ویزای چک | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای چک | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای چک، جمهوری چک یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می‌باشد که عضو معاهده شینگن است. بنابراین مسافرین ایرانی برای وارد شدن به خاک این کشور باید ویزای چک…

ویزای چک: جمهوری چک یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می‌باشد که عضو معاهده شینگن است. بنابراین مسافرین ایرانی برای وارد شدن به خاک این کشور باید ویزای چک را دریافت کنند.

البته اینکه ویزای کشور چک در چه نمونه‌ای برای متقاضی صادر گردد بسته به هدف مسافر از سفر به جمهوری چک دارد. لذا متقاضیان برای اخذ هر یک از ویزاها می‌توانند مشاوران و وکلای متبحر وب سایت یوروپ تورز را اختیار نمایند تا در اسرع وقت ویزای مورد نیاز آنها را تهیه نماید.

ویزای چک | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط | یوروپ تورز

آشنایی با ویزای چک

جمهوری چک از جمله کشورهای اروپایی است که در حوزه پیمان شینگن قرار دارد. بنابراین هر مسافر ایرانی می‌تواند با گرفتن ویزای چک علاوه بر وارد شدن به خاک کشور جمهوری چک به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا تنها با داشتن پاسپورت مسافرتی وارد شود.

البته از آنجایی که کشور چک عضو معاهده شینگن است، لذا گردشگران خارجی مانند مسافران ایرانی می‌بایست با مراجعه کردن به سفارت خانه چک اقدام به اخذ نمونه‌های مختل ویزای شینگن نمایند.

انواع ویزای چک

سفارت چک با توجه به هدف مسافر از سفر به کشور چک نوع ویزای مسافرتی را برای هر شخصی تعیین می‌کند و بنابر نوع ویزای چک از مسافر مدارک لازم را درخواست خواهد کرد.
سفارت جمهوری چک برای اعطای ویزا به متقاضیان یک سری شرایط را در نظر گرفته است که از بین آنها گردش حساب مالی و توانایی مسافر برای اقامت در کشور چک را مهمترین شرط صدور ویزای چک قرار داده است.

البته با توجه به نوع ویزا که در سفارت جمهوری چک در نمونه‌های ویزای توریستی برای گردشگر و دیدن جاذبه‌های زیبا و دیدنی وجود داشته در شهرهای مختلف جمهوری چک، ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیل در یکی از مدارس و دانشگاه‌ها و دیگر مراکز عالی و آموزشی کشور چک، ویزای درمانی برای معالجه و جراحی در یکی از بیمارستان‌های کشور چک و یا ملاقات با یکی از پزشکان وجود داشته است.

در این کشور که نیازمند داشتن کمیسیون پزشکی و ارائه دادن نامه بستری به پزشکان کشور چک می‌باشد، ویزای تجاری که برای انجام معاملات و کارهای تجاری در کشور چک صادر می‌شود.

جمهوری چک بسیار تمایل دارد تا ویزای تجاری را صادر کند زیرا چنین ویزاهایی به نفع دولت چک بوده و باعث می‌شود تا ارز آوری در داخل کشور چک بالا رود، ویزای نمایشگاهی که افراد به منظور دیدن و استفاده بردن از نمایشگاه‌های وجود داشته در کشور چک اقدام به سفر می‌کند و یا تصمیم دارد در یکی از شهرهای کشور چک نمایشگاهی را بر پا نماید.

این نمونه ویزای چک هم بسیار مورد استقبال دولت چک قرار دارد زیرا به نفع هر دو کشور خواهد بود، ویزای ازدواج در مواردی صادر می‌گردد که یکی از زوجین مقیم کشور چک باشد و طی دعوتنامه‌ای به زوج مقابل متعهد شود که توان مالی و تامین نیازهای زوج خود را در داخل کشور چک را دارد.

