چگونه ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت نمائیم؟

ویزای تحصیلی اسپانیا، لازم است که سفارت در این زمینه شما را راهنمایی خواهد کرد. بعد از ارائه آن مدرک، داوطلبان می توانند در امتحان ورودی دانشگاه های…

ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی خواسته افراد بسیاری در سراسر جهان است تا از بهترین امکانات دانشگاهی و هزینه پایین زندگی بهره مند شوند. جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و گرفتن پذیرش از بهترین دانشگاه های این کشور از ما راهنمایی بگیرید. دانشگاه های اسپانیا نیز دارای رتبه های علمی بالایی هستند و امکانات دانشگاهی بالایی دارند و این موارد علاقه به دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا را زیاد می کند. هزینه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا پایین است و این موضوع نیز سبب علاقه بسیاری به اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا می شود. از آنجا که اسپانیا عضو پیمان شینگن است دانشجویان با داشتن ویزای آن می توانند به راحتی به کشورهای اروپایی سفر کنند.

ویزای تحصیلی اسپانیا

اسپانیا سیستم آموزشی موفقی دارد و جزء سیستم های آموزشی و تحقیقاتی اروپا است. دانشگاه های اسپانیا فعالیت خود را زیر نظر آموزش عالی اروپا EHEA انجام می دهند و مدارک تحصیلی آن ها در سراسر آمریکا و اروپا معتبر است. آن دسته از دانشجویانی که می خواهند در اسپانیا به ادامه تحصیل بپردازند باید اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرشان کنند تا بتوانند ویزای تحصیلی اسپانیا بگیرند.

برای دریافت پذیرش باید مدارکی را به دانشگاه تحویل دهید تا دانشگاه نیز پذیرش تحصیلی را به فرد بدهد. بعد از اینکه پذیرش دانشگاه را دریافت کردید با ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت ویزای تحصیلی اسپانیا صادر خواهد شد. توجه داشته باشید که گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر ملاک قطعی نیست تا بتوانید ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت کنید. اعتبار دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا نقش به سزایی دارد.

ویزای تحصیلی اسپانیا | اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا | شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا 88851080

گرفتن کارت اقامت دانشجویی با اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

بعد از اینکه دانشجو موفق به اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا شد می تواند بعد از گذشت سه ما از ثبت نامش در دانشگاه، کارت اقامت دانشجویی دریافت کند و بعد از آن می تواند اقدامات لازم برای مهاجرت بستگان درجه یک مثل پدر، مادر، همسر و فرزند به اسپانیا را انجام دهد. عده ای از دانشجویان نیز می خواهند بعد از تمام شدن تحصیلاتشان کار تمام وقت در اسپانیا داشته باشند که در این صورت باید دروس خود را به خوبی در دانشگاه به پایان برسانند و به زبان اسپانیایی تسلط کامل پیدا کنند. دراین صورت می توانند کار مناسبی پیدا کنند و ویزای تحصیلی اسپانیا را به ویزای کار تبدیل کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا به مدارک زیر نیاز دارید:

 • ارائه مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات
 • گواهی اشتغال به تحصیل اگر شامل حال او شود.
 • ارسال رزومه کاری
 • اصل و کپی از پاسپورت
 • ارائه مدرک زبان
 • گواهی سلامت
 • اصل و کپی شناسنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه یک حساب معتبر برای اثبات کردن پشتوانه مالی

 توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا این مدارک ناقص نباشند.

تحویل مدارک اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا به سفارت

ابتدا باید مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا را آماده کنید و سپس همراه با نامه پذیرش آن را به سفارت اسپانیا تحویل دهید. اگر چه اخذ پذیرش برای ورود به برخی دانشگاه های اسپانیا در صورت نداشتن مدرک زبان امکان پذیر است اما سفارت از صدور ویزای تحصیلی اسپانیا به دلیل نداشتن مدرک زبان خودداری می کند. به همین دلیل ابتدا مدرک زبان خود را دریافت کنید.

مزایای تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا مزایایی دارد نظیر هزینه پایین، امکان کار در اسپانیا پس از اتمام تحصیلات و گرفتن بورسیه تحصیلی این کشور در مقاطع فوق لیسانس و دکترا. شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون از شهرهای معروف برای تحصیل در اسپانیا هستند که در دانشگاه های این شهرها می توانید به ادامه تحصیل بپردازید. در مدت تحصیل در اسپانیا دانشجویان اقامت تحصیلی دریافت می کنند.

