ویزای استونی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای استونی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای استونی، مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای استونی، مراحل صدور ویزای استونی و نکات مورد توجه در اخذ و دریافت ویزای استونی توضیحات بیشتری را به حضورتان …

کشور استونی یکی از دیدنی‌ترین و بی‌نظیرترین کشورهای اروپایی می‌باشد که در سال‌های اخیر بسیاری از مسافران اروپایی به دنبال اخذ و دریافت ویزای استونی هستند تا از این طریق از بهترین جاذبه‌های این کشور بازدید کرده و هم چنین به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کنند.

بهترین زمان برای دریافت و صدور ویزای استونی نیز چند ماه قبل از زمان پروازتان می‌باشد چرا که سفارت خانه این کشور در ایران نبوده و متقاضیان مجبور هستند برای دریافت هر یک از انواع ویزای این کشور، به کشور فنلاند اقدامات لازم را برای اخذ و دریافت ویزای مورد نظر انجام دهند.

هزینه‌های مربوط به صدور ویزای استونی نیز برای افراد بزرگسال و کودکان متفاوت خواهد بود.

ویزای استونی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط | یوروپ تورز

آشنایی با ویزای استونی

آیا شما نیز به دنبال اخذ ویزای استونی هستید؟

آیا می‌دانید که بهترین زمان برای درخواست صدور ویزای کشور استونی چه زمانی می‌باشد؟

کشور استونی یکی از دیدنی‌ترین و زیباترین کشورهای اروپایی می‌باشد که در منطقه بالتیک واقع شده است و با
کشورهایی از جمله روسیه، فنلاند و لتونی مرز مشترک داشته و با داشتن حدود یک میلیون نفر جمعیت یکی از کم جمعیت‌ترین کشورهای اروپایی و جهان می‌باشد که در حوزه شینگن واقع شده است و مسافران و متقاضیانی که قصد بازدید از این کشور را دارند می‌توانند با اخذ ویزای استونی، سفر خود را شکل دهند.

لازم به ذکر است که در سال‌های اخیر کشور استونی با تامین زیرساخت‌های بسیار مناسب و ایده آل برای مسافران خود، بهترین امکانات را برای آنها ارائه خواهد داد.

امروزه دولت کشور استونی نیز سعی بر آن دارند تا با انجام تبلیغات بسیار گسترده در حوزه‌های مختلف توانسته است توجه مسافران و متقاضیان مختلفی را به سوی خود جلب کند.
در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع ویزای استونی، مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای استونی، مراحل صدور ویزای استونی و نکات مورد توجه در اخذ و دریافت ویزای استونی توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

انواع ویزای استونی

کشور استونی با داشتن انواع بسیار متنوعی از ویزاهای خود، توانسته است سفر هر مسافری را با اهداف مختلف به سوی این کشور میسر سازد.
افراد می‌توانند با توجه به قصد سفر خود به کشور استونی یکی از مناسب‌ترین انواع ویزای این کشور را تهیه و در اختیار داشته باشند تا از این طریق یکی از بهترین و آسوده‌ترین سفرهای خود را تجربه کنند.
توصیه می‌شود که ویزای استونی خود را تحت هر شرایطی به همراه داشته باشید تا در صورت مواجه با مشکلی آن را ارائه دهید. از مهمترین و پرطرفدارترین انواع ویزای استونی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای گردشگری کشور استونی
 • ویزای تحصیلی کشور استونی
 • ویزای سرمایه گذاری کشور استونی
 • ویزای سرمایه گذاری کشور استونی
 • ویزای دیدار خویشاوندی کشور استونی

شما نیز می‌توانید با توجه به هدف خود از سفرتان به کشور استونی، یکی از ویزاهای مذکور را تهیه کنید.

ویزای استونی از نوع گردشگری

یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین انواع ویزای استونی، ویزای توریستی استونی می‌باشد که گردشگران و مسافران می‌توانند برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری این کشور، لحظات بسیار هیجان انگیزی را برای خود به ارمغان بیاورند.
لازم به ذکر است که تعداد درخواست‌های صدور ویزای توریستی استونی، در فصل‌های گردشگری بسیار افزایش می‌باید و کشور استونی نیز برای کسب درآمد و پیشرفت در صنعت گردشگری سخت گیری‌های کمتری را برای صدور ویزای گردشگری در نظر گرفته است. امروزه بسیاری از گردشگران و مسافران بازدید از این کشور و جاذبه‌های آن را در اولویت‌های خود قرار می‌دهند تا از این طریق از زیباترین و منحصر به فرد‌ترین جاذبه‌های استونی بازدید داشته باشند.