ویزای دیدارهای خانوادگی ساده‌ترین نوع ویزای چک است که هر فردی می‌تواند با دریافت یک دعوتنامه اقدام به اخذ ویزای کشور چک نماید و در کمترین هزینه مدت زمانی را در کشور چک اقامت داشته باشد افراد در چنین سفرهایی می‌توانند به عنوان یک مسافر به بازدید از جاذبه‌های گردشگری جمهوری چک بپردازند، ویزای کار سخت‌ترین نوع ویزای چک است که دولت جمهوری چک به ندرت آن را برای مسافرین خارجی صادر می‌کند.

زیرا کشور چک مانند هر کشور دیگری تمایل دارد ابتدا از ملیت خود به عنوان نیروی داخلی استفاده نماید. پس تحت شرایط خاص قبول خواهد کرد که انجام کاری را در کشور چک به بیگانه داده و مزایایی را در قبال انجام فعالیت او به مسافر تقبل نماید، ویزای ورزشی یک ویزای همگانی است که معمولا سرپرستان یک گروه ورزشی به طور گروهی صدور آن را از سفارت جمهوری چک درخواست می‌نماید.

علاوه بر این نمونه‌ها چندین نمونه دیگر ویزای چک از طرف سفارت جمهوری چک صادر می‌گردد که در رابطه با هر کدام می‌تواند تمکن مالی افراد متقاضی با یکدیگر فرق داشته باشد. بنابراین برای مطلع شدن از مبلغ دقیق تمکن مالی هر یک از ویزاها بهتر است با مشاوران و وکلای برجسته وبسایت یوروپ تورز در ارتباط باشید.

ویزای چک و شرایط تمکن مالی

همانطور که ذکر شد توان مالی افراد برای سفر به جمهوری چک بسیار حائز اهمیت می‌باشد، البته لازم است متقاضیان برای ارائه دادن این تمکن مالی به صورت واحد یورو اقدام کنند و به وسیله مدیر شعبه بانک تایید شده و به مهر و امضاء رسیده باشد.

ایده آل‌ترین میزان تمکن مالی که می‌تواند مورد تاییدیه سفارت جمهوری چک باشد مبلغی به میزان بالا می‌باشد.
البته توجه داشته باشید که نیاز نیست مسافرین وجود این مبلغ را به سفارت ارائه دهند اما داشتن چنین تمکن مالی می‌تواند روند صدور ویزای چک را پیشتر بیندازد.

ویزای چک و گردش حساب

منظور از گردش حساب مالی برای متقاضی ویزای چک (یا همان روادید چک) این نیست که مبلغ‌های ورودی و خروجی حساب متقاضیان بررسی شود، بلکه تنها تعداد تراکنش‌های حساب مسافر در نظر گرفته می‌شود و در صورتی که این تعداد تراکنش‌ها در سه ماه آخر بالا باشد سفارت جمهوری چک شانس بیشتری را برای صدور ویزای کشور چک به متقاضی خواهد داد.

گاهی اوقات افرادی که متقاضی درخواست ویزای کار و یا ویزای دیدار خانوادگی و شاید هم برخی ویزاهای دیگر هستند طی یک دعوتنامه‌ای اقدام به اخذ ویزای کشور چک نموده‌اند که در دعوتنامه قید شده است تمام هزینه‌های رفت و برگشت، هزینه محل اقامت، تامین نیازهای اولیه، گشت و گذار در شهرهای کشور چک و بسیاری موارد دیگر که مسافر را از پرداخت هزینه‌هایی بی‌نیاز می‌گرداند بر عهده فردی است که دعوتنامه را ارسال کرده است.

در چنین مواردی سفارت جمهوری چک به گردش حساب و تمکن مالی درخواست‌کننده ویزای کشور چک نظارت چندانی نداشته و از ارائه دادن آن توسط مسافر صرف نظر خواهد کرد.

