ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

ویزای انگلیس
شما برای سفر کردن بین کشورهای مختلف نیاز به گذرنامه خواهید داشت تا بتوانید از مرز کشورهای دیگر عبور کنید و وارد آن کشور شوید. در واقع هدف از داشتن گذرنامه یا پاسپورت این است که نشان دهد شما یک شهروند قانونی کشور خود هستید. به عنوان مثال اگر شما یک ایرانی هستید و میخواهید به انگلستان وارد شوید، شما باید قبل از اینکه اجازه ی ورود به کشور انگلیس را دریافت کنید، گذرنامه ی خود را تهیه کنید تا ثابت کنید که شما یک شهروند ایرانی هستید. اساسا پاسپورت مجوزی از جانب کشور خودتان است که میتوانید به دیگر کشورها سفر کنید حتی اگر این گذرنامه از نوع موقت باشد. پاسپورت شما شامل عکس، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد شما، همراه با ملیت و امضای شما میباشد. گذرنامه های جدید ایرانی معمولا تا 5 سال بعد از تاریخ صدور اعتبار دارد، اما هر کشوری در خصوص مدت اعتبار پاسپورت شهروندانش به صورت مختلف با دستورالعمل های خاصی هستند و گاها گذرنامه ها در بعضی کشورها مانند آمریکا تا 10 سال اعتبار دارند.

ویزا یک مجوزی است که به مردم اجازه میدهند که به کشورهای دیگر سفر کنند. ویزا دارای انواع مختلفی بوده و هر کدام از آنها دلیل خاصی را برای سفر مشخص میکنند و همچنین مدت زمان اعتبار هر کدام متفاوت میباشد. در واقع ویزا مکمل پاسپورت برای سفرهای خارجی شما خواهد بود زیرا هر دو در زمان مسافرت مورد نیاز هستند. ویزا معمولا به گذرنامه یا همان پاسپورت متصل می شود و به هنگام ورود به آن کشور مسئولین فرودگاه آن را بازدید و تایید میکنند. از آنجاییکه ویزا مدت زمان مشخصی دارد و قبل از اتمام تاریخ باید آن کشور را ترک کنید اما اشخاص میتوانند درخواست کنند و ویزای خود را در شرایط خاص تمدید کنند.

ویزای شینگن
یک ویزای شینگن یک ویزای کوتاه مدت است که اجازه می دهد تا شما در منطقه شینگن تردد داشته باشید. منطقه شینگن 26 کشور اروپایی را شامل می شود. کشورهای شینگن عبارتند از: انگلیس، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی ، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس. توجه داشته باشید که با یک ویزای شینگن مجاز به کار یا تحصیل نیستید، شما فقط 90 روز اجازه تفریح و گردش در آنجا را دارید در صورتی که مایل هستید بیش از 90 روز اقامت داشته باشید، لازم است که برای ویزای دانشجویی یا انواع دیگر ویزاها درخواست کنید.

انواع ویزا

 • ویزای توریستی
  شهروندان غیر اروپایی که مایل به سفر به منطقه شینگن هستند، باید برای دریافت ویزای شینگن کوتاه مدت تحت عنوان توریستی درخواست کنند . ویزای توریستی، به شما مجاز اقامت در کشورهای تحت شینگن را میدهد و البته زمان مشخصی دارد و در حالت عادی حداکثر 3 ماه یا 90 روز میتوانید در آن کشورها اقامت داشته باشید و تا قبل از اتمام این 90 روز شما باید به کشور خود بازگردید. اما بسته به ویزا صادر شده، ممکن است مجاز به ورود یک بار (تک ورودی) یا چندین بار (ورود چند گانه) باشید که حداکثر تا 3 ماه 90 روز در سال بین دوره 6 ماهه باشد.
 • ویزای تحصیلی
  بریتانیا یکی از محبوب ترین مراکز تحصیلات تکمیلی در جهان است. در حقیقت، با بیش از 400،000 دانشجوی بین المللی، در کشور انگلستان مشغول به تحصیل هستند . برای درخواست ویزای تحصیلی برای تحصیل در انگلستان باید توسط یک ارائه دهنده آموزش عالی شناخته شده «حمایت مالی» شود.  حمایت مالی به این معنی است که این موسسه شما را به عنوان یک دانش آموز پذیرفته است و می تواند تأیید کند که شما دوره ی تحصیلات تکمیلی واقعی خود را با آنها به گونه ای خواهید داشت که امکانات مورد نیاز مهاجرت به انگلستان را برای شما برآورده می کند.
 • ویزای کار
  برای کار در کشور انگلیس شما به یک ویزای کاری انگلیسی نیاز دارید . ویزای کار ، به شما اجازه میدهد و قادر می سازد تا به طور قانونی در کشور انگلستان کار کنید البته این نوع ویزا دارای شرایط و محدودیت های خاص خود است.
 • ویزای ازدواج
  همچنین ویزای دیگری تحت عنوان ویزای ازدواج شناخته می شود که این ویزا اجازه می دهد همسر یک شهروند بریتانیایی به کشور انگلستان مهاجرت کند زیرا او با کسی که در انگلیس اقامت دارد، ازدواج کرده است. شما می توانید درخواست ویزای همسر خود را خارج از کشور یا از داخل انگلستان درخواست کنید. میانگین زمان پردازش درخواست ویزای همسر 2 تا 12 هفته از تاریخ درخواست زمان میبرد. در صورتی که درخواست خارج از کشور انگلیس انجام شود، ویزای همسر در ابتدا برای 33 ماه صادر می شود اما اگر از انگلستان درخواست شود این ویزا برای مدت 30 ماه صادر می شود.
 • ویزای شهروندی
  قوانین سختگیرانه ای وجود دارد که شخصی بتواند شهروند کشور انگلیس شود . به طور کلی، متقاضیانی که واجد شرایط هستند درخواست شهروندی شان را اعلام میکنند و پس از یک دوره ی طولانی زندگی کردن در انگلستان، جزء شهروندان این کشور محسوب میشوند و برای همیشه اقامت آنجا را میگیرند.

