1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای چک

کشور جمهوری چک از کشورهایی است که برای ورود به آن نیاز به ویزای چک دارید، کشور جمهوری چک در اروپای مرکزی قرار دارد و یکی از عضوهای اتحادیه اروپا می‌باشد. کشور چک باوجود منابع طبیعی و فرهنگی غنی و موقعیت جغرافیایی که دارد موجب شده است که آن را عروس اروپا می‌نامند، از همین رو جمهوری چک از کشورهای محبوب جهت اقامت‌های تفریحی، تجاری و تحصیلی در میان مردم محسوب می‌شود.

ویزای شینگن چک

جمهوری چک ازجمله ۲۶ کشور است که می‌توان تنها با دریافت ویزای چک شینگن بدون هیچ مشکلی به آن سفر نمایید، البته لازم به ذکر است که کسانی که تبعه کشورهای استرالیا، کانادا، ژاپن، اسرائیل و نیوزیلند هستند برای اقامت‌های ۹۰ روزه خود نیازی به ویزای چک نخواهند داشت. با داشتن ویزای چک می‌توانید از سفرهای تجاری، سیاحتی، تحصیلی و درمانی خود کمال لذت برده و با آسودگی خاطر لحظاتی خوش را در جمهوری چک بگذرانید.

ویزای چک

ویزای چک

انواع ویزای شینگن

همان‌طور که در مطالب قبل اشاره کردیم کشور چک ازجمله کشورهای اتحادیه اروپا است و شما با داشتن ویزای چک شینگن میتوانید بدون دغدغه سفر خود را آغاز نمایید، ازاین‌جهت نیاز به دانستن مطالبی دربارهٔ ویزای شینگن خواهید داشت. ویزا شینگن دارای ۴ نوع مختلف هست:

ویزای چک شینگن نوع A

 شما با این نوع ویزا که آن را ترانزیت می‌نامند، تنها می‌توانید از فرودگاه‌های که عضو شینگن هستند جهت سفر کردن استفاده کرده و پرواز خود را تعویض نمایید و به کشورهای خارج از منطقه شینگن سفر نمایید.

ویزای چک شینگن نوع B

ویزای عبور، در این مورد شما می‌توانید از فرودگاه خارج و سفر خود را به‌صورت زمینی ادامه دهید به این صورت که حق وارد شدن به کشور را به صورت مستقیم ندارید بلکه باید در کم‌ترین زمان مراحل سفر خود را مهیا کنید.

ویزای چک

ویزای چک

ویزای چک شینگن نوع  C

ویزای توریستی، این نوع ویزا از رایج‌ترین نوع درخواست‌ها می‌باشد و شما به‌راحتی با داشتن ویزای شینگن بدون اینکه نیاز به درخواست دوباره ویزای چک داشته باشید به سیر و سیاحت خود میپردازید.

ویزای چک

ویزای چک

ویزای چک شینگن نوع  D

ویزای بلند مدت، این ویزا مناسب تجاران و بازرگانان جهت واردات و صادرات بارها در کشورهای شینگن است.

ویزای چک

ویزای چک

برای ارائه درخواست ویزای چک به کجا مراجعه کنیم؟

خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با کشور جمهوری چک تعاملات دوستانه‌ای برقرار است به همین منظور جهت راحتی مسافران جهت اخذ ویزای چک، سفارتخانهٔ این کشور در تهران بناشده است.

ویزای چک

ویزای چک

مدارک موردنیاز جهت دریافت ویزای چک

برای دریافت ویزای چک نیاز به مدارکی است که در اینجا به چندین مورد اشاره می‌نماییم:

داشتن اصل مدرک پاسپورت با حداقل اعتبار ۶ ماه

شناسنامه و کارت ملی به‌صورت اصل مدرک و داشتن کپی آن الزامی هست.