چنین حالتی بیشتر برای افرادی پیش خواهد آمد که به منظور انجام کاری از او دعوت شده باشد به کشور چک سفر کند و یا افرادی که به درخواست مقیمی در جمهوری چک قصد دعوت شدن و به دیدار اقوام می‌رود.

ویزای چک با دعوت نامه

هر شخصی بدون داشتن دعوت نامه می‌تواند اقدام به اخذ ویزای چک نماید. اما اگر مسافری با همراه داشتن دعوت نامه به سفارت جمهوری چک به منظور صدور ویزای کشور چک مراجعه نماید بدون شک شانس بیشتری را نصیب خود خواهد کرد.

معمولا دعوتنامه‌ها می‌توانند از سوی دوست، خانواده، اقوام درجه یک، مراکز عالی آموزشی، یک شرکت خصوصی و یا دولتی، یک کارفرما و….برای هر شخصی ارسال گردد. البته توجه داشته باشید که دعوت نامه در این میان می‌تواند نوع ویزا، تاریخ اقامت، محل اقامت، میزان تمکن مالی، نوع فعالیت در کشور مقصد و بسیاری شرایط دیگر را در زمان اخذ ویزای کشور چک تعیین نماید.

در برخی مواقع فرد ارسال‌کننده دعوتنامه، تمامی هزینه‌های سفر به چک را تقبل کرده و سفارت جمهوری چک تنها هزینه ی‌اندکی را برای فرد متقاضی ویزای چک در نظر می‌گیرد. اصولا دعوتنامه‌ها به صورت ایمیل به دست متقاضیان خواهند رسید. بنابراین همراه داشتن کپی دعوتنامه در زمان مراجعه به سفارت جمهوری چک ضروری است.

ویزای چک و تاریخچه سفر

افرادی که برای اخذ ویزای چک به سفارت جمهوری چک مراجعه می‌کنند بهتر است تاریخچه سفری خود را در اختیار افسران سفارت قرار دهند تا سفارت به شخص متقاضی اعتماد بیشتری داشته و شانس صدور ویزای کشور چک بالا برود.
البته لازم نیست فرد مسافر تاریخچه سفر پر رنگی داشته باشد. همان که به چند کشور در جهان حتی خارج از حوزه اتحادیه اروپا مانند کشور ترکیه، ارمنستان، چین و…سفر کرده باشد می‌تواند مراحل صدور ویزای کشور چک را به جلو انداخته و کار را برای مسافر راحت‌تر کند.

چنانچه برای اولین بار به سفر خارجی می‌روید و تاریخچه ی‌سفری به همراه ندارید بهتر است با وب سایت یوروپ تورز در تماس باشید تا شما را از طی نمودن مراحل اخذ ویزای چک مطلع سازد.

ویزای چک و وقت سفارت

خوب است بدانید سفارت جمهوری چک برای وقت سفارت خود مصاحبه‌ای قرار نداده است. لذا متقاضیان تنها می‌بایست برای تحویل دادن مدارک و به ثبت رساندن انگشت نگاری به دفتر کارگزاری این سفارت با نام وی اف اس مراجعه نمایند. بنابراین برای پیشبرد روند وقت سفارت چک به شما توصیه می‌شود با مشاوران و وکلای پایه یک وبسایت یوروپ تورز در ارتباط باشید. زیرا عاملان و کارگزاران این وبسایت معتبر این امکان را به وجود آورده تا با ارسال سریع عکس پاسپورت مسافر به همراه درخواست مسافر در قالب تعیین شده در کمترین زمان ممکن، وقت سفارت جمهوری چک را برای متقاضی بگیرند.

هزینه ویزای چک

افرادی که وب سایت یوروپ تورز را برای صدور ویزای چک انتخاب می‌کنند بهتر است اطمینان حاصل نمایند که سایت یوروپ تورز کمترین هزینه را بابت پر کردن فرم ویزای شینگن، رزرو هتل و دریافت واچر هتل، رزرو بلیط دو طرفه یا همان رفت و برگشت هواپیما، بیمه مسافرتی و گرفتن وقت سفارت از متقاضیان خود دریافت خواهد نمود.
توجه داشته باشید که برخی از هزینه‌ها که داخل سفارت گرفته می‌شوند بر عهده خود مسافر می‌باشد.

