1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای لهستان

در این مطلب تلاش کرده ایم اطلاعات مفیدید در خصوص ویزای لهستان در اختیارتان قرار دهیم

ویزای لهستان
جمهوری لهستان یکی از بزرگترین کشورهای اروپای مرکزی است که با روسیه، لیتوانی، بلاروس، اوکراین، اسلواکی، جمهوری چک و آلمان هم مرز است. لهستان در زمستان آب و هوایی نسبتا سردی داشته و تابستان های گرمی دارد.  کشور لهستان در منطقه زمانی اروپای مرکزی میباشد ، بنابراین یک ساعت پیش از GMT استاندارد است. لهستان منابع معدنی و کشاورزی زیادی دارد . این کشور پنجمین ذخایر معدنی دنیا را دارا است که علاوه بر ذخایر مس، گوگرد، روی، سرب و نقره، و نیز نمک های منیزیم و سنگ موجود است . همه این ذخایر به طور چشمگیر در صادرات لهستان کمک می کند.  همچنین ذخایر قابل توجهی از گندم، کافئین، خاک رس و گاز طبيعي وجود دارد . محصولات اصلی کشاورزی عبارتند از گندم و غلات، سیب زمینی و چغندر و  بخش دامداری شامل ۸ میلیون گاو گوشتی و شیری و ۱۹ میلیون خوک میباشد.  مجموع زمین های زراعی کشور لهستان ۴۷ میلیون هکتار است.  علاوه بر این، ۲۲ میلیون هکتار را درختان پوشش میدهند که منابع چوبی را تامین میکنند .

لهستان یک کشور با میراث فرهنگی با افتخاری که دارد می تواند ریشه های خود را بیش از ۱۰۰۰ سال پیش ردیابی کند .شکل لهستان تقریبا مربع است و جمعیتی حدود ۳۹ میلیون نفر را در خود جای داده است. شهرهای لهستان عمدتا کوچک یا متوسط ​​هستند و در حدود ۴۳ شهر داشته که هر کدام جمعیتی بیش از ۱۰۰،۰۰۰ ساکن دارد. شهر ورشو، پایتخت و بزرگترین منطقه شهری کشور لهستان میباشد و ۱٫۷ میلیون نفر جمعیت دارد. لهستان یک کشور مستقل و دموکراتیک است که نهادها تحت قوانین حکومتی عمل می کنند . لهستان، جمهوری قانون اساسی با ترکیبی از ریاست جمهوری و پارلمان است. رئیس جمهور لهستان به وسیله آرای عمومی به مدت پنج سال برای حداکثر دو دوره انتخاب می شود، در واقع رئیس جمهور فرمانده نیروهای نظامی است.

ویزا یک سند رسمی است که اجازه می دهد تا یک شخص خارجی به طور قانونی وارد یک کشور خارجی شود . ویزا معمولا مهر شده روی پاسپورت بوده یا الحاق شده به پاسپورت تحویل داده می شود.  هولوگرام ویزا که توسط سفارت یا کنسولگری کشور مقصد در پاسپورت شما قرار می گیرد، دوره زمانی را تعیین می کند که شما در این مدت اجازه تردد دارید. چندین نوع ویزا وجود دارد که برای دریافت هر کدام از آنها در کشور میزبان دارای حقوق و قوانین مختلفی هستند.

هرگاه قصد شرکت در تور لهستان داشتید شما نیاز به دریافت ویزای اروپا دارید، از آنجاییکه کشور لهستان جزء کشورهای تحت شینگن محسوب میشود شما باید برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید. در حالت کلی ۳ نوع ویزا داریم، از جمله ویزای کوتاه مدت، ویزای بلند مدت و ویزای ترانزیت. اگر سفر شما در مدت ۹۰ روز به پایان برسد ویزای کوتاه مدت مورد نیاز شما خواهد بود از اگر بیش از ۹۰ روز ادامه پیدا کند باید ویزای بلند مدت درخواست دهید. اما ویزای ترانزیت بسیار متفاوت میباشد، به این گونه که اگر شما قصد سفر به کشور دیگری دارید و در کشور لهستان برای جابجایی هواپیما توقف کوتاهی داشته باشید نیاز به ویزای ترانزیت دارید، البته توجه داشته باشید که شما حق خروج از فرودگاه لهستان را ندارید.

