چگونه ویزای فرانکفورت آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای فرانکفورت آلمان را دریافت نمائیم؟

ویزای فرانکفورت، نکاتی باید بدانیم که هدف خود ویزا حال به هر مقصد و یا علتی است. گرفتن ویزای یک کشور به معنی اجازه صدور برای ورود و یا گذر کردن از داخل …

قبل از هر توضیحی در مورد ویزای فرانکفورت باید بدانیم که هدف خود ویزا حال به هر مقصد و یا علتی است. گرفتن ویزای یک کشور به معنی اجازه صدور برای ورود و یا گذر کردن از داخل خاک آن کشور از طرف دولت و کنسولگری آن کشور می‌باشد. در اصل ویزای فرانکفورت همان ویزای آلمان است و برای دریافت آن باید به سفارت آلمان مراجعه کنید.

ویزای فرانکفورت آلمان

تقسیم بندی ویزای فرانکفورت از نظر هدف سفر

ویزا دارای انواع مختلفی است که شما با توجه به هدفتان برای ورود به یک کشور اقدام به دریافت آن می‌کنید که شرایط دریافت ویزای فرانکفورت نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد.

انواع ویزا:

ویزای توریستی: این ویزا همانطور که از اسم آن مشخص است ویزایی است که شما به قصد سفر و تفریح به آن کشور اقدام به دریافت آن می‌کنید که برای صدور ویزا باید مدارک مورد نیاز را برای افسر مهاجرت آماده کنید. مسافرین و گردشگران از طریق رزرو تور اروپا به شهر فرانکفورت سفر می‌نمایند.

ویزای ملاقات دوستان و اقوام: این نوع از ویزا درست مانند نوع قبلی می‌باشد که فقط در نوع مدرکی که ارائه می‌دهید کمی با هم متفاوت است و دریافت این ویزا راحت‌تر از ویزای توریستی می‌باشد.

ویزای درمان: برای درمان در کشور مقصد از این نوع ویزا استفاده می‌شود.

ویزای تجارت: این نوع ویزا بیشتر برای تجار و بازرگانان مناسب می‌باشد که برای مقاصد خرید کالا و کارهای تجاری قصد ورود به خاک یک کشور را دارند.

دریافت ویزای عبوری یا ترانزیت که به شما اجازه می‌دهد از آن کشور برای رسیدن به کشور ثالث عبور کنید که مدت آن بسیار کم و محدود می‌باشد و انواع دیگر ویزاها مانند ویزای دانشجویی، ویزای کاری و ویزای مهاجرت که اخذ هر کدام پروسه مختص خود را دارا می‌باشد و مدت اعتبار آن نیز طولانی‌تر می‌باشد.

تقسیم بندی ویزای فرانکفورت از نظر هدف سفر

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای فرانکفورت

  • برای اخذ ویزا یا همان روادید فرانکفورت و یا هر نوع ویزای شنگن داشتن مدارک زیر الزامی است:
  • داشتن پاسپورت الزامی است و تاریخ انقضاء آن باید بین 3 تا 6 ماه بعد از پایان سفر باشد.
  • شناسنامه
  • پر کردن فرم درخواست ویزا با کمک آژانس‌های مسافرتی معتبر، که سوالاتی که در آن پرسیده می‌شود در رابطه با هدف شما از سفر به کشور مقصد را مشخص می‌کند.
  • ارائه مدارکی که نشان دهد شما در کشور خود صاحب شغل و یا دانشجو هستید و یا هر مدرکی که دلیلی بر بازگشت شما به کشور باشد.
  • مدارکی که نشان می‌دهد شما از تمکن مالی برخوردار هستید.
  • عکس جدید از چهره شما که حتما باید بدون آرایش و روتوش باشد.
  • بیمه مسافرتی
  • رزرو پرواز و خرید بلیط فرانکفورت رفت و برگشت
  • دعوتنامه از شخص و یا شرکت مورد نظر و یا رزرو قطعی هتل و مدت اقامت
مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای فرانکفورت

سوالات متداول ویزای فرانکفورت آلمان

معنی ویزای یک کشور چیست؟

گرفتن ویزای یک کشور به معنی اجازه صدور برای ورود و یا گذر کردن از داخل خاک آن کشور از طرف دولت و کنسولگری آن کشور می باشد.

ویزاها دارای چند نوع هستند؟

ویزا دارای انواع مختلفی است که شما با توجه به هدفتان برای ورود به یک کشور اقدام به دریافت آن می کنید که شرایط دریافت ویزای فرانکفورت نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

ارسال نظر در این پست بسته شده است.