ویزای روسیه | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای روسیه | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای روسیه

اگر قصد دارید که به یک سفر تفریحی به روسیه بروید و یا به هر دلیل دیگری قصد سفر به این کشور را دارید لازم است تا از قبل اقدام به اخذ ویزای روسیه نمایید. در این نوشتار نیز قصد ما بر این است که تمام چند و چون های دریافت ویزای روسیه را بررسی کرده و به شما یک راهنمای جامع و کامل ارائه دهیم. پس همراه ما باشید.

ویزای روسیه

ویزای روسیه

با روسیه آشنا شوید

در ابتدا لازم است تا کمی اطلاعات عمومی خود را از کشور روسیه بالا ببرید. روسیه پهناور ترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار گرفته است. پایتخت این کشور شهر مسکو می باشد. همچنین جمعیت این کشور نیز چیزی حدود 146 میلیون نفر می باشد که از این نظر می تواند در رتبه نهم پر جمعیت ترین کشور های جهان قرار بگیرد. هر ساله مردم زیادی از سرتاسر جهان با استفاده از تور روسیه و تور اروپا به این کشور سفر می کنند. زبان مردم این کشور نیز زبان روسی می باشد. روسیه یک کشور فدرال است که تقسیمات کشور در آن پیچیده می باشد. واحد پول این کشور نیز روبل می باشد. همچنین روسیه هشتمین اقتصاد قدرتمند دنیا را دارد. همچنین روسیه یکی از پنج عضو دائم شورای ملل می باشد و یکی از اعضای گروه هشت نیز به شمار می رود.

با روسیه آشنا شوید

با روسیه آشنا شوید

اگر می خواهید به هر دلیلی به روسیه بروید باید ویزای روسیه را داشته باشید. شما لازم است تا برای اخذ ویزای روسیه در ابتدای امر نسبت به جمع آوری مدارکی که در ادامه خواهیم گفت؛ اقدام نمایید. بعد از آن باید به سفارت مراجعه کرده و وقت سفارت روسیه را دریافت نمایید. لازم است تا مدارک شما کامل و بدون نقص باشد. کوچکترین نقص و کم و کاستی سبب می شود تا مجددا مجبور شوید پروسه اخذ ویزای روسیه را از ابتدا آغاز کنید.

ویزای توریستی روسیه

لازم است تا در ابتدا هدفی از سفر به روسیه داشته باشید بعد از آن می توانید یکی از انواع ویزای روسیه را اخذ نمایید و یا با استفاده از تور روسیه و تور اروپا به این کشور سفر کنید.

ویزای توریستی روسیه: شما می توانید یک ویزای پانزده روزه برای گردشگری دریافت نمایید. در ابتدای امر ارائه مدارک دال بر رزرو بلیط هواپیما و همچنین رزرو هتل از جانب شما الزامی می باشد. اگر نیز مدت اقامت شما کمتر از چهارده روز باشد بر طبق تاریخ رفت و برگشت شما ویزا برایتان صادر خواهد شد.

می توانید اقدام به اخذ ویزای یک ماهه روسیه نیز نمایید. قبل از آن لازم است تا هتل خود را در یکی از شهر های این کشور رزرو نموده باشید. مدت این رزرو نیز باید برای مدت زمانی معادل با دو سوم سفرتان باشد. یعنی برای یک سفر یک ماهه باید دست کم بیست روز ، هتل از قبل رزرو کرده باشید. همچنین لازم است تا بلیط رفت و برگشت خود را نیز ارائه نمایید.

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه

ویزای خصوصی روسیه

می توانید برای ویزای خصوصی روسیه نیز اقدام نمایید. در این حالت یکی از خانواده و یا بستگان شما در این کشور اقامت داشته باشند و برای شما یک دعوتنامه از طرف آن ها ارسال شود. این دعوتنامه باید به صورت رسمی از دفتر محلی ویزا در وزارت امور داخلی روسیه صادر گردد. حداکثر مدت اعتبار این ویزا سه ماهه می باشد و می تواند به صورت یک بار ورود و یا دو بار ورود صادر گردد.تور روسیه و تور اروپا می تواند فرصت مناسبی برای تجربه سفر به این کشور باشد.

