کشور های شینگن | کشور های شینگن را بهتر بشناسید

کشور های شینگن | کشور های شینگن را بهتر بشناسید

کشور های شینگن، امروزه سرزمین‌های اروپایی مقصد بسیاری از گردشگران و تجار و دانشجویان و…است اما کشورهای شینگن قوانینی دارند که بدون آگاهی از آن سفر کردن به …

امروزه سرزمین‌های اروپایی مقصد بسیاری از گردشگران و تجار و دانشجویان و…است اما کشورهای شینگن قوانینی دارند که بدون آگاهی از آن سفر کردن به این کشورها دشوار خواهد بود. شما برای سفر به کشور های شینگن نیاز به‌نوعی روادید که به‌عنوان “ویزای شینگن ” شناخته می‌شود، دارید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد که در مدتی معلوم به یک کشور یا چندین کشور بدون مشکل سفر کنید. در حقیقت توافقنامهٔ شینگن اولین بار در سال 1985 بین 6 کشور اروپایی به هدف برداشتن مرزهای این کشورها بسته شد و در ادامه کشورهای دیگر به این توافق‌نامه پیوستند تا امنیت و راحتی را برای شهروندان خود مهیا نمایند.

کشور های شینگن | کشور های شینگن را بهتر بشناسید | یوروپ تورز

کشور های شینگن

منطقهٔ شینگن به مجموعهٔ 26 کشور اروپایی گفته می‌شود که تحت یک قرارداد شهروندان این 26 کشور به طور آزادانه در این حوزه‌ها سفر کنند بدون اینکه نیاز به ویزا و کنترل گذرنامه باشد، اما کشورهای خارج از این اتحادیه و پیمان جهت جابه‌جایی و سفرهای تفریحی و کاری و … موظف به گرفتن “ویزای شینگن” هستند. در کشورهای شینگن رفت و آمد و سفر، مبادلهٔ پول و هر نوع کالا و تجارت با توجه به این معاهده، قانونی محسوب می‌شود.

البته این پیمان محدودیت‌هایی را به همراه دارد مانند این که اگر یکی از شهروندان عضو این اتحادیه بخواهد به کشورهای عضو بدون گذرنامه سفر کند درگیر کاغذ بازی‌های اداری و کنترل مهاجرتی می‌شود. تمامی کشور های شینگن با سیاست و قوانین یکسانی در مورد گذرنامه، مرزهای هوایی و… عمل می‌کنند.

کدام کشور ها عضو حوزهٔ شینگن هستند؟

26 کشور اروپایی، عضو پیمان شینگن هستند که برای ورود به این سرزمین‌ها نیاز دارید که یا اقامت یکی از این کشورها را داشته باشید یا اقدام به گرفتن ویزای شینگن نمایید. البته منطقه‌های کوچک اروپایی که وسعتی کمتر از یک کشور و بزرگ‌تر از شهر دارند مانند واتیکان، سن‌مارینو و موناکو نیز به این معاهده احترام گذاشته و کاملاً به قوانین کشورهای شینگن عمل می‌کنند.

کشور اتریش (۱۹۹۵)، کشور بلژیک (۱۹۵۲)، کشور بلغارستان (۲۰۰۷)، کشور کرواسی (۲۰۱۳)، کشور قبرس (۲۰۰۴)، کشور جمهوری چک (۲۰۰۴)، کشور دانمارک (۱۹۷۳)، کشور استونی (۲۰۰۴)، کشور فنلاند (۱۹۹۵)، کشور فرانسه (۱۹۵۲)، آلمان (۱۹۵۲)، یونان (۱۹۸۱)، مجارستان (۲۰۰۴)، ایرلند (۱۹۷۳)، ایتالیا (۱۹۵۲).

لتونی (۲۰۰۴)، لیتوانی (۲۰۰۴)، کشور لوکزامبرگ (۱۹۵۲)، کشور مالتا (۲۰۰۴)، کشور هلند (۱۹۵۲)، کشور لهستان (۲۰۰۴)، کشور پرتغال (۱۹۸۶)، کشور رومانی (۲۰۰۷)، کشور اسلوواکی (۲۰۰۴)، کشور اسلوونی (۲۰۰۴)، کشور اسپانیا (۱۹۸۶)، کشور سوئد (۱۹۹۵)، کشور بریتانیا (۱۹۷۳) از جمله 26 کشوری هستند که اتحادیه اروپا را تشکیل داده‌اند و امروزه به عنوان کشور های شینگن به جهانیان معرفی می‌شوند.

