موزه باستان شناسی هراکلیون | دومین موزه بزرگ در یونان

موزه باستان شناسی هراکلیون | دومین موزه بزرگ در یونان

موزه باستان شناسی هراکلیون، دومین موزه بزرگ در یونان یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری این کشور است که توریست‌ها می‌توانند در جزیره کرت از آن بازدید کنند.

موزه باستان شناسی هراکلیون دومین موزه بزرگ در یونان یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری این کشور است که توریست‌ها می‌توانند در جزیره کرت از آن بازدید کنند. با این حال تمامی گردشگران قبل از بازدید این موزه باید با اطلاعات گردشگری آن آشنا باشند. در این مطلب هر آنچه که باید درباره موزه هراکیلون بدانید را بیان می‌کنیم و یک راهنمای عالی را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

موزه باستان شناسی هراکلیون | دومین موزه بزرگ در یونان | یوروپ تورز

با موزه باستان شناسی هراکلیون یونان بیشتر آشنا شوید

موزه باستان شناسی هراکلیون که در مرکز جزیره کرت واقع شده است، یکی از مهم‌ترین موزه‌های باستان‌شناسی یونان است. این مکان مجموعه وسیعی از مصنوعات دوران مینوی، قدیمی‌ترین تمدن جهان را در خود جای داده است.

این موزه بیش از 15000 اثر از سفال، جواهرات، مجسمه‌‌ها و نقاشی ‌های دیواری را در خود جای داده است. این موزه غنی از وسایل و لوازم باستان‌شناسی مربوط به تمدن‌های بسیار قدیمی است و مکانی مناسب برای افرادی است که به این جنبه از تاریخ علاقه دارند و بازدیدی جذاب را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

ساعات بازدید و بهای بلیط موزه باستان شناسی هراکلیون

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که درباره این موزه باید بدانید، ساعات بازدید و بهای بلیط آن است. موزه باستان‌شناسی هراکلیون (Heraklion Archaeological museum) در تمام طول سال به جز تعطیلات ملی باز است اما دوشنبه‌ها تعطیلی آن است.

در طول فصل تابستان، موزه در ساعت 8 صبح باز می‌شود و در ساعت 8 بعد از ظهر بسته می‌شود. در حالی که در زمستان زودتر در ساعت 3 بعد از ظهر بسته می‌شود. قیمت بلیط برای بزرگسالان 15 یورو است. اما به دانش‌آموزان، کودکان و سالمندان تخفیف داده می‌شود.

چطور به موزه باستان‌ شناسی هراکلیون برویم؟

موزه باستان شناسی هراکلیون در مرکز شهر هراکلیون قرار دارد و تنها چند دقیقه پیاده تا میدان معروف لاین شهر فاصله دارد. این موزه با وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی قابل دسترسی است و ایستگاه‌های اتوبوس در مجاورت آن قرار دارند. اما اگر ماشین اجاره کرده‌اید، پارکینگ هم در اختیار شما است. با این حال بیشتر اوقات با تور به این موزه می‌روید که حمل و نقل از هتل انجام می‌شود.

چطور به موزه باستان‌ شناسی هراکلیون برویم؟ | یوروپ تورز

بازدید از موزه باستان شناسی هراکلیون شامل چه چیز هایی می‌شود؟

همان طور که پیش‌تر بیان کردیم موزه باستان‌شناسی هراکلیون دارای مجموعه گسترده‌ای از آثار مینوسی است که همه آن‌ها بر اساس اهمیت تاریخی یا مکان کشف طبقه بندی شده‌اند. در میان قابل توجه‌ترین نمایشگاه‌ها قطعاتی از کاخ کنوسوس، یک مکان تمدن مینوی با بیش از 4000 سال قدمت نیز وجود دارد.

گالری‌های موزه طیف وسیعی از مصنوعات از جمله سرامیک، مجسمه، جواهرات طلا و سفال را به نمایش می‌گذارد. یکی از نقاط برجسته این موزه، دیسک Phaistos است که یکی از مهم‌ترین اکتشافات باستان‌شناسی قرن بیستم محسوب می‌شود. یکی دیگر از نمایشگاه‌های شایان ذکر، نقاشی‌های دیواری بازسازی شده از کاخ کنوسوس است.

امکانات رفاهی موزه باستان‌ شناسی هراکلیون

مجموعه موزه باستان‌شناسی امکاناتی رفاهی را ارائه می‌دهد تا بازدید را برای شما راحت‌تر کند. راهنمایان تور با زبان‌های مختلف در دسترس هستند که بازدید را برای شما هیجان انگیز و جذاب می‌کند. هم چنین راهنمای صوتی نیز برای افراد علاقمند در نظر گرفته شده است.

یک فروشگاه نیز در موزه وجود دارد که می‌توانید سوغاتی، کتاب و کپی آثار معروف موزه را خریداری کنید. یک کافه نیز برای استراحت و صرف نوشیدنی وجود دارد. افراد معلول نیز می‌توانند از ویلچر و آسانسور برای بازدید آسان استفاده کنند‌.

امکانات رفاهی موزه باستان‌ شناسی هراکلیون | یوروپ تورز

سخن پایانی

موزه باستان‌شناسی هراکلیون مقصدی است که باید هر کسی که به فرهنگ و تاریخ باستانی یونان علاقه‌مند است از آن بازدید کند. با این حال باید ابتدا قبل از سفر یا بازدید از موزه تمامی اطلاعات لازم درباره آن را دانست و به صورت کاملا آگاهانه بازدید را انجام داد. هم چنین شما می‌توانید برای جلوگیری از ایستادن در صف بلیط خود را به صورت اینترنتی از سایت موزه هراکلیون یونان خریداری کنید.


سوالات متداول موزه باستان شناسی هراکلیون یونان

قدیمی ترین تمدن جهان در کدام موزه گنجانده شده است؟

موزه باستان‌شناسی هراکلیون که در مرکز جزیره کرت واقع شده است، یکی از مهم‌ترین موزه‌های باستان‌شناسی یونان است. این مکان مجموعه وسیعی از مصنوعات دوران مینوی، قدیمی‌ترین تمدن جهان را در خود جای داده است.

موزه باستان شناسی هراکلیون یونان از چه امکانات رفاهی برخوردار است؟

راهنمایان تور با زبان‌های مختلف در دسترس هستند که بازدید را برای شما هیجان انگیز و جذاب می‌کند. هم چنین راهنمای صوتی نیز برای افراد علاقمند در نظر گرفته شده است.یک فروشگاه نیز در موزه وجود دارد که می‌توانید سوغاتی، کتاب و کپی آثار معروف موزه را خریداری کنید.

موزه باستان شناسی هراکلیون یونان چه روز هایی باز است؟

موزه باستان‌شناسی هراکلیون در تمام طول سال به جز تعطیلات ملی باز است اما دوشنبه‌ها تعطیلی آن است.

ساعات بازدید موزه باستان شناسی هراکلیون چگونه است؟

در طول فصل تابستان، موزه در ساعت 8 صبح باز می‌شود و در ساعت 8 بعد از ظهر بسته می‌شود. در حالی که در زمستان زودتر در ساعت 3 بعد از ظهر بسته می‌شود.

بهای بلیط موزه باستان شناسی هراکلیون چقدر است؟

قیمت بلیط برای بزرگسالان 15 یورو است. اما به دانش‌آموزان، کودکان و سالمندان تخفیف داده می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!