چگونه ویزای پاریس فرانسه را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای پاریس فرانسه را دریافت نمائیم؟

ویزای پاریس، یکی از پر طرفدارترین ویزاهای اروپایی می باشد که سالانه میلیون ها نفر درخواست اخذ آن را دارند. برای دریافت ویزای خود باید از طریق آژانس های…

پاریس از زیباترین شهر های جهان می باشد که گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. ویزای پاریس یکی از پر طرفدارترین ویزاهای اروپایی می باشد که سالانه میلیون ها نفر درخواست اخذ آن را دارند. برای دریافت ویزای خود باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو وقت سفارت فرانسه نمایید.

شهر پاریس

پاریس یکی از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای جهان می باشد که سالانه میلیون ها گردشگر و توریست از این شهر بازدید می کنند. علاوه بر گردشگران، تجاران و بازرگانان زیادی نیز برای تجارت به این شهر سفر می کنند که لازمه ی این سفر نیز داشتن ویزای پاریس می باشد. جهت رزرو تور اروپا و سفر به این شهر زیبا به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید. روادید پاریس یکی از ویزاهای شنگن بوده و با داشتن آن می توانید به راحتی در حوزه کشورهای عضو شنگن سفر کرده و جابه جا شوید. هم وطنان کشور ما نیز برای سفر به این شهر زیبا بایستی ویزای شهر پاریس مربوطه را تهیه و اخذ نمایند تا بتوانند اجازه ی پرواز و سفر را داشته باشند. در این مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد مدارک و مراحل مورد نیاز برای اخذ ویزای این شهر، هزینه ی اخذ و دلایل رد شدن درخواست رویداد پاریس اطلاعاتی را ارائه دهیم و شما می توانید با همراهی ما تا آخر این مقاله اطلاعات بسیار مفید و خوبی را به دست بیاورید.

شهر پاریس
شهر پاریس

انواع ویزای پاریس

انواع مختلفی از ویزای پاریس وجود دارد که شما می توانید با توجه به هدف سفرتان، یکی از آن را درخواست و اخذ نمایید. از جمله انواع ویزای شهر پاریس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-ویزای توریستی: یکی از پر طرفدارترین ویزاهای پاریس بوده که بسیار مورد توجه افراد واقع شده است و اگر شما نیز می خواهید از جاذبه های دیدنی این شهر دیدن کنید بایستی ویزای توریستی خود را تهیه و دریافت نمایید.

-ویزای تجاری: بسیاری از تجار که برای عقد قراردادهای تجاری به این شهر سفر می کنند اقدام به اخذ ویزای تجاری دارند.

-ویزای تحصیلی: اگر به دنبال ادامه تحصیل در شهر پاریس هستید و یکی از بورسیه های دانشگاه های پاریس را کسب کرده اید، می توانید ویزای تحصیلی را دریافت نمایید.

-ویزای پزشکی: اگر قصد درمان و عمل جراحی های زیبایی را دارید و به این منظور به شهر پاریس سفر می کنید بایستی قبل از سفرتان ویزای پزشکی خود را تهیه و اخذ نمایید.

ویزای نمایشگاهی و ویزای خویشاوندی نیز از دیگر ویزاهای پاریس می باشد که شما می توانید با توجه به هدف سفر خود، ویزای این شهر مربوطه را تهیه و اخذ نمایید و سپس به سفرتان بپردازید.

انواع ویزای پاریس
انواع ویزای پاریس

مراحل اخذ ویزای پاریس

برای دریافت و اخذ ویزای پاریس یا همان ویزای فرانسه بایستی مراحلی را طی نمایید تا بتوانید در بهترین زمان ممکن این ویزا را دریافت کنید. اولین گام در اخذ این ویزا، رزرو وقت سفارت می باشد که برای این منظور بایستی به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کرده و اقدام به رزرو نمایید. در صورت مشخص شدن زمان سفارت می توانید مدارک مورد نیاز را به صورت دستی به مأموران مربوطه تحویل دهید. هم چنین بایستی بتوانید مامور مصاحبه کننده را از هدف سفرتان مطلع کرده و به تمام سوال های او پاسخ روشن و صریح دهید. اگر می خواهید که در زمان و تاریخ مناسبی ویزای شهر پاریس خود را تحویل بگیرید بهتر خواهد بود که چند ماه قبل از تاریخ سفرتان اقدام به اخذ ویزای خود کنید.

