میدان قهرمانان بوداپست | مکانی برای تماشای تاریخ

میدان قهرمانان بوداپست | مکانی برای تماشای تاریخ

میدان قهرمانان بوداپست، بزرگ ترین و نمادین ترین میدان بوداپست با مجسمه های تاریخی و یادبودی که نماد دانش و جلال، کار و رفاه، جنگ و صلح هستند.

میدان قهرمانان بوداپست مانند بسیاری از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهر بوداپست دیدنی است. این میدان، نمادین‌ترین میدان و همچنین بزرگ‌ترین میدان شهر است. بنای یادبود هزاره بر آن تسلط دارد. از طرف دیگر ستونی به ارتفاع 36 متر در وسط میدان قرار دارد که فرشته طلایی گابریل با تاج مجارستانی و یک صلیب به چشم می‌خورد. این بنای تاریخی، دارای مجسمه‌های زیاد و زیبایی بوده و در اطراف میدان، مکان‌های دیدنی زیاد دیگری وجود دارد. در این مقاله، ما را همراهی کنید تا با این میدان زیبا بیشتر آشنا شوید.

میدان قهرمانان بوداپست | مکانی برای تماشای تاریخ | یوروپ تورز

تاریخچه مختصری از میدان قهرمانان بوداپست

ساخت و ساز میدان قهرمانان بوداپست (Heroes’ Square) در سال 1896 برای بزرگداشت هزارمین سالگرد فتح حوضه کارپات توسط مجارستان و تأسیس دولت در سال 896 آغاز شد. این پروژه بخشی از یک پروژه ساختمانی بسیار بزرگ‌تر بود که ساخت و ساز آن در سال 1900 با گسترش و نوسازی خیابان آندراسی و ساخت و ساز اولین خط مترو در بوداپست به پایان رسید. در این زمان بود که میدان نام قهرمانان را دریافت کرد. در 16 ژوئن 1986 جمعیتی حدود 250000 نفر برای تدفین مجدد تاریخی «ایمره ناگی» که در ژوئن 1958 اعدام شده بود، در میدان تجمع کردند

مجسمه‌ های تاریخی و یادبودی میدان قهرمانان

در قسمت جلویی میدان قهرمانان بوداپست یک بنای یادبود (سنوتاف) سنگی بزرگ قرار دارد که توسط یک زنجیر آهنی زینتی، احاطه شده است. این بنای یادبود به یاد قهرمانانی که جان خود را برای آزادی مردم و استقلال ملی مجارستان فدا کرده‌اند، بنا شده است.

درست در پشت سنوتاف، ستونی قرار دارد که بالای آن، مجسمه فرشته جبرییل قرار دارد. این مجسمه در دست راست خود، تاج مقدس سنت استفان، اولین پادشاه مجارستان را دارد. در دست چپ خود نیز یک صلیب حواری دو میله‌ای دارد. این نماد توسط پاپ برای قدردانی از تلاش‌های او برای تبدیل مجارستان به مسیحیت اعطا شده است. در مجارستان به آن، صلیب دوتایی یا صلیب دوگانه حواریون گفته می‌شود.

در پایه ستون، گروهی متشکل از هفت پیکر سوار بر اسب، به نمایندگی از سرداران مجارستانی که مردم را به سمت حوضه کارپات هدایت کردند، قرار دارد. نفر جلویی بنیانگذار ملت مجارستان محسوب می‌شود؛ و پشت سر او نیز رؤسای الود، اوند، کوند، تاس، هوبا و توهوتوم قرار دارند. در سوابق تاریخی، درباره این افراد اطلاعات کمی در دسترس است، لباس‌ها و اسب‌های مجسمه‌ها بیشتر حالت افسانه داشته تا اینکه یک گواه تاریخی باشند.

بالای لبه بیرونی ستون، سمت چپ، مجسمه مردی با داس و زنی در حال کاشت بذر خودنمایی می‌کنند که نشان دهنده کار و ثروت هستند. در لبه داخلی بالای ستون، سمت چپ، یک مرد در حال راندن یک ارابه با شلاق مار شکل بوده که نشان دهنده ارابه جنگی است.

مجسمه‌ های تاریخی و یادبودی میدان قهرمانان | یوروپ تورز

چند حقیقت جالب درباره میدان قهرمانان بوداپست

درباره میدان قهرمانان بوداپست چند حقیقت وجود دارد که شاید برایتان جالب باشند:

  • مجسمه‌های موجود در میدان، آثار هنرمندان مختلف هستند.
  • ماکت این میدان بوداپست، در چین ساخته شده است.
  • میدان قهرمانان، بزرگ‌ترین میدان بوداپست بوده و به همین دلیل اغلب به عنوان مکانی برای رویدادهای بزرگ فرهنگی، مذهبی و سیاسی انتخاب می‌شود.
  • این میدان در سال 2001 به طور کامل بازسازی شد تا اطمینان حاصل شود که امروز در شکوه اصلی خود قرار دارد.
  • دارای مجسمه‌های تاریخی با چهار نماد دانش و جلال، کار و رفاه، جنگ و صلح است.

مکان‌ های دیدنی دیگر در نزدیکی میدان قهرمانان بوداپست

موزه هنرهای زیبا، شما را به سفری در زمان دعوت می‌کند، آثار تاریخی و هنری از دوران باستان تا پایان قرن هجدهم در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند.
تالار هنر نیز نمایشگاهی است که آثار هنری هنرمندان معاصر را ارائه می‌دهد. استخر حرارتی که در نزدیکی میدان قرار دارد، برای استراحت و تمدد اعصاب بسیار عالی است. قدم زدن در پارک زیبای شهر را فراموش نکنید، این پارک در پشت میدان قهرمانان قرار دارد و از محبوب‌ترین پارک‌های بوداپست محسوب می‌شود. قلعه وجداهونیاد نیز از میدان قهرمانان قابل مشاهده است.

مکان‌ های دیدنی دیگر در نزدیکی میدان قهرمانان بوداپست | یوروپ تورز

سوالات متداول میدان قهرمانان بوداپست

ساخت میدان قهرمانان بوداپست در چه سالی آغاز شد؟

ساخت و ساز میدان قهرمانان بوداپست (Heroes’ Square) در سال 1896 برای بزرگداشت هزارمین سالگرد فتح حوضه کارپات توسط مجارستان و تأسیس دولت در سال 896 آغاز شد.

مجسمه موجود در قسمت جلویی این میدان نشانه چیست؟

در قسمت جلویی میدان قهرمانان بوداپست یک بنای یادبود (سنوتاف) سنگی بزرگ قرار دارد که توسط یک زنجیر آهنی زینتی، احاطه شده است. این بنای یادبود به یاد قهرمانانی که جان خود را برای آزادی مردم و استقلال ملی مجارستان فدا کرده‌اند، بنا شده است.

یکی از ویژگی های مهم این میدان چیست؟

میدان قهرمانان، بزرگ‌ترین میدان بوداپست بوده و به همین دلیل اغلب به عنوان مکانی برای رویدادهای بزرگ فرهنگی، مذهبی و سیاسی انتخاب می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!