سینکو تره ایتالیا | تاریخچه – معرفی – تصاویر

سینکو تره ایتالیا | تاریخچه – معرفی – تصاویر

سینکو تره ایتالیا، از پنج دهکده ماهیگیری تشکیل شده که بسیار قدیمی هستند. این پنج دهکده در ارتفاعات ریوبرا ایتالیا واقع در منطقه لیگوریا قرار گرفته‌اند. تا …

سینکو تره ایتالیا از پنج دهکده ماهیگیری تشکیل شده که بسیار قدیمی هستند. این پنج دهکده در ارتفاعات ریوبرا ایتالیا واقع در منطقه لیگوریا قرار گرفته‌اند. تا چند دهه پیش تنها با اسب و قاطر قابل دسترسی بودند و به تازگی با مسیر راه آهن قابل دسترس شده است. دور تا دور این روستاهای زیبا را صخره‌ها و آب‌ها پوشانده‌اند. در حال حاضر دسترسی به آن‌ها توسط قطار و قایق انجام می‌گیرد. سینکو تره ایتالیا به دلیل داشتن طبیعت بکر و دست نخورده، به یک پارک ملی ثبت شده در میراث جهانی یونسکو تبدیل شده است. بسیاری از گردشگران، طبیعت زیبای این منطقه را رؤیایی و منحصر به فرد عنوان کرده‌اند.

سینکو تره ایتالیا | تاریخچه - تصاویر - سوالات | یوروپ تورز

تاریخچه مختصری از سینکو تره ایتالیا

تاریخچه سینکو تره ایتالیا به قبل از قرن پانزدهم بر می‌گردد؛ اما زندگی ساحلی آن و هر کدام از روستاها به طور جداگانه، دارای قدمت بیشتری هستند. ابزارهای بدوی و استخوان‌های کشف شده در سینکو تره ایتالیا، خبر از بقایای تاریخی رومیان باستان می‌دهد. به طور مثال پیدایش «روستای ورنازا» به دوران روم باستان برمی گردد. در طول قرون وسطی، این بندر توسط خانواده‌های معروف اداره می‌شد تا این که در سال 1276 جمهوری جنوا اداره آن را به عهده گرفت.

مونتروسو بزرگ‌ ترین روستای سینکو تره ایتالیا

مونتروسو بزرگ‌ترین روستای سینکو تره ایتالیا بوده که در نزدیکی ایستگاه قطار قرار دارد. این روستای قرون وسطایی دارای برج دیده بانی جنوا بوده و در جاده ورنازا دارای کلیسای زیارتی است که مناظر دیدنی نیز دارد. علاوه بر طبیعت زیبای آن، صومعه کاپوچین‌ها از دیگر مکان‌های دیدنی این شهر بوده که در قسمت بالایی دماغه‌ای مشرف به خلیج مونتروسو قرار دارد و در سال 1618 تأسیس شده است. علاوه بر دیدن آثار هنری قابل توجه در این مکان، می‌توانید از فضا و محیط آرام صومعه نیز لذت ببرید.

ورنازا زیباترین روستای سینکو تره ایتالیا

ورنازا در بین 5 روستای سینکو تره ایتالیا زیباترین است. این روستای زیبا در میان صخره‌ها با خانه‌های رنگارنگ و قایق‌های کوچک در بندر صخره‌ای، مانند یک تابلو نقاشی به نظر می‌رسد. در این روستای نقاشی مانند، یک برج گرد و بخشی از استحکامات قدیمی جنوا باقیمانده از سال 1100 به چشم می‌خورد. زمانی که برای دیدن برج از پله‌ها بالا می‌روید، فراموش نکنید هر چند پله یک بار به عقب برگردید و از مناظر لذت ببرید.

ورنازا زیباترین روستای سینکو تره ایتالیا | یوروپ تورز

کورنیگلیا

این روستا نیز یکی از زیبایی‌های سینکو تره ایتالیا بوده که 182 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. شما باید از 300 پله کوتاه بالا بروید تا به کلیسای سن پیترو برسید. یک نمونه عالی از سبک زندگی و محلی گوتیک بوده و به اوایل دهه 1300 می‌رسد؛ مانند ورنازا با یک فضای داخلی نقاشی شده، روبرو خواهید شد.

مانارولا

این بندر زیبا، یکی از روستاهای مینیاتوری سینکو تره ایتالیا بوده که با کلیسای گوتیک 1338 دیدنی‌های آن کامل می‌شود. در مقابل این کلیسای گوتیک، یک برج دیده بانی و برج ناقوس مستقل قرن شانزدهمی قرار دارد. در ماه‌های دسامبر و ژانویه با نورپردازی منحصر به فرد، بزرگ‌ترین نورپردازی کریسمس ایتالیا را می‌توانید تجربه کنید.

ریوماگیوره

روستای ریوماگیوره در بین پنج روستای سینکو تره کشور ایتالیا بیشتر مورد توجه نقاشان و عکاسان قرار گرفته است. این توجه به دلیل این است که یکی از نقاشان معروف ایتالیایی قرن نوزدهمی به نام سیگنورینی به نقاشی از این روستا پرداخته است. این روستای زیبا در شکاف باریکی بین دو سرچشمه قرار گرفته است.

کلیسای قرن چهاردمی سن جیووانی که داخل این روستا قرار دارد دارای منبر حکاکی شده از سنگ مرمر بوده و صلیب چوبی نقاشی شده و همچنین سه گانه دوره رنسانس دیدن دارند. در شمال غربی دهکده دیوارها و دو برج گرد قرار دارند که با یک پیاده روی صعودی 10 دقیقه‌ای به آن خواهید رسید. این دیوارها و برج‌ها، باقیمانده از قلعه قرن پانزدهمی است. علاوه بر آن، می‌توانید از مناظر زیبای اطراف نیز لذت ببرید.

شنا، قایق سواری و پیاده روی

شنا، قایق سواری و پیاده روی | یوروپ تورز

در برخی سواحل این روستاهای زیبا، مکان‌هایی برای شنا و قایق سواری گردشگران در نظر گرفته شده است. اگر اهل کاوشگری هستید مسیر بین روستاها را می‌توانید پیاده طی کنید و از مسیر لذت لازم را ببرید.


سوالات متداول سینکو تره ایتالیا

راه های دسترسی به دهکده های سینکو تره ایتالیا چیست؟

در حال حاضر دسترسی به آن‌ها توسط قطار و قایق انجام می‌گیرد.

سینکو تره در کجای کشور ایتالیا قرار دارد ؟

سینکو تره ایتالیا از پنج دهکده ماهیگیری تشکیل شده که بسیار قدیمی هستند. این پنج دهکده در ارتفاعات ریوبرا ایتالیا واقع در منطقه لیگوریا قرار گرفته‌اند.

در سینکو تره ایتالیا کدام روستا زیباتر است ؟

ورنازا در بین 5 روستای سینکو تره زیباترین است. این روستای زیبا در میان صخره‌ها با خانه‌های رنگارنگ و قایق‌های کوچک در بندر صخره‌ای، مانند یک تابلو نقاشی به نظر می‌رسد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!