هزینه ویزای چک | یوروپ تورز

زمان جوابدهی ویزای چک

زمانی که شخصی برای صدور ویزای چک تمامی مراحل کار را به مشاوران وب سایت یوروپ تورز می‌سپارند باید بدانند که در انجام هیچ کاری به مشارکت مسافر نیازی نمی‌باشد مگر در زمان وقت سفارت، به این صورت که حدودا پس از گذشت ۱۴ الی ۲۱ روز از ارائه دادن درخواست ویزا به سفارت جمهوری چک به متقاضی در تاریخ مشخص شده‌ای وقت سفارت داده که مسافر خود باید به صورت حضوری با همراه داشتن کارت شناسایی برای ثبت انگشت نگاری و یک سری کارهای دیگر به مرکز کارگزاری و سفارت جمهوری چک مراجعه نمایند.

مدارک ویزای چک

مدارکی که برای اخذ ویزای کشور چک مورد نیاز مسافرین ایرانی می‌باشد بنابر نوع ویزای چک می‌تواند در موارد مختلفی باشد.
ما به طور کلی باید گفت که تمام مدارک مورد نیاز برای صدور هر نوع ویزای کشور چک باید در دارالترجمه رسمی به صورت زبان انگلیسی به ترجمه در آمده باشند.
البته تمامی مدارک می‌بایست مورد تاییدیه وزارت امور خارجه و همچنین دادگستری کشور برسد.

سایر مدارک ویزای چک

اگر چه هر یک از نمونه ویزاهای چک مدارک مخصوصی را لازم دارند اما به طور کلی می‌توان بیان کرد که برای صدور تمامی نمونه ویزاهای چک باید مدارکی نظیر فرم درخواست، برگه تعیین کردن وقت سفارت، دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه روشن در اندازه ۳/۵ در ۴/۵، پاسپورتی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد، داشتن تمام گذرنامه‌های قبلی و فعلی، اصل کارت ملی و شناسنامه به همراه ترجمه آنها، اصل تمام اسناد ملکی به همراه ترجمه، واچر هتل یا رسید رزرو هتل در شهر مقصد، رزرو بلیط دو طرفه، ارائه دعوت نامه در صورتی که وجود داشته باشد، بیمه مسافرتی تا سقف حداقل سی هزار یورو به سفارت جمهوری چک ارائه داده شود.

البته به غیر از این مدارک، متناسب با نوع ویزا هر مسافری می‌بایست به صورت جداگانه مدارکی از سازمان، شرکت و یا مراکز آموزشی که مشغول به فعالیت است را به سفارت جمهوری چک ارائه دهد.
به فرض مثال اگر ویزای چک از نوع ویزای درمانی باشد برگه کمیسیون‌های پزشکی، اگر ویزای ازدواج باشد نامه از ثبت احوال و تجرد مسافر، اگر ویزای ورزشی باشد نامه‌ای از مرکز مربوطه و….الزامی می‌باشد.

ریجکت ویزای چک

گاهی اوقات با ارائه دادن تمام مدارک مورد نیاز به سفارت جمهوری چک، مسافرین با ریجکت ویزا و یا همان برگشت خوردن درخواست ویزا رو به رو خواهند شد.
پیش آمدن ریجکت ویزا برای هر نمونه ویزایی از نوع ویزای شینگن و یا ویزای خارج از اتحادیه اروپا ممکن است پیش آید. معمولا چنین حالتی بیشتر به دلیل عدم اعتماد ماموران سفارت پیش می‌آید. زیرا افسران سفارت شک می‌کنند که درخواست دهنده ویزا قصد بازگشت به کشور خود را نداشته باشد. لذا دریافت ویزا را به تعویق انداخته و متقاضیان ویزا را با دردسرهایی مواجه می‌سازند.

