صومعه باتالها در پرتغال | اقامت – ساعات کار – تصاویر

صومعه باتالها در پرتغال | اقامت – ساعات کار – تصاویر

صومعه باتالها، به سبک گوتیک ساخته شده است اما در طول سال‌ها عناصر مانولین و رنسانس را نیز در خود جای داده که آن را تبدیل به یک شاهکار معماری منحصر به فرد …

اگر قصد سفر به کشور پرتغال را دارید حتما یکی از دغدغه‌های شما بازدید از مکان‌های تاریخی و گردشگری این کشور است. صومعه باتالها یکی از آن‌ها است که باید بازدید از آن حتما در برنامه شما قرار بگیرد. در این مقاله اطلاعات گردشگری و هر آنچه که باید از این صومعه بدانیم را بیان کرده و شما را برای یک بازدید عالی و بی‌دردسر آماده خواهیم کرد.

صومعه باتالها در پرتغال | اقامت - ساعات کار - تصاویر | یوروپ تورز

درباره صومعه باتالها بیشتر بدانیم

ساخت صومعه باتالها در سال 1386 برای بزرگداشت پیروزی پرتغالی‌ها در نبرد الجوباروتا آغاز شد. این کار توسط پادشاه ژوائو یکم انجام داده شد که قصد داشت از خدا بخاطر مداخله‌ای که برای پیروزی او کرده است، قدردانی کند.

این صومعه به سبک گوتیک ساخته شده است اما در طول سال‌ها عناصر مانولین و رنسانس را نیز در خود جای داده که آن را تبدیل به یک شاهکار معماری منحصر به فرد کرده است. نمای بیرونی صومعه دارای جزئیات بسیار دقیق و زیبا، از جمله پنجره‌های پر نقش و نگار، گلدسته‌ها و کنده کاری‌های سنگی بسیار ماهرانه است.

نما با مجسمه‌ها و نقش برجسته‌هایی که مناظر مذهبی و شخصیت‌های تاریخی را به تصویر می‌کشد، آراسته شده است. فضای داخلی صومعه با سقف‌های طاقدار، پنجره‌های شیشه‌ای رنگی و کاشی کاری‌های نفیس به اندازه نمای بیرونی آن زیبا در نظر گرفته می‌شود.

صومعه باتالها (Batalha Monastery) برای پرتغال اهمیت تاریخی زیادی دارد. در دوران سلطنت به عنوان نماد غرور و وحدت ملی عمل کرده است. این صومعه محل دفن خانواده سلطنتی پرتغال شده و مقبره‌های آن‌ها را می‌توان در داخل دیوارهای آن یافت.

چه فعالیت‌ هایی می‌ توان در صومعه باتالها داشت؟

هنگامی که وارد صومعه باتالها می‌شوید، با عظمتی روبرو می‌شوید که تاریخ کشور پرتغال را به شما نشان می‌دهد. ستون ‌ها و طاق ‌های زیبای آن فضایی آرام را ایجاد می‌ کند که برای تفکر و تأمل عالی است. این صومعه دسترسی به بخش‌‌های مختلف از جمله کلیسای موسس و نمازخانه های ناقص را فراهم می‌ کند.

کلیسای موسس یک شاهکار بسیار زیبا در صومعه باتالها است. این بنا برای احترام به پادشاه ژوائو اول و ملکه‌اش ساخته شده است. نمازخانه های ناقص یا کلیسای ناتمام، از دیگر آثار هنری است که می‌توانید به همراه بازدید از صومعه آن را تماشا کنید. این کلیسا که قرار بود مقبره بزرگی برای پادشاهان آینده باشد، به دلیل وقایع مختلف تاریخی ناتمام ماند. با این حال باز هم دیدنی و بسیار زیبا است.

ساعات کار و بلیط صومعه

صومعه باتالها در طول سال به جز بعضی از تعطیلات رسمی پذیرای بازدیدکنندگان است. درب‌های این صومعه از ساعت 9 صبح تا 17 به روی بازدید کنندگان است. بلیط برای بازدید به صورت کلی از مجموعه صومعه 15 یورو در نظر گرفته شده که برای افراد بالای 65 سال و زیر 17 سال رایگان است.

چگونه می‌ توانیم به این صومعه برسیم؟

صومعه در شهر باتالها در حدود 120 کیلومتری شمال لیسبون واقع شده است.بیشتر سفرها به پرتغال به مقصد لیسبون انجام می‌شوند. اگر از لیسبون سفر می‌کنید، راحت‌ترین راه برای رسیدن به صومعه با ماشین یا سوار شدن به قطار یا اتوبوس به باتالها است. این شهر راه‌های حمل و نقل عالی را ارائه می‌دهد که با هر بودجه‌ای می‌توانید به آن جا سفر کنید.

گزینه‌ های اسکان و اقامتی در باتالها

باتالها طیف وسیعی از گزینه‌های اقامتی را با توجه به بودجه‌ها و ترجیحات مختلف ارائه می‌دهد. هتل ‌ها، مهمان‌ خانه‌‌ها و حتی مکان ‌های کمپینگ در مجاورت صومعه وجود دارند. اقامت شبانه به شما امکان می‌دهد در زمان‌های مختلف روز صومعه را کاوش کرده و از محیط آرام شهر نیز استفاده کنید.

گزینه‌ های اسکان و اقامتی در باتالها | یوروپ تورز

سخن پایانی

صومعه باتالها یکی از مکان‌های دیدنی پرتغال است که می‌تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که دوست دارند از تاریخ و هنر معماری یک منطقه اطلاعات کسب کنند. زیبایی‌های این صومعه به شما این امکان را خواهد داد لحظاتی خوش را در آن ثبت کنید.


سوالات متداول صومعه باتالها

ساعات بازدید از صومعه باتالها چگونه است؟

صومعه باتالها در طول سال به جز بعضی از تعطیلات رسمی پذیرای بازدیدکنندگان است. درب‌های این صومعه از ساعت 9 صبح تا 17 به روی بازدید کنندگان است.

قیمت بلیط برای بازدید از صومعه باتالها چقدر است؟

صومعه باتالها در طول سال به جز بعضی از تعطیلات رسمی پذیرای بازدیدکنندگان است. درب‌های این صومعه از ساعت 9 صبح تا 17 به روی بازدید کنندگان است.

راحت ترین راه برای رسیدن به این صومعه چیست؟

اگر از لیسبون سفر می‌کنید، راحت‌ترین راه برای رسیدن به صومعه با ماشین یا سوار شدن به قطار یا اتوبوس به باتالها است. این شهر راه‌های حمل و نقل عالی را ارائه می‌دهد که با هر بودجه‌ای می‌توانید به آن جا سفر کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!