، راهبه‌ها تصمیم به بازسازی و مرمت این بنا گرفتند و در حال حاضر نیز صومعه مقدس سنت استفان توسط همین اشخاص نگهداری می‌شود.

صومعه مقدس سنت استفان یونان | معرفی - ساعات بازدید - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی صومعه مقدس سنت استفان

صومعه آگیوس استفانوس یا سنت استفان با اختلاف، قابل دسترس‌ترین صومعه در یونان است، جایی که به جای پله‌ها به سادگی از یک پل کوچک عبور می‌کنید تا به ورودی آن برسید. این مکان برای بازدیدکنندگانی که دارای مشکلات حرکتی هستند و نمی‌توانند از پله‌ها استفاده کنند و در عین حال مایلند تجربه واقعی بازدید از صومعه‌های مقدس یونان را برای خود رقم بزنند، گزینه ایده آلی است.

آغاز فعالیت صومعه مقدس سنت استفان (Holy Monastery of St. Stephen Greece) به اوایل قرن دوازدهم و اولین راهبان گوشه نشین که بر روی صخره مستقر شدند، برمی گردد. قرن‌ها بعد، هوسیوس آنتونیوس، در نیمه اول قرن شانزدهم و هوسیوس فیلوتئوس، که کاتولیکون کوچک و زیبای قدیمی را در دست داشت، کلیسای کنونی آگیوس استفانوس را در سال 1545 بازسازی یا بهتر است بگوییم از نو ساخت. در حال حاضر نیز این شخص به عنوان بنیانگذاران صومعه مقدس سنت استفان نام برده می‌شود.

اطلاعات عمومی مربوط به بازدید از صومعه مقدس سنت استفان

برای بازدید راحت‌تر از صومعه مقدس سنت استفان، بهتر است اطلاعات عمومی زیر را مد نظر خود قرار داد:

جدول زمانی تابستانی
ساعت بازدید: 9:00 الی 13:30 و 15:30 الی 17:30. صومعه در روزهای دوشنبه تعطیل می‌ماند.
جدول زمانی زمستانی
ساعت بازدید: 9:30 الی 13:00 و 15:00 الی 17:00. صومعه در روزهای دوشنبه تعطیل می‌ماند.
شماره تماس
22279 24320 30+
برای ورود به صومعه لباس مناسب برای همه الزامی است. لباس بدون آستین و شورت بالای زانو برای مردان ممنوع است و در صورت لباس پوشیدن از دسترسی به آن منع خواهید شد. برای خانم‌‌ها دامن و شال در ورودی در صورتی که چنین لباسی برای پوشاندن ندارند، موجود است.

اطلاعات عمومی مربوط به بازدید از صومعه مقدس سنت استفان | یوروپ تورز

نگاهی دقیق‌ تر به این مکان مقدس در کشور یونان

صومعه مقدس سنت استفان دارای دو کلیسای کوچک است. کلیسای قدیمی سنت استیون قرن پانزدهمی که در طول جنگ جهانی دوم و متعاقب آن جنگ داخلی یونان به شدت آسیب دید و کلیسای جامع اصلی قرن هجدهم که به سنت کارلامبوس اختصاص یافته و شامل آثار مقدس او است.

مانند اکثر صومعه‌های ارتدکس یونانی، آگیوس استفانوس دارای آثار مقدسِ مقدسین یا بنیانگذاران خود در کلیسای اصلی خود است. شما می‌توانید از این صومعه دیدن کنید تا مناظر دیدنی به سمت دره وسیع تسالی، رودخانه پینیوس و رشته کوه پیندوس در سراسر دشت را ببینید. شما همچنین می‌توانید مناظر بکر شهر کالاباکا را از ارتفاع 300 متری از سطح زمین در این صومعه بازدید کنید! اگر می‌خواهید در مورد اسطوره‌ها و تاریخ صومعه آگیوس استفانوس بیشتر بدانید، به یکی از تورهای این مکان بپیوندید تا در کنار افرادی که به تاریخ این صومعه تسلط دارند، بازدید را انجام دهید.

آیا نیاز است با ماشین به صومعه برویم یا میتوان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرد؟

دلایل زیادی برای عدم نیاز به رانندگی در حین کاوش در صومعه مقدس سنت استفان وجود دارد؛ مثلا اگر راننده خوبی در جاده‌ها نیستید، توصیه نمی‌کنیم برای رسیدن به این صومعه از خودرو استفاده کنید، زیرا جاده‌های پر پیچ و خمی دارد؛ یا اگر می‌خواهید از جاده خوش منظره لذت ببرید و در مورد جاده‌های باریک و پر پیچ و خم استرس نداشته باشید، توصیه می‌کنیم از خودروهای اجاره‌ای استفاده نکنید. از طرفی دیگر، کمبود فضای پارک در خارج از صومعه‌ به‌ ویژه در فصل تابستان پدیده ‌ای شایع است. بنابراین با پیوستن به یکی از تورها با خیالی آسوده به بازدید از این مکان مقدس بپردازید.

آیا نیاز است با ماشین به صومعه برویم یا میتوان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرد؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب ما به معرفی صومعه مقدس سنت استفان پرداختیم. می‌توانید با رزرو یک تور بازدید از صومعه مقدس سنت استفان، به راحتی از این مکان بی‌نظیر دیدن کرده و با تاریخ یونان بیشتر آشنا شوید.


سوالات متداول صومعه مقدس سنت استفان یونان

بنیانگذار صومعه مقدس سنت استفان یونان چه کسی است؟

هوسیوس آنتونیوس، در نیمه اول قرن شانزدهم و هوسیوس فیلوتئوس، که کاتولیکون کوچک و زیبای قدیمی را در دست داشت، کلیسای کنونی آگیوس استفانوس را در سال 1545 بازسازی یا بهتر است بگوییم از نو ساخت. در حال حاضر نیز این شخص به عنوان بنیانگذاران صومعه مقدس سنت استفان نام برده می‌شود.

یکی از دلایل عدم نیاز به وسیله نقلیه برای رفتن به صومعه مقدس سنت استفان یونان چیست؟

از طرفی، کمبود فضای پارک در خارج از صومعه‌ به‌ ویژه در فصل تابستان پدیده ‌ای شایع است. بنابراین با پیوستن به یکی از تورها با خیالی آسوده به بازدید از این مکان مقدس بپردازید.

افراد برای ورود به صومعه مقدس سنت استفان یونان باید چه شرایطی را دارا باشند؟

برای ورود به صومعه لباس مناسب برای همه الزامی است. لباس بدون آستین و شورت بالای زانو برای مردان ممنوع است و در صورت لباس پوشیدن از دسترسی به آن منع خواهید شد. برای خانم‌‌ها دامن و شال در ورودی در صورتی که چنین لباسی برای پوشاندن ندارند، موجود است.

ساعات بازدید از این صومعه چگونه است؟

جدول زمانی تابستانی، ساعت بازدید: 9:00 الی 13:30 و 15:30 الی 17:30. صومعه در روزهای دوشنبه تعطیل می‌ماند.
جدول زمانی زمستانی، ساعت بازدید: 9:30 الی 13:00 و 15:00 الی 17:00. صومعه در روزهای دوشنبه تعطیل می‌ماند.

در حال حاضر قابل دسترس ترین صومعه در یونان کدام صومعه است؟

صومعه آگیوس استفانوس یا سنت استفان با اختلاف، قابل دسترس‌ترین صومعه در یونان است، جایی که به جای پله‌ها به سادگی از یک پل کوچک عبور می‌کنید تا به ورودی آن برسید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!