ویزای بلژیک | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای بلژیک | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای بلژیک در انواع مختلفی و بنابر درخواست فرد متقاضی صادر می شود. ویزای پزشکی، تحصیلی، تجاری و توریستی از جمله انواع ویزای بلژیک بشمار می روند …

از آنجایی که کشور بلژیک یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای اقامت، تحصیل، سفر و بسیاری از موارد دیگر می‌باشد مشاهده می‌‌شود که سالانه افراد زیادی اقدام به اخذ ویزای بلژیک می‌نمایند.

در این خصوص باید بدانید انواع روادید این کشور متعدد و متفاوت بوده به طوری که هر فرد متناسب با هدف سفر باید نوع خاصی از ویزای این کشور را رزرو کند. همچنین لازم به ذکر است که بدانید طی کردن مراحلی برای دریافت این ویزا نیاز بوده با این حال اگر شما هم جزو افرادی هستید که به هر دلیلی و با هر هدفی قصد سفر به کشور بلژیک را دارید بهتر است ابتدا این مطلب را مطالعه کرده تا با نحوه اخذ ویزای این کشور بیشتر آشنا شوید و به مهمترین نکات در زمینه اخذ روادید بلژیک پی ببرید.

ویزای بلژیک | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط | یوروپ تورز

آشنایی با ویزای بلژیک

کشور بلژیک یکی از کشور‌های اروپایی بوده که در خصوص اقتصاد، سیاست و شرایط زندگی جزو بهترین کشور‌های جهان به شمار می‌رود. از طرفی با وجود اینکه سیستم مالیاتی در این کشور به بهترین نحو ممکن می‌باشد، طبیعتا سرمایه گذاری و اقامت نیز در این کشور بی‌نظیر خواهد بود.

حال در اینجا باید توجه داشته باشید راه و روش‌های زیادی برای سفر به این کشور وجود دارد اما برای تمامی این موارد نیاز به اخذ ویزای بلژیک است.

در ابتدا افرادی که قصد سفر به این کشور زیبا را دارند لازم است که ویزای بلژیک را اخذ کنند که در این خصوص باید بدانید به طور کلی ویزای این کشور به دو صورت صادر می‌‌شود، که در صورت اول باید فرد از سوی کسانی که قانونی در این کشور اقامت دارند و یا توانسته‌اند تابعیت بلژیک را بگیرند، دعوت نامه‌ای دریافت کرده و فرد دعوت‌کننده بتواند در صورت لزوم پشتیبانی مالی اقامت‌کننده باشد.

روش دوم به گونه‌ای است که فردی که قصد درخواست ویزای بلژیک دارد باید درخواست خود را شخصاً یا به وسیله آژانس‌های مسافرتی به سفارت این کشور ارائه نماید که در اینجا سفارت بلژیک بعد از بررسی موارد مختلف، این ویزا را صادر می‌کند.

شما می‌توانید جهت انجام امور مرتبط با اخذ ویزا و دریافت خدمات در این زمینه به وبسایت یوروپ تورز مراجعه کنید.

ویزای بلژیک از نوع تحصیلی

در اولین اقدام هنگامی که قصد اخذ ویزای بلژیک را داشته باشید باید هدف خود از سفر به این کشور را مشخص کنید. در این بین می‌توان گفت انواع ویزای این کشور بسیار متعدد است که هر فرد متناسب با هدفی که از سفر به این کشور دارد نوع خاصی از این ویزا را دریافت می‌کند.

توجه داشته باشید ویزای تحصیلی بلژیک یکی از انواع این ویزا‌ها بوده که باید بدانید این ویزا برای افرادی صادر می‌‌شود که قصد دارند در کشور بلژیک در دوره‌های مختلفی تحصیل کنند. برای تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، رشته‌‌های هنر، مدیریت و علوم مهندسی افراد باید ابتدا در امتحان ورودی این رشته‌ها پذیرفته شوند که ممکن است این آزمون‌ها برای سنجش مهارت شما، به زبان‌‌های فرانسوی و آلمانی باشد با این وجود لازم است قبل از هر اقدامی به این زبان‌ها تسلط داشته باشید.

