کلیسای جامع عروج جمهوری چک | معرفی – آدرس – تصاویر

کلیسای جامع عروج جمهوری چک | معرفی – آدرس – تصاویر

کلیسای جامع عروج جمهوری چک، یکی از جاذبه‌های اصلی این کشور است. جمهوری چک در میان خشکی محصور شده و جزئی از اتحادیه اروپا به شمار می رود؛ کشور چک در…

راهنمای کامل کلیسای جامع عروج جمهوری چک

کلیسای جامع عروج جمهوری چک (The Cathedral of Assumption) یکی از جاذبه‌های اصلی این کشور است. جمهوری چک در میان خشکی محصور شده و جزئی از اتحادیه اروپا به شمار می رود؛ کشور چک در اروپای مرکزی واقع شده و پایتخت آن شهر پراگ است. همچنین جمهوری چک دارای ترکیب فرهنگی دو کشور آلبانی و اسلاوی است و از لحاظ موقعیت جغرافیایی با کشورهای آلمان، اسلواکی، لهستان و اتریش مرز مشترک دارد.

کلیسای جامع عروج جمهوری چک | معرفی - تصاویر - سوالات | یوروپ تورز

مردمان کشور چک مذهب خاصی نداشته و بی‌دینی رواج دارد و با زبان رسمی چکی صحبت می‌کنند. از آنجایی که ساکنان این کشور افراد خوشگذرانی هستند جشن‌های متعددی در زمان‌های مختلف برگزار می‌شود. بسیاری از گردشگران برای شرکت در این جشن‌ها به جمهوری چک و شهر پراگ سفر می‌کنند؛ همچنین انواع کلیساهای قدیمی مثل کلیسای جامع عروج، طبیعت چشم نواز چک و آب وهوای مرطوب و معتدل آن باعث جذب تعداد زیادی توریست به این کشور شده است.

درباره شهر قدیمی کوتنا هرا جمهوری چک

شهر کوتنا هرا جمهوری چک شهری قدیمی محسوب می‌شود که مرکز آن در یونسکو ثبت جهانی شده است. این شهر در گذشته به دلیل وجود معدن‌های نقره همانند شهر پراگ در حال رشد بود تا اینکه معادن نقره آن تمام شد و در اواخر قرن 18 میلادی بر اثر جنگ و بیماری طاعون این شهر از بین رفت. در این شهر دیدنی‌های بسیاری به جا مانده که در ادامه به بررسی کلیسای جامع عروج جمهوری چک در شهر کوتنا هرا می‌پردازیم.

معرفی مشهور ترین جاهای دیدنی چک

معرفی مشهورترین جاهای دیدنی چک | یوروپ تورز

جاذبه‌های تاریخی و طبیعت زیبای جمهوری چک سبب شده که این کشور به عروس کشورهای اروپایی معروف شد؛ بنابراین در سفر به جمهوری چک می‌توانید به شهر کوتنا هرا و شهر پراگ و سایر شهرهای آن نیز سری بزنید و از کلیساهای دیدنی آن بازدید نمایید.

کلیسای جامع سنت باربارا
قلعه قدیمی پراگ
کلیسای جامع عروج کوتنا هرا
قبرستان قدیمی یهودیان
پل چارلز
مجموعه کلمنتینوم
ساعت نجومی پراگ
برج پودر
رودخانه ولتاوا
مرکز خرید سنتروم کودوف

آشنایی با کلیسای جامع عروج جمهوری چک

کلیسای جامع عروج جمهوری چک یا کلیسای عروج بانوی ما که به اسم کلیسای سنت جان بابتیست نیز شهرت دارد از جاذبه‌های اصلی کشور چک محسوب می‌شود. این کلیسا در قسمت شمال شرقی شهر کوتنا هرا جمهوری چک واقع شده است. در ساخت کلیسای عروج بانوی ما از سبک معماری محبوب گوتیک با ترکیب باروک استفاده شده که از جمله معماری‌های اصیل تاریخی به شمار می‌رود.

قدمت احداث کلیسای جامع عروج به سال 1300 میلادی بر می‌گردد که به همراه بناهای تاریخی کوتنا هرا و کلیسای جامع سنت باربارا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. کلیسای جامع عروج جمهوری چک از بناهای ارزشمند کشور جمهوری چک و از قدیمی‌ترین نمونه‌های معماری سبک باروک گوتیک محسوب می‌شود.

آشنایی با کلیسای جامع عروج جمهوری چک | یوروپ تورز

جمع بندی

کلیسای جامع عروج (The Cathedral of Assumption) که به اسم کلیسای عروج بانوی ما و کلیسای سنت جان بابتیست شناخته می‌شود، در ناحیه بوهم مرکزی شهر کوتنا هرا جمهوری چک واقع شده است. این کلیسا به عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کلیسا در قلعه پراگ شناخته شده و نمونه‌ای قدیمی از معماری سبک گوتیک باروک به شمار می‌رود.


سوالات متداول کلیسای جامع عروج جمهوری چک

کلیسای جامع عروج جمهوری چک در کجا واقع شده است؟

کلیسای جامع عروج (The Cathedral of Assumption) که به اسم کلیسای عروج بانوی ما و کلیسای سنت جان بابتیست شناخته می‌شود، در ناحیه بوهم مرکزی شهر کوتنا هرا جمهوری چک واقع شده است.

قدمت احداث کلیسای جامع عروج به چه سالی برمیگردد؟

قدمت احداث کلیسای جامع عروج به سال 1300 میلادی بر می‌گردد که به همراه بناهای تاریخی کوتنا هرا و کلیسای جامع سنت باربارا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

سبک معماری کلیسای جامع عروج چیست؟

این کلیسا به عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کلیسا در قلعه پراگ شناخته شده و نمونه‌ای قدیمی از معماری سبک گوتیک باروک به شمار می‌رود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!