چگونه ویزای بوداپست مجارستان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای بوداپست مجارستان را دریافت نمائیم؟

ویزای بوداپست، چند دسته است که شامل ویزای تجاری، ویزای شرکت در سمینارها و کنفرانس های تجاری، ویزای ورزشی، ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای بازدید و…

بوداپست یکی از شهرها و پایتخت مجارستان می باشد. امروزه افراد زیادی به این کشور سفر می کنند و برای سفر خود باید ویزای بوداپست را دریافت کنند. مسافرین و گردشگران برای سفر خود باید تمامی مراحل دریافت ویزای بوداپست را به طور کامل انجام دهند تا بتوانند این ویزا را دریافت کنند. برای اخذ ویزای بوداپست باید ابتدا وقت سفارت مجارستان را گرفت. در اینجا تمامی مراحل اخذ ویزای شهر بوداپست را برای شما توضیح می دهیم تا بتوانید با تمامی مراحل بطور کامل آشنا شوید.

ویزای بوداپست
ویزای بوداپست

شهر بوداپست

همانطور که می دانید بوداپست پایتخت مجارستان می باشد و یکی از شهرهای پر جمعیت این کشور محسوب می شود. شهر بوداپست یکی از مراکز سیاسی، فرهنگی، صنعتی، تاریخی و ترابری کشور مجارستان می باشد. مساحت این شهر برابر با 525 کیلومتر مربع است و جمعیتی بیش از یک میلیون و هفتصد هزار نفر در آن زندگی می کنند. این شهر یکی از شهرهای بسیار زیبای اروپا شناخته می شود و هر ساله گردشگران بسیار زیادی از طریق رزرو تور اروپا و به این شهر سفر مینمایند. افرادی که می خواهند به این شهر سفر کنند باید ویزای بوداپست را دریافت کنند تا سفری امن و راحت داشته باشند.

ویزای بوداپست
ویزای بوداپست

انواع ویزای بوداپست

کشور مجارستان یکی از اعضای پیمان شینگن می باشد و مسافرینی که می خواهند به این کشور سفر کنند باید ویزای شینگن داشته باشند. بوداپست هر ساله میزان مسافرین بسیار زیادی است که این افراد به دلایل مختلفی به این شهر سفر می کنند. به همین منظور این فراد باید ویزای بوداپست را داشته باشند. ویزای بوداپست چند دسته است که شامل ویزای تجاری، ویزای شرکت در سمینارها و کنفرانس های تجاری، ویزای ورزشی، ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای بازدید از اقوام و ویزای توریستی و گردشگری می باشد. تمامی افرادی که قصد سفر به هر دلیلی به این کشور را دارند بهتر است نوع ویزای بوداپست را تعیین کنند و اقدام به دریافت ویزا کنند.

ویزای بوداپست
ویزای بوداپست

تعیین وقت برای دریافت ویزای بوداپست

فرد یا افرادی که تصمیم به دریافت ویزای بوداپست گرفتند و می خواهند مدت زمان کمتری از 90 روز را در این کشور بمانند، ابتدا باید از سفارت این کشور وقت بگیرند. برای دریافت وقت سفارت باید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید. اما در صورتی که فرد بخواهد مدت زمان بیشتر از 90 روز در این کشور بماند باید درخواست ویزای بلندمدت را داشته باشد. توصیه ما به شما اینست که تمامی مراحل رزرو وقت سفارت و ویزا را به مشاورین آژانس های مسافرتی معتبر بسپارید.

ویزای بوداپست
ویزای بوداپست

مدارک لازم برای ویزای بوداپست

در صورتی که فردی تصمیم به سفر به مجارستان را داشته باشد و بخواهد ویزای بوداپست را دریافت کند باید مدارکی برای تحویل به کارگزاری و سفارت این کشور آماده کند. این مدارک برای ویزای بوداپست شامل:

 • فرم درخواست ویزا را باید تکمیل نمایید
 • اصل گذرنامه فرد متقاضی که دارای اعتباری بیش ازماه باشد
 • اصل کارت ملی با ترجمه و به همراه کپی
 • اصل شناسنامه با ترجمه و به همراه کپی
 • ارائه 2 قطعه عکس رنگی با پشت زمینه سفید مربوط به همان سال
 • ارائه کپی از ویزاهای قبلی فرد متقاضی به همراه مهرهای ورود و خروج
 • نامه ای مبنی بر تمکین مالی
 • ارائه گواهش اشتغال به کار، فیش حقوقی، کارت بازرگانی، گواهی بازنشستگی و پروانه کسب
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت محصل بودن
 • بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه سند مالکیت
 • برگه رزو هتل برای مدت اقامت
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ارائه دعوت نامه
ویزای بوداپست
ویزای بوداپست

ارائه دعوتنامه برای دریافت ویزای مجارستان

یکی از مواردی که سرعت صدور ویزای بوداپست یا همان ویزای مجارستان را سرعت می بخشد ارائه دعوتنامه می باشد. در صورتی که قصد شما از سفر به مجارستان تحصیلی، تجاری و ا بازدید از اقوام و خویشاوندان می باشد، بهتر است دعوت نامه ای از جانب موسسه و یا دانشگاه تحصیلی، شریکان تجاری خود و یا اقوام خود ارائه دهید که نشان می دهید دلیل مشخصی برای بازدید از این کشور دارید. در صورتی که این دعوت نامه را به همراه مدارک خود تحویل بدهید سرعت انجام ویزای بوداپست شما بیشتر خواهد شد و زودتر به نتیجه خواهید رسید و ویزا دریافت خواهید کرد.

