چگونه ویزای مارسی فرانسه را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای مارسی فرانسه را دریافت نمائیم؟

ویزای مارسی، فرانسه یکی از معتبرترین انواع ویزا در جهان به شمار می رود. شهرهای مهم این کشور عبارتند از پاریس، مارسی، لیون که هر کدام به گونه ای…

کشور فرانسه یکی از کشورهای مهم و پیشرفته اروپایی است و ویزای مارسی فرانسه یکی از معتبرترین انواع ویزا در جهان به شمار می رود. شهرهای مهم این کشور عبارتند از پاریس، مارسی، لیون که هر کدام به گونه ای مورد توجه افراد قرار دارند. هر ساله تعداد زیادی از مردم سراسر جهان برای اقامت کوتاه مدت و یا دائم به یکی از شهرهای فرانسه سفر می کنند. ویزای کشور فرانسه و به خصوص این ویزا فرانسه با شرایط خاصی قابل دریافت است. برای سفر به مارسی و دریافت ویزای شهر مارسی، باید در سفارت این کشور مراحلی را طی نمود. صدور این ویزا بر اساس قوانین فرانسه صورت می گیرد.

ویزای مارسی
ویزای مارسی

شرایط اخذ ویزای مارسی

کشور فرانسه از سال ۱۹۹۷ میلادی عضو پیمان شینگن گشته است. با توجه به این نکته باید برای حضور در این کشور، ویزای شینگن دریافت نمود. اما باید دانست که دریافت ویزای مارسی زمان زیادی نیاز دارد، از این رو بعد از درخواست ویزای مارسی، باید یک بازه زمانی معین را در انتظار پاسخ سفارت فرانسه گذراند. اما مراحل درخواست ویزای مارسی به این صورت است:

برای پرکردن فرم روادید باید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید. در صورت سفر خانوادگی به این کشور، برای هر یک از اعضای خانواده یک فرم مجزا پر کنید. پس از تکمیل این فرم، زمانی را برای مصاحبه در یکی از سفارت های این کشور تعیین نمایید. میتوانید جهت رزرو تور اروپا با آژانس های مسافرتی در ارتباط باشید. پس از فرا رسیدن زمان مصاحبه، فرد باید به همراه مدارک ضروری به سفارت فرانسه مراجعه نماید.

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای مارسی

برای اخذ ویزای مارسی فرانسه باید یک پرونده اختصاصی برای افراد ایجاد گردد. نتایج بررسی این پرونده در صورت عدم وجود مشکل یا مشکلاتی به دریافت ویزای مارسی فرانسه منجر می گردد. اما مدارکی که جهت ایجاد این پرونده ضروری می باشد به شرح زیر است:

1- فرم درخواست ویزای فرانسه اغلب باید به یکی از دو زبان فرانسه یا انگلیسی ترجمه شود.

2- اصل گذرنامه متقاضی ویزای شهر مارسی فرانسه به همراه کپی آن (حداقل دو صفحه از گذرنامه باید فاقد مهر خوردگی باشد)

3- دو قطعه عکس رنگی

4- اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن

5- کپی روادید شینگن قبلی به همراه فتوکپی تمام مهرهای ورود و خروج

6- نامه ای شامل هدف سفر به فرانسه و اخذ ویزای مارسی فرانسه

7- مدارک معتبر جهت اعلام تمکن مالی متقاضی (نظیر نامه بانک و یا پرینت از ۶ ماه آخر حساب بانکی با مبلغی بیش از 100.000.000 تومان)

8- بلیط رفت و برگشت به فرانسه

9- بیمه مسافرتی

10- واچر هتل (در غیر این صورت می توان مدارکی از تمکن مالی متقاضی به اندازه ۱۲۰ یورو به سفارت ارائه کرد.)

البته برخی مدارک و اسناد دیگر نیز برای اخذ ویزای مارسی فرانسه نیاز است که به شرایط هر متقاضی وابسته است. برای مثال:

کودکان و دانشجویان: گواهی مبتنی بر پرداخت هزینه زندگی توسط یکی از والدین، برای کودکان و افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند. همچنین مجوز پدر برای خروج فرزندان از کشور لازم و ضروری است. برای صدور ویزای مارسی فرانسه افراد کمتر ۱۸ سال، باید مدرکی مبنی بر تمکن مالی خانواده جهت تهیه محل سکونت مناسب در این کشور ارائه کرد.

