1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند، واجب است. البته توریست‌هایی که بیشترین زمان سفر خود را در بلژیک اند، میتوانند روادید بلژیک بگیرند. در این بخش به چگونگی گرفتن روادید بلژیک به‌صورت کامل می‌پردازیم و اگر سوالی در این زمینه داشتید یا قصد شرکت در تور بلژیک را دارید میتوانید با آژانس سفری دیگر تماس بگیرید. همکاران ما شما را برای گرفتن وقت سفارت بلژیک و گرفتن ویزای شینگن بلژیک راهنمایی میکنند.

 شرایط اخذ ویزای بلژیک

تقاضای روادید بلژیک باید مورد تائید اداره اتباع خارجی وزارت کشور قرار بگیرد. روادید بلژیک به‌مانند اخذ ویزای سایر کشورها دارای شرایط و ضوابط است. البته آن دسته از کسانی که ویزای شنگن تهیه و دریافت می‌کنند می‌توانند از طریق دیگر کشورها وارد خاک بلژیک شوند. این نکته را یادآور می‌شویم که برای اخذ ویزای بلژیک باید وقت سفارت بلژیک را بگیرید و به ‌صورت انحصاری و شخصی اقدام کنید که آژانس سفری دیگر میتواند در این زمینه شما را یاری نماید. در ادامه بحث به مشخصات چگونگی گرفتن ویزای بلژیک می‌پردازیم. چند کار اصلی در این زمینه باید صورت پذیرد.

ویزای بلژیک

ارائه مدارک برای درخواست ویزای بلژیک

برای اخذ ویزای بلژیک در ابتدا باید فرم درخواست ویزا را دانلود کنید. پس از مطالعه آن در کمال صداقت آن را کامل کنید .البته در این عمل شما می‌توانید فرم درخواست روادید بلژیک را به‌صورت الکترونیکی نیز پر نمایید و بعد از تکمیل مشخصات یک کپی از روی آن تهیه کنید. بعد ازاین مرحله عکس را به فرم ابتدایی ویزای بلژیک متصل نمایید. توجه داشته باشید برای اخذ روادید بلژیک گذرنامه شما باید دو صفحه جای خالی داشته باشد. پس از ارائه فرم ابتدایی زمانی برای مصاحبه و وقت سفارت بلژیک ارائه می‌گردد که باید در هنگام مراجعه به سفارت بلژیک مدارک و اسناد خود را همراه داشته باشید.

ویزای بلژیک

خدمات ویزای بلژیک

خدمات روادید بلژیک شامل رزرو هتل یا ارائه سربرگ وقت سفارت بلژیک، رزرو بلیت، بیمه مسافرتی، مشاوره و تکمیل پرونده است. هر یک از این خدمات ارائه ‌شده در روادید بلژیک باید به‌صورت مشخص بررسی و کارهای مرتبط با آن صورت پذیرد. در ادامه به چگونگی ارائه مدارک به سفارت بلژیک جهت ویزای بلژیک می‌پردازیم؛ اما قبل از آن چند نکته را در مورد خدمات ویزای بلژیک بیان می‌کنیم. اول اینکه بیمه مسافرتی روادید بلژیک باید به مهر تائید برسد، لازمه تائیدیه این بیمه مسافرتی پرداخت ۳۰ هزار یورو برای بیمه در منطقه شینگن است. برای مشاوره و تکمیل پرونده روادید بلژیک باید یک نامه همراه با هدف سفر به منطقه شینگن یا کشور بلژیک تهیه نمایید. برای تمام مدت‌زمانی که در کشور بلژیک قرار دارید باید یک اقامتگاه یا یک هتل از بین هتل های کشور بلژیک، رزرو نمایید.

