پل فرانکفورت از دیدنی های فرانکفورت

پل فرانکفورت از دیدنی های فرانکفورت

پل فرانکفورت، در این پل عاشق و معشوق‌های زیادی برای پایداری و دوام رابطه عاشقانه خود دست در دست یکدیگر، یک قفل به میله‌های آن وصل می‌کنند و …

در شهر فرانکفورت آلمان جاذبه‌های دیدنی و گردشگری متعددی وجود دارد که همین موضوع باعث ورود توریست‌ها و گردشگران زیادی به این شهر شده است. یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های دیدنی شهر فرانکفورت، پل فرانکفورت می‌باشد. در این پل عاشق و معشوق‌های زیادی برای پایداری و دوام رابطه عاشقانه خود دست در دست یکدیگر، یک قفل به میله‌های آن وصل می‌کنند و کلید آن را در داخل آب می‌اندازند.

تعداد بیشمار قفل‌های عاشقانه در این پل باعث شده است که امروزه به یکی از جاذبه‌های دیدنی شهر فرانکفورت تبدیل شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های این پل بیشتر آشنا شوید.

پل فرانکفورت | یوروپ تورز

پل فرانکفورت یکی از دیدنی‌ های جذاب شهر فرانکفورت

فرانکفورت یکی از شهرهای قدیمی کشور آلمان بوده که بر روی رودخانه ماین قرار دارد. در این شهر جاذبه‌های دیدنی و تفریحی بسیار زیادی وجود دارد که باعث می‌شود سالانه افراد زیادی به این شهر سفر کنند تا بتوانند جاذبه‌های آن را از نزدیک مشاهده کنند. یکی از جذاب‌ترین و مهمترین دیدنی‌های شهر فرانکفورت، پل فرانکفورت آن بوده که با عنوان‌ها پل ایزنر اشتیگ و پل عشاق شهرت دارد.

در این پل می‌توانید دلداده‌های زیادی را ببینید که اعتقاد دارند با زدن قفل بر روی این پل می‌توانند برای همیشه عشقشان را پایدار نگه دارند. این پل سالانه میزبان عاشقان و دلداده‌های بسیار زیادی از اقصی نقاط دنیا بوده که با حک کردن نام و تاریخ دلدادگی خود بر روی قفل‌ها، آن ها را به پل می‌بندند و کلیدش را در آب رها می‌کنند.

برای اولین بار مردم در شهر کلن که یک پل بر روی رودخانه رین قرار داشت، این کار را انجام دادند که در ابتدا با مخالفت‌های شهرداری شهر روبرو شدند ولی بعد از مدتی عاشقان توانستند بر قوانین امنیتی شهرداری پیروز شوند.

بعد از آن شهرداری شهر فرانکفورت تصمیم گرفت که پل فرانکفورت را بازسازی کند.

بر طبق نظر مهندسان هر قفلی که بر روی پل بسته می‌شود بعد از مدتی باعث می‌شود که وزن کلی پل افزایش پیدا کند که این امر باعث تخریب پل خواهد شد. اما به هر حال امروزه این پل مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است و در سفر به شهر فرانکفورت حتماً از این پل بازدید خواهند کرد. شما می‌توانید با عبور از این پل، ساعت‌ها مشغول خواندن متن‌های عاشقانه نوشته شده بر روی قفل‌ها شوید.

تاریخچه پل فرانکفورت

از آنجایی که در زمان‌های قدیم هیچ پلی در شهر فرانکفورت وجود نداشت تا مردم بتوانند به آن سمت رودخانه ماین بروند، از این رو در سال 1868 شهروندان خواستار ساختن یک پل جدید برای عابران پیاده شدند. برای ساخت این پل از پل آهنین انگلستان، پل آهنین فرانسه و… الهام گرفته شد.

مسئولان شهر فرانکفورت در آن مقاومت زیادی کردند تا هزینه‌های ساخت این پول را متحمل نشوند، از این رو بودجه ساخت این پل توسط مردم و بازرگانان تامین شد که سرانجام بعد از 1 سال ساخت این پل به اتمام رسید.

تغییرات پل عشق فرانکفورت

قدمت پل ایزنر اشتیگ به بیش از صد سال پیش می‌گردد در طول جنگ جهانی دوم هیچ گونه آسیبی به آن وارد نشد، ولی در آخرین روز جنگ به طور کامل تخریب شد که بعدها در سال 1946 مجدداً آن را بازسازی و مرمت کردند به طوری که در سال 1993 پروژه بازسازی این پل به طور کامل به انجام رسید. از آنجایی که بر روی رودخانه ماین، کشتی‌های زیادی عبور و مرور می‌کنند، می‌توانید با قدم زدن بر روی این پل کشتی‌های نه چندان بزرگ این رودخانه را تماشا کنید.

