ویزای شینگن | آشنایی – شرایط – مدارک – نحوه دریافت

ویزای شینگن | آشنایی – شرایط – مدارک – نحوه دریافت

ویزای شینگن، افرادی که قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارند با واژه ویزای شینگن برخورد کرده‌اند و به آنان اخذ و دریافت ویزای شینگن پیشنهاد شده …

افرادی که قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارند با واژه ویزای شینگن برخورد کرده‌اند و به آنان اخذ و دریافت ویزای‌شینگن پیشنهاد شده است؛ اما خیلی از گردشگران اطلاعات لازم درباره ویزای‌شینگن و شرایط دریافت آن را ندارند به همین دلیل بر این امر شدیم شما را با انواع ویزای‌شینگن و مراحل دریافت ویزای شینگن آشنا کنیم.

ویزای شینگن | آشنایی - شرایط - مدارک - نحوه دریافت | یوروپ تورز

آشنایی با ویزای شینگن

ابتدا لازم است با واژه شینگن آشنا شوید که به مجموعه کشورهای اروپای شینگن می‌گویند که در خصوص فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی مرزها و قوانین ورود و خروج به داخل و خارج این کشورهایشان پیمان مشترکی را وضع کرده‌اند. بر این اساس تمامی افرادی که قصد سفر و اقامت در این کشورها را دارند مجبور به دریافت ویزای شینگن هستند تا بتوانند وارد هریک از کشورهای این مجموعه بشوند.

مسافران می‌توانند با دریافت ویزای‌شینگن در هر زمان و شرایطی به این کشورهای اروپایی سفر کنند و اقامت داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر برای دریافت ویزای شینگن می‌توانید به وب سایت شرکت خدمات مهاجرتی و اقامتی ما مراجعه کنید.

کشور های عضو پیمان شینگن

هم اکنون پیمان شینگن از 26 کشور اروپایی تشکیل شده است. البته قابل ذکر است کشورهایی مانند انگلستان، ایرلند، رومانی، بلغارستان، رومانی، کرواسی و قبرس عضو این پیمان نیستند و برای سفر به این کشورها باید ویزای جداگانه دریافت کنید. قابل ذکر است که کشورهای اتحادیه اروپا با کشورهای عضو پیمان شینگن متفاوت هستند به طور مثال کشورهای نروژ و ایسلند عضو پیمان شینگن هستند اما در اتحادیه اروپا نیستند یا کشور انگلستان عضو اتحادیه اروپا می‌باشد ولی جزو پیمان شینگن نیست.

شما با دریافت ویزای‌شینگن می‌توانید به کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، لیختن اشتاین سفر کنید. با مراجعه به وبسایت ما می‌توانید به قسمت مشاوره رفته و اگر سوالی درباره دریافت ویزای شینگن دارید از مشاوران ما راهنمایی بگیرید.

انواع ویزای شنگن

1-ویزای نوع A -ویزای ترانزیت فرودگاهی

شما با دریافت ویزای شینگن نوع A امکان ترانزیت فرودگاهی بدون ورود به منطقه شینگن را خواهید داشت. بدین معنا است که مسافران فقط می‌توانند در یکی از فرودگاه‌های محدوده شینگن پرواز خود را عوض کنند و به کشور دیگری که عضو مجموعه شینگن نیست سفر کنند و مسافران اجازه خروج از فرودگاه و ورود به شهر را ندارند.

2- ویزای نوع B-ویزای ترانزیت

شما با دریافت ویزای‌شینگن نوع B امکان ترانزیت در منطقه شینگن را فقط در 5 روز خواهید داشت و بعد از آن باید خاک کشورهای شینگن را به مقصد کشور موردنظرتان ترک نمایید.

3-ویزای نوع C – ویزای ورود و اقامت در کشورهای عضو شینگن

شما با دریافت ویزای شینگن نوع C امکان ورود و اقامت در کشورهای عضو شینگن را خواهید داشت. این ویزا 3 نوع دارد که با توجه به اهداف و شرایط سفرتان می‌توانید ویزای C را دریافت نمایید.