بنابراین برای رو برو نشدن با چنین مشکلاتی به شما توصیه می‌شود قبل از اقدام به هر کاری در جهت اخذ ویزا با مشاورین و عاملان وب سایت یوروپ تورز در تماس باشید.

دلایلی که ویزای کشور چک را ریجکت می‌کند

ویزای کشور چک همانند هر نوع ویزای دیگری می‌تواند به راحتی ریجکت شده و سفر متقاضیان به تعویق بیفتد اما معمولا دلایلی که سبب می‌شود ویزای چک ریجکت شود عبارتند از:

ارائه دادن بیمه مسافرتی نامعتبری به سفارت جمهوری چک عدم اعتماد ماموران به بازگشت مسافر
_ ارائه دادن مدارک ناقص و نامعتبر
_ نبود اعتبار کافی برای پاسپورت مسافر
_ عدم توانایی مسافر در متقاعد کردن ماموران سفارت جهت مقصود خود از سفر به جمهوری چک

رفع ریجکت و اعتراض ویزای چک

افرادی که برای اخذ ویزای کشور چک با ریجکت ویزا رو به رو می‌شوند تا گذشت شش ماه هیچ گونه اقدامی نمی‌توانند انجام دهند. اما پس از گذشت این مدت باید با توجه به نواقصی که در نامه ریجکتی ذکر شده است نسبت به رفع ریجکتی، نامه‌ای را گزارش داده و مجددا برای ارسال مدارک اقدام نمایند.

در چنین حالتی مدارک دوباره ارائه داده شده می‌بایست به سفارت جمهوری چک ارسال شود تا افسران سفارت نسبت به اعتراضات مسافر اقداماتی را انجام دهند. لذا متقاضیان ویزای چک باید ۴۵ روز کاری را برای دریافت نتیجه رفع ریجکتی منتظر باشند.

در صورتی که دلایل متقاضی مورد قبول سفارت نباشد برای بار دوم ویزا ریجکت خواهد شد که این بار باید مسافر تا یک سال کامل منتظر بماند و رفع ریجکتی را برای بار دوم انجام دهد. بنابراین برای رو به رو نشدن با چنین ریجکت‌هایی بهتر است متقاضیان ویزای چک با مشاوران و همراهان وب سایت یوروپ تورز ارتباط برقرار نمایند.

ویزای چک و آدرس سفارت

سفارت جمهوری چک در ایران به آدرس تهران_ خیابان اصلی فرمانیه_ خیابان فرعی بوستان_ کوی نسترن_ پلاک ۳۶ قرار دارد.
اما کشور چک برای صدور نمونه‌های مختلف ویزای چک خدمات کنسولی و کارگزاری ویزا را به مرکز وی اف اس واگذار نموده است.
پس برای مراجعه به مراکز صدور ویزای چک به شما توصیه می‌شود قبل از هر گونه اقدامی با عاملان وب سایت یوروپ تورز مشاوره‌ای داشته باشید.

ویزای شینگن جمهوری چک

از آنجایی که در منطقه اروپا ۲۶ کشور هم پیمان شده‌اند، لذا در بین این کشورها محدودیت مرزی وجود نخواهد داشت و هر شخصی با داشتن ویزای هر یک از ۲۶ کشور پیمان شینگن این امکان را در اختیار دارد تا بدون ویزا تنها توسط پاسپورت مسافرتی به سایر کشورهای اتحادیه اروپا وارد شود.

جمهوری چک که یکی از این کشورها به شمار می‌رود برای افرادی که خارج از این محدوده مرزی هستند به سختی ویزای چک را صادر می‌کند. در این میان ویزای شینگن رایج‌ترین نمونه ویزای چک است که هر مسافری با در اختیار داشتن آن می‌تواند مجوز وارد شدن به سایر کشورهای پیمان شینگن را به دست آورد.
البته این نمونه ویزا خود به زیر مجموعه‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شود.

