چگونه ویزای هلسینکی فنلاند را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای هلسینکی فنلاند را دریافت نمائیم؟

ویزای هلسینکی، مجوز ورود به کشور فنلاند و شهر هلسینکی است که میتواند به این شهر ورود پیدا کنید. شهر هلسینکی پایتخت کشور فنلاند است و بسیار میان گردشگران…

هلسینکی پایتخت کشور فنلاند جزو بهترین شهرهای دنیا برای زندگی شناخته شده که تقاضا برای مهاجرت و سفر به آن نیز زیاد است. همه ساله مسافرین بسیاری از طریق رزرو تور اروپا به این کشور سفر مینمایند. ولی باید بدانید که قبل از سفر به آن دریافت ویزای هلسینکی ضروری است. ویزا یا روادید چیزی متفاوت از گذرنامه یا همان پاسپورت است. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع ویزا و ویزای هلسینکی بپردازیم. همچنین مراحل اخذ ویزای هلسینکی و مدارک لازم جهت اخذ ویزا را هم بیان خواهیم کرد.

آشنایی با مفهوم ویزا و ویزای هلسینکی

برای سفر به هلسینکی نیاز به اخذ ویزای هلسینکی یا همان ویزای فنلاند است. قبل از اینکه به بیان راه های اخذ ویزای هلسینکی، مدارک مورد نیاز آن و دیگر موضوعات بپردازیم، بهتر است با مفهوم ویزا آشنا شویم. ویزا یا به عبارتی روادید نوعی سند یا مدرک است که نشان دهنده تایید صلاحیت شما و صدور مجوز از سوی مسئولان کشور مقصد برای ورد به آن است. در واقع برای ورود برخی کشور ها خصوصا کشورهای اروپایی علاوه بر پاسپورت یا گذرنامه باید درخواست ویزا بدهید. توجه کنید که روادید با گذرنامه متفاوت است. ویزا در واقع سند یا مهری است که ضمیمه گذرنامه می شود و نیازمند گذراندن مراحل و مدارک بخصوصی است که در ادامه مقاله بیشتر راجع به آن می پردازیم.

ویزای هلسینکی
ویزای هلسینکی

انواع ویزای هلسینکی

همان طور که توضیح دادیم ویزا بر اساس هدفی که شخص برای سفر و مهاجرت به یک کشور خارجی دارد، در انواع مختلفی دسته بندی می شود. ویزای تفریحی و توریستی که برای گردشگران صادر می شود. ویزای تحصیلی و دانشجویی است برای افرادی که قصد تحصیل در هلسینکی را دارند. ویزای ترانزیت نیز بیست و چهار ساعته تنها برای ترانزیت می باشد. همچنین برای کار و تجارت در هلسینکی نیز ویزای کاری صادر می گردد که هر یک شرایط و مدارک خاص خودش را دارد. ویزای هلسینکی نیز دارای انواع گوناگون می باشد.

دلایل سفر و مهاجرت به هلسینکی

هلسینکی به علت داشتن موقعیت خوب اجتماعی و سطح فرهنگ بالا، شرایط خوب سیاسی و اقتصادی نسبت به دیگر کشور های اروپایی، بسیار مورد توجه افراد مختلف از کشورهای مختلف جهان که قصد مهاجرت به هلسینکی و گرفتن اقامت دائم آن را دارند، قرار گرفته است. محیط آرام و کشوری بی دغدغه و به دور از فساد اجتماعی و اخلاقی از دیگر دلایل افراد برای مهاجرت به هلسینکی نیز می تواند باشد. دیدار خانواده و دوستان و آشنایان همراه با دعوتنامه، اقدام برای تحصیل، تاسیس شرکت و راه اندازی کار و تجارت در هلسینکی  از راه های مهاجرت به هلسینکی می باشند و اقدام برای ویزای هلسینکی است.

ویزای هلسینکی
ویزای هلسینکی

مراحل اخذ ویزای هلسینکی

از آنجایی که کشور فنلاند جزو اتحادیه اروپا می باشد ورود به آن و حتی مهاجرت به آن مانند دیگر کشورهای اروپایی نیاز به اخذ اجازه آن کشور یا همان دریافت ویزای کرواسی می باشد. همچنین فنلاند عضو کشورهای پیمان شینگن هم می باشد، پس باید برای اخذ ویزای شینگن هلسینکی اقدام نمایید.

برای اخذ ویزا باید ابتدا به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید و نسبت به تکمیل فرم مربوط به درخواست ویزای هلسینکی اقدام نمایید و سپس مدارکی که برای دریافت ویزای هلسینکی مورد نیاز است را تهیه کرده و در وقت سفارت تعیین شده، در سفارت فنلاند در تهران برای مصاحبه و تایید مدارک حاضر شوید. و منتظر اعلام نتیجه از سوی سفارت باشید.

ویزای هلسینکی
ویزای هلسینکی

مدارک ضروری جهت اخذ ویزای هلسینکی

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای هلسینکی  شامل موارد زیر است: توجه نمایید که این مدارک را باید به هنگام وقت سفارت فنلاند به همراه داشته باشید.

  • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی معتبر
  • اصل گذرنامه با اعتبار بیش از 6 ماه و کپی صفحات یک تا پنج آن و همین‌طور صفحاتی که قبلاً مهر ویزا خورده اند.
  • یک عکس سه در چهار ترجیحاً جدید با پس زمینه سفید
  • فرم تکمیل شده ویزای هلسینکی و امضای آن
  • فرم تکمیل شده به همراه امضای پرسشنامه امنیتی
  • دعوت نامه تجاری و تأیید امضای دعوت کننده
  • اصل و کپی مدارک تجاری مورد نیاز
  • اصل و کپی اسناد مالکیت (مربوط به زمین یا شرکت)
  • اصل و کپی بیمه درمانی مسافرتی
  • صورت حساب های بانکی سه ماه اخیر با تأییدیه بانک
ویزای هلسینکی
ویزای هلسینکی

هزینه ویزای هلسینکی

هزینه ویزای هلسینکی بر اساس هدف سفر یا مهاجرت تان، مدت زمان اقامت و تاریخ ورود و خروج متفاوت خواهد بود. در واقع بر اساس نوع ویزای انتخابی هزینه تعیین می گردد.

