چگونه اخذ ویزای زوریخ سوئیس را دریافت نمائیم؟

چگونه اخذ ویزای زوریخ سوئیس را دریافت نمائیم؟

ویزای زوریخ، ویزای توریستی این کشور می‌ باشد که به طور کلی می توان گفت این ویزا برای گردشگران و توریست هایی که قصد دیدن مناطق گردشگری و تاریخی زوریخ و …

یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای موجود در کشور سوئیس شهر زوریخ می‌ باشد که در این مقاله ما می خواهیم در مورد نحوه گرفتن ویزای زوریخ و انواع ویزای زوریخ مطالبی را بیان کنید از این رو اگر شما هم قصد سفر به این شهر و کشور را دارید بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

شهر زوریخ

همانطور که گفته شد یکی از مشهورترین شهرهای سوئیس شهر زوریخ بوده که سالانه افراد زیادی برای مقاصد متفاوت اقدام به سفر به این شهر می نمایند، در اینجا نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که برای این امر گردشگران عزیز ابتدا باید به دنبال اخذ ویزای زوریخ باشند. به جهت رزرو تور اروپا میتوان به آژانس های مسافرتی معتبر رجوع کرد. به طور کلی می‌توان گفت ویزا اجازه نامه ای بوده که به اشخاصی اعطا می گردد که درخواست اخذ اجازه برای ورود یا گذر از شهر یا کشوری را داشته باشند که برای دریافت این گذرنامه نیاز به مدارک و ضوابطی بوده که متقاضی موظف است قبل از اقدام به سفر به شهر مورد نظر این مدارک را به سفارتخانه آن کشور اعطا کند. مثلاً برای دریافت ویزای شهر زوریخ ابتدا باید نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کرده و سپس مدارک لازمه را به سفارت سوئیس ارائه دهید. در ادامه به تعدادی از انواع ویزای زوریخ اشاره می کنیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

ویزای زوریخ
ویزای زوریخ

ویزای توریستی زوریخ

یکی از انواع پرکاربرد ویزای زوریخ، ویزای توریستی این کشور می‌ باشد که به طور کلی می توان گفت این ویزا برای گردشگران و توریست هایی که قصد دیدن مناطق گردشگری و تاریخی زوریخ و گردش در این شهر را دارند می باشد .توجه داشته باشید که افرادی قصد دارند با اخذ ویزای توریستی زوریخ و ویزای توریستی کشور سوئیس اقدام به اقامت دائم در این کشور و شهر نماید که این امر به هیچ عنوان امکان پذیر نیست زیرا برای دریافت ویزای توریستی حتما باید مدارک خود که نشان دهنده بازگشت شما به کشورتان است را به افسر کنسولی در سفارت سوئیس ارائه دهید. البته اگر بتوانید در هنگام اقامت توریستی در شهر زوریخ یک شغل و یا یک زمینه کارآفرینی را فراهم آورید میتوانید نسبت به اخذ اقامت دائم این شهر اقدام کنید.

ویزای زوریخ
ویزای زوریخ

ویزای تحصیلی زوریخ

یکی دیگر از انواع ویزای زوریخ، ویزای تحصیلی می باشد که گرفتن بورسیه و تحصیل در کشور سوئیس و شهر زوریخ یکی از آرزوهای علاقه‌ مندان به کشورهای مطرح اروپایی می باشد. مشاهده می‌شود که هر ساله افراد زیادی برای اخذ ویزای زوریخ اقدام می نمایند زیرا شهر زوریخ و به طور کلی کشور سوئیس یکی از بهترین کشورها اروپایی محسوب میشود که شرایط رفاهی فوق العاده ای داشته و تحصیل در دانشگاه های آن شرایط بسیار عالی دارد از این رو می‌توان گفت افرادی که بتواند این نوع ویزای زوریخ را اخذ نمایند بسیار خوش شانس هستند. توجه داشته باشید که برای گرفتن ویزای تحصیلی در این کشور و در این شهر باید یک سری از قواعد را مورد توجه قرار دهید زیرا با وجود متقاضیان زیاد برای اخذ ویزای تحصیلی زوریخ می توان گفت یکی از مشکل ترین کارها اخذ این ویزا می باشد.

