چگونه ویزای تجاری روسیه را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای تجاری روسیه را دریافت نمائیم؟

ویزای تجاری روسیه، در نظر داشته باشید که نام دیگری که برای ویزای تجاری روسیه در نظر گرفته شده است، ویزای کار است، در واقع هدف شما از سفر…

آیا قصد دارید که به روسیه سفر کنید و به دنبال ویزای تجاری روسیه هستید؟ در نظر داشته باشید که افرادی که قصد دارند برای کار وارد این کشور شوند باید بتوانند یک سری اصول و قوانین را به درستی رعایت کنند. هر ساله افراد زیادی با استفاده از تور روسیه و تور اروپا به این کشور سفر توریستی دارند. ویزای تجاری روسیه برای هر کس با شرایط خاصی همراه است که باید به آن توجه شود. در این متن شرایط موجود برای ویزای تجاری روسیه را به طور دقیق بررسی می کنیم تا مشخص شود که برای داشتن یک سفر قابل قبول به طوری که در نهایت منجر به مهاجرت شود چه باید کرد. با ما همراه کرد.

انواع ویزای تجاری روسیه

در نظر داشته باشید که نام دیگری که برای ویزای تجاری روسیه در نظر گرفته شده است، ویزای کار است، در واقع هدف شما از سفر، راه اندازی یک کسب و کار و همینطور فراهم سازی یک شرایط تجارت قابل قبول است.

به طور کلی ویزای تجاری روسیه دو نوع است که هر یک را بررسی می کنیم.

اولین نوع ویزای تجاری روسیه ویزای تک ورودی محسوب می شود که برای 90 روز ارسال می شود و از سوی کنسولگری روسیه بر اساس یک دعوت نامه کاری ارائه داده می شود. در واقع چنین ویزایی بر اساس اجازه کار ارائه می شود و دارای یک سری شرایط خاص است.

نوع دوم از ویزای تجاری روسیه مربوط به ویزای ورود مجدد است که برای مدت مشخصی که اغلب بیش از 1 سال است، ارسال می شود.

از سال 2010 یک نوع ویزای کار برای متخصیص فراهم شده است که دارای مزایای خاصی است. این نوع ویزا دارای 3 سال اعتبار است و همینطور بخش حقوقی قابل قبولی را به خود اختصاص داده است.

برای اینکه بتوانید ویزای تجاری روسیه را دریافت کنید باید یک سری گواهی را تهیه کنید، به عنوان مثال شما به تهیه گواهی پزشکی و گواهی هایی از این دست نیاز دارید. برای اخذ ویزای تجاری روسیه نیاز به دعوت نامه کاری نیز هست که در بخش مربوطه بررسی می شود.

انواع ویزای تجاری روسیه
انواع ویزای تجاری روسیه

روش دریافت ویزای تجاری روسیه برای شهروندان خارجی

می دانیم که اخذ ویزای تجاری روسیه برای شهروندان خارجی یک مسیر چند مرحله ای و بسیار طولانی محسوب می شود. یک مجوز کار دارای حداکثر یک سال اعتبار است و لازم است که برای اخذ یک ویزای تجاری جدید، 6 ماه از دریافت ویزای اولیه گذشته باشد. برای تمدید ویزای تجاری روسیه و یا احذ ویزای چندگانه جدید نیازی نیست که کشور روسیه را ترک کنید و این اجازه برای شما فراهم شده است که در اداره مهاجرت محلی برای این کار اقدام کنید.

روش دریافت ویزای تجاری روسیه
روش دریافت ویزای تجاری روسیه

مراحل دریافت ویزای تجاری روسیه

مراحل دریافت ویزای تجاری روسیه به این بستگی دارد که شما قرار است به چه صورتی وارد این کشور شوید و به زبان ساده تر شما می خواهید از چه روشی ویزای تجاری روسیه را اخذ کنید. به هر حال مراحل زیر را باید طی کنید:

