09107636326 --- 021-87700067

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال

کشور پرتغال با مساحتی در حدود ۹۱۷۲۰ کیلومتر مربع و مساحتی بالغ بر ۱۱ میلیون نفر، در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است و با کشور اسپانیا هم مرز می باشد. کشور پرتغال با حکومتی از نوع جمهوری اداره می شود و لیسبون پایتخت این کشور و به عنوان قطب سیاسی پرتغال مطرح است. پرتغال از جمله کشورهایی است که در اتحادیه اروپا و شنگن عضویت دارد و واحد پول رسمی این کشور، یورو است. همه ساله گردشگران زیادی با استفاده از تور پرتغال و تور اروپا به این کشور سغر می کنند.

مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در کشور پرتغال

برخی دانشجویان هستند که برای ادامه تحصیل و نیز پرداختن هزینه کمتر برای تحصیل، از میان کشورهای اروپایی کشور پرتغال را انتخاب می نمایند که نیاز به ویزای تحصیلی پرتغال دارند و تصمیم به مهاجرت تحصیلی به این کشور می گیرند. در این کشور بالغ بر ۵۰ دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی انتفاعی و غیرانتفاعی در حال فعالیت و آموزش افراد متخصص در رشته های مختلف تحصیلی می باشند. در صورتی که دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور پرتغال شود می تواند از هزینه بورسیه برای گذران تحصیلی خود استفاده نماید؛ در غیر این صورت می بایست برای مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال از حساب بانکی مناسب و کافی برخوردار باشد تا بتواند از پس هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بربیاید؛ هرچند که هزینه های کلی زندگی در پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر می باشد.

مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در کشور پرتغال

مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در کشور پرتغال

زبان آموزشی و برخی قوانین تحصیل در کشور پرتغال

در دانشگاه های کشور پرتغال در مقطع لیسانس، معمولاً زبان تدریس به زبان پرتغالی می باشد، البته رشته هایی هم در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند؛ اما قابل ذکر است که در مقطع کارشناسی ارشد و نیز در مقطع دکترا، تعداد رشته هایی که به زبان انگلیسی مورد تدریس واقع می شوند، بیشتر خواهد بود.

دانشجویان محصل در دانشگاه های کشور پرتغال برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد می بایست طبق قوانین آموزشی این کشور تعداد ۱۲۰ واحد درسی را بگذرانند و این تعداد برای اخذ مدرک دکترا ۱۴۰ واحد خواهد بود. همچنین طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور مدت ۲ سال و در مقطع دکترا ۳ سال است.

زبان آموزشی و برخی قوانین تحصیل در کشور پرتغال

زبان آموزشی و برخی قوانین تحصیل در کشور پرتغال

دانشگاه های معتبر و مورد انتخاب دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در کشور پرتغال

کشور پرتغال دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی بسیاری است که در این میان دانشگاه های دولتی برای تحصیل دانش آموزان در مقطع لیسانس بیشتر مورد توجه قرار می ‌گیرند و دانشگاه های خصوصی برای مقطع کارشناسی ارشد بیشتر مورد اقبال واقع می شوند و ویزای تحصیلی پرتغال مورد توجه است. به طور کلی و در حال حاضر در پرتغال تعداد ۱۴ دانشگاه دولتی، ۱ دانشگاه کاتولیک و ۱۵ موسسه پلی تکنیک در حال فعالیت و ارائه خدمات علمی می باشند؛ که در ادامه توضیح مختصری راجع به برخی از این دانشگاه ها خواهیم داد:

  • دانشگاه پورتو: در زمره دانشگاه های دولتی می باشد و در رنکینگ جهانی در رتبه ۲۹۳ قرار دارد و در میان دانشگاه های کشور پرتغال رتبه اول را به خود اختصاص داده است و بیشترین تعداد دانشجو را در میان دانشگاه های پرتغال در خود دارد.
  • دانشگاه لیسبون: از نظر رتبه بندی دومین دانشگاه برتر این کشور محسوب می شود و در پایتخت یعنی شهر لیسبون قرار دارد. در رنکینگ جهانی نیز رتبه ۳۱۲ را در میان دانشگاه های جهان دارا می باشد.
  • دانشگاه کویمبرا: با رتبه ۳۵۱ در میان دانشگاه های برتر جهان به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در میان دانشگاه های کشور پرتغال شناخته می شود.
  • دانشگاه مینهو: دارای ۲ دانشکده در شهرهای Braga و Guimaraes می باشد و یکی از اصلی ترین انتخاب های دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل بوده است چراکه هزینه های زندگی در شهرهای فوق الذکر نسبت به سایر شهرهای پرتغال خصوصاً برای قشر دانشجو، پایین تر می باشد.
  • مرکز علمی تحقیقاتی MIT و نیز دانشگاه PU از جمله مراکز علمی تأیید شده از سوی کشور پرتغال هستند؛ این دانشگاه ها در رتبه بندی دانشگاه های برتر اروپا در زمره ۱۵۰ دانشگاه برتر محسوب می شوند.

از سایر دانشگاه های خوب این کشور می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • دانشگاه کاتولیک لیسبون
  • دانشگاه لیسبوآ
  • دانشگاه آویرو
  • دانشگاه فنی لیسبون
  • و …

چرا مهاجرت تحصیلی؟

دریافت ویزا یا اجازه ورود به کشور به منظور ورود به برخی کشورها لازم و ضروری است. ویزا انواع مختلفی از جمله ویزای پرتغال تحصیلی، ویزای کاری، ویزای توریستی و … دارد. یکی از محبوب ترین و اقتصادی ترین روش های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی است. به منظور مهاجرت تحصیلی دانشجویان نیاز به اخذ ویزا خواهند داشت. کشور پرتغال نیز در زمره کشورهای اروپایی است که برای مهاجرت تحصیلی به این کشور می بایست اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال را انجام داد.

دانشجویان در جریان مراحل درخواست ویزای تحصیلی پرتغال باشند

به منظور دریافت ویزای تحصیلی پرتغال می بایست از قبل از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش (اددمیشن) اخذ کرد. که این اددمیشن دانشگاه می تواند برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دریافت شود. بعد از پذیرش دانشجو از طرف دانشگاه مورد نظر می بایست دانشجو به منظور اخذ ویزا به سفارت در وقت سفارت پرتغال رزرو شده مراجعه نماید و مراحل زیر را طی کند:

۱. گرفتن وقت سفارت پرتغال براي ارائه مدارک شناسایی (مانند شناسنامه، پاسپورت و … ترجمه شده به زبان انگليسي يا اسپانيولي) و مدارک مالی (شامل پرينت بانکي و مدارکي که بیانگر توانایی مالي دانشجو باشد، همچون سند ملک)
۲. ارائه نامه پذيرش (اددمیشن) دانشگاه

۳. ارائه عکس رنگی با ابعاد ۳ در ۴

۴. ارائه گذرنامه معتبر که امضا شده باشد و بیشتر از ۶ ماه به تاریخ انقضای گذرنامه مانده باشد

۵. ارائه کل ویزاهای شنگن قبلی

۶. ترجمه دانشنامه تحصیلی به همراه ریز نمرات (با ترجمه انگلیسی و ممهور به مهر دادگستری و وزارت خارجه)

۷. نامه مبنی بر تعیین محل اقامت در پرتغال

۸. نامه سوء پیشینه (با ترجمه انگلیسی و ممهور به مهر دادگستری و وزارت خارجه)

۹. نامه سلامت پزشکی (با ترجمه انگلیسی و ممهور به مهر دادگستری و وزارت خارجه)

۱۰. ارائه اصل و کپی از بیمه مسافرتی

۱۱. رزرو نمودن بلیت به پرتغال

۱۲. ارائه مدرک زبان انگلیسی یا پرتغالی

۱۳. پرداخت هزینه ویزا

درصورت نیاز به مشاوره و راهنماپیی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط پرتغال ، وقت سفارت پرتغال ، ویزای پرتغال ، تور پرتغال و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱٫

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط

MySupفروش MySupپشتیبانی MySupمدیریت MySup