نوع کاربری پل فرانکفورت

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که هدف از ساخت پل عشاق فرانکفورت چه بوده است؟

در پاسخ باید بگوییم که پل فرانکفورت یک پل عابر پیاده بوده که از رودخانه ماین عبور کرده و باعث برقراری یک راه ارتباطی بین مرکز شهر فرانکفورت و محله ساشن هاوزن می شود.

ویژگی پل عشاق فرانکفورت

پل عشاق فرانکفورت صد و هفتاد متر طول دارد و از خرپاهای فلزی پیچ‌دار با 1 اسکله پل تشکیل شده است.

دیدنی‌ های اطراف پل عشاق فرانکفورت

ممکن است که بعد از بازدید از پل فرانکفورت وقت زیادی در اختیار داشته باشید و بخواهید از جاذبه‌های دیگر شهر که در حوالی پل عاشقان در فرانکفورت قرار دارد، دیدن کنید. به همین دلیل در اینجا به چند مورد از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری شهر که در مسافت نزدیکی نسبت به پل فرانکفورت قرار دارند  اشاره کرده‌ایم تا در طول سفر خود بتوانید از آنها دیدن کنید.

موزه جوان: این موزه برای اولین بار در سال 1971 راه اندازی شد که امروزه بخشی از موزه تاریخی شهر فرانکفورت به شمار می‌رود. در این موزه سالانه نمایشگاه‌های زیادی برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود که در آن به بررسی موضوعات مربوط به روابط فرهنگی و تاریخی محلی پرداخته می‌شود. بازدید از این موضوع در کنار پل فرانکفورت، یک روز به یادماندنی و خاطره انگیزی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت: در این موزه مجموعه‌های فوق العاده و ارزشمندی از هنرهای کاربردی فرانکفورت نگهداری می‌شود. در موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت نمایشگاه‌های موقتی زیادی برگزار می‌شود که در بیشتر آنها نحوه تاثیری گذاری ارزش‌های فرهنگی و تکامل شرایط زندگی بر سبک‌های جدید آن می‌باشد. در این موزه تعداد بسیار زیادی مجسمه، آثار حکاکی و همچنین آثار هنری هنرمندانی از سراسر دنیا نگهداری می‌شود.

دیدنی‌ های اطراف پل عشاق فرانکفورت | یوروپ تورز

موزه باستان‌شناسی فرانکفورت: این موزه که در گذشته به آن موزه تاریخ و تاریخ اولیه گفته می‌شد، در کلیسایی کارملیت واقع شده است. در این موزه، کارشناسان آثار کشف شده توسط باستان‌شناسان را که مربوط به دوران پیش از تاریخ، دوران قرون وسطی، دوره رومی و دوران مدرن هستند را مورد بررسی قرار می‌دهند.

· موزه اطراف رود ماین: در اطراف رود ماین تعدادی موزه قرار دارد که همگی آنها جزو بناهای تاریخی و پربازدید شهر فرانکفورت به شمار می‌روند. از جمله موزه‌های اطراف رود راین، می‌توانیم به موزه‌های فیلم آلمان، ارتباطات، هنرهای کاربردی، بنیاد دکتر اشمیت، گیرش، معماری آلمان، گالری شهرداری و لیبیگ هاوس اشاره کنیم که همگی این موزه‌ها در یک سمت رودخانه قرار دارند.

علاوه بر این 8 موزه گفته شده، یک سری موزه در سمت دیگر رودخانه راین قرار دارد که این موزه‌ها عبارت‌اند از: موزه‌های یهودیان، موزه‌ی کودکان و موزه‌ی تاریخ. بدون شک بعد از یک پیاده روی عاشقانه و تماشای قفل‌های پل فرانکفورت، فرصت کافی برای مراجعه به سایر جاذبه‌های دیدنی شهر را دارید که به شما توصیه می‌کنیم که یک سری به رودخانه ماین و موزه‌های اطراف آن بزنید.

· موزه فرهنگ‌های جهان: یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی اطراف پل فرانکفورت، موزه فرهنگ‌های جهان بوده که یکی از موزه‌های قوم شناسی شهر فرانکفورت به شمار می‌رود. با مراجعه به این موزه می‌توانید از بیش از شصت و هفت هزار اشیا از قاره‌های گوناگون و همچنین صد هزار عکس و فیلم‌های قوم نگاری دیدن کنید.

هتل های اطراف پل فرانکفورت

خوشبختانه در نزدیکی‌های پل فرانکفورت، هتل‌هایی برای اقامت مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده است که از بین آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

هتل آپارتمان آدینه فرانکفورت Neue Oper: یکی از نزدیکترین هتل‌ها به پل فرانکفورت، هتل آپارتمان 4 ستاره آدینه فرانکفورت می‌باشد که صد و سی و چهار اتاق و امکاناتی نظیر؛ اینترنت،آشپزخانه، اتاق‌های با تهویه مطبوع، تلویزیون صفحه تخت، نگهداری چمدان، لپ تاپ، گاو صندوق و پذیرش بیست و چهار ساعته دارد. با انتخاب این هتل می‌توانید از اتاق‌های بسیار شیک و رنگارنگ و مشرف به رودخانه آن نهایت لذت را ببرید. در هتل آپارتمان آدینه فرانکفورت یک استخر و یک سالن ورزشی وجود دارد که استفاده از آن برای همگان رایگان می‌باشد.