البته به‌زودی در آینده کشورهای قبرس، کرواسی، بلغارستان، ترکیه و رومانی به کشورهای شینگن خواهند پیوست، البته کشورهای بریتانیا و ایرلند همچنان از این پیمان خارج هستند و به صورت مستقل از کشور های شینگن عمل می‌کنند.

کدام کشور ها عضو حوزهٔ شینگن هستند؟ | یوروپ تورز

معرفی ویزای مخصوص کشور های شینگن

کشورهای شینگن از پر بازدیدترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود که سالیانه هزاران توریست و تاجر به این کشورها سفر می‌کنند اما همان طور که اشاره کردیم کشورهای خارج از پیمان کشور های شینگن برای تردد و سفر به این 26 کشور نیاز دارند ویزای شینگن را اخذ نمایند و این ویزا با توجه به موقعیت و اهداف سفر، زمان و شرایط مخصوص به خود را دارند. ویزای عادی شینگن را به چهار دسته C، B، A و D تقسیم کرده‌اند که در ادامه برای آشنایی بیشتر به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

ویزای اتحادیه شینگن (USV)

شما با اخذ ویزای شینگن قادر هستید حداکثر در مدت 90 روز و هر شش ماه یک بار به کشور های شینگن مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، پرتغال، اسپانیا، سوئد و سوئیس و… سفر کنید.

ویزای نوع A

اگر مسافر با وجود داشتن ویزای قانونی برای ورود به یک کشور مجبور به توقف چند ساعته و تعویض در فرودگاه کشور سومی باشد، ویزایی منصوب به ویزای ترانزیت را باید دریافت نماید. ویزای نوع A نوعی ویزای ترانزیت است که با اخذ آن می‌توانید در فرودگاه‌های ترانزیت کشورهای شینگن پرواز خود را عوض کرده و به کشورهای خارج از منطقه‌های شینگن سفر کنید.

ویزای نوع B

ویزای نوع B نیز همانند A از نوع ویزای ترانزیت است با این تفاوت که شما فرصت دارید در مدت حداکثر 5 روز از مرز و خاک کشوری در منطقه شینگن عبور کنید.

ویزای نوع C

این ویزای شینگن یک روادید کوتاه مدت محسوب می‌شود که در مدت زمانی که برای شما مشخص شده، فرصت دارید در محدوده کشور های شینگن اقامت و سفر کنید. ویزای C بسته به شرایط و اهداف سفر به سه دسته ویزای یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود تقسیم می‌شود.

ویزای چند بار ورود

ویزای Multiple-entry دارای اعتبار زمانی 90 روزه است که شما می‌توانید هر 6 ماه یک‌بار به کشورهای شینگن به راحتی سفر کنید و زمان اعتبار این ویزای شینگن به محض ورود به هر کشور عضو این معاهده چه هدف نهایی سفر شما باشد یا نه، حساب خواهد شد.

ویزای یکبار ورود

این ویزا تنها برای یک‌بار سفر شما به یکی از کشور های شینگن صادر می‌شود و فارغ از مدت زمانی که ویزا اعتبار زمانی دارد یا نه، اگر از کشور مربوطه خارج شوید اعتبار ویزای شما باطل خواهد شد.

ویزای دو بار ورود

شرایط این نوع ویزای شینگن مانند ویزای یک‌بار ورود است اما شما می‌توانید با این روادید دو بار به یکی از کشورهای شینگن سفر کنید اما به خاطر داشته باشید که فرصت زمانی این روادید محدود و دارای بازه زمانی مشخصی است.

ویزای ملی

National Visas یا ویزای ملی را به عنوان روادید نوع D نیز به حساب می‌آورند و بیشتر برای دانشجویان یا تجار که در مدت زمان مشخص و خاصی درخواست اقامت در کشورهای شینگن را دارند، صادر می‌شود؛ که خود دو زیر دسته تقسیم می‌شود.

