چگونه ویزای مادرید اسپانیا را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای مادرید اسپانیا را دریافت نمائیم؟

ویزای مادرید، یکی از پرتقاضاترین و پرطرفدارترین ویزاهای اروپایی می باشد. شما بایستی با توجه به هدف سفر خود یکی از انواع ویزاهای مادرید را اخذ و دریافت نمایید.

راهنمای ویزای مادرید

ویزای مادرید یکی از پرتقاضاترین و پرطرفدارترین ویزا‌های اروپایی می‌باشد. شما بایستی با توجه به هدف سفر خود یکی از انواع ویزا‌های مادرید را اخذ و دریافت نمایید. هم چنین شما می‌توانید به صورت حضوری به آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه کرده و اقدام به رزرو وقت سفارت اسپانیا نمایید.

ویزای مادرید اسپانیا | یوروپ تورز

شهر مادرید

ویزای شهر مادرید یکی از پرتقاضاترین ویزا‌ها می‌باشد که در سال‌های اخیر شاهد سفر‌های پی در پی و بسیار زیاد به این شهر می‌باشیم. مادرید یکی از بزرگ‌ترین شهر‌های کشور اسپانیا است که به دلیل داشتن موقعیت اقتصادی بسیار خوب و هم چنین دارا بودن جاذبه‌های گردشگری بهترین مقصد برای افراد به شمار می‌آید. شما بایستی با توجه به هدف سفر خود یکی از انواع مختلف ویزای مادرید را اخذ نمایید.

بدون داشتن ویزای شهر مادرید امکان ورود به این شهر زیبا را نخواهید داشت چرا که کشور اسپانیا برای تمامی کشور‌های دنیا برای ورود به خاک خود ویزا قرار داده است. هم چنین به این نکته می‌توان اشاره کرد که کشور اسپانیا از جمله کشور‌های شنگن بوده و عضو اتحادیه اروپا می‌باشد به همین دلیل افرادی که از جمله شهروندان کشور‌های اتحادیه اروپا هستند می‌توانند با در دست داشتن ویزای شنگن به راحتی در این شهر تردد داشته باشند.

انواع ویزای مادرید

ویزای مادرید یا همان ویزای اسپانیا دارای انواع مختلفی می‌باشد از جمله آن‌ها می‌توان به ویزای توریستی مادرید، ویزای تجاری مادرید و ویزای نمایشگاهی مادرید اشاره کرد. برای اخذ هر کدام یک از این ویزا‌ها بایستی مراحل خاصی را طی کنید و مدارک مربوط به هر کدام را تهیه و آماده کنید و همان طور که در بخش قبلی اشاره کردیم با توجه به هدف سفر خود بایستی ویزای مربوطه را اخذ کنید.

برای مثال اگر قصد تجارت در شهر مادرید را دارید و با این هدف به مادرید سفر می‌کنید نمی‌توانید با داشتن ویزای توریستی به این سفر تجاری بپردازید. هم چنین مدت زمان اعتبار هر کدام از ویزا‌های مادرید متغیر می‌باشد. ویزای توریستی مادرید کوتاه مدت‌ترین نوع ویزاست. ویزای تجاری از بلند مدت‌ترین ویزای شهر مادرید می‌باشد. در ادامه مطالب به برخی از ویزا‌های مادرید و چگونگی اخذ آن‌ها پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در این زمینه به دست‌آورید.

ویزای توریستی مادرید

ویزای توریستی مادرید از معروف‌ترین و پردرخواست‌ترین ویزا‌های مادرید می‌باشد چرا که جاذبه‌های بسیار زیادی را دارا می‌باشد هم چنین به دلیل برگزاری مسابقات جهانی از جمله فوتبال در این شهر افراد بسیاری خواهان سفر و شرکت در این بازی‌ها و مسابقات هستند. شما برای اخذ ویزای توریستی مادرید بایستی از تمامی مدارک لازم و مربوطه اطلاعاتی به دست آورده و تمامی مدارک را بدون هیچ گونه نقص و عیبی به سفارت اسپانیا تحویل دهید.

