دهکده سانتا کلاز فنلاند | آشنایی – زمان بازدید – آدرس

دهکده سانتا کلاز فنلاند | آشنایی – زمان بازدید – آدرس

دهکده سانتا کلاز فنلاند، در سال 1927 یک مجریفنلاندی ادعا کرد که محل کار بابانوئل در رووانیمی فنلاند وجود دارد؛ بعدها مسئولان استان لاپلند با هدف جذب توریست …

دهکده سانتا کلاز فنلاند: فنلاند در شمال اروپا واقع شده و دارای جاذبه‌های گردشگری و طبیعی فراوانی است؛ پایتخت این کشور شهر هلسینکی می‌باشد. شهر رووانیمی که در بین بچه‌های فنلاندی به خانه بابانوئل یا دهکده سانتا کلاز شهرت یافته یکی از دیدنی‌های طبیعی کشور فنلاند است. زمستان این منطقه زمان مناسبی برای انجام ورزش‌های برفی و یخی مثل اسکی باز بوده و در آنجا می‌توان گوزن‌های شمالی را دید.

دهکده سانتا کلاز فنلاند | یوروپ تورز

داستان بابانوئل در رووانیمی

در سال 1927 یک مجریفنلاندی ادعا کرد که محل کار بابانوئل در رووانیمی فنلاند وجود دارد؛ بعدها مسئولان استان لاپلند با هدف جذب توریست این شهر را با عنوان سرزمین بابانوئل معرفی کردند. به این ترتیب در سال 1986 میلادی دهکده سانتا کلاز یا دهکده بابانوئل در بیرون رووانیمی افتتاح گردید.

علاوه بر این جاهای دیگری چون کورواتونتوری در فنلاند را نیز به عنوان زادگاه اصلی بابانوئل معرفی می‌کنند. اما داستان بابا نوئل در رووانیمی با دیگر داستان‌های گفته شده متفاوت است؛ زیرا در این شهر مردی به عنوان بابانوئل وجود دارد که واقعی بوده و در تمام طول سال توریست‌ها می‌توانند او را از نزدیک ببینند.

درباره دهکده سانتا کلاز (Santa Claus Village)

در شمالی‌ترین نقطه فنلاند و در استان لاپلند، شهر رووانیمی در ده کیلومتری جنوب مدار قطب شمال قرار دارد؛ به همین دلیل آب و هوای این شهر همیشه سرد و زمستانی است. وجود پدیده شفق‌های قطبی از دیدنی‌های زیبا در این منطقه بوده که برای گردشگران پدیده‌ای تماشایی خواهد بود. شهر رووانیمی در پایان جنگ جهانی دوم کاملا از بین رفت و پس از آن در ساخت ساختمان‌های این شهر از معماری قرن بیستم استفاده شد.

البته تعداد اندکی ساختمانی قدیمی مانند سیتی هال یا خانه لاپیا، تئاتر یا کتابخانه در این شهر وجود دارند. دهکده سانتا کلاز یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر رووانیمی است که تعداد زیادی توریست از سراسر دنیا برای دیدن این روستا و خانه بابا نوئل به این شهر سفر می‌کنند.

درباره دهکده سانتا کلاز (Santa Claus Village) | یوروپ تورز

بازدید از دیدنی‌ های سانتا کلاز

دهکده سانتا کلاز یکی از بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در تعطیلات کریسمس است که در آن بچه‌ها می‌توانند بابانوئل را ببینند و سوار بر گوزن‌های شمالی شده و تجربه‌ای مهیج و جادویی در این سفر داشته باشند. از دیگر جاذبه‌های این دهکده وجود پارک تفریحی بابانوئل است که در زیرزمین قرار دارد که مکان مناسبی برای سرگرمی بچه‌ها می‌باشد.

همچنین اداره پست اصلی بابانوئل در این دهکده واقع است که گردشگران می‌توانند تمبر مخصوص بابانوئل را که نقش مدار شمالگان بر آن زده شده از پست خانه این دهکده خریداری کنند و به یادگار از این سفر لذت بخش داشته باشند. از دیگر جاذبه‌های توریستی روستای سانتا کلاز می‌توان به خانه فرهنگ کوروندی، مرکز علوم پیلکه و شاهکار مهندسی منطقه یعنی پل یاتکان کینتیلا اشاره کرد.

بازدید از دیدنی‌ های سانتا کلاز | یوروپ تورز

جمع بندی

دهکده سانتا کلاز فنلاند:‌ در فصل زمستان و تعطیلات کریسمس تعداد زیادی مسافر به اشتیاق ملاقات با بابانوئل به رووانیمی فنلاند و دهکده سانتا کلاز سفر می‌کنند.


سوالات متداول دهکده سانتا کلاز فنلاند

داستان بابانوئل در شهر رووانیمی چیست؟

در سال 1927 یک مجریفنلاندی ادعا کرد که محل کار بابانوئل در رووانیمی فنلاند وجود دارد؛ بعدها مسئولان استان لاپلند با هدف جذب توریست این شهر را با عنوان سرزمین بابانوئل معرفی کردند.

نکات جذاب سفر به این دهکده چیست؟

دهکده سانتا کلاز یکی از بهترین مقاصد گردشگری خانوادگی در تعطیلات کریسمس است که در آن بچه‌ها می‌توانند بابانوئل را ببینند و سوار بر گوزن‌های شمالی شده و تجربه‌ای مهیج و جادویی در این سفر داشته باشند.

در چه زمانی توریست های زیادی به این دهکده سفر میکنند؟

در فصل زمستان و تعطیلات کریسمس تعداد زیادی مسافر به اشتیاق ملاقات با بابانوئل به رووانیمی فنلاند و دهکده سانتا کلاز سفر می‌کنند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!