ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در یک کشور خارجی را دارند اتریش مقصد بسیار مناسبی است و با دریافت ویزای تحصیلی اتریش می توانید در دانشگاه های معتبر این کشور به صورت رایگان تحصیل نمایید. در این نوشتار قصد داریم پس از معرفی کشور اتریش و دانشگاه های آن توضیحاتی در ارتباط با مراحل و شرایط اخذ ویزای اتریش تحصیلی ارائه نماییم.

معرفی کشور اتریش

کشور اتریش کشوری در اروپای مرکزی با جمعیتی حدود 9 میلیون نفر است و در همسایگی کشورهایی چون آلمان، ایتالیا، چک و سوییس قرار گرفته است که همه ساله گردشگران زیادی با استفاده از تور اتریش و تور اروپا به این کشور سفر می کنند. اتریش یک جمهوری فدرال است و صدر اعظم و نخست وزیر آن را مردم انتخاب می کنند. اتریش بر اساس آمارهای بین المللی چهاردهمین کشور از لحاظ سرانه تولید ناخالص داخلی است و به دلیل موقعیت جغرافیایی و سیاسی خاص خود، کشور ثروتمند و مدرنی محسوب می شود. اتریش کشور نسبتاً کوچکی است و مساحتی حدود 80 هزار کیلومتر مربع دارد و بخش عمده آن را کوه های آلپ تشکیل داده اند. دین اکثریت مردم اتریش مسیحیت است و زبان رسمی آن آلمانی است که تقریباً 98 درصد جمعیت این کشور به این زبان سخن می گویند، البته اقلیت های کروات و مجار نیز در این کشور وجود دارند که با زبان محلی خود سخن می گویند.

معرفی کشور اتریش
معرفی کشور اتریش

ویژگی های کشور اتریش

به دلیل زبان رسمی آلمانی و همسایگی با کشور آلمان، ژرمن ها همیشه اصلی ترین شریک تجاری اتریش بوده اند و بخش عمده مبادلات تجاری این کشور با کشور همسایه یعنی آلمان است و به همین دلیل اقتصاد اتریش بسیار وابسته به اقتصاد آلمان می باشد. همچنین گردشگری بین المللی و گردشگران تور اتریش و تور اروپا را شاید بتوان مهم ترین و اصلی ترین بخش اقتصاد کشور اتریش قلمداد کرد.

همانطور که گفته شد اتریش یک جمهوری فدرال است و از 9 ایالت تشکیل شده است که تقریباً به صورت مستقل و تحت نظارت حکومت مرکزی اداره می شوند. برخی از مهم ترین شهرهای این کشور عبارت اند از: وین که پایتخت اتریش است، گراتس، اینسبروک و فیلاخ.

ویژگی های کشور اتریش
ویژگی های کشور اتریش

تحصیل در اتریش و ویزای تحصیلی اتریش

کشور اتریش با سرلوحه قرار دادن آلمان در تکنولوژی و آموزش عالی به یکی از بهترین و البته آسان ترین کشورهای اروپا برای ادامه تحصیل تبدیل شده است که همه ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا از جمله ایران، پذیرا می باشد. برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش و به تبع آن تحصیل در دانشگاه های این کشور، شرایط و اطلاعاتی را نیاز دارید که در ادامه به ذکر آن ها و توضیحاتی در ارتباط با هر یک می پردازیم.

تحصیل رایگان در اتریش

مراکز آموزشی کشور اتریش به دو دسته مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها تقسیم می شوند که با اخذ ویزای تحصیلی اتریش می توانید در هریک از آن ها با توجه به شرایط درسی و مالی خود به تحصیل بپردازید. هر دو نوع مراکز آموزشی این کشور مدارک معتبری دارند که مورد تأیید وزارت علوم ایران است و با این مدارک می توانید در ایران به ادامه تحصیل و کار بپردازید. با تقریب خوبی می توان گفت تحصیل در این کشور رایگان است ولی نکته مهم هزینه های زندگی در این کشور زیبا و توریستی مرکز اروپا است. نکته ی مهم دیگری که در ارتباط با دریافت ویزای تحصیلی اتریش و تحصیل در دانشگاه های این کشور وجود دارد عدم نیاز به مدارک زبان برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های اتریش است. البته خود مراکز آموزشی این کشور کلاس های زبان آموزی برای دانشجویان جدید الورود برگزار می کنند که با توجه به هزینه های بالای این کلاس ها توصیه می شود مدارک زبان خود را در ایران اخذ نمایید.