ویزای پاریس
ویزای پاریس

مدارک لازم جهت اخذ ویزای پاریس

از مدارک لازم جهت اخذ ویزای پاریس می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم که البته این موارد عمومی بوده و بایستی بدون داشتن نواقص به کنسولگری این کشور تحویل داده شود:

-کپی مدارک شناسایی

-دو قطعه عکس با زمینه سفید

-بیمه و گواهی پزشکی

-پشتیبانی مالی کافی

-گواهی مبنی بر عدم داشتن سوء پیشینه

-اصل پاسپورت که حداقل 6 ماه از اعتبار آن مانده باشد.

-دعوتنامه در صورت وجود

-ویزای دریافتی سابق در صورت وجود

بلیط هواپیما رزرو شده و هتل رزرو شده نیز از دیگر مدارک می باشد که شما بایستی آماده و به همراه داشته باشید. هم چنین سعی کنید از مدارک تقلبی استفاده ننمایید چرا که در صورت مواجه شدن طبق قوانین و مقررات با افراد متقلب رفتار خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای پاریس
مدارک لازم جهت اخذ ویزای پاریس

هزینه اخذ ویزای پاریس

هزینه اخذ ویزای پاریس به صورت ارز یورو دریافت خواهد شد که تمام این هزینه دریافتی جهت اقدامات لازم برای صدور این ویزا صرف می شود. برای بزرگسالان کل مبلغ اخذ شده و کودکان نیز از تخفیف های بسیار خوبی برخوردار هستند. اشاره به این نکته بسیار مهم و ضروری می باشد که در صورت عدم صدور ویزای مورد نظر شما، به هیچ عنوان هزینه ای به شما عودت نخواهد شد و شما نمی توانید درخواست عودت هزینه ی خود را داشته باشید. هم چنین هزینه های رفت و آمد به سفارت فرانسه برای افرادی که از شهرستان به تهران سفر می کنند نیز از هزینه های غیر مستقیم دریافت ویزای شهر پاریس می باشد که می توانید در حوضه هزینه های اخذ روادید پاریس در نظر بگیرید.

هزینه اخذ ویزای پاریس
هزینه اخذ ویزای پاریس

اعتبار ویزای پاریس

اعتبار زمانی رویداد پاریس با توجه به انواع روادیدها، متفاوت خواهد بود. بلندترین اعتباز زمانی مربوط به ویزای تحصیلی و ویزای تجاری می باشد که زمان آن ها از چند ماه تا چند سال ممکن است اعتبار داشته باشد. کم ترین اعتبار زمانی نیز مربوط به ویزای گردشگری می باشد که زمان آن از چند روز تا چند ماه خواهد بود. شما بایستی به اعتبار ویزای مربوطه خود توجه داشته باشید تا بتوانید قبل از به اتمام رسیدن آن شهر و کشور مربوطه را ترک نمایید چرا که در غیر این صورت با مشکلات و رفتارهای ناخوشایندی مواجه خواهید شد. برای تمدید مجدد ویزای خود باید به کشور خود بازگشته و اقدامات لازم را انجام دهید.

اعتبار ویزای پاریس
اعتبار ویزای پاریس

دلیل رد شدن درخواست ویزای پاریس

در برخی از مواقع شاهد رد شدن درخواست روادید پاریس هستیم که در این موضوع ممکن است عوامل گوناگونی دخیل باشد. از جمله مواردی که باعث رد شدن درخواست رویداد پاریس خواهد شد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-داشتن سوء پیشینه

-وجود مدارک جعلی در میان مدارک تحویل داده شده

-پایین بودن مدت اعتبار پاسپورت

-ممنوعیت خروج از کشور

شما می توانید برای اخذ ویزای پاریس به آدرس سفارت خانه کشور فرانسه مراجعه نمایید که در زیر آدرس دقیق آن ذکر شده و شما می توانید با داشتن این آدرس به راحتی به کنسولگری فرانسه دسترسی داشته باشید:

خیابان نوفل‌لوشاتو، شماره ۴۴ و ۴۶

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!