چگونه ویزای کپنهاگ دانمارک را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای کپنهاگ دانمارک را دریافت نمائیم؟

ویزای کپنهاگ، مجوز ورود به این شهر است که پایتخت کشور دانمارک است و یکی از پرجمعیت ترین شهر های این کشور به حساب میاید.

راهنمای کامل دریافت ویزای کپنهاگ دانمارک

در این متن قصد داریم به بررسی ویزای کپنهاگ بپردازیم. از آنجا که سطح زندگی مردم کپنهاگ بسیار بالا بوده و افراد از وضع زندگی خوبی برخوردارند و همچنین این شهر دارای جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری بسیاری می‌باشد، بنابراین افراد زیادی متقاضی سفر به این کشور و اخذ ویزای کپنهاگ هستند. برای آشنایی با مدارک و مراحل لازم برای اخذ ویزای کپنهاگ تا انتهای متن با ما همراه باشید.

چگونه ویزای کپنهاگ دانمارک را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

کشور کپنهاگ

کپنهاگ پایتخت و یکی از شهر‌های پرجمعیت کشور دانمارک می‌باشد. مساحت کپنهاگ 86000 کیلومتر مربع بوده که جمعیتی حدود 606075 نفر در آن ساکن می‌باشند. زبان رسمی مردم کپنهاگ دانمارکی است. این شهر از مدرن‌ترین شهر‌های دانمارک بوده و با وجود این که شهری تاریخی با بنا‌ها و عمارت‌های بسیار کهن و با قدمت می‌باشد، بسیار پیشرفته و سطح زندگی افراد بسیار بالا و با کیفیت است. که این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و افراد برای سفر به کپنهاگ الزاما باید ویزای شینگن را دریافت کنند.

آب و هوای شهر کپنهاگ نسبتا متعادل می‌باشد. در واقع فصل تابستانی با گرمای معمولی اما زمستانی بسیار سرد با بارش برف‌های سنگین را در این شهر مشاهده خواهید کرد. بهترین زمان برای سفر به کپنهاگ بستگی به علاقه افراد دارد. مسافرین جهت سفر به این کشور اقدام به رزرو تور اروپا می‌نمایند. آن دسته از افرادی که علاقه‌مند به ورزش‌های زمستانی می‌باشند، می‌توانند در فصل زمستان به کپنهاگ سفر کنند. اما  فصل بهار و تابستان دارای آب و هوای بسیار متعادل و دل پذیری می‌باشد. که البته در این فصول به دلیل بالا بودن تعداد توریست‌های کپنهاگ هزینه سفر برای افراد نسبتا بالا می‌باشد.

ویزای کپنهاگ

ویزای کپنهاگ در واقع مجوزی است که از طرف سفارت کپنهاگ برای افراد متقاضی سفر به این کشور صادر می‌شود. شهر کپنهاگ که پایتخت کشور دانمارک می‌باشد، عضو اتحادیه اروپا است. که افراد برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن را دریافت کنند. ویزای‌کپنهاگ در انواع مختلفی مانند ویزای تجاری کپنهاگ، ویزای تحصیلی کپنهاگ، ویزای کاری کپنهاگ، ویزای پزشکی کپنهاگ و … برای افراد صادر می‌شود. که شرایط صدور هر کدام از این ویزا‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و به مدارک خاص خود نیاز دارند.

انواع ویزای کپنهاگ از لحاظ دفعات ورود

ویزای شینگنی که برای افراد متقاضی سفر به کپنهاگ صادر می‌شود، به صورت بلند مدت، کوتاه مدت و … می‌باشد.