دو قطعه عکس رنگی در اندازه ۶× ۴

اجازه رسمی کودکان از قیم قانونی مانند پدر یا مادر

نامه بانکی جهت اثبات توانایی مالی و فیش ۳-۶ ماه آخر گردش حساب بانکی

بیمه مسافرتی

گواهی اشتغال به تحصیل

ترجمه کردن مدارک شناسایی مانند شناسنامه و دفترچه بیمه با به همراه داشتن مهر دارالترجمه

گواهی مبنی بر اشتغال به کار با ذکر حقوق، سابقه و ثبت شرکت یا جواز کسب

کارمندان: گواهی تحت پوشش بودن بیمه تأمین اجتماعی، آخرین قرارداد استخدام یا مدرک استخدامی + فیش پرداختی سه‌ماه آخر، مدرک یا معادل خدمات درمانی یا نامه مسئول مربوطه که در آن دلایل نبود چنین مدارکی را توضیح داده است. لازم به ذکر است که کلیه این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه‌شده باشد.

مدیر و سهام‌دار کمپانی‌های ایرانی: گواهی ثبت شرکت در ایران و معرفی‌نامه‌ای که به‌صورت انگلیسی ترجمه‌شده، توسط یک نماینده قانونی و رسمی شرکت امضاشده باشد.

تجار: مدارک ثبت بازرگانی مانند اظهارنامه از سازمان بازرگانی یا گواهینامه بازرگانی، گواهی عضویت در خدمات درمانی و بیمه تأمین اجتماعی و یا معادل این شرکت‌ها

بازنشستگان: گواهی دریافت مستمری بازنشستگان

هنرمندان: گواهی فعالیت در یک فعالیت هنری حرفه‌ای و گواهی عضویت دریکی از انجمن‌های حرفه‌ای رسمی، مدرک تائیدیه داشتن خدمات درمانی یا بیمه تأمین اجتماعی

– متقاضیان فاقد شغل: مدرک لازم جهت تائید وضعیت اقتصادی و اجتماعی فرد مانند دفترچه ثبت خانوادگی، مدارک دال بر مالکیت اموال و گواهی ازدواج و ….

گواهی بازنشستگی

رزرواسیون سفر: شامل رزرو هتل و تعداد روزهای بیمه مسافرتی هست.

گواهی ثبات اقتصادی – اجتماعی

فراموش نکنید قبل از هر اقدامی باید از سفارت چک در تهران وقت سفارت چک دریافت نمایید همکاران ما در یوروپ تورز وقت مصاحبه چک را برای شما خواهند گرفت.

ویزای چک

ویزای چک

مدارک هدف از سفر جهت درخواست ویزای چک

تجارت: اگر به‌قصد تجارت به چک سفر می‌کنید لازم است که از کمپانی کشور مربوطه یک دعوت‌نامه همراه با دلیل سفر و درخواست ویزای چک و همچنین مدارک رسمی دال بر رابطه تجارتی، تاریخ دیدار و … عرضه نمایید. هم‌چنین لازم است که دعوت‌نامه را به‌صورت رسمی و اصل از اداره پلیس مهاجرتی کشور چک که توسط پلیس مهاجرت مهر و امضاشده باشد را در اختیار داشته باشید.

دیدار از خانواده و بستگان: یکی از راحت‌ترین نوع گرفتن ویزای چک داشتن دعوت‌نامه از خانواده و بستگان است. برای دریافت ویزای چک می‌بایست گواهی که وابستگی خانوادگی شمارا اثبات می‌کند را از اداره ثبت در اختیار داشته باشید. شما باید دعوت‌نامه را به‌صورت رسمی و اصل از اداره پلیس مهاجرتی کشور چک که توسط پلیس مهاجرت مهر و امضاشده باشد را در اختیار داشته باشید.