دریافت ویزای شینگن

همانطور که گفتیم مسافرانی که قصد دریافت ویزای شینگن را دارند باید ابتدا هدف خود را متناسب با سفر به منطقه شینگن مشخص نمایید و سپس برای دریافت ویزای خود اقدام نمایند؛ که در ادامه به انواع ویزای وبزای ورود و اقامت در کشورهای شینگن می‌پردازیم:

1- ویزا برای یکبار ورود (Single-entry)

شما با داشتن ویزای یکبار ورود، فقط می‌توانید یکبار به کشورهای اروپایی عضو شینگن سفر کنید. بعد از سفر به کشور مورد نظر و ترک آن اعتبار ویزای شما باطل می‌شود حتی اگر از زمان اعتبار آن باقی مانده باشد.

2- ویزا برای دوبار ورود (Double-entry)

ویزای دوبار ورود مشابه ویزای یکبار ورود می‌باشد، افراد با دریافت این ویزا می‌توانند در محدوده زمانی تعیین شده دوبار وارد کشورهای عضو شینگن شوند.

3- ویزا برای چند بار ورود (Multiple-entry)

همانطور که از نام این ویزا مشخص است مجوز ورود چندین بار به کشورهای شینگن را امکان‌پذیر می‌کند. همچنین مسافران با داشتن ویزای شینگن از نوع چندین بار ورود می‌توانند بین کشورهای شینگن نیز سفر کنند و اقامت داشته باشند. این ویزا دارای محدوده زمانی است بدین صورت که در هر 6 ماه از سال 90 روز اعتبار دارد و این روز از بدو ورود به هر یک از کشورهای عضو شینگن محاسبه می‌گردد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

اولین موردی که باید برای دریافت ویزای شینگن انجام شود هماهنگی‌های لازم با سفارت کشورهای مقصد است. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای‌شینگن برای کشورهای عضو این پیمان مشابه یکدیگر است و فقط در برخی از جزییات جزئی تفاوت دارند. در هر صورت مدارک لازم برای دریافت ویزای‌شینگن شامل موارد زیر است که با مراجعه به وب سایت ما می‌توانید مراحل دریافت ویزای شینگن و فرم‌های مربوطه را مشاهده نمایید:

1-ابتدا لازم است فرم دریافت ویزای‌شینگن و دیگر فرم‌های مربوطه را تکمیل نمایید. برای دریافت ویزای هر کشور در ابتدا باید فرم درخواست تکمیل گردد که این فرم را باید از سفارت کشورهای مقصد دریافت کنید. درست است که تمامی این کشورها عضو شینگن هستند اما فرم درخواست ویزای هر کشور متفاوت است. ولی می‌توانید فرم جامع دریافت ویزای شینگن را در وب سایت ما مشاهده نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن | یوروپ تورز

2- همراه داشتن اصل گذرنامه با امضا و همچنین گذرنامه‌های قبلی و گذرنامه فعلی حداقل باید 6 ماه تاریخ اعتبار داشته باشد.

3-عکس پرسنلی جدید، تمام رخ با زمینه سفید

4- همراه داشتن مدارک شغلی مانند جواز کسب، فیش حقوقی یا گواهی اشتغال به کار یا تحصیل. همچنین داشتن اسناد ملکی و گردش حساب‌های بانکی الزامی است.

5-داشتن بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد مورد نظر

6-مسافران باید برای مدت زمان سفر خود بیمه مسافرتی داشته باشند لازم به ذکر است شرکت بیمه گذار باید در کشور مقصد دارای نمایندگی باشد.

7- همراه داشتن اصل دعوت نامه که از کشور مقصد فرستاده شده است و یا برگه رزرو هتل.

