موزه کونست پلست | معرفی – تصاویر – تاریخچه

موزه کونست پلست | معرفی – تصاویر – تاریخچه

موزه کونست پلست دوسلدورف، یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر دوسلدورف، موزه کونست پلست می‌باشد که این موزه با داشتن آثار بسیار بی‌نظیر و …

موزه کونست پلست دوسلدورف: یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر دوسلدورف، موزه کونست پلست می‌باشد که این موزه با داشتن آثار بسیار بی‌نظیر و شگفت انگیز خود از ابعاد مختلف هنری توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود معطوف سازد. امروزه بسیاری از تورهای گردشگری نیز بازدید از این موزه را در اولویت‌های خود قرار می‌دهند تا از این طریق بهترین و بی‌نظیرترین لحظات را برای مسافران و گردشگران خود به ارمغان آورند.

موزه کونست پلست | یوروپ تورز

آشنایی با موزه کونست پلست دوسلدورف

آیا شما نیز به دنبال بازدید از موزه کونست پلست هستید؟ آیا می‌دانید که بهترین و مناسب‌ترین زمان برای بازدید از کونست پلست چه زمانی می‌باشد؟ از شما دوستان عزیز دعوت می‌شود که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کنید تا اطلاعات بسیار جالبی را در خصوص این موزه به دست آورید.

شهر دوسلدورف یکی از دیدنی‌ترین و مشهورترین شهرهای آلمان می‌باشد که با داشتن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار بی‌نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از مسافران و گردشگران را به سوی خود جلب کند. یکی از پربازدیدترین و دوست داشتنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر را موزه کونست پلست تشکیل داده است که این موزه از زمان‌های قدیم یکی از مهمترین محل‌های برگزاری نمایش‌های هنری بوده است و توانسته آثار بسیار متعددی را در دل خود جای دهد.

شما می‌توانید آثار باشکوهی از قرن‌های 19 و 20 را در این موزه مشاهده کنید که نمونه‌های آن را در هیچ موزه‌ای نخواهید دید. سالانه هزاران گردشگر و هنرمند بازدید از این موزه را در اولویت‌های خود قرار داده و در یکی از همایش‌های هنری این موزه شرکت می‌کنند. علاوه بر آن، معماری و فضای داخلی موزه نیز بسیار بی‌نظیر و جذاب می‌باشد که هر بیننده‌ای را به سوی خود جذب می‌نماید در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد تاریخچه، معماری و آثار بسیار باشکوه موزه کونست پلست توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

تاریخچه موزه کونست پلست

توجه داشته باشید که موزه کونست پلست توانسته است آثار بسیار قدیمی از قرن سوم میلادی تا به امروزه را به نمایش بگذارد و علاقه مندانی که قصد دارند تا از این آثار بازدید کنند می‌توانند با توجه به ساعات کاری خود را به این مکان برسانند.

این موزه در سال 2001 مورد بازسازی و مرمت واقع شد و توانست با گسترش بخش‌های بسیار متعدد خود، آثار خود را با طراحی جدید به نمایش گذاشته و دسته بندی دقیق‌تری را از این آثار داشته باشد. محل قرار‌گیری این موزه در سمت راست رودخانه راین می‌باشد که دقیقا مرکز شهر دوسلدورف بوده و دسترسی بسیار آسانی را دارد به طوری که گردشگران و توریست‌ها می‌توانند در کمترین زمان ممکن خود را به این موزه برساند.

اهمیت موزه کونست پلست در میان مردم این شهر نی بسیار زیاد می‌باشد و سالانه مراسم‌ها و همایش‌های گوناگونی را در این مکان برگزار می‌کنند و از هزاران مسافر و گردشگر میزبانی می‌نمایند. توجه داشته باشید که با گردش در میان آثار هنری بسیار فوق العاده این موزه می‌توانید گذر زمان را به خوبی لمس کرده و حس بی‌نظیری را از این گشت و گذار به دست آوری.

معماری موزه کونست پلست

معماری موزه کونست پلست به گونه‌ای است که گردشگران و مسافران می‌توانند به راحتی از قسمت‌های بسیار مختلف آن بازدید داشته و تقریبا تمام 70.000 آثار هنری بی‌نظیر این مجموعه را مورد بازدید قرار دهند. از قسمت‌های بسیار مختلف این موزه می‌توان به مجموعه آبگینه، مجموعه بزرگ شیشه‌ای، دوره‌های باروک و دوره‌های رنسانس اشاره کرد که هر کدام از این بخش‌ها، بی‌نظیرترین و بهترین آثار جهانی را در دل خود جای داده‌اند.

همچنین فضای سبز محوطه بیرونی این موزه نیز فرصت تماشای ساختمان موزه را برای گردشگران به ارمغان آورده است به طوری که گردشگران می‌توانند بعد از یک بازدید کلی، در محوطه به استراحت پرداخته و تصاویر زیبایی از خود را از ساختمان موزه به ثبت برسانند. شما نیز در سفر به شهر دوسلدورف بازدید از موزه کونست پلست را از دست ندهید و آن را در اولویت‌های خود قرار داده و با تاریخ و هنر کشور آلمان از نزدیک آشنا شوید.