ویزای یک بار ورود نوع D برای کسانی صادر می‌شود که تنها برای مدت زمان مشخصی قصد اقامت در یکی از کشورهای شینگن را دارند و بعد اتمام دوره زمانی به کشور خود باز می‌گردند و با اهدافی خاصی مانند دریافت خدمات درمانی، این ویزا را اخذ می‌نمایند. و اما کسانی که ویزای چند بار ورود نوع D را در اختیار دارند قادر هستند بدون نیاز به دریافت روادید دیگر به تمامی کشورهای شینگن سفر کنند.

از شرایطی که برای دریافت این نوع ویزای شینگن لازم است می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

اگر به دلیل درمان و یا وضعیت پزشکی خاصی قادر به ترک منطقه شینگن نباشید ویزای نوع D به شما تعلق خواهد گرفت.

اگر به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی برای پروژه و فعالیت‌های تحقیقاتی برای مدتی خاصی به کشورهای شینگن سفر می‌کنید باید از این نوع ویزا استفاده کنید، لازم به یادآوری است که مدت سفر شما باید کمتر از یک سال باشد.

برای دانشجویان بین‌المللی که در یکی از دوره‌های تحصیلی کشورهای شینگن قصد ادامهٔ تحصیل را دارند یک ویزای یک ساله صادر می‌شود که در ادامه جهت اقامت بیشتر قابل تمدید می‌باشد.

اگر به منظور ارائه یک کار آموزشی و علمی در موسسه معتبر و مرکز تحقیقاتی در هریک از کشورهای شینگن در خواستی از سوی شما یا از کشور مورد نظر ارائه شده باشد، طبق شرایطی این ویزا به شما اعطا می‌شود.

ورزشکاران و هنرمندان یا هرمتخصص دیگری که به منظور ارائه حرفهٔ خود در کشورهای شینگن درخواست داده یا دعوت شده باشند نیز شامل این روادید خواهند بود.

 • ویزای اعتبار محدود منطقه‌ ای

ویزای VLT این فرصت را به شما می‌دهد که فقط به کشوری که درخواست ویزا داده‌اید یا چند کشور عضو اتحادیه شینگن که در زمان اخذ ویزا مشخص شده سفر کنید. اخذ این ویزا برای سفر به کشورهای شینگن شرایط خاصی را شامل می‌شود به طور مثال برای پناهندگان یا برای مسائل انسان دوستانه.

ویزای اتحادیه شینگن (USV) | یوروپ تورز

نکاتی ویژه در هنگام اخذ ویزای کشور های شینگن

اصولاً برای گرفتن ویزای کشورهای شینگن باید 4 ماه زودتر اقدام نمایید.

قدم به قدم مراحل اخذ ویزای شینگن در سفارت خانه‌های کشورهای هم پیمان شینگن قابل پیگیری و اجرا می‌باشد.

به این نکته توجه نمایید که در کشورهای شینگن حتماً باید تمام مدارک شما مهر دادگستری داشته باشد. اول باید تمام مدارک خود را ترجمه نمایید و سپس تحویل دادگستری برای تأیید آن بپردازید.

اگر در حین گرفتن ویزای یکی از کشورهای شینگن از اقدامات خود پشیمان شدید، دیگر نمی‌توانید هزینه‌هایی که پرداخت کردید را پس بگیرید.

هر سفارت خانه مدارک مورد نیاز خود را به فرد مراجعه‌کننده اعلام می‌کند و شما باید تمام و کمال همه این مدارک را تحویل سفارت خانه کشورهای شینگن مورد نظر خود بدهید. این تفاوت مدارک می‌تواند به خاطر کشور صادر‌کننده و شرایط فرد متقاضی باشد. پس حتماً اول به سفارت خانه مورد نظر خود مراجعه نمایید و سپس شروع به جمع آوری مدارک برای ویزای خود کنید.