مأموریت رسمی: اگر هدف از دریافت ویزای چک سفرهای کاری باشد، داشتن دعوت‌نامه از سازمان دعوت‌کننده و از هریک از کشورهای عضو گواهی، مدرکی رسمی یا حکم مأموریت شامل نام و نام خانوادگی فرد: عنوان رسمی هدف سفر، شغل، تاریخ استخدام، تعهد صرف هزینه‌های سفر الزامی می‌باشد. نکاتی که در اینجا لازم به ذکر است: ۱- کسانی که دارای گذرنامه خدمت هستند باید بیمه مسافرتی به تعداد روزهای سفر را تهیه نمایند و فرمی تایپ‌شده را همراه با عکس ۳×۴ ارسال نمایند. ۲- افرادی که پاسپورت سیاسی دارند باید عکس خود را بافرم تایپ‌شده و یادداشت رسمی وزارت امور خارجه را ارسال کنند.

مسابقات ورزشی: برای سفرهای ورزشی لازم است یک معرفی‌نامه از سازمان ورزشی رسمی مربوطه تهیه نمایید و یک اصل دعوت‌نامه از هر یک از کشورهای عضو تنظیم‌کننده رقابت در اختیار داشته باشید.

گردشگری: اگر به‌قصد سیروسفر نیاز به ویزای چک دارید، لازم است که برنامه سفر و مدارک اقامت و رزرو هتل را گزارش دهید.

اجلاس علمی: در سفرهای علمی نیز به ویزای چک نیاز است، از این رو شما نیاز دارید که هدف خود را همراه با خلاصه سخنرانی و مقاله خود را ذکر کنید، هم‌چنین از طرف تنظیم‌کنندهٔ کنفرانس باید یک دعوت‌نامه رسمی برای شما ارسال گردد که به همراه آن چکی روی سربرگ با امضای رسمی سازمان موردنظر باید به سفارت تحویل داده شود.

نمایشگاه تجاری: اگر به‌قصد بازدیدهای تجاری سفر می‌کنید جهت اخذ ویزای چک نیاز به مدارکی از قبیل اصل دعوت‌نامه از طرف برگزارکننده نمایشگاه یا نماینده رسمی (ایرانی) دارید. لازم به ذکر است که اگر قصد شرکت در نمایشگاه غرفه‌ای دارید باید تائیدیه ای جهت تضمین پرداخت هزینه غرفه در نمایشگاه تجاری موردنظر از نماینده محلی یا تنظیم‌کننده با اسامی افراد متقاضی ارائه گردد.

ویزای چک

ویزای چک

تقسیم‌بندی ویزای چک ازنظر هدف سفر

ویزای تجاری: اگر به دنبال گسترش کسب‌وکار خود هستید با در اختیار داشتن ویزای تجارتی چک به‌راحتی درآمد خود را چندین برابر کنید.

ویزای دانشجویی: در جمهوری چک به دلیل داشتن موقعیت فرهنگی و علمی بالا، تعداد کثیری از افراد جهت تحصیل این نوع درخواست ویزای چک را خواستار هستند.

ویزای مهاجرتی: شاید شما هم ازجمله کسانی باشید که به دنبال کشوری با امنیت بالا و امکانات رفاهی و اشتغالی مناسب می‌گردید، با تهیه آسان ویزای چک اقامت موقت و دائم خود را فراهم کنید.

ویزای درمان: اگر جهت درمان به کشور چک سفر می‌کنید، بهترین نوع درخواست ویزای چک، ویزای درمانی می‌باشد.

ویزای توریستی: بیشترین مورد درخواست ویزا در کشور چک از نوع گردشگری می‌باشد.

ویزای عبوری یا ترانزیت: این نوع ویزای چک از موارد خاص بوده و جهت سفر به کشور سوم درخواست داده می‌شود.

ویزای کار و تعطیلات: با اقامت در کشور چک این امکان وجود دارد که با تهیه ویزای کار و تعطیلات به‌صورت جزئی در کنار لذت بردن از این کشور به کسب درآمد نیز بپردازید.

