چگونه ویزای ورشو لهستان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای ورشو لهستان را دریافت نمائیم؟

ویزای ورشو، انواع های مختلفی دارد که با توجه به هدف سفر شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر شما به قصد بازدید از شهر و لذت بردن از جاذبه های آن و شناخت هرچه…

برای سفر به شهر ورشو نیازمند دریافت ویزای ورشو هستید که ابتدا بایستی مدارک لازم را به کنسولگری لهستان ارائه داده و منتظر تایید تمامی مدارک باشید. در صورتی که نقصی در این مدارک وجود نداشته باشد ویزای شما در کوتاهترین مدت صادر می شود. البته نوع ویزای درخواستی نیز بر حسب هدف سفر شما از این شهر می باشد. انواع مختلفی از ویزای ورشو وجود دارد. در ارائه ی برخی مدارک نیز باید نکات ویژه ای را در نظر بگیرید.

شهر ورشو

ورشو پایتخت لهستان و یکی از بزرگترین شهر های این کشور است که دارای تعداد زیادی جاذبه طبیعی و دیدنی می باشد و همه ساله گردشگران فراوانی از این شهر دیدن می کنند و همچنین زمینه های پیشرفت تجاری و شغلی نیز در این شهر بسیار فراهم است به همین دلیل علاوه بر اینکه گردشگران به هدف بازدید از جاذبه های آن به آنجا سفر می کنند بسیاری از تاجران و صاحبان شرکت ها نیز برای افزایش فرصت های فروش و تجارت این شهر را مقصد سفر خود قرار می دهند همه ساله نیز نمایشگاه های ویژه ای در این شهر برگزار می شود که مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرد. شما برای سفر به شهر ورشو نیازمند دریافت ویزای ورشو هستید. مراحل اداری متعددی برای دریافت ویزای ورشو وجود دارد که از جمله مهمترین آن ها آماده سازی مدارک لازم و تحویل آن ها به سفارت لهستان و سپس حضور در مصاحبه ی ویژه که بعد از تمامی این مراحل مسئولان سفارت تحقیقات لازم را مبنی بر صحت مدارک ارائه شده انجام می دهند و در صورت نبود هیچ گونه نقضی بین مدارک، ویزای ورشو برای شما صادر می شود. در صورتی که تمامی مراحل را بدون هیچ نقصی انجام دهید به راحتی می توانید موفق به دریافت ویزای ورشو شوید. ولی در صورت هر گونه اقدام قانون شکنی به محض اینکه این موضوع توسط مسئولان مشخص شود نه تنها فرایند ویزای ورشو شما کنسل می شود بلکه در آینده نیز با توجه به سابقه ای که برای شما ایجاد می شود دریافت هرگونه ویزا برای شما منع می گردد. به همین دلیل در ارائه ی تمامی مدارک از صحت آن ها مطمئن شوید. در زیر توضیحات لازم در این مورد به طور کلی ارائه شده است. جهت اخذ ویزای شهر ورشو نیازمند رزرو وقت سفارت لهستان میباشید.

ویزای ورشو
ویزای ورشو

انواع ویزای ورشو

انواع ویزای ورشو یا همان ویزای لهستان با توجه به هدف سفر شما وجود دارد. به عنوان مثال اگر شما به قصد بازدید از شهر و لذت بردن از جاذبه های آن و شناخت هرچه بیشتر شهر ورشو به آن جا سفر می کنید. می توانید ویزای ورشو توریستی را دریافت کنید ولی اگر به قصد کار و قرارداد شغلی قصد سفر را دارید ویزای ورشو کاری به شما تعلق می گیرد. در نظر داشته باشید که صدور ویزای ورشو با توجه به هدف سفر شما می باشد؛ و در صورت مغایرت بین هدف شما و ویزای دریافتی ممکن است در کشور مقصد دچار مشکل شوید و همچنین امکان صدور ویزا نیز از شما سلب گردد. نوع دیگری از این ویزا، ویزای تحصیلی است که به دانشجویانی تعلق می گیرد که به قصد تحصیل به این شهر سفر می کنند. در طول سال با توجه به نمایشگاه های مختلفی که در این شهر برگزار می شود شما می توانید درخواست صدور ویزای نمایشگاهی نیز دهید. در تمامی این ویزا ها داشتن دعوت نامه نقش بسیار مهمی را در صدور ویزای ورشو دارد البته توجه کنید داشتن دعوت نامه امر کافی نمی باشد ولی نقش بسیار مهمی را در زمان و سهولت تمامی ویزا ها دارد.