  • درخواست برای نیاز به کارگران خارجی هر ساله به اداره دولت مرکز مبادلات اعلام می شود.
  • اعتبار سنجی باید در اداره محلی پلیس صورت پذیرد.
  • در اداره خدمات عمومی استخدام باید جای خالی وجود داشته باشد.
  • باید مجوز کار خارجی را از اداره پلیس مهاجرت اخذ کرده باشید.
  • قطعاً نیاز به دعوت نامه کاری خواهید داشت.
  • به یک ویزای کار تک ورودی برای 90 روز در کنسولگری نیاز خواهید داشید.
  • در صورت نیاز باید ویزای تجاری روسیه شما تمدید شود.
مراحل دریافت ویزای تجاری روسیه
مراحل دریافت ویزای تجاری روسیه

مدارک عمومی برای ویزای تجاری روسیه

اولین و مهم ترین گزینه برای اخذ ویزای تجاری روسیه پاسپورت است، پاسپورت شما باید 7 ماه ضمانت داشته باشد و به نوعی دارای دو صفحه خالی برای مهر و امضا باشد.

شما باید فرم مخصوص به اخذ ویزای تجاری روسیه را به طور دقیق پر کنید. در این فرم یک سری سؤالات قید شده است که باید به آن پاسخ دهید. هر نوع اشتباه از سوی شما در این فرم قطعاً به ضررتان خواهد بود.

فرد متقاضی نیاز به تهیه دو قطعه عکس دارد و عکس او باید پس زمینه سفید داشته باشد و به صورت تمام رخ باشد.

مدرک تحصیلی شما باید به زبان روسی ترجمه شود. زبان انگلیسی در این مسیر قابل قبول نخواهد بود.

سابقه کاری که دارید بسیار مهم است و به طور دقیق بررسی می شود. باید از سوی شما گواهی عدم سوء پیشینه ارائه داده شود.

محل اقامت فرد از دسته مدارک بسیار مهمی است که مورد بررسی قرار می گیرد. در واقع باید مشخص شود که شما قرار است در کجا اقامت داشته باشید و آیا از بودجه کافی برای اقامت بر خوردار هستید یا خیر.

مدارک عمومی برای ویزای تجاری روسیه
مدارک عمومی برای ویزای تجاری روسیه

شرایط لازم برای ویزای تجاری روسیه

داشتن سن مناسب از دسته مسائلی است که برای اخذ ویزای تجاری روسیه قطعاً مورد بررسی قرار می گیرد. افرادی که کمتر از 22 سال دارند نمی توانند ویزای تجاری روسیه دریافت کنند حتی اگر فکر تجاری قدرتمندی داشته باشند. اما این مورد درباره تور روسیه و تور اروپا برای سفر توریستی به این کشور صدق نمی کند.

مدرک تحصیلی برای اخذ ویزای تجاری روسیه مهم است و حداقل مقطع تحصیلی در این وضعیت لیسانس اعلام شده است. البته بارها دیده شده است که در صورت داشتن شرایط مالی قابل قبول شاید نیازی به مدرک تحصیلی نباشد.

شما باید سابقه کاری قابل قبولی با آنچه قرار است در روسیه پیش بگیرید داشته باشید. اگر انتخاب شما با رشته تحصیلی تان هم سو باشد قطعاً شانس بیشتری خواهید داشت.

بهتر است که به زبان انگلیسی و روسی آشنا باشید.

شرایط لازم برای ویزای تجاری روسیه
شرایط لازم برای ویزای تجاری روسیه

مدارک تکمیلی برای ویزای تجاری روسیه

شما باید مدارک اعلام شده در این بخش را در پرونده خود لحاظ کنید.

باید دعوت نامه ای از طرف شرکت استخدام کننده شما ارسال شود. این دعوت نامه به طور دقیق نشان می دهد که شما قرار است چه سمتی داشته باشید، چند ساعت در روز کار کنید و همینطور میزان حقوق نیز مشخص می شود. در نظر داشته باشید که وجود دعوت نامه برای ویزای تجاری روسیه بسیار مهم است و باید به آن توجه شود.

فرم درخواست ویزای تجاری روسیه را در دو نسخه تهیه کنید و یک نسخه را نزد خود نگاه دارید.

فرد متقاضی قطعاً باید بیمه نامه تهیه کند.