به طور کلی می‌توان گفت ویزای تحصیلی بلژیک به دو صورت بلند مدت و کوتاه ‌مدت قابل درخواست بوده و لازم است که محصلین قبل از تحصیل در بلژیک شهریه دانشگاه خود را بپردازند. با توجه به اینکه در دانشگاه‌های کشور بلژیک مدارک مورد قبولی ارائه می‌شود طبیعتا هر سال افراد زیادی قصد اخذ این ویزای کشور بلژیک را دارند.
حال باید بدانید اگر دانشجویان در هنگام تحصیل در بلژیک برای گذراندن امرار معاش نیاز به کار داشته باشند می‌توانند به صورت نیمه وقت در این کشور مشغول به کار شوند.

ویزای بلژیک از نوع گردشگری

با توجه به اینکه کشور بلژیک یکی از کشورهای بسیار زیبای اروپایی می‌باشد که دارای جاذبه‌های گردشگری و طبیعی متعددی است، مشاهده می‌شود این کشور که مقر اصلی اتحادیه اروپا بوده سالانه مقصد گردشگران زیادی قرار می‌ گیرد.
بلژیک دارای آب و هوای معتدل و بارانی بوده با این حال نیمی از مساحت آن را جنگل ‌های انبوه احاطه کرده‌اند. با این وجود بدون شک در جای جای این کشور جاذبه‌های طبیعی به چشم می‌ خورد.

لازم است بدانید بلژیک جزو اعضای پیمان شینگن بوده با این حال برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزای شینگن بلژیک است.

ویزای بلژیک از نوع تجاری

علاوه بر آنچه بیان شد لازم است بدانید شرایط اقتصادی عالی در کشور بلژیک و شرایط مناسب برای کار در این کشور نیز موجب شده است که ویزای تجاری بلژیک جزو ویزا‌های پرطرفدار این کشور به شمار رود.
توجه داشته باشید بلژیک از نظر کار برای شما جای پیشرفت زیادی دارد با این حال افرادی که قصد پیشرفت در زمینه‌های کاری خود را دارند می‌توانند با اخذ این ویزای بلژیک به این کشور سفر کرده و کسب و کار خود را رونق دهند.
با دریافت ویزای تجاری این کشور افراد می‌ توانند در کشور مقصد به سرمایه گذاری و تاسیس شرکت بپردازند.

ویزای بلژیک از نوع درمانی

ویزای درمانی که صرفاً جهت دریافت خدمات پزشکی برای افراد بیمار صادر می‌شود یکی دیگر از انواع ویزای بلژیک بوده که بیماران می‌‌توانند جهت درمان در خارج از کشور و در کشور بلژیک این ویزا را دریافت نمایند.

توجه داشته باشید جهت دریافت ویزای درمانی بلژیک نیاز است که شما ابتدا ثابت کنید که قادر نیستید خدمات درمانی‌تان را در کشور خودتان دریافت کنید و در صورتی که نیاز باشد جهت دریافت خدمات پزشکی پیشرفته به یکی از کشورهای خارجی بروید می‌توانید ویزای درمانی را اخذ کنید.

با وجود این کشور بلژیک جزو کشورهای پیشرفته جهان است و دارای متخصصین بالقوه و بیمارستان‌هایی با خدمات پزشکی بسیار پیشرفته می‌باشد طبیعتاً گزینه مناسب جهت درمان به شمار می‌رود.

برای دریافت این ویزا بدون شک نیاز است که مدارک کامل پزشکی خود را ارائه دهید.

ویزای بلند مدت بلژیک

علاوه بر آنچه بیان شد حال اگر بخواهیم انواع ویزای بلژیک را از نظر مدت زمان سفر تقسیم‌ بندی کنیم می‌ توان گفت این ویزا‌ها به دو دسته ویزا‌های بلند مدت و ویزا‌های کوتاه مدت تقسیم می‌شود.

به طوری که باید بدانید ویزای کوتاه مدت بلژیک به گونه ‌ای بوده که بسته به نوع ویزا مدت زمان اعتبار آن ۹۰ روز خواهد بود و اما ویزای بلند مدت بلژیک ویزایی است که برای افرادی صادر می‌‌شود که نیاز به اقامت بیش از ۹۰ رود در این کشور دارند که باید بدانید ویزای کاری تحصیلی و الحاق به خانواده جزو ویزا‌های بلند مدت بلژیک هستند.

با اخذ ویزای بلند مدت بلژیک شما می‌توانید جهت دریافت اقامت دائم بلژیک نیز اقدام کنید.