نکات ضروری برای دریافت ویزای شینگن

شما با دانستن برخی از نکات مهم برای دریافت ویزای شینگن بسیار راحت می‌توانید ویزای خود را اخذ نمایید:

تمامی مراحل درخواست و دریافت ویزای‌شینگن در همه سفارتخانه‌های عضو این پیمان امکان‌پذیر است اما برای سهولت کار می‌توانید به شرکت مهاجرتی و گردشگری ما مراجعه کنید.

لازم است تمامی مدارک لازم برای سفر به صورت کامل آماده و تحویل داده شود.

کلیه مدارک باید به زبان کشور مقصد ترجمه شوند و مهر دادگستری نیز در آن‌ها درج شود که این کار را دارالترجمه‌ها بعد از ترجمه مدارک انجام می‌دهند.

قابل ذکر است تمامی هزینه‌هایی که برای درخواست و دریافت ویزای شینگن پرداخت می‌کنید غیر قابل بازگشت می‌باشد.

حداقل 4 ماه قبل از سفر برای دریافت ویزای‌شینگن اقدام نمایید.

برای دریافت ویزای‌شینگن بصورت کاملاً رسمی به سایت شرکت مهاجرتی ما مراجعه کنید.

سؤالات مصاحبه برای دریافت ویزای شینگن

یکی از مراحل دریافت ویزای شینگن انجام مصاحبه توسط سفارت می‌باشد که اکثر این سؤالات از سؤالات متداول و رایج است مانند:

 • قصد سفر به کدام کشور عضو اتحادیه شینگن را دارید؟
 • آیا از اعضای افراد خانواده، آشنایان، دوستان یا فامیل‌های خود کسی را در کشورهای عضو شینگن دارید؟
 • هدف از سفرتان به کشورهای شینگن چیست؟
 • آیا هزینه سفرتان را خودتان پرداخت می‌نمایید؟
 • آیا متأهل هستید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، چه مدت است که ازدواج کرده‌اید و شغل همسرتان چیست؟
 • آیا دارای فرزند هستید؟ اگر پاسخ شما بله است، جنسیت آنها چیست؟ چند سالشان است و شغلشان چیست؟
 • قصد اقامت تا چه مدتی را دارید؟
 • و غیره.

مدت اقامت بعد از دریافت ویزای شینگن

مدت زمان اقامت در کشورهای شینگن در سفارتخانه‌های مربوط به صدور ویزا مشخص می‌شود. رایج‌ترین نوع ویزای شینگن ویزایی است که به مسافران و گردشگران ارائه می‌شود که مدت زمان اعتبار آن 90 روز می‌باشد و برای دریافت آن باید 6 ماه از آخرین سفر شما به کشورهای شینگن گذشته باشد. هر فردی که دارای مدارک لازم برای تمکن مالی باشد و بتواند هزینه‌های خود را در مدت اقامت پرداخت کند می‌تواند ویزای‌شینگن را دریافت کند.

دریافت ویزای شینگن بصورت محدود

اعتبار ویزای شینگن فقط توسط کشور صادر‌کننده مشخص می‌شود و فردی که دارای ویزای محدود است فقط به آن کشور اجازه ورود دارد یا کشورهایی که در هنگام اخذ ویزا آن‌ها را ذکر کرده است. در غیر اینصورت اجازه ورود به سایر کشورهای عضو شینگن را نخواهید داشت.

ویزای ملی شینگن

ویزای ملی شینگن به دو صورت تک ورود و چندین بار ورود صادر می‌شود و برای افرادی که با هدف مشخص و بازه زمانی محدود می‌خواهند در یکی از کشورهای شینگن اقامت داشته باشند و سپس به کشور خود بازگردنند مناسب است. ویزای چندین بار ورود این امکان را به افراد می‌دهد که بدون نیاز به هیچ ویزای دیگر یا مجوز دیگری به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کنند. بعد از دریافت ویزای شینگن بصورت چند بار ورود فرد می‌تواند تا قبل از تمام شدن اعتبار زمانی ویرایش به هریک از کشورهای عضو شینگن سفر یا در آنجا اقامت کنند.