ویزای چک

ویزای چک

نکاتی در مورد اخذ ویزای چک

دقت داشته باشید که هزینه ویزای چک با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود اما به‌طورمعمول این هزینه برای بزرگ‌سالان حدوداً ۶۰ یورو و برای کودمان ۶ تا ۱۲ سال در حدود ۳۵ یورو است. هنگامی‌که درخواست اخذ ویزا را از طریق سفارتخانه ارسال کردید، زمان معمول رسیدگی به ویزای چک معمولاً دو هفته هست اما جهت اطمینان از رسیدگی به‌موقع به درخواست اخذ ویزا چند هفته زودتر درخواست خود را مطرح نمایید.

به خاطر داشته باشید که حضور تمامی اشخاص متقاضی برای دریافت ویزای چک باید در سفارت الزامی ست. سفارت چک به مسافران توصیه اکید دارد که هنگامی‌که فرم درخواست ویزا را ارسال می‌کنند، به‌هیچ‌وجه مدارک خود از قبیل کپی گذرنامه، فرم‌های درخواستی ویزا و … ایمیل ننمایند و در روز موعود به سفارتخانه تحویل دهند.

ویزای چک

ویزای چک

ویزای چک از نوع دانشجویی و شرایط ورود به جمهوری چک

کشور جمهوری چک با داشتن ارزش علمی بالا در رده کشورهایی است که تعداد زیادی از دانشجویان درخواست ویزای چک را خواستار هستند که آن را به‌عنوان ویزای دانشجویی می‌شناسیم.

اگر شما هم ازجمله کسانی هستید که در فکر بورسیه و ادامه تحصیل در یک کشور معتبر خواهید بود، ما به شما جمهوری چک را معرفی می‌کنیم. در همین ابتدا باید ذکر کنیم دانشجویان گرامی خواستار ویزای چک باید مدارک تحصیلی معتبری از مدارس، دانشگاه‌ها و … داشته باشند، این مورد در جهت اعزام به کلیه مدارس برای نوجوانان جهت اخذ دیپلم در کشور چک، کالج‌های کشور چک، مهندسی، کلیه دانشگاه‌های پزشکی، رشته‌های انسانی، موسیقی و هنر بسیار مهم است.

ویزای چک

ویزای چک

مدارک موردنیاز جهت صدور ویزای چک دانشجویی و تحصیل در کشور چک

در هنگام ارائه ویزای چک دانشجویی شما باید مدارکی را علاوه بر دانشگاه موردنظر، به سفارت نیز ارسال نمایید:

اصل دعوت‌نامه رسمی برای کالج، مدارس، لیسانس، فوق‌لیسانس، دکترا، PHD، دانشگاه‌های پزشکی برای رشته‌های دندانپزشکی، پزشکی، پرستاری، تخصص‌های پزشکی، داروسازی، دوره‌های فلوشیپ و جراحی که توسط دانشگاه میزبان در کشور چک ارسال‌شده باشد.

در فرم ثبت‌نام ویزای چک دانشجویی باید آدرس، تلفن و مشخصات نماینده موسسه موردنظر در جمهوری چک را وارد کنید. این موارد جهت رسیدگی به امور دانشجویی شما بعد از ورود به کشور جمهوری چک لازم خواهد بود.

اصل گذرنامه بااعتبار حداقل یک سال و نیم.

ارائه شش قطعه عکس سه در چهار و چهاردر شش به سفارت جمهوری چک.

دانشجوی خواستار تحصیل در جمهوری چک باید اسناد مورد درخواست سفارت جمهوری چک و پرینت مالی خود را برای بررسی وضعیت مالی ارائه کند.

در هنگام ارائه مدارک و اسناد از نکاتی که قابل‌توجه است الزامی بودن ترجمه انگلیسی مدارک است. ترجمه ریزنمرات دیپلم و پیش‌دانشگاهی و ترجمه مدارک تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی به زبان انگلیسی با تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری ایران، ارائه گواهی صحت، آزمایش‌ها پزشکی و سلامت ترجمه‌شده به زبان انگلیسی با حداقل اعتبار ۲ ماه، ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی تمام صفحات با تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ایران، ازجمله مواردی است که شما باید با مهر دارالترجمه ارائه کنید.

