چگونه ویزای کراکوف لهستان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای کراکوف لهستان را دریافت نمائیم؟

ویزای کراکوف، می توانید از این شهر تاریخی بازدید نمایید. دریافت ویزای کراکوف تابع شرایط و قوانین خاص خود می باشد که می بایست طی مراحل قانونی انجام شود.

کراکوف، یکی از شهر های با قدمت در کشور لهستان است. این شهر که دومین شهر بزرگ لهستان می باشد در جنوب این کشور و در نزدیکی رودخانه ی ویستولا واقع شده است. با اخذ ویزای کراکوف می توانید از این شهر تاریخی بازدید نمایید. دریافت ویزای کراکوف تابع شرایط و قوانین خاص خود می باشد که می بایست طی مراحل قانونی انجام شود. جهت آشنایی بیشتر در این رابطه، به ادامه مطلب توجه نمایید.

منظور از ویزای کراکوف چیست؟

طبق قوانین موجود در هر کشور، ورود اتباع خارجی به هر کشور منوط به محرز گردیدن صلاحیت قانونی آن ها از طریق مراجع ذی ربط می باشد. برای ورود به شهر کراکوف لهستان نیز دریافت ویزای کراکوف ضروری است تا به دولت این کشور اثبات شود شما صلاحیت ورود به خاک این کشور را دارید. به عبارتی ساده تر مجوز ورود به کراکوف، ویزای کراکوف می باشد. بنابراین در صورتی که قصد سفر به شهر دیدنی کراکوف را دارید باید اقدام به دریافت این مجوز از دولت لهستان نمایید.

ویزای کراکوف
ویزای کراکوف

برای دریافت ویزای کراکوف، به کجا مراجعه نماییم؟

اولین سؤالی که برای دریافت ویزای کراکوف پیش می آید این است که به کدام مرجع قانونی باید مراجعه شود؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت مرجع قانونی رسیدگی به امور متقاضیان اخذ ویزای شهر کراکوف، نمایندگان لهستان در کشور ما می باشند که در سفارت لهستان مشغول به فعالیت هستند. سفارت لهستان در تهران، در بلوار آفریقا، خیابان پیروز واقع شده است و از روز های یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت نه تا پانزده پاسخگوی متقاضیان اخذ ویزا می باشند. در بخش کنسولی سفارت لهستان از ساعت نه تا سیزده به امور متقاضیان رسیدگی می شود و به منظور تحویل مدارک ویزای کراکوف به بخش مربوطه باید از ساعت ده به بعد مراجعه نمود. اطلاعات دقیق تر در این باره را میتوان از طریق مشاوره با متخصصین آژانس های مسافرتی معتبر کسب کرد.

انواع ویزای کراکوف

اهداف مختلف سفر به کراکوف سبب صدور انواع مختلفی از ویزای کراکوف می شود. به عنوان مثال اگر هدف شما از سفر به کراکوف صرفاً گردشگری و بازدید از این شهر باشد، باید ویزای توریستی کراکوف را دریافت کنید. سالانه گردشگران بسیاری جهت سفر به این شهر اقدام به رزرو تور اروپا مینمایند. معمولاً این نوع ویزای کراکوف، بیشترین آمار متقاضی را دارد و تهیه ی این نوع ویزا هم در مقایسه با سایر ویزای کراکوف آسان تر می باشد. یکی دیگر از انواع ویزای کراکوف، ویزای تحصیلی کراکوف می باشد که همان طور که از اسم آن مشخص است مختص افرادی است که با هدف ادامه ی تحصیل به این شهر، سفر می کنند. اخذ ویزای تحصیلی کراکوف نیازمند ارائه ی مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی می باشد. ویزای کاری کراکوف که به متقاضیان کار در کراکوف تعلق می گیرد یکی دیگر از انواع ویزای کراکوف، است که با هدف استخدام در یک شغل خاص، در این شهر برای متقاضیان دارای صلاحیت، صادر می شود. ویزای پزشکی هم در لیست انواع روادید کراکوف قرار دارد که برای متقاضیان بهره مندی از خدمات پزشکی در کراکوف صادر می شود. دریافت ویزای پزشکی کراکوف شرایط خاصی دارد از جمله این که:

 • متقاضی، شرایط کلی مهاجرت به کراکوف را داشته باشد.
 • بیماری او، جزو بیماری های واگیردار نباشد.
 • از قبل با پزشک متخصص در شهر کراکوف برای انجام خدمات درمانی هماهنگی صورت گرفته باشد.
 • متقاضی می بایست قادر به پرداخت هزینه های درمانی خود در کراکوف باشد.
 • با گذراندن دوره های درمان خود، به کشور بازگردد.

ویزای ازدواج کراکوف، از دیگر ویزاهای کراکوف است. ازدواج با شهروندان کراکوفی یکی از راه های گرفتن اقامت دائم در کراکوف می باشد. یعنی هر یک از اتباع خارجی که به مدت سه سال با افراد کراکوفی زندگی کند، مانند یک شهروند کراکوفی محسوب و از امتیازات آن ها برخوردار می شود.

ویزای کراکوف
ویزای کراکوف

 انواع ویزای کراکوف از نظر تعداد دفعات ورود و خروج

با توجه به عضویت کشور لهستان در پیمان شینگن، ویزای کراکوف یا همان ویزای لهستان نیز از قوانین شینگن تبعیت می کند. ویزاهای کراکوف از نظر تعداد دفعات ورود و خروج به چهار بخش تقسیم می شوند. دریافت این ویزاها، مدت اقامت و نحوه ی تردد متقاضیان را تعیین می کنند. این چهار ویزا به ترتیب ذیل می باشند:

ویزای نوع A شینگن: این نوع از ویزای شینگن، بیان می کند که شخص تنها مجاز به تعویض پرواز خود در فرودگاه می باشد و نباید از محدوده ی فرودگاهی، خارج شود.