می توان از طریق ارائه مدارکی دال بر درمان فوری پزشکی یا مرگ یکی از اعضا خانواده در روسیه بدون داشتن دعوتنامه نیز اقدام به اخذ ویزا نمود.

ویزای تجاری روسیه

برای امور تجاری و اهداف بازرگانی و سرمایه گذاری نیز می توانید با اخذ ویزای تجاری روسیه به این کشور بروید. برای اخذ این ویزای روسیه لازم است تا مدارکی دال بر تمکن مالی آن مبنی بر سرمایه کافی به عنوان یک سرمایه گذار را ارائه دهید. و یا به عنوان یک تاجر باید کارت بازرگانی داشته باشید.

ویزای کار روسیه

می توانید برای اخذ ویزای کار روسیه نیز اقدام نمایید. اگر هدف شما این است که به این کشور برای پیدا کردن شغل بروید می توانید از این طریق ویزای روسیه را اخذ نمایید. شما می توانید این ویزا را به منظور اینکه قصد کارآموزی در روسیه دارید نیز دریافت نمایید. مدت این ویزای روسیه سه ماه می باشد و به صورت یک بار ورود است. اگر بخواهید مدت آن را افزایش دهید می توانید با ثبت درخواست در دفتر ملی ویزا در وزارت داخلی روسیه این کار را انجام دهید.

ویزای کار روسیه

ویزای کار روسیه

ویزای تحصیلی روسیه

برای ادامه تحصیل در هر یک از دانشگاه های روسیه نیز می توانید با داشتن ویزای تحصیلی روسیه به این کشور رفته و ادامه تحصیل دهید. لازم است این نکته را مد نظر داشته باشید جهت دریافت ویزای روسیه از نوع تحصیلی آن لازم است تا از طرف دانشگاه مورد نظر برای شما دعوتنامه رسمی صادر شده باشد.

ویزای ترانزیت روسیه

اگر می خواهید ویزای روسیه از نوع ترانزیت یا عبوری دریافت نمایید باید بدانید که این ویزا با دو نوع یک بار ورود و یا دو بار ورود می باشد. شما لازم است تا مدارکی نظیر ویزای کشوری که قصد ورود به آن را دارید را نیز از قبل دریافت نمایید.

همچنین بلیط رفت و برگشت شما نیز باید از قبل تهیه شده باشد و همراه با سایر مدارک به سفارت خانه جهت دریافت ویزای روسیه تحویل گردد. اعتبار این ویزا نیز حداقل ده روزه می باشد.

ویزای ترانزیت روسیه

ویزای ترانزیت روسیه

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای روسیه

برای دریافت هر یک از انواع ویزای روسیه لازم است تا طبق لیست بعد از تحویل مدارک خود به سفارت منتظر بمانید. بعد از آن می توانید ویزای روسیه را دریافت نمایید.

ویزای 15 روزه عادی: شش روز کاری

ویزای 15 روزی فوری طبق بلیط: سه روز کاری

ویزای تجاری یک ماهه عادی:25 روز کاری

ویزای تجاری یک ماهه فوری:10 روز کاری

ویزای تجاری سه ماهه عادی:25 روز کاری

ویزای تجاری سه ماهه فوری:10 روز کاری

ویزای تجاری سه ماهه دبل عادی:25 روز کاری

ویزای تجاری سه ماهه دبل فوری:10 روز کاری

ویزای یک ساله مولتی پل:25 روز کاری

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای روسیه

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای روسیه

مدارک لازم برای ویزای روسیه

  • پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
  • دو قطه عکس سه در چهار، زمینه سفید
  • بلیط قطعی برای رفت و برگشت به روسیه
  • رزرو قطعی هتل
  • فرم کامل شده تعهد برای بازگشت به کشور
  • تکمیل فرم مربوط به مشخصات شخصی
  • بیمه مسافرتی

قیمت ویزای روسیه

بسته به نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید. لازم است تا نسبت به پرداخت هزینه های آن که از طرف سفارت به شما اعلام می شود اقدام کنید. برای نمونه شما باید برای یک ویزای 15 روزه عادی روسیه مبلغی در حدود 370 هزار تومان و برای ویزای 15 روزه فوری چیزی حدود 580 هزار تومان پرداخت نمایید. قیمت اخذ ویزای روسیه برای هر کدام از آن ها به طور کامل در سایت سفارت روسیه موجود می باشد.