شما برای اخذ ویزای چک دانشجویی نیاز به مدارک تحصیلی لیسانس یا فوق‌لیسانس همراه با ترجمه ریزنمرات لیسانس و فوق‌لیسانس که وزارت امور خارجه ایران و دادگستری آن را تائید کرده است، دارید.

از دیگر مواردی که جهت اخذ ویزای چک دانشجویی لازم است تهیه کپی مدارکی مانند بلیت تهیه‌شده برای شهر موردنظر و کپی تکست پرداخت‌شده شهریه است.

هنگامی اخذ ویزای چک دانشجویی، شما احتیاج به یک فیش بانکی شامل مبالغی که به‌عنوان روادید و هزینه بررسی کلیه مدارک دانشجو توسط خود دانشجو یا موسسه موردنظر به‌صورت ارزی بوده است را دارید و درستی آن باید توسط بانک تائید شود.

شما باید پس از گذراندن تمامی مراحل بالا در یک‌وقت تعیین‌شده قبلی با نماینده رسمی موسسه با مجوز وزارت علوم و تحقیقات ایران جهت انگشت‌نگاری و ثبت سابقه در سیستم ویزای شینگن اروپا و درنهایت مصاحبه، در سفارت حاضر شوید.

با ارائه نمودن فیش بانکی پرداخت‌شده توسط نماینده موسسه دارای مجوز به سفارت جمهوری چک، می‌توانید از تاریخ ارائه ویزای چک تحصیلی مطلع شوید.

ویزای چک

ویزای چک

الزامات قبل از ورود به کشور چک بعد از صدور ویزای چک دانشجویی

بعد از گذراندن مراحل مختلف جهت دریافت ویزای چک، نیاز دارید که قبل از شروع سفر خود از مواردی اطمینان حاصل نمایید:

چک کردن دوباره تاریخ پرواز در بلیت مطابق تاریخ موجود در ویزای چک (شینگن)

اگر در صورت اضطرار داروی خاصی را مصرف می‌کنید به پزشک مراجعه نمایید و نسخه را جهت خرید در کشور چک دریافت کنید. دقت داشته باشید که نسخه باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

قبل از سفر خود حتماً با موسسه علمی موردنظر هماهنگی‌های لازم را از جهت مشخصات پرواز داشته باشید. با ارسال اطلاعات به نماینده موسسه موردنظر در کشور چک برای استقبال و انجام مراحل ثبت‌نام شما آماده خواهد شد و شمارا به مدت یک سال ساپورت خواهد کرد.

با پرداخت عوارض خروج از کشور (۲۲۰۰۰۰ هزار تومانی) پیش از ورود به فرودگاه در وقت خود صرفه جویی کنید.

قبل از خروج از کشور از صرافی‌های معتبر حداقل ۳۰۰۰ یورو برای خرج و مخارج به مدت ۶ ماه در کشور چک تهیه نمائید.

ویزای چک

ویزای چک

الزامات بعد از ورود به کشور چک بعد از صدور ویزای چک دانشجویی

مسافرین خارجی بعد از دریافت ویزای چک و زمان ورود به کشور اجازه همراه داشتن اقلامی مانند یک لیتر از انواع نوشیدنی، ۲۰۰ عدد سیگار را دارا هستند. شما هیچ‌گونه محدودیتی در به همراه داشتن ارزهای خارجی ندارید، اما باید خاطرنشان کرد که در هنگام خروج تنها می‌توانید حدود ۳۵۰ هزار کرون را از جمهوری چک خارج کنید.

سعی کنید در هنگام رسیدن به فرودگاه به‌هیچ‌عنوان فرودگاه را تا رسیدن نماینده موسسه مربوطه ترک نکنید در این صورت مسئولیت هر نوع حادثه‌ای با خود شما خواهد بود.