ویزای زوریخ
ویزای زوریخ

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی زوریخ

همانطور که ذکر شد گرفتن ویزای تحصیلی زوریخ کاری مشکل بوده که باید با رعایت قوانین و ضوابط در هر مقطع تحصیلی انجام شود. مقاطع که افراد می‌توانند در شهر زوریخ و کشور سوئیس در آن به تحصیل بپردازند، شامل مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا است که در این بین مقطع دکترا بیشترین درخواست بورسیه را دارد. افرادی که تمایل به دریافت این ویزای زوریخ را دارند باید ابتدا برای دریافت بورسیه به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور درخواست ارائه داده که دانشگاه مورد نظر این افراد با توجه به سوابق تحصیلی و رزومه علمی درخواست فرد را بررسی کرده و در صورت تأیید دانشگاه آنها می توانند اقدام به دریافت ویزای تحصیلی زوریخ کنند. توجه داشته باشید که زمان اعتبار این ویزای زوریخ با توجه به پایان تحصیلی تنظیم شده و اگر تحصیل کننده بخواهد اقامت دائم این کشور را دریافت کند باید قبل از تمام شدن مدت اعتبار درخواست خود را مبنی بر اقامت دائم زوریخ و کشور سوئیس به دولت این کشور ارائه دهد.

ویزای تجاری زوریخ

همانطور که گفته شد قبل از اقدام به اخذ ویزای زوریخ ابتدا باید مقصد خود از سفر به این کشور را مشخص کنید، به طوری که افراد با اخذ ویزای توریستی نمی توانند برای راه اندازی کسب و کار در این کشور اقدام کنند، که برای این امر نیاز به اخذ ویزای تجاری زوریخ می‌باشد. این ویزای زوریخ تشابه زیادی با ویزای سرمایه گذاری داشته که بیشتر افراد برای مقاصد مهاجرت به کشور سوئیس و شهر زوریخ اقدام به اخذ این ویزا می نمایند. به طور کلی یکی از مهمترین قوانینی که کشور سوئیس برای متقاضیان ویزای تجاری در نظر گرفته است این است که متقاضی باید حداقل برای ۱۰ نفر در این کشور اشتغال ایجاد کرده و کار آفرینی یکی از شروط بسیار مهم برای این نوع ویزای زوریخ و کشور سوئیس میباشد.

ویزای زوریخ
ویزای زوریخ

مدارک لازم برای اخذ ویزای زوریخ

به طور کلی همانطور که گفته شد برای اخذ ویزای زوریخ مدارک برای خاصی نیاز است که پس است مشخص شدن هدف شما از سفر به این شهر باید این مدارک را جمع آوری کرده و به سفارت کشور سوئیس ارائه دهید مهمترین این مدارک شامل اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار ۲ قطعه عکس ۳ در ۴ جدید رنگی کپی از تمام صفحات شناسنامه و سند مالکیت گواهی تمکن مالی از امور بین المللی حداقل مانده موجودی حساب حداقل ۵۰ میلیون تومان باشد بیمه نامه معتبر بلیط رفت و برگشت به کشور سوئیس فرم درخواست ویزا گواهی بازنشستگی رزرو هتل می باشد.

ویزای زوریخ
ویزای زوریخ

مدارک شغلی مورد نیاز برای اخذ ویزای زوریخ

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد مدارک شغلی نیز برای بعضی از انواع پیزای زوریخ مورد نیاز است، که مهمترین این مدارک برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه کارت بین المللی دانشجویی یا کپی از حکم استخدامی حوزه هیات علمی می باشد. صاحبان شرکتهای خصوصی نیز باید از روزنامه رسمی تاسیس شرکت  کپی داشته و روزنامه آخرین تغییرات شرکت خود را نیز ارائه دهند. جواز کسب و کارت بازرگانی نیز از جمله مدارک مورد نیاز برای کسبه بوده و در این بین کپی از گذرنامه فعلی و ویزاهای قبلی کشورهای استرالیا، انگلیس، سوئیس، کانادا و آمریکا مورد نیاز می باشد.

ویزای زوریخ
ویزای زوریخ

آدرس سفارت سوئیس برای اخذ ویزای زوریخ

بعد از اینکه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای زوریخ را فراهم کردید لازم است که این مدارک را در زمان و تاریخ معین شده توسط سفارت سوئیس به دفتر کنسولی این سفارت ارائه دهید آدرس سفارت سوئیس در تهران به شرح زیر می باشد:

الهیه، خیابان بوستان، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک ۲

روزهای کاری: از شنبه تا پنجشنبه ساعت هفت و نیم الی سه و نیم بعد از ظهر می‌توانید به این سفارت جهت تهیه ویزای شهر زوریخ مراجعه کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص وقت سفارت سوئیس، ویزای سوئیس، تور سوئیس و تور اروپا 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!