دیگر انواع ویزای بلژیک

علاوه بر آنچه در خصوص انواع ویزای بلژیک بیان شد لازم است بدانید روادید این کشور دست‌های دیگری هم دارد که یکی از انواع دیگر آن، ویزای حمل و نقل فرودگاهی بوده که برای آن دسته از افرادی استفاده می‌شود که قصد دارند از طریق ناحیه بین‌المللی فرودگاه بلژیک به یکی دیگر از کشورهای عضو شینگن سفر کنند.

ویزای ازدواج بلژیک نیز ویزایی است که به همسر خارجی افراد بلژیکی داده می‌‌شود و به این افراد اجازه می‌دهد تا به بلژیک سفر نمایند.

همچنین افرادی که قصد ملاقات با خانواده و دوستان نزدیک‌شان را داشته باشند می‌توانند با اخذ ویزای ملاقات دوستان به بلژیک سفر کنند.

ویزای رسمی برای بازدید‌های مختلف نیز جزو آن دسته از ویزا‌هایی است که برای هیئت نمایندگان دولت و ملاقات ‌های رسمی صادر می‌‌شود و اما آخرین دسته از انواع ویزای بلژیک جهت روادید فرهنگی ورزشی و فیلم و سینما ارائه شده که افراد می‌توانند جهت شرکت در فعالیت‌های فرهنگی ورزشی این ویزا را اخذ نمایند.

مدارک ویزا بلژیک

حال پس از اینکه با انواع مختلف ویزای بلژیک آشنا شدید لازم است بدانید که برای دریافت این ویزا نیاز به ارائه مدارک خاصی می‌باشد.

مدارک عمومی برای اخذ این ویزا و روادید بلژیک شامل کپی تمام صفحات شناسنامه و گذرنامه فعلی، اصل فرم ویزا، ۲ قطعه عکس رنگی، کپی تمام صفحات سند مالکیت، گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار، فرم مشخصات فردی و پرینت گردش‌‌های مالی سه ماه اخیر حساب ‌های جاری می‌شود.

همچنین اگر شما فرد شاغل هستید که قصد سفر به بلژیک را دارید باید اجازه کارفرما، گردش بانکی ۶ ماهه اخیر، قرارداد استخدام یا گواهی اشتغال به کار و باز پرداخت مالیات بر درآمد را ارائه دهید صاحبان کسب و کار نیز جهت اخذ ویزای بلژیک باید گردش شش ماه اخیر حساب شرکت یا کسب و کار خود، مالیات بر درآمد و جواز کسب را ارائه دهند و اما مدارک مورد نیاز برای محصلان شامل گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه یا مدرسه و مدارک ثبت نام می‌شود.

روند اخذ ویزای بلژیک

برای دریافت ویزای بلژیک در اولین مرحله لازم است که افراد با آگاهی و دانشی در خصوص قواعد و قوانین کشور بلژیک اقدام کنند.

همچنین باید در ابتدای امر هدف و قصد سفرتان را مشخص کرده تا نوع ویزای مورد نیاز شما تعیین شود که در این خصوص می‌توانید از مشاورین متخصص وب سایت یوروپ تورز کمک بگیرید.

پس از این امر لازم است که فرم درخواست ویزا را دریافت کرده و به طور کامل و دقیق آن را پر کنید و سپس این فرم را به همراه دیگر مدارک جمع آوری شده در تاریخ و زمان مشخص شده از طرف سفارت، به سفارت این کشور در ایران برده تا مراحل صدور ویزای شما بررسی شود.

ویزای بلژیک و وقت سفارت

همانطور که در قسمت مراحل اخذ ویزای بلژیک بیان شد، یکی از مهمترین امور جهت دریافت این ویزا تعیین وقت سفارت بلژیک می‌باشد.

برای این منظور باید بدانید که شما می‌توانید برای تعیین وقت سفارت بلژیک از طریق ما اقدام کنید.

به طوری که می‌توانید فرم درخواست ویزا را نیز از همین سایت تهیه کرده و آن را کامل کنید که پس از تکمیل کردن این فرم، برای شما ارسال خواهد شد و زمان و ساعت مشخصی برای حضور‌تان در کارگزار سفارت ( VFS) سفارت تعیین می‌شود.

توجه داشته باشید حضور یافتن در تاریخ و ساعت مشخص شده در سفارت کشور بلژیک الزامی است.

