درباره شهر تاریخی کارکاسون بیشتر بدانیم

درباره شهر تاریخی کارکاسون بیشتر بدانیم

کارکاسون، این شهر نزد مردم یکی از زیباترین شهرهای فرانسه است که آثار تاریخی، موزه‌ها، معماری فوق العاده، فرهنگ و آداب و رسوم خاص و جاذبه‌های گردشگری دیگرش را …

مسافران برای سفر به فرانسه باید برنامه‌ریزی‌هایی در مورد شهر مقصد و بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن داشته باشند. از آن جایی که فرانسه مملو از شهرهای تاریخی و زیبا است، انتخاب بین آن‌ها سخت می‌شود. در این بین برخی شهرها مانند کارکاسون طرفداران زیادی دارد.

این شهر نزد مردم یکی از زیباترین شهرهای فرانسه است که آثار تاریخی، موزه‌ها، معماری فوق العاده، فرهنگ و آداب و رسوم خاص و جاذبه‌های گردشگری دیگرش را نباید از یاد برد. اگر برای مسافرت به فضایی مانند شهر تاریخی کارکاسون نیاز دارید، حتما ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

درباره شهر تاریخی کارکاسون بیشتر بدانیم | یوروپ تورز

یکی از آمارهای جذاب در مورد فرانسه این است که در سال 1998 میلادی به عنوان پربازدیدترین کشور جهان با 70 میلیون گردشگر برگزیده شد. البته این کشور در سال‌های بعد نیز محبوبیت خود را حفظ کرد و اکنون در هر فصلی گردشگران زیادی دارد. برخی از این گردشگران اعتقاد دارند این شهر تاریخی از جمله زیباترین دیدنی‌های فرانسه است که حداقل یک بار باید به آن سفر کرد.

در واقع از جمله شهرهای باستانی بی‌نظیر برای مسافرات، کارکاسون را می‌توان نام برد که جمعیتی تقریبا 50 هزار نفر دارد. این شهر کوچک بومیان آن چنان زیادی در خود ندارد، اما در فصل‌های پر بازدید مملو از مسافر می‌شود. موقعیت این شهر در دشت آئود قرار دارد که از مسیرهای تجاری و تاریخی مهم کشور فرانسه و کل قاره اروپا است. بنابراین مسافران این شهر تاریخی نه تنها برای لذت بردن از جاذبه‌ها، بلکه به منظور امور تجاری نیز قدم به آن جا می‌گذارند.

رومی‌ها در زمان قدرتمند بودنشان به اهمیت بالای این شهر و جاده‌های اطراف آن پی بردند. آن‌ها این شهر را در زمان فروپاشی غربی روم اشغال کردند که به قرن پنجم بر می‌گردد. حاکمان زیادی در این شهر پادشاهی کرده‌اند که آداب و رسوم و فرهنگ وارد شده توسط هر یک، اکنون هم تا حدی در مردم و سبک زندگی آن‌ها باقی مانده است. شهر تاریخی کارکاسون در جنوب فرانسه قرار دارد که از شهرهای نزدیکش می‌توان تولوز را نام برد.

موقعیت شهر تاریخی کارکاسون | یوروپ تورز

از جاذبه‌های زیبای این شهر نباید رودخانه ایده و فرسول را از یاد برد که از آن عبور می‌کنند. ضمنا عبور کانال دو میدی از شهر تاریخی کارکاسون نیز سبب استقبال خوب مسافران و بازدید فراوان آن‌ها شده است. به این دلیل از این شهر به عنوان شهری تاریخی یاد می‌کنند که در زمان قرون وسطی ساخته شده است. دیوارهای نظامی دور تا دور این شهر نیز تاثیر معماری و فرهنگ آن زمان را به خوبی نشان می‌دهد.

این شهر تاریخی در منطقه‌ای تحت عنوان لانگدو واقع شده که استراحتگاه‌های تپه‌ای زیادی در آن قرار دارد. در این استراحتگاه‌ها می‌توان کافه‌ها، رستوران‌ها و اقامت گاه‌هایی مانند انواع هتل را پیدا کرد. استراحت گاه‌های ذکر شده قدمتی طولانی در تاریخ فرانسه دارند که قرار گرفتن آن‌ها روی تپه‌ها سبب خوش آب و هوا بودن این مناطق شده است.

به خاطر وجود دیوارهای بلند نظامی از زمان بسیار قدیم، کارکاسون محلی برای دفاع در مقابل حملات گسترده برخی مهاجمان بوده است. ظاهرا نظامیان در این شهر از دیوارها به عنوان استراتژی مهم برای دفاع اولیه و سپس حمله استفاده می‌کردند. این نکته در بسیاری از دهکده‌ها و روستاها اطراف کارکاسون هم به چشم می‌خورد. با وجود خراب شدن برخی دیوارها و استحکامات در زمان گذشته، پادشاهان تصمیم به بازسازی آن در قرن 12 گرفتند تا دوباره بتوان در برابر حملات شورشیان در امان بود.

دیوارهای شهر تاریخی کارکاسون | یوروپ تورز

در این مطلب در مورد شهر تاریخی کارکاسون با شما صحبت کردیم که از جمله شهرهای مهم فرانسه به شمار می‌رود. با چنین ویژگی‌های درخشانی، حتما عده زیادی به دنبال سفر به این شهر برای گذراندن اوقات فراغت هستند که یوروپ تورز کار را برایشان ساده‌تر کرده است. تنها با مشاهده تورهای مرتبط با شهر تاریخی کارکاسون و انتخابشان می‌توانید سفری جذاب و رویایی را با خانواده یا دوستانتان رقم بزنید. تنوع تورهای این شهر بالا است و انتخابشان به نیازتان بستگی خواهد داشت.


شهر تاریخی کارکاسون چقدر جمعیت دارد؟

چرا کارکاسون محلی برای دفاع در مقابل حملات گسترده برخی مهاجمان بوده است؟

موقعیت شهر تاریخی کارکاسون چگونه است؟

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!