سفارت مجارستان در تهران

بیشتر امور مربوط به انجام ویزای شهر بوداپست در سفارت مجارستان و کارگزاری آن انجام می شود. این کشور در شهر تهران سفارت دارد که آدرس آن دروس، میدان هدایت، خیابان شادلو، پلاک 16 می باشد. این سفارت در تمامی روزهای هفته یعنی از یکشنبه تا پنجشنبه آماده خدمات رسانی به مسافرین و گردشگران می باشد و در روزهای تعطیل جمعه و شنبه کار نمی کند. سفارت مجارستان در ساعت های 9:30 تا 12:30 و 13:30 تا 15:30 به تمامی وقت های تعیین شده برای ویزای بوداپست رسیدگی می کند. بهتر است مسافرین در راس ساعت تعیین شده به سفارت مراجعه کنند تا در روند صدور ویزای آنها هیچ مشکلی پیش نیاید.

ویزای بوداپست
ویزای بوداپست

مدت زمان اقدام برای دریافت ویزای بوداپست

در صورتی که می خواهید به مجارستان سفر کنید بهتر است از 3 ماه قبل از تاریخ سفر خود برای دریافت ویزای بوداپست اقدام کنید تا بتوانید ویزای خود را دریافت کنید. همانطور که گفته شد اولین مرحله تعیین وقت می باشد و بعد از درخواست شما برای سه هفته بعد نوبت سفارت داده می شود. بعد از مراجعه به سفارت و تحویل مدارک چیزی حدود 2 یا 3 هفته طول می کشد تا سفارت مدارک شما را مورد بررسی قرار دهد. بعد از اینکه مدارک شما را مورد بررسی قرار داد و در صورت تائید مدارک می توانید مراحل بعدی درخواست ویزا را انجام دهید. اما در صورتی که درخواست شما رد شد دوباره می توانید برای درخواست ویزای بوداپست اقدام کنید و باید تمامی مراحل کار را از سر بگیرید.

ویزای بوداپست
ویزای بوداپست

چند نکته برای دریافت ویزای بوداپست

بهتر است چند نکته را برای دریافت ویزای بوداپست رعایت کنید تا مراحل انجام کار ما کمی سریع تر انجام شود. نکته اول این است که هر فردی که درخواست ویزای بوداپست را دارد باید به طور جداگانه گذرنامه ارائه دهد و باید برای هر نفر یک نوبت برای تعیین وقت سفارت داشته باشد. نکته دوم این است که در صورتی که به تازگی درخواست ویزای شینگن کرده اید و درخواست شما رد شده است بهتر است مدتی صبر کنید. نکته سوم این است که در صورتی که هنوز به سن قانونی نرسیده اید و می خواهید به تنهایی سفر کنید، باید یک رضایت نامه کتبی از جانب پدر خود داشته باشید. نکته چهارم این است که در راس ساعت تعیین شده به سفارت برای تحویل مدارک و انجام بیومتریک مراجعه کنید. نکته پنجم در زمان مراجعه به سفارت به صورت رسمی و مرتب لباس بپوشید. افرادی که به سفارت مراجعه می کنند نباید هیچ گونه صلاحی را به همراه خود داشته باشند، در صورتی که چنین مواردی دیده شود از ورود فرد جلوگیری می شود و روند دریافت ویزا به تاخیر می افتد. نکته آخر این است که بهتر است تمامی مدارکی تحویل می دهید با واقعیت هم خوانی داشته باشد. در صورت وجود هر گونه مغایرت درخواست شما رد خواهد و دوباره باید درخواست ویزای بوداپست را از سفارت این کشور داشته باشید.

اقدامات لازم در صورت رد درخواست ویزا

اگر در خواست ویزای بوداپست را به سفارت مجارستان ارائه دادید و درخواست شما رد شد، می توانید درخواست تجدید نظر کنید. زمانیکه سفارت مجارستان درخواست شما را رد می کند در یک نامه کتبی دلیل رد شدن درخواست شما را اعلام می کند و توضیحات مربوطه را می دهد. فرد متقاضی می تواند بعد از گذشت 8 روز از دریافت نامه کتبی تقاضای تجدید نظر خود را بدهد. زما نیکه شما درخواست تجدید نظر خود را بدهید معاون وزیر خارجه و تجارت مجارستان به بررسی درخواس شما می پردازد و موظف است در مدت 15 روز جواب آن را اعلام کند.  گاهی دیده شده است که از فرد متقاضی درخواست مدارک بیشتری می کنند. بعد از بررسی در صورتی که موفق به دریافت ویزا نشد و دوباره درخواست او رد شد، می تواند پروسه دریافت ویزای شهر بوداپست را از نو شرع کند و درخواست ویزای بوداپست کند.

شما نیز اگر می خواهید ویزای بوداپست را دریافت کنید می توانید این کار را به وکلا و مشاورین حقوقی ما بسپارید. این کارشناسان در این زمینه تجربه بسیار زیادی دارند و می توانید با راهنمایی آنها در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای بوداپست را دریافت کنند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!