بازار هاکانیمی هلسینکی | معرفی – تصاویر – تاریخچه

بازار هاکانیمی هلسینکی | معرفی – تصاویر – تاریخچه

بازار هاکانیمی هلسینکی، واقع در شهر هلسینکی فنلاند، در سال 1897 افتتاح شده است. این بازار در میدانی قرار گرفته که در طول تاریخ، راهپیمایی ‌ها و …

بازار هاکانیمی هلسینکی (Hakaniementori) واقع در شهر هلسینکی کشور فنلاند، در سال 1897 افتتاح شده است. این بازار در میدانی قرار گرفته که در طول تاریخ، راهپیمایی ‌ها و تظاهرات متعددی در آن به وقوع پیوسته و بخش جدایی ناپذیر از تاریخ جنبش کارگری فنلاند به شمار می‌رود.

بسیاری از ساختمان‌های نزدیک میدان، متعلق به النتو و اتحادیه‌های کارگری بوده و معروف‌ترین ساختمان‌های نزدیک به میدان، ساختمان اداری دایره‌ای شکل و تالار بازار هاکانیمی است. رو به روی این ساختمان‌ها، در لبه جنوبی میدان، ساختمان متالیتالو قرار دارد.

بازار هاکانیمی هلسینکی | یوروپ تورز

تاریخچه بازار هاکانیمی

میدان بازار هاکانیمی در ابتدا در زمینی بازسازی شده ساخته شد. در این زمین قبلاً تنگه‌ای وجود داشت که سیلتاساری را از سرزمین اصلی جدا می‌کرد. این میدان برای حمایت از انواع تجارت در شهر هلسینکی تأسیس شده است. اولین بازرگانان در کریسمس 1897 به این میدان آمدند. آنها انواع غذاها،‌ میوه جات و شکارهایشان را در این باز می‌فروختند.

این بازار در اوایل قرن بیستم گسترش یافت و کم کم خیاطان و پارچه فروشان نیز در این میدان ظاهر شدند. ماهی فروشان در دهه 1920 به این جمع پیوستند. در طول جنگ جهانی دوم، بازار هاکانیمی فنلاند مملو از پشته‌های هیزم بود زیرا خانه‌های شهر به گرم شدن نیاز داشتند. در سال 1979 بازار مرمت و سنگفرش شد.

پس از جنگ پشته‌های هیزم در تظاهراتی که توسط انجمن صلح و دوستی فنلاند و اتحاد جماهیر شوروی در 6 اوت 1940 سازماندهی شده بود، سوزانده شدند. بعدها یک غرفه شیشه‌ای موقت در میدان هاکانیمی در جریان بازسازی تالار بازار هاکانیمی برای فروشندگان بازار ساخته شد.

تاریخچه بازار هاکانیمی | یوروپ تورز

حال و هوای بازار هاکانیمی

در این بازار هر روز هفته تجارت و خرید و فروش در جریان است. همچنین این بازار در اولین یکشنبه هر ماه میزبان نمایشگاه‌های متعددی است. کماکان بازسازی تالار بازار با آجرهای قرمز قدیمی یک سال دیگر به طول می‌انجامد تا مشتریان همچنان بتوانند از مکعب ساختمانی مطبوع و شیک کنار آن لذت ببرند.

در بازار هاکانیمی هلسینکی همه مغازه‌ها در یک سطح هستند. ماهی، گوشت، نان، سبزیجات، محصولات قدیمی، صنایع دستی و بسیاری از کافه‌ها در این بازار قرار دارند. برخی از مغازه‌ دارانی که محصولات توریستی می‌فروشند چندان تمایلی به ساخته شدن ساختمان جدید ندارند و نمی‌‌خواهند به طبقه بالای ساختمان قدیمی بازگردند، زیرا همه مواد غذایی و توریستی در طبقات پایین فروخته می‌‌شود. بسیاری از فروشندگان تخصصی در حال حاضر نیز توانسته‌اند در بازار باقی بمانند.

در این بازار هنوز هم می‌ توانید گل‌ها، کیوسک ‌های ماهی، کیوسک ‌های سبزیجات و … پیدا کنید. سالن‌های غذا خوری همه چیزهایی را که می‌توانید بخورید برای شما تدارک می‌بینند.

حال و هوای بازار هاکانیمی | یوروپ تورز

جمع بندی

بازار هاکانیمی هلسینکی کشور فنلاند از قدیمی‌ترین بازارهای دنیاست. با ساخت ساختمان اصلی تقریباً تمام مغازه دارها به آنجا منتقل خواهند شد. در حال حاضر یک ساختمان موقتی وجود دارد که تاجران و رستوران‌ دارها را در خود جای داده است. در این رستورن‌ها همانطور که گفته شد می‌توانید انواع ماهی، گوشت و سبزیجات تازه، همچنین گوشت و پنیر خوراکی سفارش دهید.


سوالات متداول بازار هاکانیمی هلسینکی

بازار هاکانیمی هلسینکی در چه سالی تاسیس شد؟

بازار هاکانیمی (Hakaniementori) واقع در شهر هلسینکی کشور فنلاند، در سال 1897 افتتاح شده است.

هدف ساخت از این میدان چه چیزی بود؟

این میدان برای حمایت از انواع تجارت در شهر هلسینکی کشور فنلاند تأسیس شده است.

حال و هوای امروزی این بازار چگونه است؟

در این بازار هر روز هفته تجارت و خرید و فروش در جریان است. همچنین این بازار در اولین یکشنبه هر ماه میزبان نمایشگاه‌های متعددی است. کماکان بازسازی تالار بازار با آجرهای قرمز قدیمی یک سال دیگر به طول می‌انجامد تا مشتریان همچنان بتوانند از مکعب ساختمانی مطبوع و شیک کنار آن لذت ببرند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!