تپه صلیب ها لیتوانی | تاریخچه – آدرس – تصاویر

تپه صلیب ها لیتوانی | تاریخچه – آدرس – تصاویر

تپه صلیب ها لیتوانی، تپه صلیب ها لیتوانی یکی از خاص‌ترین مکان‌هایی که می‌توانید از آن بازدید کنید، تپه صلیب‌ها(Hill of crosses) ، همان طور که از نام آن …

تپه صلیب ها لیتوانی یکی از خاص‌ترین مکان‌هایی که می‌توانید از آن بازدید کنید، تپه صلیب‌ها(Hill of crosses) ، همان طور که از نام آن مشخص است، تپه‌ای سراسر پوشیده از صلیب است؛ صلیب‌هایی که به راحتی قابل شمارش نیستند. بسیاری از گردشگران، این تپه را منحصر به فرد عنوان می‌کنند و دیدن از این تپه مقدس را ارزشمند بیان می‌کنند. تا انتهای مقاله همراهی کنید تا با تاریخچه و دیگر موارد تپه صلیب ها لیتوانی دیدنی بیشتر آشنا شوید.

تپه صلیب ها لیتوانی | تاریخچه - آدرس - تصاویر | یوروپ تورز

تاریخچه صلیب‌ ها لیتوانی

برخی از افراد معتقد هستند که منشأ دقیقی از تپه صلیب‌ها در دسترس نیست. برخی دیگر تاریخچه آن را به اوایل قرن نوزدهم نسبت می‌دهند. زمانی که لیتوانی جزئی از امپراتوری روسیه بود و قیام‌های پی‌در‌پی علیه تزار روسیه اتفاق می‌افتاد. بسیاری از مردم جان خود را در این شورش‌ها از دست دادند. پیکر خیلی از افراد به دست خانواده‌ها نرسید.

مردم نیز با قرار دادن صلیب‌ها بر روی این تپه، به کشته شدگان ادای احترام می‌کردند. دولت بارها خواست از این صلیب‌ها و حرکت مردم جلوگیری کند؛ اما موفق نشد. با وجود مخالفت و ظلم سیاسی حاکم بر آن زمان، این تپه به رشد خود ادامه داد. طولی نکشید که تپه صلیب‌ها به نماد قدرت و امید مردم لیتوانی تبدیل شد.

تاریخچه تپه صلیب‌ ها لیتوانی بارها و بارها توسط شوروی اشغالی تخریب شد؛ اما اراده مردم باعث شد دوباره از نو ساخته شود. هر بار که تپه خراب می‌شد، مردم شب و نصف شب، هر زمان که می‌توانستند صلیب جدید در این مکان می‌کاشتند. به همین دلیل بعد از آزادی لیتوانی، این مکان دارای اهمیت و محبوبیت زیادی شد.

همین تپه موجب شده، در طول نسل‌ها، سنت حکاکی شمایل‌های مذهبی منتقل شود. صلیب‌سازی توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی لیتوانی به رسمیت شناخته شد. این حکاکی صلیب، نماد هویت ملی و مذهبی لیتوانی بوده که به اتحاد جامعه در مقابله با ناملایمات می‌انجامد.

تاریخچه مختصری از تپه صلیب‌ ها لیتوانی | یوروپ تورز

تپه صلیب‌ ها لیتوانی کجاست؟

تپه صلیب‌ها فقط یک تپه کوچک بوده که در میان مزارع مسطح قرار دارد. این تپه در شمال لیتوانی و در 10 کیلومتری شمال شهر شولی این کشور قرار دارد. صلیب‌های این تپه قابل شمارش نیستند؛ به همین دلیل در برخی منابع تعداد صلیب‌ها را صد هزار و در برخی منابع دیگر دویست هزار و سیصد هزار صلیب عنوان کرده‌اند. هیچ طرح خاصی در مورد طراحی و چگونگی قرار گرفتن صلیب‌ها در این تپه وجود ندارد. همه صلیب‌ها بدون برنامه یا نقشه خاصی چیده شده‌اند.

همین به هم ریختگی صلیب‌ها به زیبایی این تپه می‌افزاید؛ و البته آن را تا حدودی ترسناک نیز می‌کند. برخی از صلیب‌ها با چوب ساخته شده و برخی دیگر با فلز ساخته شده‌اند. ارتفاع برخی از صلیب‌ها زیاد بوده ولی اکثر آنها دارای اندازه کوچکی هستند. برخی از این صلیب‌ها دارای قدمتی بیش از 100 سال هستند.

برخی دیگر نیز به تازگی ساخته شده و به بقیه صلیب‌ها اضافه شده‌اند. مردم محلی و همچنین گردشگران می‌توانند صلیب جدید به این صلیب‌ها اضافه کنند؛ با این تفاسیر، اگر آمار دقیق صلیب‌ها موجود نباشد و روز به روز به تعداد آنها اضافه شود جای تعجب ندارد.

در تپه صلیب‌ ها لیتوانی منتظر دیدن چه چیزی باشیم؟

به این صلیب‌های سرگردان، تصاویر قدیسان، مجسمه‌های مذهبی و همچنین چندین هزار تسبیح آویزان شده به صلیب‌های سرگردان در باد را اضافه کنید. هرج و مرج و نامنظمی زیبا و بی‌نظیری را خواهید دید که در هیچ کجای دنیا این بی‌نظمی زیبا و در عین حال ترسناک را نخواهید یافت.

در تپه صلیب‌ ها لیتوانی منتظر دیدن چه چیزی به جزء صلیب باشیم؟ | یوروپ تورز

تصور کنید که از این مکان، در شب دیدن کنید! این مکان، گردشگران زیادی را در سفر به لیتوانی جذب خود کرده است. بازدیدکنندگان زیادی بدون اینکه متوجه گذر زمان شوند، ساعت‌ها در میان صلیب‌ها قدم زده و نوشته‌های روی آنها را خوانده‌اند. آنها به دنبال مکانی مناسب برای صلیب مهمان خود می‌گردند. زمانی که بازدیدکنندگان، تپه صلیب‌ها را ترک می‌کنند تا ساعت‌ها صلیب‌ها و تسبیح‌های سرگردان در باد، جلوی چشمانشان می‌رقصند.


سوالات متداول تپه صلیب ها لیتوانی

از خاص ترین مکان های دیدنی لیتوانی کدام است ؟

یکی از خاص‌ترین مکان‌هایی که در لیتوانی می‌توانید از آن بازدید کنید، تپه صلیب‌ها است.

تپه صلیب ها در کجای لیتوانی قرار دارد ؟

این تپه در شمال لیتوانی و در 10 کیلومتری شمال شهر شولی این کشور قرار دارد.

در تپه صلیب ها چه چیزهایی میبینیم ؟

تصاویر قدیسان، مجسمه‌های مذهبی و همچنین چندین هزار تسبیح آویزان شده به صلیب‌های سرگردان در باد را اضافه کنید. هرج و مرج و نامنظمی زیبا و بی‌نظیری را خواهید دید که در هیچ کجای دنیا این بی‌نظمی زیبا و در عین حال ترسناک را نخواهید یافت.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!