آثار موزه کونست پلست

موزه کونست پلست توانسته است بالغ بر 7000 آثار باشکوه از مجسمه‌ها، هنر گرافیک، نقاشی ها، صنایع دستی و غیره را در خود جای دهد که شما می‌توانید آثار باشکوهی از مجسمه سازان هلندی و ایتالیایی را نیز در این موزه مورد مشاهده قرار دهید. شما می‌توانید آثار بی‌نظیری از صنایع دستی کشور آلمان را نیز به راحتی در این موزه مورد مشاهده قرار دهید که هر یک از آنها مربوط به دوره‌های خاصی از تاریخ بوده است.

مشاهده هریک از این آثار می‌تواند شما را با فرهنگ و آداب معیشت مردم گذشته آلمان بیشتر آشنا کرده و اطلاعات بسیار جالبی را از این طریق به دست آورید. همچنین در میان این آثار باشکوه می‌توان شاهد آثار هنری مدرن نیز از هنر گرافیک باشید که بسیاری از این آثار مربوط به کشورهای همسایه بوده است و امروزه جایگاه ویژه‌ای را برای خود در موزه کونست پلست به دست آورده‌اند.

بخش شیشه‌ ای کونست پلست

یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین قسمت‌های موزه کونست پلست را بخش بزرگ شیشه‌ای آن تشکیل داده است که این بخش گنجینه‌ای از آثار و نقاشی‌های مربوط به دوره باروک و رنسانس بوده که شما می‌توانید اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از آثار قرار گرفته در این قسمت را از کارمندان موزه به دست آورید که البته این کارمندان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و شما برای کسب اطلاعات بیشتر بایستی به این زبان حاکم باشید. گردشگران همچنین می‌تواند آثار بسیار بی‌نظیری از هنر کشورهای مختلف مانند ایران، ژاپن و آسیای شرقی را نیز در این موزه مورد مشاهده قرار دهند.

بخش شیشه‌ ای کونست پلست | یوروپ تورز

میزبانی نمایشگاه‌ های متعدد

سالانه نمایشگاه‌های و همایش‌های بسیار متعددی در این موزه برگزار می‌شود که هر یک از آنها اهداف خاصی را دنبال کرده و توانسته‌اند توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کنند. از مهمترین و اصلی‌ترین نمایشگاه‌هایی که در موزه کونست پلست برگزار می‌شود و گردشگران فرصت شرکت در آن را دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نمایشگاه فرانسیسکو دو زور برون برای برپایی آثار هنری باروک اسپانیایی
 • نمایشگاه Caravaggio
 • نمایشگاه Greco l

موسسات وابسته به کونست پلست

اهمیت و نقش موزه کونست پلست بسیار فراتر از آن چیزی می‌باشد که تصور می‌کنید به طوری که شما امروزه کمتر موزه‌ای را می‌توانید در جهان مشاهده کنید که ارگان‌های دولتی و موسسات بسیار زیادی به آن وابسته باشند. این موزه با داشتن بایگانی بسیار پیشرفته خود توانسته است یکی از پیشرفته‌ترین و کامل‌ترین بایگانی‌ها را داشته باشد. از مهمترین موسساتی که وابستگی شدید را به موزه کونست پلست دارند و آثار برجسته خود را وقف این موزه نموده‌اند می‌توان به بنیاد zero اشاره کرد که امروزه در حال جمع آوری آثار هنری باشکوه از سراسر جهان بوده تا آنها را در موزه مذکور به نمایش بگذارد.

بهترین زمان بازدید از کونست پلست

امروزه در بسیاری از کشورهای جهان شاهد برگزاری تورهای گردشگری شهر دوسلدورف هستیم که هر کدام از این تورها نیز بازدید از موزه کونست پلست را در اولویت‌های خود قرار داده اند تا از این طریق بتوانند بهترین و بی‌نظیرترین لحظات را برای گردشگران و مسافران خود به ارمغان بیاورند. شما نیز می‌توانید در یکی از این تورها شرکت کرده و موزه کونست پلست را در مناسب‌ترین و بهترین زمان ممکن بازدید کنید.

اگر دوست دارید که این موزه را به دور از هیاهوی گردشگران مختلف مورد بازدید قرار دهید، می توانید فصل زمستان را به این منظور انتخاب کنید در غیر این صورت بهترین زمان برای بازدید از کونست پلست فصل بهار و تابستان است تا اینکه بتوانید از فضای بسیار دلنشین محوطه بیرونی موزه نیز نهایت لذت را ببرید.