شرایط اولیهٔ دریافت ویزای شینگن

هر فردی که تقاضای دریافت ویزای‌شینگن را دارد می‌تواند ابتدا به سایت ما مراجعه کرده و اطلاعات لازم را دریافت نماید، سپس برای ارائه فرم و مصاحبه به سفارتخانه کشورهای مربوطه مراجعه نماید. فرد مسافر حتماً باید دارای پاسپورت معتبر و حداقل از تاریخ پایان اعتبار آن 6 ماه باقی مانده باشد.

هزینه دریافت ویزای شینگن

لازم است در ابتدا اشاره کنیم هزینه‌هایی که بابت دریافت ویزا پرداخت می‌شود غیر قابل استرداد است و این مبلغ برای تمامی کشورهای عضو شینگن ثابت می‌باشد. مبالغ برای دریافت انواع ویزای شینگن بصورت تقریبی به شرح زیر می‌باشد:

 • ویزای ترانزیت فرودگاهی: ۶۰ یورو
 • ویزای کوتاه‌مدت کمتر از ۹۰ روز: ۶۰ یورو
 • ویزای بلندمدت بیش از ۹۰ روز: ۹۹ یورو
هزینه دریافت ویزای شینگن | یوروپ تورز

توجه نمایید برای دریافت ویزای شینگن به جر مدارکی که ذکر کردیم با توجه به نوع ویزایی که دریافت می‌کنید ممکن است مدارک دیگری هم از متقاضی دریافت شود. شایان ذکر است یکی از مدارک دریافت ویزای‌شینگن پرینت رزرو بلیط هواپیما است اما به شما توصیه می‌کنیم تا قبل از دریافت ویزای خود بلیط هواپیمای خود را قطعی نکنید. اگر فرد فقط برای گردش و دیدار خانواده یا دوستان خود قصد دریافت ویزا را دارد لازم است مدارکی مبتنی برای اثبات حرفش به سفارت خانه تحویل دهد.

مدت زمان بررسی و تأیید دریافت ویزای شینگن

در واقع بررسی و تأیید دریافت ویزای شینگن فقط به مدت زمان 24 الی 48 ساعت زمان نیاز دارد اما روند اداری دریافت ویزا حداقل 14 روز و حداکثر 21 روز زمان می‌برد.

برای دریافت ویزای شینگن لازم است متقاضی هزینه‌های رفت و برگشت، هزینه مکان اقامت و مخارج روزمره سفرش را داشته باشد. در هنگام دریافت ویزای شینگن اگر فرد قبلاً ویزا دریافت کرده است لازم است که کپی ویزاهای قبلی خود را ارائه دهد.

برای تمدید اعتبار ویزای شینگن درصورت داشتن دلایل درست و توانایی اثبات آنها مانند مسائل شخصی، کاری، درمانی یا غیره متقاضی می‌تواند به مؤسسات مربوطه در یکی از کشورهای شینگن مراجعه کرده و برای تمدید ویزای خود اقدام نماید.

اقامت دائمی در کشور های شینگن

کسانی که تقاضای اقامت دائم در کشورهای عضو شینگن را دارند باید ویزای دایمی دریافت کنند که این نوع ویزا به فرد اجازه می‌دهد بصورت طولانی مدت و بدون اقامت در این کشورها زندگی کند.

با داشتن مجوز اقامت فرد متقاضی می‌تواند بدون نیاز به ویزای یا مجوز دیگری آزادانه به همه کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کند اما خروج و ورود او به سایر کشورهای دیگر شینگن باید با هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد. اگر کشور مورد نظرتان برای اقامت، سفارتخانه یا کنسول‌گری در کشور شما ندارد برای دریافت ویزای شینگن می‌توانید درخواستتان را به سایر سفارتخانه‌های نماینده آن ارائه نمایید.