سؤالات مرسوم مصاحبه در سفارت کشور های شینگن

 • میزان حقوق ماهیانه شما چگونه است؟
 • هزینه سفر شما به چه صورت تأمین می‌شود؟
 • آیا فرزندی دارید؟ چه تعداد و چند ساله هستند؟
 • چه تضمینی وجود دارد شما به کشورتان برمی گردید؟
 • قصد سفر به کدام یک از کشورهای شینگن را دارید؟
 • آیا تا به حال به یکی از کشورهای شینگن سفر کرده‌اید؟
 • به چه مدت می‌خواهید در آن کشور اقامت داشته باشید؟
 • محل اقامت شما در یکی از کشورهای شینگن چگونه است؟
 • وضعیت تحصیلات و مدارک تحصیلات شما چگونه است؟
 • محل کار شما کجاست و رتبه کاری شما در کدام مرحله است؟
 • آیا دوستی یا خانواده‌ای در یکی از کشورهای شینگن دارید؟
 • هدف از سفرتان به یکی از کشورهای شینگن بر چه مبنایی است؟
 • آیا در هنگام سفر، محل کاری شما مرخصی مورد نظر شما را می‌دهد؟
 • آیا متأهل هستید؟ چه مدت از ازدواج شما گذشته است؟ شغل همسر شما چگونه است؟
سؤالات مرسوم مصاحبه در سفارت کشور های شینگن | یوروپ تورز

سفر همزمان به چندین کشور، از کشور های شینگن

اگر به طور همزمان می‌خواهید بیشتر از یک کشور، از کشورهای شینگن بازدید نمایید حتماً باید این موضوع را به سفارتخانه مورد نظر خود اعلام نمایید، تا مورد بررسی قرار بگیرد. البته مدارک مورد نیاز خود را باید تحویل سفارتخانه‌ای بدهید که می‌خواهید مدت بیشتری در آن کشور باشید و مقصد اصلی شما خواهد بود.

ترتیب شرایط اولیه ویزای شینگن

قدم اول برای درخواست ویزای یکی از کشورهای شینگن درخواست مصاحبه حضوری، ارائه فرم درخواست و به همراه داشتن تمامی مدارک ضروری می‌باشد. این مدارک باید کاملاً با قوانین و مقررات منصوب کشور همخوانی داشته باشد. همچنین باید پاسپورت معتبری از خود ارائه بدهد که صدور آن کمتر از 10 سال و تا تاریخ انقضای آن بیشتر از 6 ماه باقی مانده باشد.

محل دریافت فرم ویزای کشور های شینگن

فرم ویزای مورد نظر خود را می‌توانید از سایت سفارتخانه خود دریافت نمایید. این فرم در تمامی کشورهای شینگن یکسان می‌باشد.

نحوه پر کردن ویزای شینگن

فرم ویزای شینگن را می‌توانید هم به صورت دستی و هم به صورتی تایپی پر نمایید. همه گزینه‌های موجود در فرم را باید پر نمایید. اگر سوالی مربوط به شما نمی‌شود حتماً باید با عبارت No Answer که به معنای بدون جواب هست پر نمایید.

نحوه تحویل مدارک به سفارتخانه

حتماً خود فرد درخواست‌کننده باید مدارک مورد نیاز سفارت را تحویل بدهد و در مصاحبه حضوری شرکت به عمل بیاورد.

آیا در هر زمانی میتوان به سفارتخانه مراجعه کرد؟

این مسئله مربوط می‌شود به قانون و مقررات سفارت کشور مقصد مورد نظر شما، ولی اصولاً برای مراجعه به سفارت خانه باید حتماً وقت قبلی داشته باشید و طبق ساعت و روز تعیین شده از سمت سفارت مراجعه نمایید.

 • هزینه ویزای شینگن

این هزینه به هیچ عنوان قابل بازگشت نمی‌باشد، پس اول خوب هدف خود را مشخص نمایید. سپس هزینه مورد نظر را واریز نمایید. البته این هزینه‌ها ممکن است در نوسان باشد.

 • هزینه ویزا از نوع ترانزیت فرودگاهی 60 یورو می‌باشد.
 • هزینه ویزای کمتر از 90 روز 60 یورو می‌باشد.
 • هزینه ویزای بیشتر از 90 روز 99 یورو می‌باشد.

آیا ممکن است به مدارک دیگری جز مدارک اصلی احتیاج پیدا بشود؟

قطعاً، ممکن است طبق نیاز و درخواست ویزای شینگن شما، علاوه بر مدارک اصلی، مدارک دیگری هم احتیاج باشد.