ویزای شینگن جمهوری چک | یوروپ تورز

انواع ویزای شینگن چک

سفارت جمهوری چک برای وارد شدن به خاک این کشور ویزای شینگن را در سه نمونه صادر می‌نماید که مدت اعتبار هر یک از نمونه ویزاهای شینگن بسته به نوع آن دارد، به طور کلی ویزای شینگن برای جمهوری چک در سه نمونه A، B و C وجود دارد که ویزای نوع A ویزای ترانزیت فرودگاهی نامیده می‌شود.

فرد با داشتن ویزای شینگن نوع A می‌تواند به وسیله یکی از فرودگاه‌هایی که در اتحادیه اروپا قرار دارد سفر خود را تغییر داده و به کشوری بیرون از پیمان شینگن سفر نماید. این نمونه ویزا تنها به فرد اجازه می‌دهد در فرودگاه‌ها تردد کند و اجازه خروج از فرودگاه را ندارد.

ویزای نوع B ویزای ترانزیتی نامیده می‌شود که نوعی ویزای چک به حساب می‌آید. افراد با داشتن چنین ویزایی می‌توانند حداکثر تا پنج روز خارج از خاک اتحادیه اروپا باشد و دوباره به یکی از کشورهای معاهده شینگن بازگردد.
ویزای نوع C ویزای کوتاه مدت نامیده می‌شود که مسافر مطابق با مدت اعتبار ویزا می‌تواند در مهلت محدودی در یکی از کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشد البته بنا به اهداف سفر ویزای نوع C خود به سه دسته طبقه بندی می‌شود.

ویزای یکبار ورود چک

_ ویزای یکبار ورود که مسافران اجازه دارند با داشتن این نمونه ویزا تنها یکبار به خاک هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا وارد شوند و برای وارد شدن مجدد می‌بایست دوباره ویزای خود را تمدید نمایند.

ویزای دو بار ورود چک

_ ویزای دو بار ورود که مسافرین اجازه دارند با داشتن این نمونه ویزا دو بار به خاک کشورهای اروپایی وارد شوند. یعنی پس از یک سفر اگر ویزای آنها اعتبار داشته باشد بدون گرفتن ویزای مجدد می‌تواند برای بار دوم وارد حوزه شینگن شود.

ویزای چند بار ورود چک

_ ویزای چند بار ورود که مسافرین اجازه دارند با داشتن این نمونه ویزا چندین بار در سال به کشورهای مختلف اتحادیه اروپا تردد داشته باشند. در واقع چنین ویزاهایی برای افراد بازرگان، دانشجویان می‌تواند ویزای مناسبی به شمار آید.

آخرین قوانین ورود به کشور چک از نظر تزریق واکسن و تست کرونا

بیماری کرونا یکی از بیماری‌های شایعی است که امروزه همه ما با آن به خوبی آشنا هستیم. همان طور که می‌دانید با اوج گرفتن این بیماری تمامی کشورها محدودیت‌های شدیدی در نظر گرفتند و افراد به راحتی نمی‌توانستند به کشورهای دیگر سفر کنند. با کاهش آمار کرونا محدودیت‌های کشورها کاهش یافت و کشور چک نیز جزء کشورهایی بود که برای ورود مسافر به این کشور قوانین جدیدی در نظر گرفت.

کشور چک نیز از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا بهره‌مند است و با استفاده از این برنامه به افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند این امکان را داده تا بتوانند با ارائه کارت واکسیناسیون و نتیجه منفی تست پی سی آر به کشور چک سفر کنند.

جمهموری چک تمامی کشورها را از نظر میزان ابتلا به کرونا به 5 دسته تقسیم کرده است. بنابراین ورود مسافران از هر کشوری به جمهوری چک ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشد. برای مثال کشور چک به افرادی که بیش از 12 ساعت در برخی از کشورهای آفریقایی توقف داشته باشند اجازه ورود نمی‌دهد. بنابراین حتما باید قبل از سفر به این کشور درخصوص این 5 دسته بندی تحقیق کنید.

توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی در درخواست ویزای چک

گردش و تمکن بانکی ویزای چک برای شهروندان غیر اروپایی که قصد دریافت ویزای این کشور را دارند، لازم است. افرادی که قصد سفر به کشورهای حوزه شینگن را داشته باشند با توجه به هدف سفر باید یکی از انواع ویزای شینگن را دریافت کنند؛ اما دریافت ویزای شینگن چک نیازمند ارائه گواهی تمکن مالی است.

افرادی که بخواهند به کشور چک سفر کنند، باید در روز مصاحبه علاوه بر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای چک، مدارک مربوط به تمکن مالی خود را نیز ارائه کنند. حداقل میزان موجودی حساب فرد متقاضی باید ۲۰۰ میلیون تومان باشد. ارائه صورت حساب بانکی متقاضی نیز که دارای مهر و امضای بانک صادر کننده و به زبان انگلیسی است لازم می باشد. تاریخ افتتاح حساب، گردش حساب سه ماه آخر متقاضی و موجودی نهایی حساب باید در این گواهی تمکن مالی قید شده باشد.

گواهی تمکن مالی چک به یورو یا دلار صادر ‌شود. چراکه این گواهی باید بر اساس ارز کشور مقصد صادر شود. گواهی تمکن مالی چک دارای یک ماه اعتبار است و اگر فرد متقاضی نتواند خودش مدارکی را برای اثبات دارا بودن توانایی مالی برای تامین هزینه های زندگی در کشور چه ارائه کند، می تواند یکی از اعضای خانواده را معرفی کند.


سوالات متداول ویزای چک

زمان جوابدهی ویزای چک چقدر است؟

حدودا پس از گذشت 14 تا 21 روز جواب ویزای چک از طریق سفارت صادر میشود.

چه دلایلی باعث ریجکت شدن ویزای چک میشود؟

ارائه دادن بیمه مسافرتی نامعتبری به سفارت جمهوری چک عدم اعتماد ماموران به بازگشت مسافر
ارائه دادن مدارک ناقص و نامعتبر
نبود اعتبار کافی برای پاسپورت مسافر
عدم توانایی مسافر در متقاعد کردن ماموران سفارت جهت مقصود خود از سفر به جمهوری چک

آدرس سفارت جمهوری چک در کجا قرار دارد؟

سفارت جمهوری چک در ایران به آدرس تهران _ خیابان اصلی فرمانیه _ خیابان فرعی بوستان _ کوی نسترن _ پلاک ۳۶ قرار دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

4 نظر

حامد صالحی 24 اسفند 1397 پاسخ

سلام
بنده دعوتنامه ورزشی از فدراسیون چک رو دارم -به عنوان داور -به عنوان شغل دوم اجاره نامه مغازه-جواز کسب-سند مالکیت-تمکن مالی۵۸میلیون-بیمه سابقه ماه آخر رو دادم -۲۶سالمه-۲۳روز درخواست دادم هنوز جواب نیومده .امکان ویزا شدنم هست؟
با تشکر از شما

بابازاده 10 اردیبهشت 1398 پاسخ

با سلام
با توجه به شرایط شما شانس زیادی در خصوص ویزا دارید
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
۸۸۸۵۱۰۸۰

رضا 5 اردیبهشت 1397 پاسخ

لطفا یک فرم دعوت به سفارت جهت مصاحبه در این قسمت جای بدید

رها 4 اسفند 1396 پاسخ

سلام.ببخشید من یک دوره دو ماهه آموزشی در کشور چک قراره بگزرونم.و سوالم در مورد ویزاست.مدارک لازم شبیه ویزا دانشجویی هست؟در مورد حساب بانکی هم یک توصیحی میفرمایید