ویزای بلژیک

مدارک کلی برای ویزای بلژیک

 • برای اخذ ویزای بلژیک یک سری از اطلاعات کامل و لازم است که در این بخش به چگونگی تکمیل این اطلاعات و ارائه آن در جهت گرفتن ویزای‌بلژیک می‌پردازیم.
 • اصل گذرنامه: داشتن اصل گذرنامه برای اخذ ویزای‌بلژیک الزامی است گذرنامه باید ۶ ماه اعتبار داشته باشد به همراه داشتن دو سری کپی از گذرنامه جهت ویزای بلژیک لازم و ضروری است.
 • عکس ۳ * ۴: داشتن عکس هم به‌صورت دیجیتالی و هم به‌صورت دستی برای پرونده جهت اخذ روادید بلژیک لازم است. دقت بفرمایید عکس باید جدید، رنگی، تمام‌رخ و با پشت زمینه روشن باشد
 • کپی از صفحات شناسنامه: داشتن کپی از تمام صفحات شناسنامه در جهت تکمیل نمودن پرونده ویزای شما لازم و ضروری است. کپی داشتن از سند مالکیت که در ارائه مدارک برای گرفتن ویزای‌بلژیک لازم و ضروری است.
 •  داشتن ریز حساب سه‌ماهه آخر بانکی و ارائه مدارک جهت تمکن مالی
 • داشتن حداقل ۴۰ میلیون موجودی حساب برای هر فرد
 •  مدارک شغلی: برای دانشجویان کارت دانشجویی و برای استادان کارت عضو هیئت‌علمی لازم است
 •  ارائه مدارک شرکت خصوصی
 •  ارائه کپی کار کارگزینی برای افراد دولتی
 • برای کارمندان بخش خصوصی گواهی اشتغال و داشتن مدرک پرداخت یک سال بیمه لازم است.
 •  کپی از جواز کسب برای کاسب‌ها و بازاری‌ها
 •  داشتن ضمانت بانکی به مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای هر نفر پس از انجام کارهای مربوطه می‌توانید برای گرفتن ویزای‌بلژیک اقدام کنید.
 • پاسخ‌های متداول در رابطه با اخذ ویزای بلژیک.
 • یکی از هزینه‌های پرداخت اخذ ویزای بلژیک هزینه صندوق سفارت است که به مبلغ ۶۰ یورو بر عهده متقاضی سفر است.
 •  حضور داشتن فرد متقاضی برای مصاحبه در جهت اخذ ویزای بلژیک ضروری است. چراکه در همان روز از فرد جهت تکمیل پرونده مرحله انگشت‌نگاری صورت می‌گیرد.
 • گرفتن جواب ویزای بلژیک بر عهده آژانس مسافرتی سفری دیگر است که بلیت خود را در آن روز رزرو کرده‌اید.
 • برای گرفتن ویزای بلژیک ارائه دعوت‌نامه امکان‌پذیر نیست بلکه افرادی که از جانب شرکت‌های بلژیکی دعوت می‌شوند می‌توانند برای اخذ ویزای بلژیک اقدام نماید.
 • حداقل زمان لازم برای اخذ سفارت بلژیک در جهت گرفتن ویزای بلژیک ۵۰ روز است.
 • گرفتن بلیت و رزرو هتل قبل از صدور روادید بلژیک بر عهده مسافران است.

راهنمای سفارت بلژیک برای اخذ ویزای بلژیک

برای اخذ روادید بلژیک چند نکته را باید یادآوری کنیم. ساعات کاری سفارت بلژیک در روزهای یک‌شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۳ بعدازظهر است. ولی برای برقراری تماس تلفنی با سفارت بلژیک جهت اخذ روادید بلژیک می‌توانید از ساعت ۱۰ الی ۱۲ و از ساعت ۲ الی ۴ بعدازظهر تماس بگیرید. برای گرفتن وقت سفارت بلژیک اقدامات لازم را در نظر بگیرید این نکته را یادآور می‌شویم که از خردادماه سال ۹۶ سفارت بلژیک در تهران از فرآیند ویزای اینترنتی در جهت اخذ روادید بلژیک استفاده می‌نماید.

ویزای بلژیک

نکاتی در مورد گرفتن وقت سفارت بلژیک در جهت اخذ ویزای بلژیک

برای اخذ روادید بلژیک در وقت سفارت این کشور در جهت مصاحبه برای هر فرد الزامی و اجتناب‌ناپذیر است. میتوانید قبل از رفتن به سفارت بلژیک راهنمای سفر به بلژیک را برای اطلاعات بیشتر درباره این کشور بخوانید. برای گرفتن وقت سفارت بلژیک چند نکته مهم را یادآور می‌شویم:

الف- حتماً شماره بارکد فرم آنلاین خود را به همراه داشته باشید.

ب- این نکته را بدانید که پس از گرفتن شماره اینترنتی دیگر نمی‌توانید اطلاعات فرم خود را تغییر دهید.

ج- کپی‌های لازم از فرم آنلاین را که به‌صورت اینترنتی تکمیل نموده‌اید همراه داشته باشید.

د- حتماً دقت نمایید که نام درج‌شده در فرم با نام فردی که وقت سفارت بلژیک را گرفته است یکی باشد در غیر این صورت سفارتخانه از پذیرش آن معذور است.

ویزای بلژیک

نکاتی مهم و ضروری برای دریافت ویزای بلژیک

متقاضیان گرفتن ویزای بلژیک بدانند که وقت ملاقات و فرم درخواست ویزا رایگان است. البته مبالغ درخواستی جهت ارائه ویزای بلژیک باید به یورو پرداخت شود. برای گرفتن وقت سفارت بلژیک باید ۶ تا ۸ هفته قبل از تاریخ سفر به این کشور اقدام نمایید و این نکته را نیز بدانید اگر به هر دلیلی شما نتوانستید در روز مصاحبه به سفارت بلژیک بروید می‌توانید برای گرفتن وقت مجدد تا سه ماه آینده از تاریخ همان روز اقدام نمایید. این نکته مهم را نیز بدانید که هیچ‌گونه اطلاعاتی در جهت گرفتن روادید بلژیک به‌صورت تلفنی به شما داده نمی‌شود و با آماده شدن ویزای شما به‌صورت خودکار با شخص متقاضی تماس حاصل می‌شود.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!