ویزای بلژیک و وقت سفارت | یوروپ تورز

نکاتی در خصوص وقت سفارت

در خصوص وقت سفارت بلژیک برای اخذ ویزای بلژیک باید توجه داشته باشید که حتماً باید شماره بارکد فرم آنلاین‌تان را در هنگام مراجعه به کارگزاری همراه داشته تا امور شما سامان داده شود.

همچنین توجه داشته باشید پس از این که شماره اینترنتی را دریافت کردید دیگر به هیچ عنوان نمی‌توانید اطلاعات فرم خود را تغییر دهید پس لازم است که در هنگام پر کردن فرم دقت کافی داشته باشید.

از طرفی باید در هنگام مراجعه به سفارت این کشور کپی‌های لازم از فرم‌های آنلاینی که به صورت اینترنتی تکمیل کرده‌اید را به همراه خود داشته باشید و باید دقت کنید که نام درج شده در فرم با نام فردی که وقت سفارت این کشور را گرفته است یکی باشد تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

تا حد امکان سعی کنید ۱۰ دقیقه پیش از زمان تعیین شده در کارگزاری سفارت حضور داشته باشید به طوری که اگر خیلی زودتر از زمان مقرر در این محل حاضر شدید لازم است که آنجا را ترک کرده و مجدداً در زمان تعیین شده به سفارت باز گردید.

از طرفی اگر دیرتر از زمان ملاقات در این محل حاضر شوید، وقت ملاقات شما لغو می‌‌شود و باید مجدداً از این سفارت وقت بگیرید.

ویزای بلژیک و ساعت کاری سفارت

برای پیگیری امور اخذ ویزای بلژیک لازم است به سفارت این کشور در تهران، خیابان فرشته، خیابان آقابزرگی، بن بست شیرین، شماره ۴ و یا به دفتر کارگزاری در مرکز خرید هروی سنتر بروید.

توجه داشته باشید ساعت کاری سفارت از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۵ می‌باشد.
همچنین تلفن بخش ویزای سفارت بلژیک نیز تنها در روزهای کاری از ساعت ۱۰ الی ۱۲ و از ساعت ۱۴ الی ۱۶ قادر به پاسخگویی می‌باشد.

زمان و هزینه ویزای بلژیک

یکی از نکات مهم که در هنگام اخذ ویزای بلژیک مورد توجه افراد قرار می‌گیرد، هزینه اخذ این ویزا است.

توجه داشته باشید که طبق اطلاعی که در سایت سفارت بلژیک وجود دارد، هزینه ویزای کوتاه مدت از جمله ویزای تجاری، توریستی و دیدن خانواده و ویزا‌های طولانی مدت از جمله ویزای دانشجویی و الحاق به خانواده متفاوت بوده به طوری که ویزای کوتاه مدت نصف هزینه ویزای طولانی مدت را دارد.

باید این هزینه را در هنگام مراجعه به سفارت به صورت یورو پرداخت کنید و در صورتی که نتیجه درخواست شما منفی باشد این مبلغ قابل استرداد نمی‌باشد.

فرم‌های درخواستی و وقت ملاقات ویزای بلژیک نیز به صورت رایگان ارائه می‌شود. در خصوص زمان لازم برای دریافت این ویزا باید توجه داشته باشید به طور کلی اخذ این ویزا از سه هفته تا دو ماه متغیر است که با این حال لازم است زمان کافی برای دریافت این ویزا را در نظر بگیرید.

به طوری که اگر در زمان‌های پر سفر سال قصد اخذ ویزا این کشور را داشته باشید به طور حتم صدور آن مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید.

شرایط ویزای بلژیک

یکی از مهمترین شرایطی که برای دریافت ویزای بلژیک نیاز است این است که تقاضای روادید بلژیک لازم است مورد تایید اداره اتباع خارجی وزارت کشور ایران قرار بگیرد.

از طرفی همانطور که گفته شد کشور بلژیک جزو کشورهای حوزه شینگن است و برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن دریافت کنید که اخذ این ویزا مانند دیگر کشورها دارای شرایط و ضوابطی می‌باشد.

توجه داشته باشید با این وجود شما می‌توانید در هنگام دریافت ویزای بلژیک به دیگر کشورهای حوزه شنگین نیز وارد شوید. همچنین لازم به ذکر است که هنگامی که شما وقت سفارت بلژیک گرفتید باید به صورت شخصی و حضوری جهت ارائه مدارک و مراحل انگشت نگاری به کارگزاری این سفارت (وی اف اس) مراجعه کنید.

