ویزای لهستان | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای لهستان | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای لهستان، از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین ویزاهای اروپایی در سال‌های اخیر می‌باشد که بسیاری از مسافران و گردشگران ایرانی نیز به دنبال اخذ و دریافت آن هستند…

این نوشته در تاریخ 1401/05/23 بروزرسانی شده است.

کشور لهستان یکی از دیدنی‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای اروپای شرقی می‌باشد که تمام مسافران و گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند بایستی اقدام به اخذ ویزای لهستان نمایند تا از این طریق به راحتی اجازه ورود به خاک این کشور را به دست آورند.

افراد با توجه به این امر که با اهداف متعددی سفر خود را به سوی این کشور انجام می‌دهند، بایستی ویزای مربوط به سفر خود را نیز تهیه و در دست داشته باشند که از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین این ویزاها می‌توان به ویزای توریستی و تحصیلی کشور لهستان اشاره کرد.

ویزای لهستان - سفری دیگر

آشنایی با ویزای لهستان

کشور لهستان یکی از پیشرفته‌ترین و زیباترین کشورها در اروپای شرقی می‌باشد که با کشورهایی از جمله آلمان، اسلواکی، چک، اوکراین و لیتوانی دارای مرز مشترک بوده و با داشتن تاریخ و قدمت تاریخی بسیار کهن خود یکی از مهمترین کشورها در منطقه به شمار می‌آید.

امروزه بسیاری از افراد از کشورهای جهان به منظور و اهداف بسیار متعدد خود به دنبال بازدید و سفر به سوی کشور لهستان هستند و برای این منظور نیز نیازمند به دریافت و اخذ ویزای لهستان هستند تا بتوانند بدون بروز هرگونه مشکل ناگواری، در کوتاهترین زمان ممکن سفر خود را شکل دهند.

لهستان یکی از کشورهایی می‌باشد که در حوزه شینگن قرار دارد و به همین جهت مسافران می‌توانند برای سفر خود ویزای شینگن این کشور را تهیه و در دست داشته باشند.

ویزای لهستان از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین ویزاهای اروپایی در سال‌های اخیر می‌باشد که بسیاری از مسافران و گردشگران ایرانی نیز به دنبال اخذ و دریافت آن هستند تا در فرصت به دست آمده از کشور لهستان بازدید لازم را داشته باشند.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع، مدارک مورد نیاز، مراحل، هزینه‌ها و بهترین زمان صدور ویزای لهستان توضیحاتی را به حضور شما ارائه دهیم.

انواع ویزای لهستان

در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد که ویزای لهستان یکی از پرطرفدارترین انواع ویزاهای اروپایی است و افراد با توجه به اهداف خود از سفر بایستی یکی از انواع ویزای این کشور را تهیه و در دست داشته باشند.

مهمترین عاملی که سبب شده است تا شاهد انواع بسیار گوناگونی از ویزای لهستان باشیم، اهداف افراد از سفر می‌باشد.
از مهمترین انواع ویزای لهستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای گردشگری کشور لهستان
 • ویزای تحصیلی کشور لهستان
 • ویزای سرمایه گذاری کشور لهستان
 • ویزای اشتغال کشور لهستان
 • ویزای نمایشگاهی کشور لهستان
 • ویزای دیدار خویشاوندی کشور لهستان
 • ویزای ازدواج کشور لهستان


ویزای لهستان از نوع توریستی

یکی از محبوب‌ترین انواع ویزای لهستان را ویزای توریستی این کشور تشکیل می‌دهد چرا که کشور لهستان با داشتن جاذبه‌های گردشگری و دیدنی بسیار بی‌نظیر و باشکوه خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست‌ها را از سراسر جهان به سوی خود جلب کند و به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در منطقه تبدیل شود.

گردشگران بایستی قبل از سفر خود به این کشور اقدام به دریافت و اخذ ویزای توریستی لهستان نمایند که مدت اعتبار این ویزا نیز در حداکثر 90 روز بوده و گردشگران بایستی قبل از به اتمام رسیدن این مدت زمان، کشور لهستان را ترک کنند تا با مشکلات ناگواری مواجه نشوند.