ویزای کپنهاگ از نظر دفعات اجازه ورود به کشور به 4 دسته تقسیم می‌شود که شامل:

ویزای‌کپنهاگ یک بار ورود (فرد فقط یک بار اجازه ورود و خروج از کشور را دارد)، ویزای‌کپنهاگ دو بار ورود( فرد اجازه دو بار ورود و خروج از کشور را دارد)، ویزای‌کپنهاگ چند بار ورود (تا زمانی که تاریخ  درج شده بر روی ویزا معتبر می‌باشد، فرد می‌تواند ورود و خروج داشته باشد) و ویزای  کپنهاگ ترانزیت فرودگاهی ( افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند فقط می‌توانند در فرودگاهای این کشور هواپیمای خود را تعویض کنند ولی به هیچ عنوان مجوز خارج شدن از فرودگاه را ندارند) می‌باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کپنهاگ

  • فرم درخواست ویزای‌کپنهاگ به صورت تایپ شده
  • کپی تمام صفحات شناسنامه فرد متقاضی
  • دو قطعه عکس 3 در 4 رنگی، جدید، بدون روتوش با زمینه سفید
  • اصل پاسپورت با کپی صفحه اول
  • مدارک شغلی فرد متقاضی که شامل جواز کسب، گواهی اشتغال به تحصیل، آخرین فیش حقوقی، گواهی اشتغال به کار و …
  • بیمه مسافرتی برای تمام مدت اقامت فرد در کپنهاگ
  • رزرو بلیط هواپیما
  • رزرو هتل برای اقامت در کپنهاگ

در نظر داشته باشید همه مدارک لازم برای اخذ ویزای‌کپنهاگ باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و دارای مهر و امضا از طرف دارالترجمه باشند.

افراد برای اخذ ویزای‌کپنهاگ باید اصل همه مدارک را به همراه داشته باشند. که پس از انجام کار‌های اداری لازم و بررسی‌های مربوطه توسط سفارت اصل مدارک بازگردانده خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کپنهاگ | یوروپ تورز

مراحل لازم برای دریافت ویزای کپنهاگ

اخذ ویزای کپنهاگ یا همان ویزای دانمارک در صورتی که فرد سوء سابقه یا مشکلات کیفری نداشته باشد، کار نسبتا آسانی می‌باشد. افراد برای اخذ ویزای کپنهاگ باید همه مدارک گفته شده در قسمت قبل را بدون نقص و کاستی جمع آوری کنند. فرد پس از تعیین وقت سفارت دانمارک، در تاریخ و زمان مشخص شده به همراه مدارک جمع آوری شده در سفارت این کشور حاضر می‌شود.

سپس پلیس مهاجرت با فرد متقاضی مصاحبه کرده و پس از مصاحبه و انگشت نگاری اگر پلیس مهاجرت صلاحیت فرد را تایید کند، با صدور ویزای کپنهاگ برای فرد موافقت خواهد شد. در غیر این صورت فرد باید مجددا برای اخذ ویزای کپنهاگ و گرفتن وقت سفارت دانمارک تلاش نماید. اگر با صدور ویزای کپنهاگ موافقت شود مدارک فرد برای سفارت این کشور ارسال شده و ویزا به پاسپورت فرد متقاضی الصاق خواهد شد.

سفارت دانمارک در ایران

آدرس سفارت دانمارک در ایران شریعتی، بالاتر از پل صدر، کوچه هدایت، کوچه دشتی، پلاک ۱۰ می‌باشد. ساعات کاری سفارت برای مراجعه حضوری روزهای دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ می‌باشد.

هزینه اخذ ویزای کپنهاگ

عوامل متعددی در افزایش یا کاهش هزینه ویزای کپنهاگ تاثیر گذارند. هزینه‌ای که برای دریافت ویزای کپنهاگ از افراد دریافت می‌شود، برای بررسی مدارک افراد متقاضی و صدور ویزای کپنهاگ می‌باشد. این هزینه برای انواع ویزای کپنهاگ متفاوت می‌باشد. مسلما ویزای بلند مدت هزینه بیشتری نسبت به ویزا‌های کوتاه مدت دارد. باید توجه داشت که مهم‌ترین و تاثیر گذار‌ترین عامل بر هزینه ویزا نرخ ارز می‌باشد.