شما می‌توانید تا زمان رسیدن مسئول مربوطه از فرودگاه و فروشگاه‌های معتبر یک سیم‌کارت تلفن تهیه نمایید و با خانواده خود تماس برقرار نمایید.

جهت راحتی در نقل انتقالات مالی خود یک حساب بانکی در بانک‌های معتبر شهرهای جمهوری چک بازکنید.

مسئول موردنظر جهت آشنایی با مسیرهای پر رفت آمد مانند فرودگاه و فروشگاه‌ها برای شما یک تور یک‌روزه را مدنظر قرار داده‌اند.

ویزای چک

ویزای چک

آدرس سفارت خانه

تهران، فرمانیه، خیابان بوستان، کوچه نسترن، شماره ۳۶

ساعات کاری سفارتخانه چک

شما می‌توانید جهت درخواست ویزای چک در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸: ۳۰ تا ۱۶: ۳۰ به سفارتخانه جمهوری چک مراجعه فرمائید.

بخش کنسولی سفارت جمهوری چک

سفارت چک جهت ارائه خدمات بهتر این امکان را در اختیار شما قرار داده است که از طریق ایمیل درخواست و سؤال‌های خود را در مورد ویزای چک ارسال نمائید. جهت تنظیم وقت حضوری می‌توانید در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر به بخش کنسول سفارت چک مراجعه کنید.

ویزای چک

ویزای چک

ساعت کاری بخش کنسولی

برای ارائه اسناد و مدارک لازم جهت کسب ویزای چک در انواع مختلف لازم است از ساعات کاری بخش کنسولی سفارت چک باخبر باشید:

ساعات کاری

یکشنبه: ۹ – ۱۲      / دوشنبه: ۹ – ۱۲/ چهارشنبه: ۹ – ۱۲

شما می‌توانید با گرفتن وقت قبلی از سفارتخانه در دو روز اول هفته برای درخواست ویزای چک کوتاه‌مدت به سفارت مراجعه کنید. لازم به ذکر است که فقط پس از تعیین وقت، تصدیق اطلاعات هویتی و مدارک و اسناد با حضور خود فرد درخواست‌کننده، صورت می‌گیرد. پرداخت هزینه انواع ویزای چک به‌صورت یورو هست.

سه‌شنبه    ۹ – ۱۲

روزهای سه‌شنبه مختص افرادی است که درخواست ویزای چک بلندمدت دارند. در این روز شما باید از پیش وقت ملاقاتی را جهت ارائه مدارک و اسناد و … تنظیم نمایید و تنها پس از وقت تعیین شده است که اطلاعات هویتی و مدارک شما تصدیق خواهد شد. هزینه برای اخذ ویزای چک بلند مدت را باید به یورو پرداخت نمائید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

 آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط چک ، وقت سفارت چک ، ویزای چک ، تور چک و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱٫

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

4 نظر

حامد صالحی ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ پاسخ

سلام
بنده دعوتنامه ورزشی از فدراسیون چک رو دارم -به عنوان داور -به عنوان شغل دوم اجاره نامه مغازه-جواز کسب-سند مالکیت-تمکن مالی۵۸میلیون-بیمه سابقه ماه آخر رو دادم -۲۶سالمه-۲۳روز درخواست دادم هنوز جواب نیومده .امکان ویزا شدنم هست؟
با تشکر از شما

بابازاده ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ پاسخ

با سلام
با توجه به شرایط شما شانس زیادی در خصوص ویزا دارید
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
۸۸۸۵۱۰۸۰

رضا ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ پاسخ

لطفا یک فرم دعوت به سفارت جهت مصاحبه در این قسمت جای بدید

رها ۴ اسفند ۱۳۹۶ پاسخ

سلام.ببخشید من یک دوره دو ماهه آموزشی در کشور چک قراره بگزرونم.و سوالم در مورد ویزاست.مدارک لازم شبیه ویزا دانشجویی هست؟در مورد حساب بانکی هم یک توصیحی میفرمایید