ویزای لهستان از نوع سرمایه گذاری

از دیگر انواع ویزای لهستان می‌توان به ویزای سرمایه گذاری این کشور اشاره کرد که بسیاری از سرمایه گذاران برای مهاجرت‌های سرمایه گذاری خود بایستی این ویزا را تهیه و در دست داشته باشند.

لازم به ذکر است که اقتصاد بسیار پویای کشور لهستان یکی از بهترین بسترها و گزینه‌ها برای انجام سرمایه گذاری‌های بلندمدت می‌باشد و همین امر نیز سبب شده است تا بسیاری از افراد به دنبال سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در این کشور باشند که به سود مورد نظر خود در کوتاهترین زمان ممکن نیز برسند.

متقاضیان می‌توانند با اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور اقامت موقت لهستان را نیز به دست آورند و برای خانواده خود نیز دعوتنامه ارسال کنند.

ویزای لهستان از نوع تحصیلی

کشور لهستان با داشتن دانشگاه‌ها و مدارس بسیار مدرن و مشهور خود، یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل به شمار می‌آید و همین امر نیز برای بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان مشهود می‌باشد به طوری که سالانه هزاران دانشجو برای پذیرش در یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور، به دنبال راه‌های مختلف هستند.

برای مهاجرت تحصیلی خود بایستی در وهله اول اقدام به دریافت ویزای تحصیلی لهستان نمایید. معمولا صدور ویزای تحصیلی لهستان بسیار راحت‌تر می‌باشد چرا که دانشجویان با ارائه دعوتنامه ارسال شده از مراکز علمی این کشور می‌توانند روند صدور ویزای مورد نظر خود را تسریع کنند.

ویزای لهستان از نوع اشتغال

از دیگر پرطرفدارترین انواع ویزای کشور لهستان می‌توان به ویزای اشتغال اشاره کرد که در سال‌های اخیر جوانان بسیار زیادی را می‌توانید مشاهده کنید که به دنبال اخذ ویزای اشتغال این کشور هستند تا بتوانند شغل مناسب با مهارت و دانش خود را در این کشور پیدا کنند.

پایین بودن نرخ بیکاری نیز در لهستان بهترین بستر را برای این امر و مهاجرت‌های اشتغالی به وجود آورده است به طوری که کشور لهستان بهترین و بی‌نظیرترین امکانات و خدمات را برای این افراد در نظر گرفته است. اگر شما نیز قصد اشتغال در لهستان را دارید می‌توانید در اولین فرصت ممکن اقدام به دریافت و اخذ ویزای اشتغال لهستان نماییید.

بهترین زمان اخذ ویزای لهستان

یکی از مهمترین آیتم‌هایی که بایستی در صدور و اخذ ویزای لهستان مورد نظر خود، به آن توجه لازم را داشته باشید، بهترین و مناسب‌ترین زمان برای صدور ویزای مذکور می‌باشد به طوری که بسیاری از متقاضیان از این بی‌خبر هستند و به همین جهت نمی‌توانند در زمان مشخص شده به پرواز خود برسند.

توجه داشته باشید زمان سفر نیز می‌تواند سهم زیادی را در بهترین زمان صدور ویزای کشور لهستان داشته باشد.
برای مثال تعداد درخواست‌های صدور ویزای تحصیلی در اواخر تابستان و اوایل زمستان افزایش می‌یابد چرا که هر دو این زمان‌ها، فصل شروع تحصیلی جدید در این کشور می‌باشد.

مدارک ویزای لهستان

برای اخذ و دریافت ویزای لهستان بایستی یک سری از مدارک و اسناد را از قبل تهیه و در اختیار داشته باشید تا آنها را تحویل کنسولگری کشور لهستان دهید.

برای اطلاع از این مدارک و کسب هرگونه اطلاع می‌توانید به سایت‌های معتبر در این زمینه مانند یوروپ تورز مراجعه نمایید و اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید.