مشاغل آزاد کپی جواز کسب و صورت حساب گردش مالی حساب شخص متقاضی در ۶ ماه گذشته را باید ارائه دهند و کارمندان قرارداد کار و رضایت نامه کارفرما جهت خروج و همچنین صورت حساب گردش مالی حساب شخص متقاضی در ۶ ماه گذشته را باید داشته باشند. بازنشستگان نیز باید فیش حقوقی ۶ ماه گذشته را ارائه دهند.

ویزای مارسی
ویزای مارسی

انواع ویزای مارسی

همانطور که قبلا هم ذکر شد، هدف شخص متقاضی از سفر به کشور فرانسه، نوع ویزای آن را مشخص می کند. از این می توان گفت که ویزای مارسی فرانسه انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

1- ویزای توریستی مارسی

2- ویزای پزشکی مارسی

3- ویزای تحصیلی مارسی

4- ویزای نخبگان مارسی

5- ویزای تجاری مارسی

6- ویزای خانوادگی مارسی

که هر یک از این انواع برای صدور نیازمند به مدارک مختص به خود هستند.

ویزای توریستی مارسی

این نوع ویزا یکی از محبوب ترین انواع ویزای مارسی فرانسه محسوب می گردد. هدف از سفر مارسی فرانسه در این نوع از اخذ ویزا، صرفا گشت و گذار و تفریح می باشد. اما یکی از عواملی که می تواند به اخذ ویزای توریستی مارسی کمک کند این است که، در روز مصاحبه شخص بتواند هدف خود را از این سفر به زبان فرانسه و یا انگلیسی به افسر مهاجرت توضیح دهد. فرد متقاضی با دریافت ویزای مارسی فرانسه می تواند به مدت معینی در این شهر حضور داشته باشد.

ویزای توریستی مارسی
ویزای توریستی مارسی

ویزای کار مارسی

در این نوع ویزا، شخص برای کار و امرار معاش به کشور فرانسه سفر می کند. اما برای قبول درخواست ویزای کار مارسی باید شرایط خاصی را داشت. برای مثال درخواست افرادی که در زمینه ای خاص مانند ورزش مهارت دارند، قطعا با مشکلات کمتری برای قبول شدن توسط سفارت روبرو خواهد شد. پیشنهاد شغلی مناسب از کشور فرانسه به شخص متقاضی می تواند صدور ویزای مارسی فرانسه را تسریع بخشد. اما تمکن مالی و میزان حقوق دریافتی فرد نیز نقش به سزایی در صدور ویزای او خواهند داشت.

ویزای کار مارسی
ویزای کار مارسی

مدت زمان صدور ویزای مارسی

پس از تکمیل فرم درخواست ویزای فرانسه به زبان انگلیسی و یا فرانسوی، فرد باید زمان حضور خود در سفارت را مشخص کند و سپس منتظر تایید درخواست بماند. طبق اطلاعیه رسمی سفارت فرانسه، حدود ۳ هفته پس از تکمیل فرم و ارائه مدارک زمان نیاز است تا پرونده متقاضی بررسی شود و درخواست ویزای وی رد یا قبول شود. البته در صورت ترافیک در ارائه مدارک و بررسی آنها، ممکن است این زمان به حدود ۱۴ روز افزایش یابد.

مدت زمان صدور ویزای مارسی
مدت زمان صدور ویزای مارسی

پیگیری جواب درخواست ویزای مارسی

پاسخ سفارت به درخواست ویزای مارسی فرانسه از طریق ایمیل اعلام می گردد. همچنین تعیین تمام مراحل دیگر اخذ ویزای مارسی فرانسه نظیر تایید زمان انگشت نگاری، تایید زمان حضور در سفارت جهت ارائه مدارک و تایید یا رد درخواست ویزا از این طریق صورت می گیرد. با انجام این امر دیگر نیازی به مراجعه مکرر به سفارت فرانسه نخواهد بود.

هزینه ویزای مارسی

هزینه صدور ویزای مارسی به تناسب سن اشخاص متقاضی تعیین می گردد و برای تمام افراد یکسان نیست. برای مثال هزینه صدور ویزا برای نوزادان و کودکان کمتر از ۶ سال رایگان است. اما کودکان ۶ تا ۱۲ سال باید هزینه ای معادل ۳۵ یورو را پرداخت نمایند. هزینه صدور ویزا برای افراد بالای ۱۲ سال نیز در حدود ۶۰ یورو می باشد. اما سفارت به ازای بررسی مدارک و پرونده هریک از اشخاص متقاضی، ۲۵ یورو مازاد بر مبلغ فوق دریافت خواهد نمود.

هزینه ویزای مارسی
هزینه ویزای مارسی

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص وقت سفارت فرانسه، ویزای فرانسه، تور فرانسه و تور اروپا 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!