در طول مدت تحصیل در دانشگاه های اسپانیا به میزان 30 درصد تخفیف درمانی خواهید گرفت و آن دسته از دانشجویان که خواستار بیمه تکمیلی هستند مبلغ 60 تا 100 یورو در سال باید بپردازند. در اسپانیا یک زندگی دانشجویی 700 یورو در ماه هزینه می خواهد که شامل مسکن، پوشاک و خوراک است. اواخر جولای تا اواسط سپتامبر تعطیلات آخر سال در اسپانیا است. همه این مزایا سبب علاقه افراد به دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا می گردد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در اسپانیا

داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و همینطور مدرک پیش دانشگاهی لازمه اعزام دانشجو به اسپانیا برای ادامه تحصیل در این کشور است. اگر داوطلبی مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشد با شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و قبولی در آن می تواند به دانشگاه های اسپانیا راه پیدا کند. در این دانشگاه ها درس ها به زبان انگلیسی و اسپانیایی تدریس می شود به همین دلیل دانشجویان باید مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی را داشته باشند. کسانی که مدرک زبان ندارند باید در کالج های زبان در اسپانیا شرکت کنند و مدرک زبان بگیرند. برای اینکه ویزای تحصیلی اسپانیا را راحت تر بگیرید سعی کنید در ایران مدرک زبان را دریافت کنید. سفارت برای دادن ویزای تحصیلی اسپانیا، گذراندن دوره های فراگیری زبان در کالج های اسپانیا را متقاعد کننده نمی داند و باید پذیرش در یک مقطع تحصیلی را به سفارت ارائه دهید.

ویزای تحصیلی اسپانیا | اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا | شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا 88851080

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس اسپانیا

اگر بخواهید مدرک لیسانس در اسپانیا بگیرید 4 سال طول خواهد کشید و درس های آن به زبان اسپانیایی آموزش داده می شود. به همین دلیل باید با این زبان آشنایی داشته باشید و حتی ارائه مدرک زبان اسپانیایی امری ضروری است. دانشجویان لیسانس در هفته می توانند 10 ساعت کار کنند که به ازای آن 80 تا 100 یورو حقوق می گیرند که می تواند صرف هزینه های زندگی و تحصیل شود.

ویزای تحصیلی اسپانیا | اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا | شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا 88851080

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در اسپانیا

گذراندن دوره فوق لیسانس در اسپانیا 2 سال زمان می برد. در این مقطع درس ها به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تدریس می شود. اگر قصد تحصیل به زبان اسپانیایی دارید باید قبل از وارد شدن به دانشگاه مدرک زبان اسپانیایی خود را ارئه دهید و اگر می خواهید دروس به زبان انگلیسی تدریس شود باید مدرک زبان ایلتس 6.5 داشته باشید. دانشجویان این مقطع در هفته 20 ساعت می توانند مشغول به کار شوند و 160 تا 200 یورو حقوق بگیرند و صرف هزینه های اقامت خود در اسپانیا کنند.

ویزای تحصیلی اسپانیا | اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا | شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا 88851080

مدارک مورد نیاز برای پذیرش مقطع دکترا در اسپانیا چیست؟

برای پذیرش در مقطع دکترا نیاز به مدارک زیر دارید:

•           ترجمه رسمی تمام مدارک تحصیلی (دانشنامه به همراه ریز نمرات)

•           ارائه ترجمه شناسنامه

•           ارائه رزومه تحصیلی

•           اسکن از صفحه اول پاسپورت

•           سابقه کاری در صورت وجود

•           انگیزه نامه شخصی SOP

•           ارائه پروپوزال

•           توصیه نامه

•           مدرک زبان انگلیسی در صورت وجود (TOEFL – IELTS)

•           مقالات و کنفرانس های بین المللی در صورت وجود

ویزای تحصیلی اسپانیا | اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا | شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا 88851080

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD اسپانیا

5 سال زمان برای تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا نیاز است. کلاس های تخصصی این مقطع 2 سال طول می کشد و تکمیل پایان نامه و دفاع از آن 3 سال به طول می انجامد. در این مقطع درس ها به زبان انگلیسی تدریس می شود. در این مقطع می توان از بورسیه تحصیلی اسپانیا استفاده کرد. در مقطع دکترا دانشجو می تواند 30 ساعت در هفته مشغول کار شود و 240 تا 300 یورو در هفته حقوق بگیرد و به راحتی هزینه های زندگی و تحصیلش را بپردازد.