از مهمترین و اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای لهستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دعوتنامه (در صورت وجود)
 • دو قطعه عکس
 • اصل پاسپورتی که حداقل دارای 6 ماه اعتبار زمانی است.
 • اصل و کپی مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و شناسنامه
 • بیمه پزشکی
 • صورت حساب بانکی اخیر متقاضی
 • بلیط هواپیما
 • رسید هتل رزرو شده
 • فرم اپلیکیشن
 • گواهی نداشتن هیچ گونه شوء پیشینه
 • رسید هزینه‌های پرداختی
 • ویزاهای سابق و تاریخ گذشته

ویزای لهستان و نقش دعوتنامه

دعوتنامه به سندی گفته می‌شود که از سوی یک مرجع یا شخص حقیقی و حقوقی برای متقاضیان ارسال می‌شود و در آن قید شده است که تمام مسئولیت و هزینه‌های مربوط به سفر فرد متقاضی بر عهده آن شخص حقیقی یا حقوقی می‌باشد.
وجود دعوتنامه در میان مدارک و اسناد ارائه شده می‌تواند روند و فرایند صدور ویزای کشور لهستان را تسریع بخشیده و از این طریق متقاضی در کوتاهترین زمان ممکن بتوانید به ویزای مورد نظر خود دست پیدا کند و سفر خود را آغاز نماید.

ویزای لهستان و فرم اپلیکیشن

فرم اپلیکیشن با فرم درخواست صدور ویزا یکی از اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای لهستان به شمار می‌آید که افراد می‌توانند این فرم را آنلاین پر نمایند. در پر کردن این فرم نیز بایستی به یک سری نکات توجه کرد که عبارتند از:

 • قبل از پر کردن این فرم کلیه مدارک خود را آماده نمایید.
 • اطلاعات هتل یا دعوت‌کننده را آماده کنید.
 • حتما اطلاعات صحیحی را وارد کنید چرا که تمام این اطلاعات وارد شده با مدارک و اسناد ارائه شده تطبیق داده خواهد شد.

مراحل صدور ویزای لهستان

افرادی که به دنبال اخذ و دریافت ویزای لهستان هستند بایستی از قبل در مورد مراحل و روند این عملیات اطلاعاتی را به دست آورند تا از این طریق بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن و بدون مواجه شدن با ریجکت درخواست خود، اقدام به دریافت ویزای مورد نظر خود نمایند.

تمام مراحل صدور ویزای لهستان بایستی به ترتیب و با نهایت توجه طی شود تا بتوان به نتیجه مطلوبی دست پیدا کرد.
از مهمترین و اصلی‌ترین مراحل مربوط به دریافت و اخذ ویزای کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تهیه و آماده کردن مدارک و اسناد مورد نیاز
 • اخذ و گرفتن وقت سفارت کشور لهستان
 • منتظر ماندن برای دریافت پاسخ از سوی ماموران کنسولگری
 • آماده شدن برای مصاحبه
 • دریافت و صدور ویزای کشور لهستان

لازم به ذکر است که تمام پروسه اخذ و دریافت ویزای کشور لهستان به چند ماه زمان نیاز دارد که متقاضیان می‌توانند برای رسیدن به ویزای مورد نظر خود، این مراحل را طی کرده و به سفر تعیین شده بپردازند.

ویزای لهستان و وقت سفارت

یکی از مهمترین و اصلی‌ترین مراحل اخذ و دریافت ویزای لهستان را گرفتن وقت سفارت لهستان تشکیل می‌دهد به طوری که امروزه افراد وقت و انرژی بسیار زیادی را برای این امر صرف می‌کنند.

توجه داشته باشید که افراد سودجو بسیار زیادی وجود دارند که با وعده اخذ وقت سفارت کشور لهستان در کوتاهترین زمان، سعی بر آن دارند تا هزینه‌های گزافی را از متقاضیان به دست آوردند به همین جهت توصیه می‌شود که به هیچ وجه گول این افراد را نخورید.