دقت داشته باشید باید تمامی مدارک شما کامل و بدون نقص باشد که برای این امر بهتر است با افراد با تجربه مشورت کنید.

نکات ضروری در خصوص صدور ویزای بلژیک

همانطور که ذکر شد زمان ارائه ویزای بلژیک معمولاً متفاوت بوده با این حال حتماً باید حداقل 1 و حداکثر سه ماه پیش از این که قصد سفر به بلژیک را داشته باشید جهت درخواست ویزا این کشور اقدام کنید.

همچنین باید بدانید که برای بررسی وضعیت ویزا بلژیک کارگزاران این سفارت به هیچ عنوان به صورت تلفنی پاسخ نمی‌دهند و هرگز برای این امر با سفارت تماس نگیرید.

از طرفی لازم است بدانیم در صورتی که شما از طرف یکی از دوستان و یا اعضای خانواده که در این کشور اقامت دارند دعوت نامه داشته باشید روند اخذ ویزای شما با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.

ازم است حتماً برای تمام زمانی که قرار است در کشور بلژیک اقامت داشته باشید یک هتل یا اقامتگاه در کشور بلژیک رزرو کنید.

ویزای بلژیک و ریجکت شدن

در هنگام اخذ ویزای کشورهای خارجی از جمله کشور بلژیک یکی از مهمترین دغدغه‌هایی که افراد با آن روبرو هستند، ریجکت شدن ویزا می‌باشد.

توجه داشته باشید درخواست ویزای کشور بلژیک ممکن است بر اساس صلاحدید سرکنسولی رد شود که باید بدانیم با وجود این که کشور بلژیک جزو کشورهای عضو پیمان شینگن است طبیعتاً جهت صدور ویزای این کشور حساسیت بیشتری به خرج داده می‌شود.

حال یکی از مهمترین سوالاتی که برای افراد پیش می‌آید این است که چرا ممکن است درخواست ویزای افراد ریجکت شود؟

یکی از مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزا عدم ارائه مدارک معتبر برای برگشت به کشور مقصد می‌باشد، به طوری که اگر شما در هنگام سفر دلیل محکم و قانونی برای برگشت به کشور خود نداشته باشید ممکن است ویزای شما ریجکت شود.
همچنین برخی از متقاضیان با نداشتن سفر قبلی اقدام به درخواست ویزای کشورهای اروپایی و عضو شینگن می‌ کنند که معمولاً در بیشتر مواقع سفارت بدون هیچ اطلاع رسانی ویزا را رد خواهد کرد.

داشتن فعالیت‌های جنایتکارانه در گذشته یا حال از دیگر مواردی است که در رد شدن ویزا تاثیر می‌گذارد.
همچنین اگر فرد متقاضی گذرنامه با کمتر از ۳ ماه اعتبار یا گذرنامه‌ای که دو صفحه خالی برای ویزای مختلف نداشته باشد ارائه دهد ویزای وی ریجکت خواهد شد.

نداشتن هدف مشخص از سفر، بیمه نامه نامعتبر، توضیح ناکافی برای اقامت، امرار معاش ناکافی، گذرنامه آسیب‌ دیده، عدم ارائه مدارک اسکان و ارائه مدارک جعلی نیز از دیگر مواردی است که در ریجکت ویزای بلژیک تاثیر می‌گذارد.

با این وجود باید بدانید ریجکت شدن ویزا به خصوص ویزا‌های کشورهای عضو شینگن می‌تواند برای شخص متقاضی مشکلات زیادی در پی داشته باشد با این حال لازم است حتماً با متخصصین با تجربه در این زمینه مشورت کرده و بعد از دریافت اطلاعات کافی نسبت به اخذ ویزای بلژیک و دیگر کشورهای خارجی اقدام کنید.

رفع ریجکتی ویزای بلژیک

حال اگر با توجه به آنچه بیان شد ویزای شما هم در دسته ویزای ریجکت شده بلژیک قرار گرفت باید توجه داشته باشید که لازم است در اولین اقدام به رفع ریجکتی ویزا بپردازید.

برای این امر توجه داشته باشید که می‌توانید در اولین اقدام به متخصصین این زمینه مراجعه کرده تا این متخصصین با بررسی مدارک شما دلیل ریجکت شدن ویزا را بررسی کنند و سپس با حل این مشکل مجدداً مدارک شما را به سفارت این کشور ارسال نمایند.
اعتراض شما باید به صورت رسمی و کتبی باشد.

