جنگل هالربوس بلژیک | معرفی – تصاویر – تاریخچه

جنگل هالربوس بلژیک | معرفی – تصاویر – تاریخچه

جنگل هالربوس بلژیک، کشور بلژیک، کشور بلژیک دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است که یکی از معروف‌ترین آن‌ها، جنگل هالربوس است.

جنگل هالربوس بلژیک: کشور بلژیک، یکی از کشورهایی است که در فصل بهار و تابستان، گردشگران زیادی از سر تا سر جهان به آن جا سفر می‌کنند. این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است که یکی از معروف‌ترین آن‌ها، جنگل هالربوس است. این جنگ، در شهر هاله قرار دارد که مساحت آن 550 هکتار می‌باشد. اگر تصمیم دارید تا به کشور بلژیک سفر کنید، به این جنگل رفته و از زیبایی‌های بی‌نظیر آن، دیدن کنید. برای آشنایی بیشتر با این جنگل، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

جنگل هالربوس بلژیک | یوروپ تورز

معرفی جنگل هالربوس

همان طور که در ابتدا مقاله بیان شد، یکی از زیباترین و معروف‌ترین جنگل کشور بلژیک، جنگل هالربوس بلژیک است که به آن جنگل بلوبل نیز می‌گویند. این جنگل، در یکی از شهرهای کشور بلژیک به نام هاله قرار دارد که دلیل معروفیت آن، وجود گل‌های آبی رنگی به نام بلز آبی است. در واقع، تمامی سطح جنگل هالربوس را گل‌های بلز آبی پوشانده‌اند. البته، لازم به ذکر است تا بدانید که این گل‌ها فقط در فصل بهار و نهایتا تا آخر ادیبهشت ماه، وجود دارند.

اگر تصمیم دارید تا به کشور بلژیک بروید، هرگز دیدن این جنگل را از دست ندهید. مشاهده هزاران گل بلز آبی که همانند فرش سر تا سر جنگل را پوشانده‌اند، صحنه‌ای شگفت انگیز و مسحور‌کننده را رقم زده است. علاوه بر این، وجود این گل‌ها سبب شده است تا شما از فاصله 5 کیلومتری، بتوانید بوی شیرینی را استشمام کنید. لذا، حتی اگر برای چند روز کوتاه تصمیم دارید تا به این کشور بروید، حتما زمانی را برای ملاقات این جنگل، در نظر بگیرید.

تاریخچه جنگل هالربوس

بهتر است بدانید که مالکیت جنگل هالربوس بلژیک، ابتدا شخصی بوده و پس از گذشت چندین قرن، مالکیت آن برای دولت بلژیک شده است. در واقع، در قرن هفتم این جنگل مساحت کمتری داشته و مالک آن شخصی به نام سنت والترودیس بوده است. از آن زمان تا قرن هفتم، این جنگل نسل به نسل به فرزندان سنت والترودیس منتقل شده و قرن سیزدهم، مالکیت جنگل به لردهای بروکسل منتقل شده است. پس از گذشت چهار قرن یعنی در قرن هفدهم، مالکیت جنگل هالربوس بلژیک به دوک آرنبرگ تعلق گرفته که در آن زمان مساحت این جنگل به دو الی سه برابر، افزایش یافت.

پس از گذشت چندین سال یعنی در سال 1794، مالیکت این جنگل به دلیل تهاجم نیروهای کشور فرانسه، به این کشور تعلق گرفت. بعد از شکست ناپلئون به کشور هلند، در سال 1815، مالکیت از کشور فرانسه به کشور هلند منتقل شد. سپس، جنگ جهان اول آغاز شد و کشور آلمان مالک این جنگل شد که در یک اقدام وحشیانه تمامی درختان آن را قطع کرد و این جنگل را ویران نمود. پس از گذشت این اتفاقات، در سال 1929 کشور بلژیک موفق شد تا دوباره مالکیت جنگل هالربوس را پس گرفته و آن را به یک جنگل کاری تبدیل کند.

تاریخچه جنگل هالربوس | یوروپ تورز

بهترین زمان برای دیدن جنگل هالربوس

هم اکنون که با جنگل هالربوس آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که چه زمانی بهترین وقت برای دیدن این جنگل است؟ در پاسخ به سوال شما عزیزان باید بیان کنیم که بهترین زمان برای مشاهده این جنگل، فصل بهار است. زیرا، در آن زمان گل‌های بلز آبی رنگ نیز در این جنگل وجود دارند و شما می‌توانید بهترین منظره را تماشا نمایید. اما، اگر تصمیم دارید تا به مکان‌های دیگر کشور بلژیک نیز سفر کنید، می‌توانید در فصل تابستان و پاییز نیز برای مسافرت خود اقدام کنید.

بهترین زمان برای دیدن جنگل هالربوس | یوروپ تورز

آیا می‌توان تمامی نقاط جنگل هالربوس بلژیک را مشاهده کرد؟

همان طور که در بخش‌های پیشین مقاله بیان شد، این جنگل دارای مساحت 550 هکتاری است. بنابراین، برخی از نقاط این جنگل محافظت شده است و هیچ فردی نمی‌تواند به آن نقاط برود. لذا، شما عزیزان اگر تصمیم دارید تا به دیدن این جنگل بروید، حتما فقط به نقاطی که مشخص شده است رفته و هرگز به مکان‌های ممنوعه این جنگل نروید. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که نمی‌توانید در تمامی نواحی این جنگل پیاده روی کنید؛ زیرا، ممکن است به گل‌ها آسیب بزنید.

آیا می‌توان تمامی نقاط جنگل هالربوس بلژیک را مشاهده کرد؟ | یوروپ تورز

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان را به طور کامل با جنگل هالربوس آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید گل‌های آبی رنگ را مشاهده کنید، حتما در فصل بهار به این کشور سفر کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که پیش از سفر در رابطه با تمامی نقاط این جنگل، اطلاعات کاملی را به دست آورید و هرگز به نقاط ممنوعه آن، نروید. آگر سوالی در این زمینه دارید یا می‌خواهید با تمامی نواحی این جنگل آشنا شوید، می‌توانید از همکاران ما کمک بگیرید.


سوالات متداول جنگل هالربوس بلژیک

جنگل هالربوس در کجا قرار دارد؟

این جنگل، در یکی از شهرهای کشور بلژیک به نام هاله قرار دارد که دلیل معروفیت آن، وجود گل‌های آبی رنگی به نام بلز آبی است.

جنگل هالربوس برای چه کسی است؟

بهتر است بدانید که مالکیت جنگل هالربوس، ابتدا شخصی بوده و پس از گذشت چندین قرن، مالکیت آن برای دولت بلژیک شده است.

مساحت این جنگل چقدر است؟

همان طور که در بخش‌های پیشین مقاله بیان شد، این جنگل دارای مساحت 550 هکتاری است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!