برای اخذ ویزای تجاری روسیه پرینت بانکی بسیار مهم است، گردش مالی شما در 6 ماه گذشته مورد بررسی قرار می گیرد و مشخص می شود که شما از نظر بودجه در چه وضعیتی قرار دارید.

یکی از مدارک بسیار مهم و تکمیلی در خصوص ویزای تجاری روسیه ارائه آزمایش ایدز است.

در صورتی که فرد بخواهد بیش از 3 ماه در روسیه اقامت داشته باشید باید درخواست ویزای روسیه چند ورودی بدهد.

هزینه ای که برای اخذ ویزای تجاری در نظر گرفته می شود به طور دقیق بستگی به کشوری دارد که می خواهد به آن مهاجرت کند و متغیر است.

به طور کلی فرآیند صدور ویزای تجاری روسیه بیش از 20 روز طول نمی کشد.

مدارک تکمیلی برای ویزای تجاری روسیه
مدارک تکمیلی برای ویزای تجاری روسیه

نکات مهم ویزای تجاری روسیه

نکاتی در خصوص ویزای تجاری روسیه وجود دارد که باید بررسی شود، در نظر داشته باشید که شما به هیچ عنوان نمی توانید از شرکت های مشکوک دعوت نامه اخذ کنید و این گزینه به طور دقیق پیگرد قانونی دارد. بارها دیده شده است که در چنین شرایطی فرد، کلیه بودجه خود را از دست می دهد. بهترین گزینه برای اخذ ویزای تجاری روسیه از طریق مهاجرت فدرال است.

در صورتی که شرکتی کارمند خارجی استخدام کند باید در مدت ده روز به اداره مالیات اعلام کند.

در نظر داشته باشید که به طور کلی اعتبار ویزای تجاری روسیه به مدت سه سال است و اگر می خواهید ویزای روسیه خود را تمدید کنید باید سی روز زودتر از اتمام آن اقدام کنید.

نکات مهم ویزای تجاری روسیه
نکات مهم ویزای تجاری روسیه

تعیین وقت سفارت برای ویزای تجاری روسیه

شما پس از ارسال فرم اولیه باید منتظر باشید که نتیجه به شما اعلام شود، عموماً نتیجه در بین 7 الی 10 روز اعلام می شود و مشخص می شود که شما واجد شرایط هستید یا خیر. با فرض اینکه پذیرفته شدید می توانید در بین لیست اعلام شده برای تعیین وقت سفارت گزینه ای که با شرایط شما سازگارتر است را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید که اعلام تاریخ از سوی شما باید از سمت سفارت تأیید شود.

تأیید این گزینه از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود.

تعیین وقت سفارت برای ویزای تجاری روسیه
تعیین وقت سفارت برای ویزای تجاری روسیه

روز مصاحبه برای ویزای تجاری روسیه

در روز مصاحبه بیشتر سؤالات در زمینه ایده کاری شما خواهد بود و باید به طور دقیق مشخص شود که آیا شرایط تجارت شما برای این کشور سرمایه ساز است یا خیر.

در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید دروغ بگویید. بهتر است که از مدارک خود یک سری کپی داشته باشید.

شما باید حسن نیت خود از اخذ ویزای تجاری کشور روسیه را به طور شفاف منتقل کنید به این ترتیب مسیر برایتان بسیار آسان تر می شود.

روز مصاحبه برای ویزای تجاری روسیه
روز مصاحبه برای ویزای تجاری روسیه

جمع بندی

اخذ ویزای تجاری روسیه کار طولانی است و شاید بارها به مشکل بربخورید، شما باید بودجه خوبی داشته باشید و همینطور صبور باشید. صداقت شما در این مسیر بسیار مهم است. قوانین ویزای تجاری کشور روسیه را به طور دقیق رعایت کنید. در نظر داشته باشید که وجود دعوت نامه تنها یک محرک قابل قبول برای تأیید مأمورین سفارت است و اصلاً دلیل بر تأیید آن ها نخواهد بود. بارها دیده شده است که فرد تمامی مدارک و شرایط را دارد اما باز هم در اخذ ویزای تجاری به مشکل بر می خورد.

جمع بندی
جمع بندی

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط روسیه ، ویزای روسیه ، تور روسیه و تور اروپا 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!