همچنین می‌توانید قبل از سفر به این شهر در مورد ساعات و روزهای کاری این موزه نیز اطلاعات لازم را به دست آورید که ساعات کاری آن از 10 صبح تا 17 بعد از ظهر بوده و در تمام روزهای تعطیل رسمی این کشور نیز بازدید از این موزه امکان‌پذیر نمی‌باشد. حال با در دست داشتن اطلاعات گفته شده می‌توانید برنامه مناسب‌تری را برای بازدید از موزه کونست پلست داشته باشید.

نزدیک‌ ترین هتل‌ های به کونست پلست

توجه داشته باشید که امروزه بازدید از موزه کونست پلست در اولویت بازدیدی بسیار از مسافران و گردشگران می‌باشد چرا که این موزه از زیبایی‌های بسیار بی‌نظیری برخوردار می‌باشد. همچنین گردشگران می‌توانند در نزدیکی این موزه شاهد تاسیس زیباترین و دیدنی‌ترین هتل‌های این شهر نیز باشند و در صورت علاقه‌مندی در یکی از بهترین این هتل‌ها اقامت داشته باشند.

گردشگران توجه داشته باشند که یکی از مهمترین مزیت‌هایی که با اقامت در این هتل‌ها می‌توانند بدست آورند، نزدیکی به سایر جاذبه‌های گردشگری و تاریخی این شهر می‌باشد. از نزدیکترین هتل‌ها به موزه کونست پلست می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

هتل anchovies در فاصله 12.9 مایلی از موزه

 • هتل landhotel در فاصله 12 مایلی از موزه
 • هتل zur post در فاصله 13 مایلی از موزه

حال شما نیز می‌توانید از وب سایت رسمی هر یک از هتل‌های نزدیک به موزه، یکی از بهترین آن را انتخاب و رزرو کنید تا در سفر به این شهر بتوانید اقامت راحتی را برای خود به ارمغان بیاورد.

نزدیک‌ ترین رستوران‌ ها به کونست پلست

گردشگران و توریست‌هایی که قصد بازدید از کونست پلست را دارند می‌توانند لیستی از بهترین و معروف‌ترین رستوران‌های نزدیک به آن را در دست داشته و از این طریق یکی از بی نظیرترین لحظات را برای خود به ارمغان آورند. توجه داشته باشید که محل قرار گیری موزه کونست پلست به گونه است که شما می‌توانید بهترین و معروف‌ترین رستوران های شهر دوسلدورف را به راحتی در پیرامون این موزه مشاهده کنید. از مهمترین و مشهورترین این رستوران‌ها می‌توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • رستوران trattoria positano در فاصله 0.2 مایلی
 • ستوران rubens در فاصله 0.2 مایلی
 • رستوران kelushka در فاصله 0.2 مایلی

هر یک از این رستوران‌ها با داشتن لذیذترین منوهای غذایی خود توانسته‌اند توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند. شما نیز می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کرده و خود را برای صرف معروف‌ترین غذای آلمانی آماده کنید.

نکات مورد توجه در بازدید از موزه کونست پلست

همانطور که در قسمت‌های قبلی نیز به این موضوع اشاره‌هایی کردیم، امروزه موزه کونست پلست یکی از پربازدیدترین و بی‌نظیرترین جاذبه‌های گردشگری شهر دوسلدورف می‌باشد که با داشتن آثار بسیار جذاب خود، توجه هزاران گردشگر را به سوی خود جذب کرده است. لازم است بدانید که در بازدید از این موزه تاریخی بایستی به از مهمترین نکات توجه بسیار ویژه‌ای را داشته باشید که از مهمترین این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عکسبرداری از آثار داخل این موزه ممنوع می‌باشد به همین جهت این کار را انجام ندهید
 • از دست زدن به آثار موجود در این موزه خودداری کنید.
 • در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از راهنمایان موزه درخواست کمک بخواهید.
 • به ساعت‌ها ورود و خرج موزه توجه لازم را داشته باشید.
 • قبل از ورود به موزه کونست پلست حتما هزینه‌های مربوط به بازدید از آن را پرداخت کنید. تصویر 11
نکات مورد توجه در بازدید از موزه کونست پلست | یوروپ تورز

سوالات متداول موزه کونست پلست

موزه کونست پلست چه جور موزه ای است؟

یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر دوسلدورف، موزه کونست پلست می‌باشد که این موزه با داشتن آثار بسیار بی‌نظیر و شگفت انگیز خود از ابعاد مختلف هنری توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود معطوف سازد.

این موزه دارای چه آثار هنری است و تعداد آنها به چقدر میرسد؟

موزه کونست پلست توانسته است بالغ بر 7000 آثار باشکوه از مجسمه‌ها، هنر گرافیک، نقاشی ها، صنایع دستی و غیره را در خود جای دهد که شما می‌توانید آثار باشکوهی از مجسمه سازان هلندی و ایتالیایی را نیز در این موزه مورد مشاهده قرار دهید.

چه نمایشگاه هایی در طی این سالها در این موزه برگذار شده‌اند؟

نمایشگاه فرانسیسکو دو زور برون برای برپایی آثار هنری باروک اسپانیایی
نمایشگاه Caravaggio
نمایشگاه Greco l

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!