اگر فرد متقاضی به سن قانونی نرسیده باشد باز هم می‌تواند ویزای شینگن را دریافت نماید، بدین صورت که پدر و مادر یا قیم قانونی وی فرم درخواست دریافت ویزای شینگن را امضا کنند. اگر والدین فرد متقاضی از یکدیگر طلاق گرفته باشند و حضانت فرد بر عهده هم پدر و هم مادر باشد هر دو باید فرم درخواست ویزا را امضا نمایند؛ اما اگر حضانت بر عهده یکی از والدین باشد فقط امضای سرپرست (پدر یا مادر) نیاز است.

چگونگی پرداخت هزینه‌ های دریافت ویزای شینگن

هزینه دریافت ویزای شینگن در سفارتخانه کشور مقصد یا کنسول‌گری به صورت نقدی یا کارت اعتباری از متقاضی دریافت می‌شود. هزینه دریافت ویزای شینگن برای کودکان و بزرگسالان متفاوت است و هزینه دریافت ویزا برای کودکان 6 تا 12 سال حدود 35 یورو و برای کودکان زیر 6 سال سن نیز هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

شما می‌توانید از طریق شرکت ما به آسانی و کاملاً تضمینی ویزای شینگن را دریافت کنید برای دریافت خدمات ویزای شینگن به وب سایت ما مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید. سپس مشاوران ما به بهترین نحو شما را راهنمایی خواهند کرد.

خدمات مشاوره‌ ای برای دریافت ویزای شینگن

بسیاری از مهاجران و مسافران اطلاعات لازم و وقت کافی جهت انجام امور ویزای شینگن را ندارند، این عزیزان اصلاً نگران نباشند وب سایت ما بصورت کاملاً قانونی این امور را انجام می‌دهد و تا پایان دریافت ویزا همراه شما خواهد بود.

یکی از مشکلاتی که مسافران هنگام اخذ ویزای شینگن با آن روبه رو می‌شوند گرفتن وقت مصاحبه از سفارت خانه است که شرکت ما بصورت کاملاً قانونی و نوبتی که به همگان داده می‌شود برای شما نوبت می‌گیرد و فقط هزینه کارمزد را از شما عزیزان دریافت می‌کند. قابل ذکر است شرکت هیچ ارتباطی با سفارت خانه‌ها ندارد و انجام امور طبق کارهای اداری که برای عموم صورت می‌پذیرد برای شرکت نیز انجام می‌شود و از مسافران فقط هزینه مشاوره و کارمزد انجام امور دریافت ویزا گرفته می‌شود.

کلیه مشاوره‌ هایی که توسط شرکت ما ارائه می‌شوند کاملاً تضمینی هستند.

برای کلیه ویزاها از جمله ویزای شینگن درصورتی که شرکت نتوانست ویزای مربوطه را اخذ نماید موظف است تمامی هزینه‌ها را به مشتری بازگشت دهد و این موارد در قرار داد نیز ذکر می‌شود.

مسفرانی که ویزای 6 ماهه مالتی پل دریافت می‌کنند به مدت نصف زمان ویزا می‌توانند در منظقه شینگن تردد کنند.

راه‌ های مختلف برای دریافت ویزای شینگن

ساده‌ترین و آسانترین راه برای دریافت ویزای شینگن مراجعه به شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری می‌باشد؛ که شرکت ما در کمترین زمان و حداقل هزینه تمامی امور مربوط به دریافت ویزای شینگن را برای شما انجام می‌دهد. اکثر آژانس‌های مسافرتی برای دریافت ویزای نوع C اقدام می‌نمایند. برای دریافت ویزایتان لازم است مدارکی مانند پرینت حساب بانکی، پرینت آخرین فیش حقوقی، چک بانکی در وجه آژانس و یا سند ملکی به نام خودتان را از قبل آماده کنید تا ضمانت برگشتتان از سفر باشد.

راه دیگر دریافت ویزای شینگن داشتن دعوت نامه رسمی برای دیدار با خانواده و اقوام یا دریافت دعوت نامه معتبر از شرکت بین اللملی برای انجام امور کاری یا نمایشگاه و … است.