هتل ممفیس: اگر می‌خواهید در یک هتل اقتصادی و میان رده ولی با امکانات خوب اقامت داشته باشید که در نزدیک پل فرانکفورت قرار گرفته باشد، ما به شما هتل 3 ستاره ممفیس را پیشنهاد می‌کنیم.

هتل Holiday Inn Express Frankfurt City Hauptbahnhof: این هتل، یکی دیگر از هتل‌های اقتصادی و میان رده شهر فرانکفورت بوده که صد و شانزده اتاق دارد و از مهمترین امکاناتی که توسط این هتل ارائه می‌شود، وای فای رایگان، پذیرش بیست و چهار ساعته و پارکینگ می‌باشد. در تمام اتاق‌های این هتل تهویه مطبوع، حمام و فضای نشیمن وجود دارد. برای وعده صبحانه باید به بوفه این هتل مراجعه کنید. مقرون به صرفه بودن این هتل و نزدیکی آن به پل فرانکفورت و سایر جاذبه‌های دیدنی و گردشگری باعث شده است که گردشگران زیادی برای اقامت خود به این هتل توجه ویژه‌ای داشته باشند.

رستوران‌ های واقع در نزدیکی پل فرانکفورت

رستوران Im Herzen Afrikas: این رستوران که به آن قلب آفریقا گفته می‌شود، یکی از رستوران‌های قرار گرفته در حوالی پل فرانکفورت بوده که می‌توانید بعد از یک پیاده روی لذت بخش بر روی این پل، یک وعده غذای شرق آفریقایی لذیذ و دلچسب میل کنید. توصیه می‌کنیم که اگر غذاهای پر ادویه و طعم‌دار را دوست دارید، به این رستوران مراجعه کنید، چرا که بیشتر غذاهای این رستوران خیلی پر ادویه هستند.

در این رستوران این انتخاب را دارید که در صورت تمایل بر روی زمین غذا بخورید. این بدان معنی نیست که در این رستوران میز و صندلی وجود ندارد، اتفاقاً میز و صندلی‌های زیادی در فضای این رستوران چیده شده است، ولی برای راحتی هرچه بیشتر مسافران این امکان برایشان فراهم شده است که در صورت تمایل بتوانند بر روی زمین غذای خود را میل کنند.

رستوران فرانسوی( (Restaurant Francais: اگر دوست دارید که در شهر فرانکفورت، یک غذای فرانسوی میل کنید، این رستوران بهترین گزینه برای شما خواهد بود. خیلی‌ها به خاطر غذاهای دریایی مشهور رستوران فرانسوی، تصمیم می‌گیرند که بعد از یک پیاده روی خاطره انگیز در پل فرانکفورت به این رستوران بروند.

مدت زمان بازدید و هزینه ورودی به پل عشق فرانکفورت

برای بازدید از پل فرانکفورت نیازی نیست که هزینه ورودی پرداخت کنید.

مدت زمان لازم برای بازدید از این جاذبه دیدنی، تقریباً 1 ساعت می‌باشد.

سفر به شهر فرانکفورت با تور فرانکفورت

یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌ها برای بازدید از پل عشاق فرانکفورت، شرکت در تورهای تفریحی و گردشگری فرانکفورت می‌باشد. با شرکت در این تورها می‌توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی از تمام جاذبه‌های دیدنی شهر و به ویژه پل عشاق آن دیدن کنید.

مدت زمان بازدید و هزینه ورودی به پل عشق فرانکفورت | یوروپ تورز

سوالات متداول پل فرانکفورت

یکی از رایجن ترین کارهایی که بر روی این پل انجام میشود چه کاری است؟

در این پل عاشق و معشوق‌های زیادی برای پایداری و دوام رابطه عاشقانه خود دست در دست یکدیگر، یک قفل به میله‌های آن وصل می‌کنند و کلید آن را در داخل آب می‌اندازند.

تاریخ ساخت این پل چه سالی است؟

از آنجایی که در زمان‌های قدیم هیچ پلی در شهر فرانکفورت وجود نداشت تا مردم بتوانند به آن سمت رودخانه ماین بروند، از این رو در سال 1868 شهروندان خواستار ساختن یک پل جدید برای عابران پیاده شدند. برای ساخت این پل از پل آهنین انگلستان، پل آهنین فرانسه و… الهام گرفته شد.

این پل دارای چه ویژگی هایی است؟

پل عشاق فرانکفورت صد و هفتاد متر طول دارد و از خرپاهای فلزی پیچ‌دار با 1 اسکله پل تشکیل شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!