گرفتن وقت سفارت کشور لهستان به مرحله‌ای گفته می‌شود که متقاضی تمام مدارک مورد نیاز را به کنسولگری این کشور ارائه داده و منتظر دریافت پاسخ از سوی ماموران این سازمان باشند که معمولا پاسخ مذکور به ایمیل افراد فرستاده می‌شود و مدت زمان لازم برای پاسخگویی به درخواست اخذ وقت سفارت متقاضیان نیز در حدود 1 تا 3 ماه خواهد بود.

ویزای لهستان و وقت سفارت - سفری دیگر

نکات مورد توجه در روز مصاحبه

یکی از مهمترین و حساس‌ترین مراحل صدور ویزای لهستان، روز مصاحبه می‌باشد که افراد بعد از دریافت پاسخ مثبت از سوی کنسولگری کشور لهستان می‌توانند خود را برای چنین روزی آماده کنند.

در فرایند مصاحبه، یکی از ماموران حاضر در این سازمان تعدادی سوال از متقاضی می‌پرسد تا در مورد هدف سفر وی اطلاعات دقیق‌تری را به دست آورد. در واقع می‌خواهد که متقاضی با ارائه پاسخ‌های خود، او را قانع کرده و توجه مامور مذکور را به دست آورد.

از مهمترین نکات مورد توجه برای شرکت در مصاحبه اخذ ویزای کشور لهستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما از لباس رسمی و شیک در این روز استفاده کنید
 • از قبل در مورد سوالات احتمالی که ممکن است پرسیده شود، اطلاعاتی را بدست آورید و آمادگی لازم را داشته باشید.
 • مصاحبه به زبان انگلیسی انجام می‌شود.
 • سعی کنید توجه مامور مصاحبه‌کننده را جلب کنید.
 • هدف سفر و مدت زمانی را که می‌خواهید در این کشور سپری کنید را بیان کنید.
 • هیچ گونه سوال بی‌ربطی را از مامور نپرسید به خصوص سوالاتی در زمینه زمان صدور ویزای درخواستی خود

هزینه ویزای لهستان

یکی از مهمترین دغدغه‌های بسیاری از متقاضیان دریافت ویزای لهستان، هزینه‌های مربوط به این امر می‌باشد چرا که برخی از افراد بدون توجه به این گزینه، راهی را دنبال کرده و در زمان پرداخت هزینه‌های لازم نیز با مشکل مواجه می‌شوند.

لازم به ذکر است که هزینه‌های مربوط به صدور ویزای لهستان را می‌توان به دو دسته تقسیم بندی کرد که دسته اول مربوط به هزینه پرداخت به حساب کنسولگری و انگشت نگاری می‌باشد که بایستی به شکل یورو پرداخت و رسید آن را نیز به کارگزار خود تحویل دهید.

هزینه‌های دیگر نیز به شکل غیر مستقیم هستند که از مهمترین آنها می‌توان به هزینه‌های سفر به تهران و مراجعه به کنسولگری و هزینه‌های مربوط به تهیه و آماده کردن مدارک و هزینه کارمزد آژانس هواپیمایی اشاره کرد.

لازم است بدانید که هزینه‌های پرداختی به کنسولگری برای افراد بزرگسال و کودکان با یکدیگر متفاوت خواهد بود و متقاضیان می‌توانند نیمی از هزینه بزرگسالان را برای کودکان بین 6 تا 11 سال پرداخت کنند که برای کسب اطلاعات بسیار جامع در این خصوص می‌توانید با همکاران ما در تماس بوده و اقدام کنید.

ریجکت ویزای لهستان

لازم به ذکر خواهد بود که تمام درخواست‌های ارائه شده برای صدور و اخذ ویزای لهستان، همیشه با موفقیت به اتمام نمی‌رسد بلکه در برخی از مواقع شاهد این امر هستیم که درخواست بعضی از متقاضیان به هر دلیلی با ریجکت و عدم صدور ویزا مواجه می‌شود که عوامل زیادی می‌تواند در این امر دخیل باشد که از مهمترین این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم ارائه مدارک خواسته شده و نواقص در مدارک مورد نیاز
 • مشاهده هرگونه مدرک جعل شده
 • عدم پرداخت هزینه‌های مربوطه
 • داشتن هرگونه سوء پیشینه و سوء سابقه
 • ممنوعیت خروج از کشور
 • نداشتن سن قانونی و عدم ارائه گواهی مبنی بر اجازه پدر
 • داشتن بیماری شناخته نشده واگیردار
 • نداشتن تمکن مالی بسیار مناسب