تحصیل رایگان در اتریش
تحصیل رایگان در اتریش

مدرک زبان برای ویزای تحصیلی اتریش

همانطور که گفته شد زبان اصلی و رسمی اتریش، آلمانی است و کلاس های لیسانس در دانشگاه های این کشور به زبان آلمانی و کلاس های فوق لیسانس و دکتری به زبان های آلمانی و انگلیسی برگزار می شود.

به همین دلیل توصیه می شود قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش به تقویت زبان آلمانی و انگلیسی خود بپردازید و مدارک معتبر زبان اخذ نمایید.

مدرک زبان برای ویزای تحصیلی اتریش
مدرک زبان برای ویزای تحصیلی اتریش

برترین دانشگاه های اتریش

همانطور که گفته شد از لحاظ مختلف از جمله سطح رفاه، جاذبه های توریستی و سطح علمی، دانشگاه های کشور اتریش مقصد خوبی برای ادامه تحصیل می باشد. اتریش دانشگاه های خوب با سطح علمی بالا و امکانات آموزشی فراوان دارد به طوریکه 4 دانشگاه برتر این کشور همه ساله در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرند. در ادامه به معرفی برترین دانشگاه های این کشور برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش و ادامه تحصیل در آن ها می پردازیم.

دانشگاه وین

دانشگاه اصلی این کشور واقع در پایتخت اتریش با قدمتی بیش از 650 سال و کسب 15 جایزه نوبل که 93 هزار دانشجو دارد و به زبان آلمانی در آن تدریس می شود.

دانشگاه صنعتی وین

دومین دانشگاه برتر اتریش واقع در شهر وین که از بهترین دانشگاه های فنی منطقه محسوب می شود و دانشجویان زیادی در حوزه فنی مهندسی می پذیرد.

دانشگاه صنعتی وین
دانشگاه صنعتی وین

مدارک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش حتماً باید از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته باشید و پس از گرفتن پذیرش باید مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اتریش را به همراه پذیرش خود به سفارت اتریش در وقت سفارت اتریش ببرید و مراحل اخذ ویزای اتریش را طی کنید. تمامی مدارکی که در ادامه ذکر می کنیم، باید به صورت اصل و کپی به همراه ترجمه رسمی هر یک از آن ها در وقت سفارت اتریش به سفارت تحویل داده شوند.

 • شناسنامه
 • ریز نمرات مدارک تحصیلی قبلی
 • گواهی اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های ایران
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی یا سند ازدواج یا طلاق
 • فرم پذیرش دانشگاه شخص متقاضی ویزای تحصیلی اتریش
 • فرم درخواست ویزای دانشجویی اتریش
 • دو قطعه عکس بدون روتوش که اخیراً گرفته شده باشد.
 • پاسپورت یا گذرنامه شخص متقاضی اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • گواهی تمکن مالی فرد 18 سال به بالا. (که برای افراد زیر 24 سال، 490 یورو و بالای 24 سال، 890 یورو در ماه می باشد.)
 • پرینت حساب شخص متقاضی ویزای تحصیلی اتریش در 3 ماه گذشته
 • اجاره نامه خوابگاه یا مسکن در اتریش که اگر نزد دوستان و آشنایان می مانید اظهارنامه سکونت در منزل او به مدت چند ماه کافی می باشد.
 • بیمه مسافرتی که خسارات احتمالی در مدت اقامت را پوشش می دهد.
 • بیمه درمانی در کشور اتریش برای متقاضی ویزای تحصیلی اتریش
مدارک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش
مدارک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط اتریش، وقت سفارت اتریش، ویزای اتریش، تور اتریش و تور اروپا میباشد. 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!