خرید بلیط هواپیما قبل از صدور ویزا ممکن است؟

نه به هیچ عنوان قبل از صدور ویزا شما نمی‌توانید به طور قطعی بلیت هواپیمای خود را تهیه نمایید. اما مرحله رزرو بلیت هواپیما جزو یکی از مراحل کاری شما می‌باشد.

نحوه اثبات دوست و خویشاوندان در کشور مقصد شینگن

برای اثبات این که شما آشنا و خانواده‌ای در کشور هم پیمان شینگن دارید، دعوت نامه رسمی آن‌ها برای شما مورد نیاز است و همچنین نسبت به نیاز، سفارت خانه مدارک درخواستی را به شما اعلام می‌نمایند. اگر متقاضی هزینه سفر خود را می‌تواند بدهد باید مدرکی دال بر اینکه دارای تمکن مالی هست ارائه بدهد و اگر خویشاوندان و آشنایان متقاضی هزینه شما را تقبل کرده‌اند باید یک گواهی معتبر و رسمی از مقامات رسمی کشور هم پیمان شینگن برای شما ارسال نماید.

برآورد هزینه ویزای شینگن

 • تأمین هزینه‌های رفت برگشت
 • تأمین هزینه محل اقامت
 • تأمین هزینه مخارج روزمره
برآورد هزینه ویزای شینگن | یوروپ تورز

آیا ارائه مدارک ویزای‌ های قبلی شما ضروری است؟

بله صد در صد. در صورت سفر شما به کشورهای دیگر باید مدارک مورد نیاز سفرهای قبلی خود را به سفارت خانه مقصد ارائه بدهید.

زمان بندی تأیید درخواست ویزای شینگن

در ظاهر امر 24 تا 48 ساعت زمان برای تأیید و بررسی ویزای شما جوابگو می‌باشد، ولی در واقع 14 تا 21 روز به طول می‌انجامد.

تمدید اعتبار ویزای هم پیمان شینگن

برای تمدید اعتبار اقامت خود باید حتماً دلایل قابل قبولی داشته باشید. دلایل مستندی مثل شغل شما، مسائل پزشکی و دیگر مسائل شخصی شما برای تمدید ویزای شینگن‌تان صد در صد واجب است.

آیا با داشتن اقامت دائم میتوان به همه کشور های شینگن سفر کرد؟

بله اقامت دائم داشتن یعنی شما به طور نامحدود می‌توانید در کشورهای شینگن حضور به عمل بیاورید و به نوعی شما مقیم آن کشور هستید و می‌توانید آزادانه بدون استفاده از ویزا به تمامی کشورهای هم پیمان شینگن سفر نمایید. البته هر خروج و ورود شما باید با آگاهی مسئولان آن کشور صورت پذیرد.

در صورت نداشتن سفارتخانه کشور مورد نظر شما چه باید کرد؟

در چنین شرایطی باید حتماً درخواست خود را به سفارتخانه کشور دیگری که به عنوان نماینده منافع آن کشور حضور دارد ارائه نمایید.

افراد زیر 18 سال چگونه میتوانند ویزای شینگن دریافت نماید؟

برای دریافت ویزای شینگن برای اینگونه افراد، باید حتماً امضای پدر و مادر در فرم درخواست ویزای‌شان وجود داشته باشد. حتی اگر پدر و مادر وی از همدیگر طلاق گرفته باشند هم امضای هر دو لازم است، مگر اینکه به طور رسمی سرپرستی فرزند به عهده یک نفر باشد.

تفاوت هزینه ویزای شینگن

هزینه ویزای شینگن در کودکان زیر 12 سال معمولاً 35 یورو می‌باشد و زیر 6 سال هم مبلغی پرداخت نمی‌کند. هزینه ویزای شینگن را هم می‌توانید به صورت نقدی بدهید و هم به صورت کارت اعتباری.

بیمه مسافرتی

در هنگام سفر داشتن بیمه مسافرتی از لزومات ویزای شینگن می‌باشد. پوشش کامل هزینه‌های درمانی، خسارت‌های ناشی از گم شدن یا صدمه دیدن وسایل مسافر را کاملاً پوشش می‌دهد. برای داشتن بیمه مسافرتی حتماً باید به مؤسسات معتبری که مورد تأیید کشورهای شینگن می‌باشد مراجعه نمایید. هزینه اینگونه قراردادها را می‌توان هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین پرداخت کرد. در هر صورت شما باید بیمه مسافرتی را دریافت نمایید، فرقی نمی‌کند به صورت تجاری، گردشگری، انفرادی، گروهی و …. سفر می‌نمایید، در همه حال باید تحت پوشش بیمه مسافرتی باشید.

