معبد ارچتیوم آتن | یکی از زیباترین بناهای قدیمی در آتن

معبد ارچتیوم آتن | یکی از زیباترین بناهای قدیمی در آتن

معبد ارچتیوم آتن، این معبد یک بنای فاخر و با شکوه دارد که به خوبی عظمت یونان باستان را به تصویر می‌کشد. برای ساخت نمای آن از سنگ مرمر پنتلیک استفاده شده که …

معبد ارچتیوم آتن: آرچتیوم نام معبدی باستانی و تاریخی در مجموعه آکروپولیس آتن است. این بنای شگفت انگیز و رویایی، تمدن شکوهمند یونان باستان را به تصویر می‌کشد و یکی از زیباترین و چشم نوازترین بناهای قدیمی در آتن به شمار می‌رود.
در این مطلب، تصمیم داریم شما را با ویژگی‌های این معبد آشنا کنیم تا اگر قصد سفر به یونان و بازدید از آتن را دارید، این معبد را هم در لیست بازدیدهای خود قرار دهید!

معبد ارچتیوم آتن | یکی از زیباترین بناهای قدیمی در آتن | یوروپ تورز

ویژگی‌ های ظاهری معبد ارچتیوم آتن

این معبد یک بنای فاخر و با شکوه دارد که به خوبی عظمت یونان باستان را به تصویر می‌کشد. برای ساخت نمای آن از سنگ مرمر پنتلیک استفاده شده که نمونه آن در اکثر بناهای تاریخی یونان وجود دارد.

معبد ارچتیوم (Erechtheion) یکی از زیباترین زیارتگاه‌ها و بناها در آکروپولیس بوده و 4 بخش اصلی دارد. بخش مهم آن هم ایوان شرقی معبد است که افسانه‌های یونانی آن را متعلق به الهه آتنا می‌دانند. همچنین در این بخش یک محراب بزرگ و شش ستون برافراشته به چشم می‌خورد. در بخش‌های دیگر بنا هم ستون‌ها و سنگ‌های مرمری فراوانی توجه شما را به خود جلب خواهند کرد.

مشهورترین بخش این معبد، مجسمه‌های سفید رنگی از 6 زن است که توسط یک قاب محکم نگه داشته شده‌اند و اوج هنرنمایی معماران آن زمان را نشان می‌دهند. بیشتر بازدید کنندگان از تماشای این مجسمه‌ها و ظرافت آن‌ها به وجد می‌آیند.

بهترین زمان بازدید از معبد ارچتیوم آتن

آتن شهری زیبا و پر از جاذبه‌های گردشگری است که در تمام فصول سال، پذیرای گردشگران زیادی از سراسر جهان خواهد بود. بنابراین شما در هر فصلی از سال که به یونان سفر کنید، گردشگران زیادی را در معبد ارچتیوم آتن مشاهده خواهید کرد. اما این تعداد در فصل تابستان بسیار بیشتر خواهد شد.

بهترین زمان بازدید از این معبد، فصول بهار و پاییز است. در این زمان، کمی حجم گردشگران کمتر خواهد شد و شما می‌توانید با آرامش بیشتری از هر گوشه معبد دیدن نمایید. همچنین هزینه سفر شما در فصل پاییز بسیار کمتر خواهد شد. فصل زمستان به دلیل سرمای هوا، زمان خوبی برای بازدید از این معبد نیست و حتی امکان دارد در صورت وجود بارندگی، نتوانید از معبد دیدن نمایید.

بهترین زمان بازدید از معبد ارچتیوم آتن | یوروپ تورز

چطور به معبد ارچتیوم آتن برویم؟

برای بازدید از این معبد، باید به سمت مجموعه آکروپولیس آتن راه بیفتید. بلیط‌هایی که برای بازدید از این مجموعه وجود دارد شامل دو نوع است، یک نوع برای بازدید از خود بنای آکروپولیس و نوع دیگر برای بازدید از تمام بناهای دیگر موجود در این مجموعه. توجه داشته باشید که شما حتما باید نوع دوم را خریداری نمایید.

قیمت این نوع بلیط 30 یورو است و شما با استفاده از آن می‌توانید علاوه بر این معبد، از بناهای دیگری مثل آگورای باستانی، آگورای رومی، کتابخانه هادریان، معبد زئوس المپیک، کرامیکوس و مدرسه ارسطو هم دیدن کنید.

چطور به معبد ارچتیوم آتن برویم؟ | یوروپ تورز

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد معبد ارچتیوم آتن به شما عزیزان ارائه دهیم. همانطور که متوجه شدید، این معبد از یونان باستان به یادگار مانده و اطلاعات زیادی در مورد تاریخ یونان به شما ارائه می‌دهد. معماری بی‌نظیر این بنا چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره خواهد کرد. از همین رو به شما توصیه می‌کنیم در سفر خود به آتن، در کنار سایر شگفتی‌های اکروپولیس، از این معبد باستانی هم دیدن کنید.


سوالات متداول معبد ارچتیوم آتن

معبد ارچتیوم آتن در کجا واقع شده است؟

آرچتیوم نام معبدی باستانی و تاریخی در مجموعه آکروپولیس آتن است.

آیا برای بازدید از معبد ارچتیوم آتن باید بلیط خریداری کنیم؟

برای بازدید از این معبد، باید به سمت مجموعه آکروپولیس آتن راه بیفتید. بلیط‌هایی که برای بازدید از این مجموعه وجود دارد شامل دو نوع است، یک نوع برای بازدید از خود بنای آکروپولیس و نوع دیگر برای بازدید از تمام بناهای دیگر موجود در این مجموعه. توجه داشته باشید که شما حتما باید نوع دوم را خریداری نمایید.

بهترین زمان برای بازدید از معبد ارچتیوم چه زمانی است؟

بهترین زمان بازدید از این معبد، فصول بهار و پاییز است. در این زمان، کمی حجم گردشگران کمتر خواهد شد و شما می‌توانید با آرامش بیشتری از هر گوشه معبد دیدن نمایید. همچنین هزینه سفر شما در فصل پاییز بسیار کمتر خواهد شد.

معماران معبد ارچتیوم آتن اوج هنرنمایی شان را چگونه نشان دادند؟

مشهورترین بخش این معبد، مجسمه‌های سفید رنگی از 6 زن است که توسط یک قاب محکم نگه داشته شده‌اند و اوج هنرنمایی معماران آن زمان را نشان می‌دهند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!