ویزای تضمینی شینگن

یکی از فعالیت‌های سایت ما دریافت ویزای شینگن و مشاوره دادن به متقاضیان دریافت ویزای شینگن است. سایت ما مفتخر است در زمینه‌های دریافت انواع ویزای شینگن کوتاه‌مدت یا بلندمدت (یک‌ساله الی چهارساله)، ویزای توریستی، مشاوره اخذ ویزای امریکا، مشاوره اخذ ویزای کانادا، مشاوره اخذ ویزای انگلیس و مشاوره اخذ ویزای استرالیا به مشتریان عزیز خدمات مشاوره‌ای ارائه دهد؛ که تمامی مشاوره‌ها تضمینی و فوری در کمترین زمان و هزینه و توسط گروه متخصص انجام می‌پذیرد. سایت ما افتخار دارد که یکی از بهترین، باتجربه‌ترین و باسابقه‌ترین سایت‌ها درزمینهٔ مشاوره دریافت ویزا شینگن برای اقامت و گردشگری در اروپا باشد.

اطلاعات بیشتر درباره دریافت ویزای شینگن

کد تعداد دفعه‌های مجاز ورود تعیین می‌کند با این ویزا چند بار می‌توانید به محدوده شینگن وارد شوید. کد ۱ (سینگل) یعنی اینکه پس از یک بار ورود و خروجتان از شینگن، ویزای شما بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. به همین ترتیب کد نامحدود (مالتی پل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شینگن است و شما می‌توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز مشخص در ویزایتان به شینگن وارد و از آن خارج شوید.

اولین ورودتان به مرزهای شینگن باید از همان کشوری باشد که در فرم تقاضای خود اعلام کرده و بر اساس آن ویزا گرفته‌اید. تغییر مسیر ورودی می‌تواند در مرزهای شینگن مشکل ایجاد کند و در بدترین حالت ممکن است ویزا را باطل کنند و دارنده ویزا را به کشور مبدا بفرستند. مثلا اگر شما ویزای شینگن خود را از یونان گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید، مقامات مرزی در فرانسه می‌توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شینگن اخراج کنند.

بعد از دریافت ویزای شینگن و ورود به محدوده شینگن عملا می‌توانید به همه کشورهای آن مسافرت کنید؛ چرا که کنترل مرزی بین کشورهای شینگن وجود ندارد.

دریافت ویزای شینگن لزوما به معنی تضمین ورود شما به محدوده نیست. مقررات گفته‌شده، چهارچوب کلی است و مقامات مرزی هر کشوری مجازند تا با توجه به وضعیت ویژه هر مسافر به او اجازه ورود بدهند و یا از ورودش به محدوده شینگن جلوگیری کنند.

افرادی که ویزای شینگن در گذرنامه‌ خود دارند، شانس بیشتری برای اخذ ویزای دوباره خواهند داشت.

اطلاعات بیشتر درباره دریافت ویزای شینگن | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای شینگن

معنی شینگن چیست؟

به مجموعه کشورهای اروپای شینگن می‌گویند که در خصوص فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی مرزها و قوانین ورود و خروج به داخل و خارج این کشورهایشان پیمان مشترکی را وضع کرده‌اند.

قدم اول برای درخواست ویزای شینگن چیست؟

ابتدا لازم است فرم دریافت ویزای شینگن و دیگر فرم‌های مربوطه را تکمیل نمایید. برای دریافت ویزای هر کشور در ابتدا باید فرم درخواست تکمیل گردد که این فرم را باید از سفارت کشورهای مقصد دریافت کنید.

رایج ترین نوع ویزای شینگن چیست؟

رایج‌ترین نوع ویزای شینگن ویزایی است که به مسافران و گردشگران ارائه می‌شود که مدت زمان اعتبار آن 90 روز می‌باشد و برای دریافت آن باید 6 ماه از آخرین سفر شما به کشورهای شینگن گذشته باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!