حال متقاضیان بایستی هزینه و مدت زمان زیادی را برای رفع مشکل به وجود آمده داشته باشند و سعی کنند تا در کوتاهترین زمان ممکن دلیل ریجکت شدن را بررسی کرده و هرگونه اقدامی را برای رفع این معضل انجام دهند.
شما می‌توانید قبل از این با این مشکل مواجه شوید، در مورد علل ریجکت اطلاعاتی را به دست آورده و تمام مراحل لازم برای دریافت ویزای مورد نظر خود را به درستی طی کنید که در فرایند این عمل با مشکل ناگواری مواجه نشوید.

ویزای لهستان و سفارتخانه

یکی از مهمترین و اصلی‌ترین سازمان‌هایی که در بایستی در اخذ و دریافت ویزای کشور لهستان به آن مراجعه داشته باشید، سفارتخانه این کشور می‌باشد.

خوشبختانه لهستان از کشورهایی می‌باشد که می‌توانید سفارتخانه آن را در کشور خودمان مشاهده کنید و دیگر برای انجام فرایند مربوط به صدور ویزای آن مجبور نباشید تا به کشورهای اطراف مراجعه نموده و زمان و هزینه‌های زیادی را برای این منظور صرف کنید.

متقاضیان و افرادی که می‌خواهند در آینده نزدیک اقدام به دریافت و اخذ ویزای کشور لهستان داشته باشند، می‌توانند با در دست داشتن آدرس این سازمان، به راحتی خود را به آنجا رسانده و گام اول را برای صدور ویزای مورد نظر خود بردارند.

نشانی و آدرس سفارتخانه کشور لهستان نیز به شکل زیر می‌باشد:

 • آدرس: تهران – بلوار آرفیقا (جردن) – کوچه پیروزی – پلاک 2
 • روزهای کاری: از یکشنبه تا پنجشنبه بین ساعت 8:30 تا 16

متقاضیان می‌توانند با داشتن اطلاعات فوق، به راحتی به سفارتخانه این کشور مراجعه نمایند، همچنین می‌توانند با تماس تلفنی هرگونه سوال مورد نظر خود را نیز پرسیده و پاسخ مناسبی را از سوی ماموران حاضر در این سازمان جویا شوند.

مراجعه به سفارتخانه لهستان و آشنایی با فضای حاکم در آن می‌تواند تاثیر بسیار زیادی را در کاهش استرس متقاضیان برای روز مصاحبه داشته باشد.
البته افراد می‌توانند از طریق سایت یوروپ تورز نیز اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورند.

نکات مورد توجه در اخذ ویزای لهستان

در بخش‌های قبلی در مورد چگونگی اخذ و دریافت ویزای لهستان توضیحاتی را به حضور شما ارائه دادیم و اذعان کردیم که حتما بایستی تمام مدارک و مراحل مورد نیاز را با نهایت دقت و توجه طی کنید تا بتوانید در کوتاهترین زمان ممکن بدون بروز مشکلی، اقدام به دریافت ویزای مد نظر خود نمایید.

همچنین شما می‌توانید برای کسب آگاهی و اطلاعات بسیار مفید در این فرایند، با همکاران ما در تماس بوده و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید چرا که متخصصان ما در این وب سایت سعی بر آن دارند تا بهترین خدمات را در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار دهند.

