محله یهودی نشین بوداپست | تاریخچه – جمعیت – تصاویر

محله یهودی نشین بوداپست | تاریخچه – جمعیت – تصاویر

محله یهودی نشین بوداپست، یکی از بخش‌های شهر بوداپست که بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته، محله یهودی نشین بوداپست است. این محله به دلیل دارا بودن ویژگی‌های …

محله یهودی نشین بوداپست: بوداپست یکی از شهرهای زیبای کشور مجارستان بوده که به عنوان پایتخت این کشور تعیین شده است. بوداپست تاریخچه‌ای قرون و سطایی داشته و در این شهر آثار تاریخی بسیار گسترده‌ای وجود دارد که می‌توانید از آن بازدید نمایید. همین امر موجب شده تا افراد زیادی از تمام نقاط جهان در زمان سفر به کشور مجارستان از این شهر تاریخی و قدیمی دیدن کنند. مردم بوداپست زبان انگلیسی را به عنوان زبان سوم خود می‌شناسند.

یکی از بخش‌های شهر بوداپست که بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته، محله یهودی نشین بوداپست (Budapest ghetto) است. این محله به دلیل دارا بودن ویژگی‌های منحصر به فرد به یکی از بخش‌های مهم شهر بوداپست شناخته می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم این محله را به شما معرفی کنیم.

محله یهودی نشین بوداپست | تاریخچه - جمعیت - تصاویر | یوروپ تورز

تاریخچه محله یهودی نشین بوداپست

این محله دارای چندین بلوک بوده و از جمله محله‌های قدیمی یهودیان به شمار می‌رود. این منطقه همچنین شامل دو کنیسه اصلی شهر یعنی کنیسه خیابان Neolog Dohány و کنیسه Kazinczy است. محله یهودی نشین بوداپست در سال 1944 و با دستور دولت سلطنتی کشور مجارستان به وجود آمد.

در آن زمان در اطراف این محله با استفاده از تخته‌ها حصار بلندی ایجاد شده بود که محله مورد حفاظت قرار گرفته و کسی نتواند کالاهای قاچاق وارد کرده و مردم نیز نتوانند از آن خارج شوند. در همان سال و در ماه مارس در عملیات مارگارت بوداپست توسط نازی‌ها اشغال شد. این محله در کمتر از 2 ماه به اشغال نازی‌ها در آمد و در نهایت در سال 1945 ارتش شوروی این شهر را آزاد کرد.

محله یهودی نشین بوداپست مانند دیگر مناطق یهودی نشین اروپا که توسط نازی‌ها اشغال شده بود، به صورت کامل از دنیای خارج جدا شده و هیچ غذایی به این منطقه وارد نمی‌شد و همچنین هیچ موردی نمی‌توانست از آن خارج شود به طوری که مرده‌ها در بخش‌های مختلف منطقه بر روی هم انباشته شده بودند.

تاریخچه محله یهودی نشین بوداپست | یوروپ تورز

امروزه محله یهودی نشین بوداپست یکی از مناطف هفت گانه این شهر به شمار می‌رود. این محله که از اواخر قرن 18 به محلی برای زندگی خانواده‌های یهودی تبدیل شده بود، با گذشت 150 سال رشد چشم‌گیری داشته و امروزه نیز نسبت به گذشته پیشرفت زیادی داشته است. البته باید گفت که تبعات جنگ جهانی دوم شامل این محله نیز شد و زیبایی و درخشش اولیه خود را از دست داد.

در آن برهه زمانی بسیاری از افراد ناچار به ترک این منطقه شدند. اما در نهایت بعد از سال 2000 این منطقه از شهر بوداپست دوباره با رشد قابل توجهی همراه شد. امروزه این محله در شهر بوداپست و کشور مجارستان دارای کافه‌ها و رستوران‌های متعددی برای گردشگران بوده و همچنین میزبان نقاشی‌های دیواری متعددی است که توانسته توجه گردشگران زیادی را جلب کند.

جمعیت محله یهودی نشین بوداپست

بیشتر افرادی که در سال 1944 مجبور شده بودند به محله یهودی نشین وارد شوند، به اجبار به اردوگاه‌های کار اجباری فرستاده شدند و این موضوع تقریبا از زمان راه اندازی این محله آغاز شد. در زمان اشغال تا آزاد شدن این محله، جمعیت محله یهودی نشین بوداپست از 200000 به 70000 رسید و علاوه بر این افراد حدود 20000 نفر از افراد در منازلی مشخص در خارج از محله زندگی می‌کردند.

افرادی که در این محله اسکان یافته بودند از طرف سیاست مداران بی‌طرف مانند رائول والنبرگ صادر‌کننده حفاظت، مورد حمایت قرار می‌گرفتند. از میان افرادی که تبعید شده بودند، تعداد زیادی توسط ارتش سرخ آزاد شدند.

جمعیت محله یهودی نشین بوداپست | یوروپ تورز

جمع بندی

شهر بوداپست یکی از شهرهای دیدنی‌های کشور مجارستان بوده و با داشتن دیدنی‌های تاریخی و جذاب باعث جذب گردشگران زیادی شده است. افراد زیادی از کشورهای مختلف برای بازدید از دیدنی‌های فوق العاده زیبای این شهر به مجارستان سفر می‌کنند. محله یهودی نشین بوداپست از جمله محله‌هایی معروف اروپایی بوده که امروزه به محلی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است.

این محله دارای قدمت تاریخی بوده و در سال‌های جنگ جهانی دوم تحت تاثیر تبعات جنگ قرار گرفت و زیبایی اولیه خود را از دست داد. اما امروزه این محله دوباره در مسیر رشد قرار گرفته و با داشتن بخش‌های مختلف موجب جذب گردشگران زیادی شده است.


سوالات متداول محله یهودی نشین بوداپست

محله یهودی نشین نشین بوداپست چه سالی به وجود آمد؟

محله یهودی نشین بوداپست در سال 1944 و با دستور دولت سلطنتی کشور مجارستان به وجود آمد.

افرادی که در این محله اسکان دارند، از طرف چه کسانی مورد حمایت قرار می گرفتند؟

افرادی که در این محله اسکان یافته بودند از طرف سیاست مداران بی‌طرف مانند رائول والنبرگ صادر‌کننده حفاظت، مورد حمایت قرار می‌گرفتند. از میان افرادی که تبعید شده بودند، تعداد زیادی توسط ارتش سرخ آزاد شدند.

جمعیت این محله چقدر است؟

در زمان اشغال تا آزاد شدن این محله، جمعیت محله یهودی نشین بوداپست از 200000 به 70000 رسید و علاوه بر این افراد حدود 20000 نفر از افراد در منازلی مشخص در خارج از محله زندگی می‌کردند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!