ویزای ورشو
ویزای ورشو

مدارک مورد نیاز برای ویزای ورشو

مدارک بسیار مهمی برای دریافت ویزای ورشو مورد نیاز است که برخی از این مدارک عمومی و برخی اختصاصی می باشد به گونه ای که فقط در برگیرنده ی قشر خاصی از افراد است. از مدارک کلی می توان به کپی تمام صفحات شناسنامه، یک قطعه عکس جدید، بلیط رفت و برگشت و هتل مشخصی که قصد اقامت را دارید اشاره کرد ولی در صورتیکه به عنوان دانشجو به این شهر سفر می کنید باید تمامی مدارک تحصیلی قبلی خود را نیز به صورت ترجمه شده به سفارت خانه ارائه دهید و اگر دارنده ی شرکت تجاری هستید و به قصد تجارت به این شهر سفر می کنید باید مجوز شرکت خود را نیز در بین مدارک گفته شده در بالا، قرار دهید. برای تمامی کارمندان ارائه ی فیش حقوقی الزامی است و همچنین تمامی افراد باید دفترچه ی بیمه ی خود را نیز به همراه داشته باشند. البته اطلاعات کامل مربوط به مدارک توسط کنسولگری لهستان برای شما مشخص می شود. اولا در صحت مدارک ارائه گردیده اطمینان خاطر داشته باشید و دوما سعی کنید هیچ نقصی یا کمبودی در مدارک ارائه شده نباشد زیرا وجود کمبود و یا نقص در بین مدارک سبب تاخیر صدور ویزای ورشو می شود.

ویزای ورشو
ویزای ورشو

هزینه های ویزای ورشو

هزینه های ویزای ورشو با توجه به نوع ویزای صادر شده و همچنین سن شخص دریافت کننده ی ویزا متغیر است. مسئولان سفارت خانه اطلاعات کامل را در مورد هزینه های یاد شده به شما خواهند داد. البته لازم به ذکر است که هزینه ها به ارز کشور لهستان دریافت می شود.

ویزای ورشو
ویزای ورشو

نکات مهم در اخذ ویزای ورشو

از نکات مهمی که در اخذ ویزای ورشو باید در نظر داشته باشید این است که تمامی مدارک ارائه شده باید ترجمه شود و همچنین برخی از مدارک نیازمند مهر وزارت دادگستری است که از طرف کنسولگری لهستان مشخص می شود. به طور مثال تمامی مدارک تحصیلی نیازمند هم ترجمه و هم مهر دادگستری است. بسیاری از دار الترجمه ها که مدارک را ترجمه می کنند ،همچنین اقدام لازم برای ارسال به دادگستری و دریافت مهر را نیز انجام می دهند.

ویزای ورشو
ویزای ورشو

ساعات کاری سفارت جمهوری لهستان

 ساعات کاری سفارت لهستان در تمامی روزها به غیر از  شنبه و یکشنبه بین ساعات اداری می باشد. البته در روزهای بخصوصی شما حق تحویل مدارک یا اجازه ی مصاحبه دارید که با مراجعه به سفارت خانه ی لهستان برای شما مشخص می شود.

ویزای ورشو
ویزای ورشو

تحویل مدارک و انگشت نگاری

آدرس سفارت لهستان در جردن، کوچه پیروز، پلاک 2 است. برای ارائه ی مدارک نیز شما باید به این کنسولگری مراجعه کنید وقت مصاحبه و انگشت نگاری نیز با هماهنگی های لازم در همین مکان اجرا می شود. در روز مصاحبه نیز سعی کنید آراسته لباس بپوشید و به تمامی سوالات به طور صریح پاسخ دهید. تا بتوانید به راحتی نظر مسئول مصاحبه را جلب کنید.

 سوالات متداول در مورد اخذ ویزای ورشو

سوالات متدوال در خصوص دریافت ویزای ورشو برای برخی از متقاضیان مطرح می شود. از جمله اینکه باید هر فرد جداگانه فرم ویزا را برای صدور ویزا پر کند؟ جواب بله است. برای دریافت ویزای توریستی تنها با رزرو هتل مورد نظر، بدون داشتن دعوت نامه نیز امکان صدور ویزای ورشو فراهم است. تمامی افراد بالای 12 سال برای انجام مراحل دریافت ویزای ورشو  باید به طور مستقیم در کنسولگری لهستان حضور یابند. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و همچنین می توانید فرم درخواست ویزا را از مشاورین آژانس های مسافرتی معتبر درخواست نمایید و تمامی مراحل ویزا و رزرو وقت سفارت لهستان را به آنها بسپارید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!