ویزای تحصیلی اسپانیا | اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا | شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا 88851080

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی اسپانیا به شرح ذیل است:

•           باید مدرک زبان (حداقل آیلتس 6.5) داشته باشید.

•           از دانشگاه های معتبر مدارک دانشگاهی داشته باشید.

•           مقالات بین المللی یا تالیف کتاب داشته باشید.

•           نظر یک استاد مشاور را برای پشتیبانی تز دکترا جلب کنید.

•           دانشجویانی که شرایط بالا را داشته باشند برای دریافت بورسیه شانس بیشتری دارند. پس از موفقیت در اخذ بورسیه در مقطع دکترای اسپانیا مبلغ 2000 دلار جقوق خواهید گرفت که رقابت را برای آن زیاد می کند.

ویزای تحصیلی اسپانیا | اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا | شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا 88851080

ارائه مدرک اصلی جهت ورود به دانشگاه های اسپانیا

مدرک Volante برای ورود به دانشگاه های اسپانیا و اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا لازم است که سفارت در این زمینه شما را راهنمایی خواهد کرد. بعد از ارائه آن مدرک، داوطلبان می توانند در امتحان ورودی دانشگاه های اسپانیا شرکت کنند. امتحان ورودی شامل چند بخش است:

1) بخش تجزیه و تحلیل متن: این بخش به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی است که با توجه به انتخاب شما به همان زبان امتحان گرفته خواهد شد.

2) بخش مربوط به تاریخچه و فلسفه اسپانیا

3) آزمون زبان خارجه که به چند زبان گرفته خواهد شد. فرانسوی، پرتغالی، ایتالیایی، آلمانی و انگلیسی.

4) انتخاب بخش پایانی به عهده خود فرد است که در زمینه هنرهای تجسمی، فناوری، موسیقی و … است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا باید مدرک لیسانس معتبر، کپی از پاسپورت و مقالات خود را ارائه دهید. توجه داشته باشید که مدارک خود را به زبان اسپانیایی به سفارت اسپانیا تحویل دهید.

ویزای تحصیلی اسپانیا | اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا | شرایط ویزای تحصیلی اسپانیا 88851080

اطلاعاتی از سفارت اسپانیا در تهران

آدرس سفارت اسپانیا در تهران دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، پلاک ۱۰ می باشد. ساعات کاری این سفارت از یکشنبه تا پنج شنبه 9 صبح تا 4 بعدازظهر می باشد. برای درخواست ویزای اسپانیا ابتدا باید فرم درخواست آن را از آژانس سفری دیگر دریافت کنید و پر نمایید. بررسی مدارک شما برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا 2 تا 6 هفته زمان می برد و مشخص می شود که آیا شرایط لازم برای دریافت ویزا را دارید یا خیر. برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا مدارک خود را به طور کامل به سفارت ارائه دهید.


سوالات متداول ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا چیست؟

دانشگاه های اسپانیا نیز دارای رتبه های علمی بالایی هستند و امکانات دانشگاهی بالایی دارند و این موارد علاقه به دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا را زیاد می کند. هزینه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا پایین است و این موضوع نیز سبب علاقه بسیاری به اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا می شود.

نحوه گرفتن کارت اقامت دانشجویی بعد از دیافت ویزا تحصیلی اسپانیا؟

بعد از اینکه دانشجو موفق به اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا شد می تواند بعد از گذشت سه ما از ثبت نامش در دانشگاه، کارت اقامت دانشجویی دریافت کند و بعد از آن می تواند اقدامات لازم برای مهاجرت بستگان درجه یک مثل پدر، مادر، همسر و فرزند به اسپانیا را انجام دهد.

شرایط اعزام دانشجو به کشور اسپانیا چگونه است؟

داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و همینطور مدرک پیش دانشگاهی لازمه اعزام دانشجو به اسپانیا برای ادامه تحصیل در این کشور است. اگر داوطلبی مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشد با شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و قبولی در آن می تواند به دانشگاه های اسپانیا راه پیدا کند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری امین بابازاده امیرحسین رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!