قیمت ویزای روسیه

قیمت ویزای روسیه

سفارت روسیه در ایران

آدرستهران، خیابان نوفل لوشاتو

ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر

کنسولگری روسیه در اصفهان

آدرساصفهان، خیابان4 باغ ، خیابان مسجد سفره‌چی، خیابان تلفنخانه، پلاک ۱۱

ساعت کاری: یکشنبه تا پنجشنبه از ۸ صبح تا ۱۳ ظهر و ۱۴ تا ۱۷ بعد از ظهر

زمان پذیرش: از ساعت ۱۰: ۰۰ تا ۱۲: ۳۰ به جز روزهای چهارشنبه، جمعه و شنبه

کنسولگری روسیه در رشت

نشانیرشت، پاسداران، پلاک ۸۲

ساعت کاری: از یکشنبه تا پنجشنبه ۸ صبح تا ۱۳ و از ساعت ۱۵ بعد از ظهر تا ۱۸ عصر

ساعت پذیرش: از ساعت ۱۰: ۰۰ تا ۱۳: ۰۰ به جز روزهای چهارشنبه، جمعه و شنبه

کنسولگری روسیه در رشت

کنسولگری روسیه در رشت

نکات مهم در اخذ ویزای روسیه

به یاد داشته باشید منظور از روز کاری برای صدور ویزای روسیه؛ روز هایی است که سفارت خانه و بخش کنسولگری آن در ایران باز می باشند.

همچنین نکته بعدی که باید به خاطر داشته باشید این است که صدور ویزای روسیه به منزله ورود قطعی شما به این کشور نمی باشد. ممکن است مرزبانی روسیه از شما سوالاتی بپرسد که در صورت عدم صداقت شما و یا مشکوک شدن مرزبانی به شما فورا به ایران باز گردانده خواهید شد. برای نمونه با داشتن ویزای گردشگری روسیه نباید هدف خود را از سفر به این کشور دیدن خانواده و دوستان عنوان نمایید. همچنین با داشتن ویزای تجاری نیز باید هدفتان شرکت در سمینار و بازدید تجاری از یک شرکت روسیه ای باشد. همچنین اگر بلیط قطعی برای بازگشت خود نداشته باشید نیز مجددا به ایران بازگردانده می شوید و اجازه ورود به روسیه حتی با داشتن ویزای روسیه را نیز ندارید.

برای دریافت ویزای روسیه حتما لازم است تا دعوتنامه داشته باشید و تنها استثنا در این امر دریافت ویزای ترانزیت می باشد.

لازم است تا فرم های مربوط به مشخصات را برای اخذ ویزای روسیه حتما به زبان انگلیسی تکمیل نمایید.

همچنین نکته دیگری که باید حتما به آن توجه نمایید مشخص بودن محل اقامت شما می باشد و باید از قبل رزرو هتل مربوطه را انجام داده باشید و برگه رزرو خود را همراه داشته باشید.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را درباره انواع ویزای روسیه و همچنین راهنمای دریافت آن را خدمت شما عزیزان ارائه کرده باشیم.

نکات مهم در اخذ ویزای روسیه

نکات مهم در اخذ ویزای روسیه

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط روسیه ، ویزای روسیه ، تور روسیه و تور اروپا 88851080-021.

ویزای روسیه | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط - روسیه

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

L 19 تیر 1398 پاسخ

سلام
اگه دعوت نامه برامون ایمیل شده باشه میتونیم از طریق کنسولگری که توی رشت و اصفهان هست هم ویزامون رو دریافت کنیم؟