موزه اسکی هولمن کولن اسلو | دیدنی ها – ساعات بازدید – تاریخچه

موزه اسکی هولمن کولن اسلو | دیدنی ها – ساعات بازدید – تاریخچه

موزه اسکی هولمن کولن اسلو، (به نروژی: Skimuseet i Holmenkollen) در پایه پرش اسکی هولمنکولن در اسلو، کشور نروژ واقع شده است. موزه اسکی هولمن کولن اسلو در سال …

موزه اسکی هولمن کولن اسلو درون سکوی پرش اسکی المپیک قرار دارد. بازدید کنندگان علاوه بر این که می‌توانند منظره بی‌نظیری از اسلو را مشاهده کنند، اطلاعاتی در رابطه با تاریخچه 4000 ساله ورزش اسکی را نیز مطالعه می‌کنند. در فصل زمستان، این سکو برای انجام مسابقات اسکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای افرادی که در این زمینه حرفه‌ای نیستند، شبیه ساز‌های بسیاری وجود دارد.

موزه اسکی هولمن کولن اسلو | دیدنی ها - ساعات بازدید - تاریخچه | یوروپ تورز

معرفی موزه اسکی هولمن کولن اسلو

موزه اسکی هولمن کولن (به نروژی: Skimuseet i Holmenkollen) در پایه پرش اسکی هولمنکولن در اسلو، کشور نروژ واقع شده است. موزه اسکی هولمن کولن اسلو در سال 1923 تاسیس شد و تا به امروز، قدیمی‌ترین موزه اسکی جهان به حساب می‌آید. مبتکر این موزه معمار Hjalmar Welhaven نام دارد. تا سال 1951، این مجموعه در ساختمانی در محله اسلو در Frognerseteren قرار داشت. در ارتباط با بازسازی هولمن کولباکن در سال 1951، مجموعه موزه به محل جدیدی در هولمن کولباکن منتقل شد.

این موزه شامل 4000 سال تاریخ اسکی است که با کنده کاری‌های صخره‌ای مربوط به عصر حجر شروع می‌شود. همچنین اسکی بازان و اسکی‌های عصر وایکینگ‌ها را به نمایش می‌گذارد. علاوه بر این، تجهیزات مورد استفاده در سفرهای قطبی فریتیوف نانسن و رولد آموندسن را نیز نمایش می‌دهد. موزه اسکی متعلق به Skiforeningen است و توسط همین مجموعه اداره می‌شود. این انجمن مسئول سازماندهی ورزش‌ها، فعالیت‌ها و رویدادها در پارک ملی هولمنکولن است.

زیپ لاین Kollensvet

از آوریل تا اکتبر، موزه اسکی هولمن کولن اسلو میزبان یک فعالیت هیجان انگیز دیگر است. زیپ لاین Kollensvet فرصتی گران قیمت و در عین حال مهیج برای دیدن همان منظره اسکی پرش‌های حرفه‌ای است که بر فراز شهر اوج می‌گیرند. از اواسط ژوئن تا اوت، این خط از 11 صبح تا 6 بعد از ظهر دوشنبه تا جمعه و ظهر تا 6 بعد از ظهر شنبه تا یکشنبه باز است. خارج از این زمان‌های معرفی شده، ساعات کاری فقط در تعطیلات آخر هفته است. برای جلوگیری از انتظار طولانی، به خصوص در تعطیلات آخر هفته، می‌توانید با پرداخت 500 کرون بیشتر، به رزرو آن بپردازید.

زیپ لاین Kollensvet | یوروپ تورز

کلیسای هولمنکولن (هولمنکولن کاپل)

کلیسای هولمنکولن مشرف به موزه اسکی هولمن کولن اسلو واقع شده است، کلیسایی با ظاهری سنتی که تاریخ تاریکی را در خود پنهان کرده است. در سال 1993، نوازندگان گروه نروژی بلک متال امپراتور (Emperor)، کلیسای اصلی را در اوایل دهه 1990، به آتش کشیدند. این کلیسا چند سال بعد بازسازی شد تا شباهت زیادی به کلیساهای سنتی نروژ داشته باشد و اکنون یکی از محبوب‌ترین مکان‌های شهر برای برگزاری مراسم عروسی است. این کلیسا تنها ساعت 11 صبح یکشنبه برای خدمات باز است.

چه زمانی و چگونه از موزه اسکی هولمن کولن اسلو دیدن کنیم؟

برج پرش اسکی، موزه و شبیه سازها هر روز از 10 صبح تا 4 بعد از ظهر با ساعات طولانی 9 صبح تا 8 شب از ماه ژوئن تا آگوست باز هستند. بلیت ورودی برج و موزه پرش اسکی 130 کرون بوده و شبیه‌ ساز نیز 75 کرون هزینه دارد، اما محوطه پرش اسکی و فروشگاه برای کاوش رایگان است.

نکته مهم: تنها راه رسیدن به این مجموعه، استفاده از حمل و نقل عمومی T-Bane است. پس از این که به این مجموعه رسیدید، برای رسیدن به سالن اسکی از ایستگاه هولمنکولن، به دمت ۱۰ دقیقه پیاده روی در سربالایی خواهید داشت اگر در فصل زمستان از آن جا بازدید می‌کنید، از قبل در www.holmenkollen.com را چک کنید تا از اخبار مهم اطلاع داشته باشید. از سویی دیگر، دیدن ورزشکارانی در سطح المپیک که در عرصه بیاتلون و در مسیرهای کراس کانتری اطراف هولمن کولن تمرین می‌کنند، می‌تواند این شانس را برای شما به وجود آورد که با آن‌ها گپی زده و عکس یادگاری بگیرید.

چه زمانی و چگونه از این مجموعه دیدن کنیم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب ما سعی بر این داشتیم تا شما عزیزان را با موزه اسکی هولمن کولن اسلو آشنا کنیم. از این که ما را تا انتها همراهی کردید، بسیار سپاس گزاریم و امیدواریم که اطلاعاتی مفید را در اختیار شما کاوش گران عزیز قرار داده باشیم.


سوالات متداول موزه اسکی هولمن کولن اسلو

چه زمان می توان از زیپ لاین Kollensvet در موزه اسکی هولمن کولن اسلو استفاده نمود؟

از آوریل تا اکتبر، موزه اسکی هولمن کولن اسلو میزبان یک فعالیت هیجان انگیز دیگر است. زیپ لاین Kollensvet فرصتی گران قیمت و در عین حال مهیج برای دیدن همان منظره اسکی پرش‌های حرفه‌ای است که بر فراز شهر اوج می‌گیرند.

موزه اسکی هولمن کولن اسلو در کجا واقع شده است؟

موزه اسکی هولمنکولن (به نروژی: Skimuseet i Holmenkollen) در پایه پرش اسکی هولمنکولن در اسلو، کشور نروژ واقع شده است.

ساعات بازدید این موزه چگونه است؟

برج پرش اسکی، موزه و شبیه سازها هر روز از 10 صبح تا 4 بعد از ظهر با ساعات طولانی 9 صبح تا 8 شب از ماه ژوئن تا آگوست باز هستند.

قیمت بلیط این موزه چقدر است؟

بلیت ورودی برج و موزه پرش اسکی 130 کرون بوده و شبیه‌ ساز نیز 75 کرون هزینه دارد، اما محوطه پرش اسکی و فروشگاه برای کاوش رایگان است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!