موزه دهکده شکلات بلژیکی | معرفی – تصاویر – نحوه بازدید

موزه دهکده شکلات بلژیکی | معرفی – تصاویر – نحوه بازدید

موزه دهکده شکلات بلژیکی، یکی از جاذبه‌های دیدنی و تاریخی بلژیک، موزه دهکده شکلاتی بلژیکی است که در نزدیکی کلیسای کوکلبرگ بروکسل در پایتخت این کشور واقع شده است.

یکی از جاذبه‌های دیدنی و تاریخی بلژیک، موزه دهکده شکلاتی بلژیکی است که در نزدیکی کلیسای کوکلبرگ بروکسل در پایتخت این کشور واقع شده است. دهکده شکلات بلژیکی (BCV) در کارخانه شکلات و بیسکویت سابق ویکتوریا قرار دارد. موزه دهکده شکلات بلژیکی در سال 1998 توسط یکی از شکلات‌ سازان معروف مکزیکی به نام خانم دراپس افتتاح شد و طی گذر زمان رشد کرد و به توسعه کامل رسید.

ساختمان این موزه در بروکسل سه طبقه است که قدمت آن به سال 1943 می‌ رسد. این موزه دیدنی و خوشمزه به طور کامل به شکلات اختصاص دارد و همچنین ویترینی واقعی از دانش شکلات سازان بلژیکی بشمار می‌رود. این موزه که 900 متر مربع مساحت دارد، محل برگزاری کارگاه‌های تاریخی، فرهنگی و شکلاتی است.

موزه دهکده شکلات بلژیکی | یوروپ تورز

قسمت‌ های مختلف موزه دهکده شکلات بلژیکی

در موزه دهکده شکلات بلژیکی قسمت‌های مختلفی وجود دارد که هر یک مراحل ساخت شکلات، موارد استفاده، تاریخچه، فواید، اقتصاد و تنوع شکلات‌ها را به نمایش گذاشته شده و لیدرها راجب آنها توضیحات کاملی را ارائه می‌دهند. در قسمتی از این موزه یک گلخانه زیبای گرمسیری وجود دارد که شرایط کشت کاکائو را بازتولید می‌کند. قالب‌‌های ساخت شکلات موجود در موزه کاکائو و شکلات بروکسل، متعلق به خانواده سلطنتی بلژیک است که به شکل زیبایی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد.

گردشگران و توریست هایی که به بلژیک سفر می‌کنند بازدید از موزه دهکده شکلات بلژیکی را در برنامه سفر خود قرار می‌دهند زیرا با رفتن به این مکان با یکی از خوشمزه و پرطرفدارترین خوراکی‌‌های جهان یعنی انواع و اقسام شکلات مواجه می‌شوند.

قسمت‌ های مختلف موزه دهکده شکلات بلژیکی | یوروپ تورز

خرید و تست انواع شکلات در موزه دهکده شکلات بلژیکی

شما با رفتن به موزه دهکده شکلات بلژیکی در بدو ورود با انواع شکلات و کاکائو پذیرایی می‌شوید و در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید آن‌ها را تست و نوشِ جان کنید، شکلات‌‌های مغز داری که با کرم، میوه‌ها، دانه‌های خوراکی، انواع و اقسام طعم‌‌ها پر شده‌اند و در بین مردم بروکسل و گردشگران به پرالین معروف هستند. شما این فرصت را دارید که در Salon Belle-Epoque موزه دهکده شکلات بلژیکی استراحت کنید و از طیف وسیعی از محصولات مختلف شکلات و کاکائو خرید کنید و با بهترین طعم‌های شکلات دنیا آشنا شوید.

یکی دیگر از برنامه‌‌های که به صورت روزانه در این موزه شکلات واقع در Salon Belle-Epoque برگزار می‌گردد، برنامه‌ ی‌شکلات خوری است که تعداد بسیاری از علاقه‌ مندان را به سالن بخش مربوط می‌ کشاند. در این قسمت از موزه دهکده شکلات بلژیکی بازدیدکنندگان می‌توانند به تماشای شکلات‌‌های زیبا بنشینند و طعم و مزه بی‌نظیر آن‌ها را هم امتحان کنند. این بخش از سالن عموما رزروی است و اکثر مواقع صف‌های طویلی در این قسمت ایجاد می‌شود.

توریست ها با استفاده از دوربین‌‌های خود از این آثار شکلاتی هنرمندانه که با ظرافت ساخته شده و عموما سازندگان آن‌ها هم در آن مکان حضور دارند، عکس‌‌های یادگاری می‌ گیرند. از نکات جالب توجه دیگر سالن موزه دهکده شکلات بلژیکی این است که هر کدام از بازدیدکنندگان موفق به دریافت شکلات زیبا و خوشمزه بلژیکی شود با افتخار آن را در دست گرفته و یک موفقیت برای وی محسوب می‌گردد.

خرید و تست انواع شکلات | یوروپ تورز

کلام پایانی

موزه دهکده شکلاتی بلژیکی با پوشش 900 متر مربع از میراث شکلات‌سازی در کشور بلژیک را حفظ نموده است. در کارخانه شکلات و بیسکویت حفاظت شده ویکتوریا، تاریخ، فرهنگ و فعالیت‌هایی با موضوع شکلات گردآوری شده است. موزه دهکده شکلاتی بلژیکی، طعم‌ها و تکنیک‌ها را در بر می‌گیرد و داستان این بخش عمده از میراث بلژیک را روایت می‌کند.

لیدر‌های تور موزه دهکده شکلاتی بلژیکی به 7 زبان زنده دنیا جهت راهنمایی گردشگران در این تور خوشمزه طراحی شده‌اند. این موزه هم برای بزرگسالان و هم کودکان به یک اندازه جذاب است. مسیر تور موزه مراحل ساخت شکلات، موارد استفاده، تاریخچه، مزایا، اقتصاد و تنوع انواع شکلات را به نمایش می‌گذارد که برای بازدیدکنندگان جذاب خواهد بود.

دهکده شکلاتی بلژیکی طوری طراحی شده است تا یک مکان ملاقات پذیرایی و همچنین یک منطقه تعاملی باشد که تاریخ، فرهنگ، آموزش، تفکر برانگیزی و سرگرمی را در کنار هم برای بازدیدکنندگان خود به ارمغان آورد و خاطره‌ای خوشمزه و ماندگار را در ذهنشان جاودان کند.


سوالات متداول موزه دهکده شکلات بلژیکی

موزه دهکده شکلاتی بلژیکی در کجا واقع شده است؟

موزه دهکده شکلاتی بلژیکی در نزدیکی کلیسای کوکلبرگ بروکسل در پایتخت این کشور واقع شده است.

قسمت های مختلف موزه دهکده شکلات بلژیکی چه قسمت هایی هستند؟

در موزه دهکده شکلات بلژیکی قسمت‌های مختلفی وجود دارد که هر یک مراحل ساخت شکلات، موارد استفاده، تاریخچه، فواید، اقتصاد و تنوع شکلات‌ها را به نمایش گذاشته شده است.

هنگام وارد شدن به این موزه با چه صحنه ای رو به رو میشویم؟

شما با رفتن به موزه دهکده شکلات بلژیکی در بدو ورود با انواع شکلات و کاکائو پذیرایی می‌شوید و در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید آن‌ها را تست و نوشِ جان کنید، شکلات‌‌های مغز داری که با کرم، میوه‌ها، دانه‌های خوراکی، انواع و اقسام طعم‌‌ها پر شده‌اند و در بین مردم بروکسل و گردشگران به پرالین معروف هستند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!