رفع ریجکتی ویزای بلژیک | یوروپ تورز

آخرین قوانین ورود به کشور بلژیک از نظر تزریق واکسن و تست کرونا

با توجه به اینکه کشور بلژیک جزء پیمان شینگن بوده، به همین دلیل آخرین قوانین ورود به کشور بلژیک از نظر تزریق واکسن و تست کرونا شبیه به دیگر کشورها عضو این پیمان است. بلژیک جز کشورهای اروپایی بوده که دارای برنامه گواهی دیجیتال کرونا است.

این برنامه دیجیتال در خیلی از کشورهای اروپایی جزء شینگن اجرا می‌شود و این گونه مسافران بعد از اینکه گواهی واکسیناسیون و همچنین تست منفی ابتلا به کرونا را ارائه دادند، آزادانه می‌توانند هم در بلژیک و هم در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تردد داشته باشند. فرم مکان یابی مسافران، یکی از فرم‌هایی است که افراد باید 48 ساعت قبل از ورود به بلژیک به صورت اینترنتی پر کنند.

افرادی که از خارج از اروپا وارد بلژیک می‌شوند حتی اگر واکسینه شده باشند باید نتیجه تست کرونا یا همان تست پی سی آر آنها منفی باشد. این تست به محض ورود به بلژیک انجام می‌گیرد و تا مشخص شدن جواب تست، افراد قرنطینه می‌شوند. افرادی که از کشورهای پرخطر وارد بلژیک می‌شوند از قوانین سخت گیرانه‌ای باید پیروی کنند، حتی اگر تست کرونای آنها منفی باشد، حداقل 10 روز قرنطینه را باید رعایت کنند.

توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی درخواست ویزای بلژیک

گردش و تمکن بانکی ویزای بلژیک جز مدارکی است که برای درخواست انواع ویزای بلژیک باید توسط شهروندان کشورهای دیگر ارائه شود. در حال حاضر با توجه به لغو محدودیت‌های کرونایی، امکان صدور ویزای بلژیک برای متقاضیان فراهم شده است و آماده کردن مدارک به صورت کامل برای این افراد ضروری است. ایرانیانی که قصد دریافت ویزای بلژیک را دارند، باید مدارک تمکن مالی شامل گردش حساب، سه ماه آخر و همچنین تراکنش‌های سه ماه آخر را به افسر سفارت ارائه کنند.

البته کارهای مربوط به دریافت ویزای بلژیک از طریق سفارت این کشور پیگیری می‌شود و متقاضیان نیازی به انجام مصاحبه ندارند. تنها آماده کردن مدارک لازم است. حداقل میزان تمکن مالی برای هر نفر در صورت ارائه درخواست ویزای بلژیک ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است. این گواهی تمکن مالی دارای مهر و امضای مدیر شعبه صادر‌کننده است و به یورو صادر می‌شود. در صورتی که متقاضیان از تمکن مالی کافی برخوردار نباشند ویزای آن‌ها ریجکت می‌شود؛ بنابراین می‌توانند یکی از اعضای خانواده را به عنوان ضامن معرفی کنند تا با ارائه ضمانت نامه اثبات کند که می‌تواند هزینه‌های زندگی متقاضی را در طول مدت اقامت در کشور بلژیک تامین کند.


سوالات متداول ویزای بلژیک

آدرس ویزای سفارت بلژیک در تهران کجا قرار دارد؟

برای پیگیری امور اخذ ویزای بلژیک لازم است به سفارت این کشور در تهران، خیابان فرشته، خیابان آقابزرگی، بن بست شیرین، شماره ۴ و یا به دفتر کارگزاری در مرکز خرید هروی سنتر بروید.

زمان اخذ ویزای بلژیک چقدر است؟

به طور کلی اخذ این ویزا از سه هفته تا دو ماه متغیر است که با این حال لازم است زمان کافی برای دریافت این ویزا را در نظر بگیرید.

چگونه رفع ریجکتی انجام دهیم؟

برای این امر توجه داشته باشید که می‌توانید در اولین اقدام به متخصصین این زمینه مراجعه کرده تا این متخصصین با بررسی مدارک شما دلیل ریجکت شدن ویزا را بررسی کنند و سپس با حل این مشکل مجدداً مدارک شما را به سفارت این کشور ارسال نمایند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!