هزینه اخذ ویزای کپنهاگ برای افراد زیر 6 سال رایگان می‌باشد. افراد برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط هزینه ویزای کپنهاگ می‌توانند به سایت سفارت این کشور مراجعه کنند. همچنین افراد باید توجه داشته باشند که هزینه پرداخت شده برای اخذ ویزای کپنهاگ به هیچ عنوان بازگردانده نمی‌شود. بنابراین افراد باید هنگام اخذ ویزا باید دقت و اطمینان کامل داشته باشند.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای کپنهاگ

افراد متقاضی ویزا باید در نظر داشته باشند که پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز و همچنین پرداخت هزینه لازم برای اخذ ویزا، صادر شدن ویزای کپنهاگ مدتی طول خواهد کشید. بنابراین بهتر است چند روز قبل از تاریخی که باید فرد در خاک کشور کپنهاگ حاضر شود، برای اخذ ویزا اقدام نماید. که این زمان برای هر کدام از انواع ویزای کپنهاگ متفاوت می‌باشد. که به طور میانگین بهتر است افراد حدود 45 روز کاری قبل از زمان مورد نظر، برای اخذ ویزا اقدام کنند. باید توجه داشت که منظور از روز‌های کاری، روزهایی است که سفارت این کشور تعطیل نباشد.

نکات لازم در رابطه با ویزای کپنهاگ

اگر قصد سفر به کشور دانمارک و شهر کپنهاگ را دارید، باید با قوانین این کشور و نکات ضروری در رابطه با کپنهاگ آشنا باشید. مثلا خوب است بدانید شماره تلفن‌های ضروری این کشور اورژانس، آتش نشانی و پلیس: ۱۱۲ می‌باشد‌ و کد تماس این کشور+45 است. همچنین اختلاف ساعت کپنهاگ با کشور ایران 2:30 می‌باشد.

زبان رسمی مردم کپنهاگ دانمارکی و پول رایج آنها کرون می‌باشد. نام فرودگاه این شهر (Copenhagen Airport (CPH می‌باشد. در واقع افرادی که موفق به دریافت دعوت نامه از کشور کپنهاگ می‌شوند، بسیار خوش شانس می‌باشند. اما اگر فردی موفق به دریافت دعوت نامه از کشور کپنهاگ شد، این دعوت نامه تضمینی برای تایید صلاحیت شدن فرد و دریافت ویزای کپنهاگ نمی‌باشد‌. بلکه دعوت نامه‌ای که از کشور کپنهاگ برای افراد صادر می‌شود فقط به  تسریع روند اخذ ویزا کمک می‌کند.

افرادی که موفق به دریافت ویزا می‌شوند، باید دقت کنند که در تاریخ درج شده روی ویزا خاک این کشور را ترک کنند.‌ در غیر این صورت مجرم شناخته خواهند شد و جریمه می‌شوند‌. کامل بودن مدارک و همچنین صادق بودن فرد متقاضی ویزا و پاسخ دادن بدون ابهام به سوالات پلیس مهاجرت شانس فرد را برای تایید صلاحیت و موافقت برای صدور ویزا افزایش می‌دهد‌.

نکات لازم در رابطه با ویزای کپنهاگ | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای کپنهاگ

مهم ترین عامل بر هزینه ویزای کپنهاگ چیست؟

مهم‌ترین و تاثیر گذار‌ترین عامل بر هزینه ویزا نرخ ارز می‌باشد.

میانگین مدت زمان لازم برای اخذ ویزای دانمارک چقدر است؟

به طور میانگین بهتر است افراد حدود 45 روز کاری قبل از زمان مورد نظر، برای اخذ ویزا اقدام کنند.باید توجه داشت که منظور از روز‌های کاری، روزهایی است که سفارت این کشور تعطیل نباشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانمارک به چه زبانی باید باشد؟

همه مدارک لازم برای اخذ ویزای کپنهاگ باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و دارای مهر و امضا از طرف دارالترجمه باشند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!