از مهمترین و اصلی‌ترین نکاتی که بایستی در اخذ ویزای لهستان به آنها توجه داشته باشید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما اصل تمام مدارک خواسته شده را تحویل کنسولگری دهید و سعی کنید هیچ مدرک جعل شده یا تقلبی در میان اسناد ارائه شده نداشته باشید.
 • توجه داشته باشید که در صورت ریجکت درخواست شما برای صدور ویزای کشور لهستان، تمام هزینه‌های پرداخت شده از بین خواهد رفت و شما نمی‌توانید پولی را از کنسولگری این کشور دریافت کنید.
 • حتما از تمام مدارک ارائه شده کپی نزد خود نگه دارید و آدرس و ایمیل خود را به درستی به کنسولگری ارائه دهید.
 • به زمان پرواز خود توجه داشته و سعی کنید که از چند ماه قبل اقدام به درخواست اخذ و دریافت ویزای لهستان داشته باشید.
 • حتما قبل از سفر در مورد این کشور اطلاعات عمومی را به دست آورید.
نکات مورد توجه در اخذ ویزای لهستان - سفری دیگر

آخرین قوانین ورود به کشور لهستان از نظر تزریق واکسن و تست کرونا

قبل از اینکه کرونا کاهش یابد لهستان مانند هر کشور اروپایی دیگری که عضو اتحادیه اروپا بوده، مجهز به سیستم برنامه گواهی دیجیتال کووید شد. این گونه مسافران می‌توانستند بعد از اینکه گواهی واکسیناسیون و نتیجه منفی شده تست کرونا را ارائه دادند، بدون محدودیت در سطح اروپا تردد داشته باشند.

افرادی که از کشورهایی به غیر از کشورهای عضو شینگن به لهستان ورود پیدا می‌کردند؛ باید 14 روز قرنطینه می‌شدند و افراد غیر واکسینِ که عضو حوزه شینگن بودند نیز باید 10 روز قرنطینه می‌شدند. نهایتا با فروکش کردن بیماری کرونا، در 28 مارس 2022 برابر با 2 فروردین 1401 آخرین قوانین ورود به کشور لهستان از نظر تزریق واکسن و تست کرونا به لغو محدودیت‌های قرنطینه، تست کرونا و اثبات واکسیناسیون انجامید.

چه در حوزه شینگن باشید و چه خارج از آن، احتیاجی به گواهی دیجیتال کووید ندارید. این لغو به دلیل این انجام شد که صنعت توریست در لهستان به مخاطره افتاده بود و رستوران‌ها و هتل‌ها در حال ورشکستگی بودند. تمام محدودیت‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی نیز برداشته شده‌اند؛ البته در حال حاضر که کرونا کمی شدت گرفته، ممکن است برخی محدودیت‌ها دوباره اعمال شود.

توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی در درخواست ویزای لهستان

میزان گردش و تمکن بانکی ویزای لهستان نیز با توجه به نوع ویزا و مدت زمان برنامه مدنظرتان متفاوت خواهد بود به عنوان مثال اگر قصد دارید که ویزای سرمایه گذاری دریافت کنید، باید حداقل به میزان 000.30 یورو تمکن مالی داشته باشید.

برای مهاجرت کاری نیز باید گردش حساب 6 ماهه‌تان را ارائه کرده و از آنجایی که از طریق حقوق می‌توانید هزینه‌های زندگی‌تان را تامین کنید، حداقل 3000 یورو تمکن مالی نیاز خواهید داشت. جهت دریافت ویزای تحصیلی نیز به طور متوسط باید ۱۱ هزار یورو به عنوان تمکن مالی در حساب بانکی‌تان داشته و گردش حساب 3 ماهه اخیرتان را نیز ارائه کنید.

بهتر است که این مقدار را به یکباره وارد حساب نکنید و یا در غیر این صورت با ارائه مدارک و اسناد کافی اثبات کنید که این مبلغ از طریق انجام معامله یا مواردی مانند فروش خانه به حساب‌تان وارد شده است. همچنین از آنجایی که مدارک مالی شما با دقت بررسی شده و تاثیر زیادی در دریافت ویزا دارد، بهتر است که هیچگاه مدارکی جعلی برای گردش و تمکن بانکی ویزای لهستان ارائه ندهید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

ناصر 12 فروردین 1397 پاسخ

باید حتی واسه تور هم شینگن بگیریم یا نه؟