با توجه به این موضوع که افراد بسیاری خواهان اخذ ویزای توریستی مادرید برای تفریح و گردشگری هستند، به شما توصیه می‌شود که چند هفته قبل از زمان سفرتان اقدام به اخذ آن نمایید تا در زمان مناسب و به موقع بتوانید ویزایتان را دریافت کرده و به مادرید سفر کنید.

در صورتی که نتوانید ویزای توریستی مادرید را به موقع دریافت و اخذ کنید از تمامی برنامه‌هایتان عقب خواهید افتاد که بی‌شک این موضوع برایتان غم‌انگیز و ناراحت‌کننده خواهد بود. همه ساله مسافرین بسیاری از طریق رزرو تور اروپا به این شهر سفر می‌نمایند.

ویزای تجاری مادرید

ویزای تجاری مادرید یکی دیگر از مهم‌ترین ویزا‌های مادرید می‌باشد که با توجه به اقتصاد پیشرفته‌ی این شهر سرمایه‌داران بسیاری خواهان سفر و تجارت در این شهر هستند. شما می‌توانید با داشتن این ویزا طبق قوانین شهر مادرید کالا‌های مجاز را وارد و صادر کنید و برای شرکت در قرارداد‌های کاری نیز بایستی ویزای تجاری خود را دریافت نمایید چرا که امکان طول کشیدن زمان حضور شما در این شهر وجود دارد. هم چنین شما می‌توانید با اخذ ویزای کاری یا خود اشتغالی جهت اشتغال در این شهر به مادرید سفر داشته باشید.

ویزای نمایشگاهی مادرید

هر ساله نمایشگاه‌های متعددی در زمینه‌های مختلف در شهر مادرید برگزار می‌شود که از تمامی نقاط کشور افراد برای بازدید یا ارائه‌ی محصول خود در این نمایشگاه‌ها شرکت می‌کنند. اگر شما نیز می‌خواهید به عنوان فروشنده در این نمایشگاه‌ها غرفه‌ای اجاره کنید، بایستی قبل از زمان برگزاری نمایشگاه در مادرید حاضر بوده و اقدامات لازم جهت به نمایش گذاشتن محصولاتتان را انجام دهید و برای این امر بایستی ویزای نمایشگاهی مادرید خود را اخذ و صادر نمایید.

هم چنین افرادی که قصد بازدید از نمایشگاه‌های مادرید را دارند مستلزم اخذ این ویزا می‌باشند. ویزای نمایشگاهی از جمله ویزا‌های کوتاه مدت بوده و دارای مدت زمان اعتبار کمی است.

ویزای نمایشگاهی مادرید | یوروپ تورز

اخذ ویزای مادرید

برای اخذ ویزای شهر مادرید ابتدا بایستی وقت سفارت اسپانیا بگیرید و برای این امر می‌توانید به آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید. هنگام رزرو وقت سفارت تمامی مشخصات خود و افرادی که قصد اخذ این ویزا را دارند به درستی وارد نمایید. پس از اتمام فرم مشخصات برای شما کدی ارسال خواهد شد که آن کد را بایستی هنگام مراجعه به سفارت خانه اسپانیا به همراه داشته باشید. بعد از طی کردن تمامی مراحل و تائید مدارک و دلیل سفر شما در جهت صدور ویزای مادرید اقدام خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای مادرید

بسیاری از مدارک مربوطه برای اخذ انواع ویزای شهر مادرید با یکدیگر مشابه هستند و فقط چند مدرک با توجه به نوع ویزا با یکدیگر متفاوت می‌باشد. از برخی مدارک لازم و ضروری در اخذ ویزای مادرید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • بلیط هواپیما و در صورت وجود کاغذ اقامت گاه رزرو شده در مادرید
 • گواهی اشتغال
 • بیمه سلامت
 • گردش ده دوره حساب بانکی