ویزای هلسینکی
ویزای هلسینکی

بهترین زمان اقدام برای اخذ ویزای هلسینکی

هلسینکی به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب کشوری چهار فصل است و هر کس بر اساس تایم کاری و موقعیت و علاقه و بودجه خود هر فصل و یا زمانی را برای سفر و یا مهاجرت به هلسینکی انتخاب و برای دریافت ویزای هلسینکی اقدام کند، نهایت لذت را خواهد برد و بهترین ها را تجربه خواهد کرد. البته این مورد را هم باید در نظر گرفت که در تعطیلات و زمان های پرتردد چون ماه های ژوئن تا آگوست که فصل گردشگری نیز محسوب می گردند هزینه سفر کمی بالاتر از فصل های خلوت تری چون ماه های اکتبر تا آوریل است.

نکاتی ضروری جهت سفر به هلسینکی و اخذ ویزای هلسینکی

با توجه به موارد بیان شده درمی یابیم اخذ ویزای هلسینکی کمی زمانبر می باشد . پس اگر قصد مهاجرت و سفر به هلسینکی را دارید باید هر چه سریع تر اقدام به دریافت ویزای هلسینکی نمایید.

برای سفر و مهاجرت به هلسینکی برای ارتباط برقرار کردن با دانستن اندکی زبان انگلیسی نیازی نیست نگران چیزی باشید چرا که بیشتر مردم هلسینکی به انگلیسی مسلط هستند.

در زمان مهاجرت به هلسینکی در نظر داشته باشید که برای کاهش هزینه ها تاکسی ها و اجاره مسکن و اقامت معمولا گران هستند و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و یافتن مکان هایی با قیمت مناسب بهترین گزینه برای صرفه جویی خصوصا در اوایل سفر می باشد، همچنین خوردن غذا در رستوران ها نیز معمولا هزینه بر می باشد تا جایی که می توانید خودتان غذایتان را طبخ کنید و برای خرید نیز از بازار های محلی میوه و سبزی خرید کنید.

برای تفریح نیز هلسینکی پر از مناظر و جاذبه های تاریخی و طبیعی است که تنها با پیاده روی از خیابان ها و قدم زدن می توان نهایت لذت و آرامش را تجربه کرد.  

ویزای هلسینکی
ویزای هلسینکی

معرفی کوتاهی از شهر هلسینکی  پایتخت کشور فنلاند

هلسینکی پایتخت کشور فنلاند و بزرگترین شهر آن بحساب می آید. جالب است بدانید بخشی از هلسینکی بر روی شبه جزیره در خلیج فنلاند بر روی دریای بالتیک واقع شده و منظره و چشم اندازهای بی نظیری برای هلسینکی  بوجود آورده است، از نظر جاذبه های طبیعی، فرهنگی و تاریخی، هلسینکی شهری مورد توجه گردشگران است هر چند همچنان در حال پیشرفت در صنعت گردشگری است. در اینجا به معرفی برخی از جاذبه های گردشگری و تفریحی هلسینکی می پردازیم، که عبارتند از:

خیابان بزرگ و زیبای مانرهایم که طول آن از آخر گردشگاه هلسینکی تا ایستگاه مرکزی قطار هلسینکی که در سال 1919 ساخته شده ادامه دارد. در این منطقه می‌توانید به گشت و گذار، پیاده روی، غذا خوردن در رستوران ها و گذراندن ساعاتی در کافه های این خیابان بپردازید. همچنین در این خیابان موزه ملی فنلاند نیز قرار دارد که در آن آثار ارزشمندی به چشم می‌خورد که به‌ جز دوشنبه ها که تعطیل است می‌توانید از آن بازدید نمایید.

در بخش جنوبی میدان اسکوئر استیشن، موزه‌ی ملی هنر فنلاند با سبک معماری زیبا و بخصوصی ساخته‌ شده که در آن آثار هنری و تاریخی هنرمندان بسیاری به چشم می‌خورد که نشان از فرهنگ غنی فنلاند دارد.

استادیوم المپیک هلسینکی نیز مکانی تفریحی برای بازدید و انواع ورزش های المپیک می باشد. پارک شهر با گل های زیبا و متفاوت در مقابل این استادیوم واقع شده که بعد از ورزش ساعاتی برای تفریح و استراحت می‌توانید در این پارک بگذرانید.

دقیقاً در مرکز هلسینکی پارک وسیع و زیبا و مشهور مرکزی قرار دارد که منطقه ای جنگلی هم محسوب می‌شود. در این پارک وسیع می‌توانید به پیاده‌روی و حتی دوچرخه‌سواری و تفریحات مهیج دیگر بپردازید.

از دیگر مناطق تفریحی و گردشگری هلسینکی می‌توان به ساحل هانکو، شهربازی، بازار مرکزی، بازار اسکوئر، شبه‌ جزیره سومنلینا، جزیره سورسوری، پارک های تفریحی متعدد، مکان‌های تاریخی چون کلیسای صخره ای، موزه اکسلی گالن-کالا، میدان سنا، موزه پست، موزه عکاسی فنلاند و دیگر موزه هنری اشاره کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!