ویزای نوع B شینگن: به واسطه ی دریافت این نوع ویزا، اجازه ی عبور از کشوری در ناحیه ی شینگن تنها به مدت پنج روز به متقاضی داده می شود.

ویزای نوع C شینگن: طبق قوانین مربوطه، در صورتی که افراد اقدام به دریافت ویزای نوع C نمایند، به مدت 90 روز در کشور عضو شینگن اقامت خواهند داشت. البته این نوع ویزا، خود شامل سه نوع می باشد: یک با ورود، دو بار ورود و چند بار ورود. ویزای یک بار ورود شینگن به این معناست که فرد می تواند فقط یکبار وارد منطقه ی شینگن شود و با خروج از این محدوده، این ویزا فاقد اعتبار خواهد شد. ویزای دوبار ورود، اجازه ی ورود به ناحیه ی مذکور را برای دو بار به فرد می دهد و در نهایت ویزای چند بار ورود شینگن، حکم اقامت 90 روزه ی متقاضیان ویزای کراکوف را در بازه ی زمانی 180 روزه صادر می کند.

ویزای نوع D شینگن: جهت انجام فعالیت های درمانی، تحقیقاتی علمی، ورزشی و …… در مدت معین صادر می شود.

ویزای کراکوف
ویزای کراکوف

مدارک لازم برای دریافت ویزای کراکوف

مدارک لازم برای دریافت ویزای کراکوف شامل مدارک هویتی، مالی و شغلی و….. می باشند. البته مدارک هویتی و مالی به طور مشترک برای صدور هر نوع ویزا کراکوف ضروری است. اما مدارک تحصیلی، شغلی و … بسته به نوع ویزا، نیاز می شوند. لیست مدارک مورد نیاز صدور ویزای کراکوف بدین شرح می باشد:

 • اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی از آنها
 • پاسپورت دارای اعتبار که مدت اعتبار پاسپورت نباید کمتر از هشت ماه باشد. ارائه ی پاسپورت های قبلی نیز در صورت وجود، ضروری است.
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی 6×4 با زمینه سفید و ساده. این عکس می بایست به تازگی تهیه شده باشد و با چهره ی کنونی متقاضی، هم خوانی داشته باشد. در غیر این صورت، سفارت عکس را رد نموده و متقاضی را ملزم به ارائه ی عکسی با همین مشخصات می نماید.
 • گواهی گردش حساب بانکی متقاضی در ماه های اخیر که از طرف بانک، صادر شده و مورد تأیید نیز قرار گرفته است.
 • مدارکی بیانگر وضعیت شغلی متقاضی دریافت ویزای کراکوف
 • سند مالکیت، در صورت وجود

باید توجه کرد که مدارک ارائه شده باید ترجمه شده باشند. هم چنین مدارک ناقص، مورد بررسی قرار نمی گیرند.

مراحل اخذ ویزای کراکوف

به منظور اخذ ویزای شهر کراکوف، لازم است که ابتدا درخواست خود را به سفارت لهستان اعلام نمایید. این درخواست با تکمیل فرم درخواست ویزا، صورت می گیرد. امکان دسترسی به این فرم از طریق آژانس های مسافرتی وجود دارد. در این فرم، اطلاعات شخصی باید به طور کامل و صحیح وارد شود. در مرحله بعد می بایست اطلاعات ثبت شده را با امضای الکترونیکی، تأیید کرد. هم چنین از این طریق می توان وقت سفارت جهت مصاحبه حضوری دریافت نمود. پرداخت هزینه های لازم برای دریافت ویزای کراکوف از دیگر مراحل اخذ ویزا می باشد.

ویزای کراکوف
ویزای کراکوف

رزرو وقت سفارت

با اعلام درخواست ویزای کراکوف، سفارت در بازه ده روزه تا سه هفته ای به مدارک متقاضیان رسیدگی می کند و برای آنها وقت سفارت لهستان را تعیین می نماید. به دلیل حجم بالای متقاضیان دریافت ویزا، وقت سفارت قابل تغییر نیست و در صورتی که فرد در زمان و تاریخ مقرر برای مصاحبه ی حضوری به سفارت مراجعه نکند، نوبت او لغو می شود و باید مجدداً تقاضای وقت سفارت نماید.

هزینه ویزای کراکوف

هزینه ای که برای ویزای کراکوف باید پرداخت شود برای همه ی متقاضیان، یکسان نمی باشد. به این ترتیب که افراد بزرگسال ملزم به پرداخت 60 یورو و افراد بین 6 تا 12 سال، موظف به پرداخت 35 یورو هستند. اما کودکان کمتر از شش سال، هزینه ای برای این منظور پرداخت نمی کنند.

چند نکته ی کلی جهت اخذ ویزای کراکوف

 • مهر و امضا کارت ملی و شناسنامه کلیه ی متقاضیان ویزا، باید توسط وزارت امور خارجه و دادگستری انجام شود.
 • اطلاعات ارسالی برای سفارت از طریق فرم مربوطه قابل تغییر نیستند. به کارگیری نهایت دقت در انجام این کار ضروری است.

حضور متقاضیان جهت دریافت ویزا الزامی می باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!