انواع ویزای لهستان

 • ویزای ازدواج
  دریافت ویزای ازدواج از کشور لهستان نیاز به زمان زیادی دارد و می تواند کمی پیچیده باشد. برای اینکه خارجی ها بتوانند با ویزای ازدواج وارد کشور لهستان شوند، مقامات لهستان نیاز به شواهدی دارند تا برای آنها اثبات شود که ازدواج شما قانونی صورت گرفته باشد. شما بعد از دریافت این ویزا به راحتی میتوانید وارد کشور لهستان شوید و بعد از مدتی اقامت، شما به عنوان یک شهروند لهستانی معرفی خواهید شد.
 • ویزای توریستی
  ویزای سفر اجازه می دهد تا یک شخص خارجی با اهداف توریستی و تفریحی به کشور لهستان وارد شود و البته برای مدت زمان تعیین شده یعنی ۹۰ روز اقامت خواهد داشت . دارنده گان ویزای توریستی اجازه کار یا مشارکت در فعالیت های تجاری در کشور میزبان را نخواهند داشت.
 • ویزای تحصیلی
  اگر به تحصیل در کشور لهستان فکر می کنید، اما نمی دانید که چگونه باید به آن عمل کنید شما در ابتدا نیاز به ویزای دانشجویی دارید. ویزای دانشجویی نوعی ویزای غیر مهاجرتی است که اجازه می دهد تا دانشجویان در یک موسسه آموزشی در مقطع فوق لیسانس در کشور میزبان ثبت نام کنید. دانش آموزان فارغ تحصیل دبیرستان معمولا باید ویزای اقامت موقت را بدست آورند. توجه داشته باشید که قبل از سفر به کشور لهستان، دانش آموزان خارج از اتحادیه اروپا باید برای ویزای دانشجویی در کنسولگری لهستان در کشور فعلی خود درخواست اقامت کنند. معمولا برای دریافت یک ویزای دانشجویی لهستان از ۲ هفته تا یک ماه طول می کشد.  به عبارت دیگر، شما باید حداقل دو ماه قبل از برنامه ی خروج تان، مدارک لازم را برای درخواست ویزا جمع آوری کنید.
 • ویزای کار
  ویزای کار برای افرادی که مایل به انجام کار یا فعالیت در زمینه های مختلف در کشور میزبان هستند، مورد نیاز است. چند نوع ویزای کار وجود دارد که به ماهیت کار و مدت اقامت بستگی دارند.  به عنوان مثال، ویزای تجاری هم زیر مجموعه این نوع ویزا میباشد. در حالیکه یک ویزای تجاری اجازه می دهد تا افرادی که به این کشور سفر میکنند در فعالیت های تجاری بدون پیوستن به بازار کار در فعالیت های تجاری شرکت داشته باشند.

مراحل دریافت ویزای لهستان

۱) باز کردن حساب کاربری در سایت سفارت لهستان

۲) انتخاب درست ویزای مورد نیاز

۳) فرم اطلاعات شخصی را تکمیل کنید، البته این فرم برای هر تعداد افرادی که ویزا میخواهند باید جداگانه تکمیل کنید.

۴) تایید اطلاعات وارد شده توسط امضای الکترونیکی متقاضی ویزا

۵)‌ دریافت وقت سفارت، وقت سفارت معمولا به صورت هفتگی روزهای سه شنبه انجام میشود.

۶)‌ واریز هزینه های دریافت ویزا

۷) ثبت کردن اطلاعات مختص به پاسپورت

مدارک لازم جهت اخذ ویزای لهستان

 1. شناسنامه و کارت ملی
 2. پاسپورت با مدت اعتبار یکسال
 3. پرینت گردش حساب شخصی در مدت سه ماهه
 4. دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید
 5. مدارک اشتغال مانند گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، در صورت بازنشسته بودن حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و…
 6. اصل اجاره نامه املاک شخصی
 7. اصل یا کپی دعوتنامه
 8. واچر هتل
 9. در صورت سفر با همسر اصل سند ازدواج

توجه داشته باشید که ابتدا همه ی مدارکتان را کامل کنید و بعد به سفارت تحویل دهید در غیر این صورت بعد از دریافت اطلاعات هیچ مدرک دیگری از شما نمیپذیرند و همچنین باید تمامی اسناد و مدارک تا به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

1 نظر

ناصر ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ پاسخ

باید حتی واسه تور هم شینگن بگیریم یا نه؟