موارد ذکر شده بایستی در تمامی انواع ویزای شهر مادرید تهیه گردد. دعوت نامه نیز یکی از مهم‌ترین مدارک برای اخذ و صدور ویزا می‌باشد که وجود آن در میان مدارک مربوطه کار را برای شما آسان خواهد کرد و امکان اخذ ویزای مادرید شما را افزایش خواهد داد. هم چنین بایستی دلیل قانع‌کننده‌ای هنگام مصاحبه به مسئولین ارائه دهید که در این صورت با صدور ویزای شما موافقت خواهد شد.

هم چنین به مدت زمان ویزای شهر مادرید خود توجه نمایید چرا که قبل از پایان اعتبار ویزا بایستی کشور را ترک نمایید در غیر این صورت به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین از طرف مأمورین شهر مادرید برخورد و بازداشت خواهید شد.

هزینه اخذ ویزای مادرید

هنگام ثبت نام برای اخذ ویزای شهر مادرید بایستی هزینه‌ی مربوطه را پرداخت نمایید. هزینه‌ی اخذ ویزای شهر مادرید به منظور رسیدگی به کار‌های ویزای شما اخذ می‌شود و تا زمانی که شما این هزینه را پرداخت ننمایید، هیچ اقدامی در زمینه‌ی صدور ویزای مادرید شما صورت نخواهد گرفت. هم چنین توجه داشته باشید که این هزینه چه ویزای شهر مادرید شما صادر شود و چه صادر نشود از شما اخذ شده و بازگردانده نخواهد شد. لازم است بدانید که هزینه را بایستی به صورت واحد ارزی اسپانیا پرداخت کنید.

علل رد شدن ویزای مادرید

در برخی موارد اخذ ویزای شهر مادرید به دلایلی رد می‌شود که از برخی دلایل آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن سوء پیشینه
 • داشتن اقدامات سیاسی و مذهبی
 • ناقص بودن مدارک مربوطه
 • ممنوع خروج بودن بخاطر دلایل خاص
 • نداشتن سرمایه کافی در حساب بانکی
 • ارائه ندادن دلیل قانع‌کننده

تمامی این موارد مانع اخذ و صدور ویزای مادرید شما می‌شود هم چنین یکی دیگر از مواردی که می‌توان آن را نام برد ارائه‌ی مدارک جعلی به سفارت خانه مادرید می‌باشد که علاوه بر رد شدن صدور ویزای شما به دلیل جعل در مدارک مربوطه به صورت جدی با شما برخورد خواهد شد.

علل رد شدن ویزای مادرید | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای مادرید اسپانیا

ویزای مادرید اسپانیا چیست؟

ویزای مادرید یکی از پرتقاضاترین و پرطرفدارترین ویزاهای اروپایی می باشد. شما بایستی با توجه به هدف سفر خود یکی از انواع ویزاهای مادرید را اخذ و دریافت نمایید.

از انواع ویزاهای مادرید میتوان به چه ویزاهایی اشاره کرد؟

ویزای مادرید دارای انواع مختلفی می باشد از جمله آن ها می توان به ویزای توریستی مادرید، ویزای تجاری مادرید و ویزای نمایشگاهی مادرید اشاره کرد.

هزینه های اخذ ویزای مادرید به چه صورت است؟

هنگام ثبت نام برای اخذ ویزای شهر مادرید بایستی هزینه ی مربوطه را پرداخت نمایید. هزینه ی اخذ ویزای شهر مادرید به منظور رسیدگی به کارهای ویزای شما اخذ می شود و تا زمانی که شما این هزینه را پرداخت ننمایید، هیچ اقدامی در زمینه ی صدور ویزای مادرید شما صورت نخواهد گرفت.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!