البته ناگفته نماند که بیمه مسافرتی به صورت معمول نمی‌تواند صدمات ناشی از ورزش‌های خطرناک را جبران نماید، مگر اینکه خود متقاضی با پرداخت هزینه بیشتر خواهان این امتیاز بشود.

10 کشوری که میتوانید به راحتی ویزای شینگن بگیرید

اگر گرفتن ویزای شینگن برای شما ضروری و مهم است و نمی‌خواهید با پیام عدم پذیرش مواجه بشوید. ما به شما ده کشوری که می‌توانید به راحتی ویزای شینگن آن‌ها را دریافت نمایید، معرفی می‌نماییم. این نرخ و ضریب قبولی به شما کمک می‌کند تا تصمیمات هوشمندانه‌ای بگیرید:

 • کشور لتونی با نرخ ۹۹.۳ درصد
 • کشور ایسلند با نرخ ۹۹.۱ درصد
 • کشور استونی با نرخ ۹۹ درصد
 • کشور اسلواکی با نرخ ۹۸.۴ درصد
 • کشور لهستان با نرخ ۹۸.۳ درصد
 • کشور یونان با نرخ ۹۸ درصد
 • کشور لوگزامبورگ با نرخ ۹۷.۹ درصد
 • کشور جمهوری چک با نرخ ۹۷.۸ درصد

چه کشور هایی مراحل دریافت ویزای شینگن آن ها سخت است؟

اصولا در اروپای شرقی به مراجعه کنندگان ایرانی به سختی و به ندرت ویزای شینگن می‌دهند. از جمله این کشورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوئیس با نرخ 6.0 درصد
 • کشور هلند با نرخ 6.1 درصد
 • کشور اسپانیا با نرخ 6.1 درصد
 • کشور نروژ با نرخ 8.7 درصد
 • کشور فرانسه با نرخ 9.6 درصد
 • کشور پرتغال با نرخ 10.1 درصد
 • کشور سوئد با نرخ 10.3 درصد
 • کشور بلژیک با نرخ 14.8 درصد

امیدواریم که توانسته باشیم به تمام سوالات و نیازهایتان پاسخگو و گره‌های ذهنی‌تان را برطرف کرده باشیم. امیدواریم با یک انتخاب درست بتوانید از خدمات معتبر ما در امر اخذ ویزای شینگن بهره ببرید.

چه کشور هایی مراحل دریافت ویزای شینگن آن ها سخت است؟ | یوروپ تورز

سوالات متداول کشور های شینگن

منطقه شینگن دارای چند کشور میباشد و برای ورود به این کشور ها باید چه کنیم؟

26 کشور اروپایی، عضو پیمان شینگن هستند که برای ورود به این سرزمین‌ها نیاز دارید که یا اقامت یکی از این کشورها را داشته باشید یا اقدام به گرفتن ویزای شینگن نمایید.

ویزای شینگن دارای چند دسته میباشد؟

ویزای عادی شینگن را به چهار دسته C، B، A و D تقسیم کرده‌اند.

برای درخواست ویزای شینگن باید چه کنیم؟

قدم اول برای درخواست ویزای یکی از کشورهای شینگن درخواست مصاحبه حضوری، ارائه فرم درخواست و به همراه داشتن تمامی مدارک ضروری می‌باشد. این مدارک باید کاملاً با قوانین و مقررات منصوب کشور همخوانی داشته باشد. همچنین باید پاسپورت معتبری از خود ارائه بدهد که صدور آن کمتر از 10 سال و تا تاریخ انقضای آن بیشتر از 6 ماه باقی مانده باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

sami 22 تیر 1397 پاسخ

ببخشیدهزینه دریافت ویزای کوتاه مدت یونان برای ایرانیان چقدراست مثلا ویزای ۵روزه؟؟؟

رضا 6 تیر 1397 پاسخ

سلام
مرسي خيلي خوب و كامل بود اميدوارم هميشه راهنماي خوبي باشيد.