انواع ویزا ها به سه دسته ی یکبار ورود، چند بار ورود یا همان ویزای مولتی و ویزای ترانزیت تقسیم میشوند. ویزای یکبار ورود برای یک دوره و به مدت 3 ماه صادر میشود. اما ویزای چندبار ورود به این معنی است که اگر در مدت یکسال بیش از یکبار به کشورهای تحت شینگن سفر داشته باشید، باید ویزای شینگن شما ویزای مولتی باشد یعنی شما در مدت یکسال هر تعداد باری که مورد نیازتان است میتوانید سفر کنید و ویزای مولتی دریافت شود. اعتبار ویزا ورود چند گانه یکسال است و هر ورود فقط برای 30 روز است و تمدید اقامت امکان پذیر نخواهد بود. ویزای ترانزیت برای اتباع خارجی که نیاز به ویزا برای ورود به مالزی در سفر به کشورهای دیگر دارند صادر می شود.  اتباع خارجی که قصد سفر به دیگر کشورهای شینگن داشته باشد و در هنگام ترانزیت بدون خروج از محل فرودگاه و با همان پرواز، مقصد بعدی سفر خود را بدون نیاز به ویزاهای دیگر ادامه دهد به این ویزایی که فقط در فرودگاه یک کشور توقف داشته باشند ویزای ترانزیت میگویند.

مراحل دریافت ویزای انگلیس

1) باز کردن اکانت کاربری در سایت سفارت انگلستان

2) انتخاب صحیح ویزای مورد نیاز

3) فرم اطلاعات شخصی را تکمیل کنید، البته این فرم برای هر تعداد افرادی که ویزا میخواهند باید جداگانه تکمیل کنید.

۴) تایید اطلاعات وارد شده توسط امضای الکترونیکی متقاضی ویزا

۵)‌ دریافت وقت سفارت، وقت سفارت معمولا به صورت هفتگی روزهای سه شنبه انجام میشود.

۶)‌ واریز هزینه های دریافت ویزا

۷) ثبت کردن اطلاعات مختص به پاسپورت

نکاتی مهم که به هنگام ثبت اطلاعات باید توجه بفرمایید و رعایت کنید:

 • هنگامی که درخواست ویزای شما در سایت ثبت شده است، نمیتوانید اسناد و اطلاعات دیگری ارسال کنید، زیرا اسنادی که شما در زمانی که درخواست خود را ارائه کردید، تنها اسنادی است که در نظر گرفته میشود.
 • سعی کنید ویزای انگلیس را تا 3 ماه قبل از تاریخ سفر خود به انگلستان درخواست کنید . ما به شما توصیه می کنیم که مراحل ملزومات سفر خود را تا زمانی که ویزای خود را دریافت نکرده اید تایید نکنید زیرا ممکن است که ویزای شما با کمی تاخیر تایید شود .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای انگلیس

 1. شناسنامه و کارت ملی
 2. پاسپورت با مدت اعتبار یکسال
 3. پرینت گردش حساب شخصی در مدت سه ماهه
 4. دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید
 5. مدارک اشتغال مانند گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، در صورت بازنشسته بودن حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و…
 6. اصل اجاره نامه املاک شخصی
 7. اصل یا کپی دعوتنامه
 8. واچر هتل
 9. در صورت سفر با همسر اصل سند ازدواج

توجه داشته باشید که تمامی مدارک شما باید ترجمه رسمی انگلیسی داشته باشند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

4 نظر

مرتضا 8 آبان 1397 پاسخ

انگلستان جزء شینگنه؟:-)

بابازاده 28 بهمن 1397 پاسخ

با سلام
خیر
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
88851080

آداک 18 مهر 1397 پاسخ

سلام
چند ساله برنامه نویسی میکنم و با متد روز دنیا آشنایی دارم کلا تو برنامه نویسی باید بروز باشی عقب بیافتی انگار سواد انجام کار رو نداری. تا حالا سفر خارج از کشور نداشتم اینو میگم چون تو سایتها خونده بودم باید چند تا سفر خارجی داشته باشی تا بهت ویزا بدن.اگر الان بخوام برای ویزای انگلیس اقدام کنم چقدر زمان لازم هست تا به نتیجه برسه ؟

مهران 17 بهمن 1396 پاسخ

در مورد ويزاي انگليس حداكثر زمان در خواست قبل از سفر چند ماه است

ملاک تاریخ sumbit فرم است یا تاریخ مراجعه به vfs و تحویل مدارک