ویزای استونی از نوع سرمایه گذاری

دولت کشور استونی بستر و امکانات بسیار مدرنی را برای افراد سرمایه گذار آماده و فراهم کرده است که از این طریق بتواند توجه آنها را به سوی خود جلب کند که از مهمترین این برنامه‌ها می‌توان به پایین بودن نرخ مالیاتی اشاره کرد که بسیاری از سرمایه گذاران از این موضوع در رنج هستند و به همین جهت به دنبال راهی برای سرمایه گذاری در این کشور هستند که برای این منظور نیز مجبور هستند تا ویزای سرمایه گذاری این کشور را در دست داشته باشند و از تمام فیلترهای موجود برای صدور ویزای سرمایه گذاری نیز عبور کنند.

با اخذ این ویزا می‌توانند اقامت موقت کشور استونی را به دست آورده و برای نزدیکان و خانواده ی‌خود نیز دعوتنامه ارسال کنند و از تمام حق و حقوق شهروندی این کشور بهره‌مند شوند.

ویزای استونی از نوع کار

از دیگر مهمترین و پرطرفدارترین انواع ویزای استونی می‌توان به ویزای کار و اشتغال آن اشاره کرد که این ویزا در سال‌های اخیر از توجه بسیار بالایی برخوردار بوده و از این طریق بسیاری از افراد با توجه به حرفه ی‌خود، به دنبال کار در این کشور هستند چرا که به خوبی می‌دانند مزایا و دستمزدهای کشور استونی بسیار مطلوب بوده و می‌توانند با مهاجرت کاری به سوی این کشور، بهترین سرمایه و پس‌انداز را داشته باشند.

ویزای استونی از نوع تحصیلی

کشور استونی با ارائه مدرن‌ترین و باکیفیت‌ترین خدمات در زمینه تحصیل توانسته است توجه بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان را به سوی خود جذب کند که تعداد دانشجویان ایرانی نیز در این میان کمتر نمی‌باشد و شما می‌توانید سالانه شاهد صدها مهاجرت تحصیلی به سوی این کشور باشید که تمام این دانشجویان بایستی ویزای تحصیلی کشور استونی را تهیه و در اختیار داشته باشند.
دانشجویان می‌توانند با اخذ دعوتنامه معتبر از سوی مرکز تحصیلی خود، روند و زمان صدور ویزای استونی مورد نظر خود را تسریع بخشیده و از این طریق با خیال راحت اقدام به سفر داشته باشند.

بهترین زمان صدور و دریافت ویزای استونی

ویزای استونی یا همان روادید استونی نیز مانند دیگر ویزاهای اروپایی به مدت زمان قابل توجهی نیاز دارد تا اقدامات و بررسی‌های لازم بر روی درخواست و اخذ وقت سفارت متقاضیان انجام شده و صادر شود که معمولا این مدت زمان در حدود یک الی سه ماه بوده و با توجه به این که کنسولگری این کشور نیز در ایران موجود و فعال نمی‌باشد، افراد بایستی از چند ماه قبل اقدام به اخذ و دریافت ویزای استونی مورد نظر خود داشته باشید شما نیز می‌توانید با توجه به تاریخ پروازتان به این کشور از چند ماه قبل اقدام به اخذ و دریافت ویزای مورد نظر خود داشته باشید.

مدارک ویزای استونی

برای اخذ و دریافت ویزای استونی بایستی یک سری مدارک را از قبل تهیه و آماده کرد که بدون وجود این مدارک بی‌شک هیچ درخواستی را نمی‌توانید به ثبت برسانید. از مهمترین و اصلی‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دو قطعه عکس 3*4 با زمینه روشن و تمام رخ
 • اصل پاسپورت
 • اصل و ترجمه مدارک شناسایی
 • بلیط هواپیما
 • رسید رزرو هتل البته در صورت وجود داشتند
 • ارائه گواهی پزشکی
 • ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سو سابقه
 • ارائه صورت حساب بانکی چند سال اخیر
 • ارائه رزومه اشتغال و تحصیلی
 • دعوتنامه
 • رسید هزینه‌های پرداختی
 • فرم اپلیکیشن
 • ارائه ویزاهای تاریخ گذشته و قدیمی

توجه داشته باشید که در انواع ویزای استونی ممکن است مدارک مورد نیاز برای هر یک از آنها در چند بند و موارد با یکدیگر فرق داشته باشد که در این صورت می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر از وب سایت ما به دست بیاورید.

مدارک ویزای استونی | یوروپ تورز

ویزای استونی و فرم اپلیکیشن

فرم اپلیکیشن یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای استونی می‌باشد که متقاضیان بایستی این فرم را تهیه و با نهایت توجه پر کنند.
فرم مذکور از چند صفحه تشکیل شده است که در صفحه ی‌اول نیز می‌توانید عکس پرچم این کشور را در سمت راست این فرم مشاهده کنید.

زبان مورد نیاز برای پر کردن این فرم نیز انگلیسی می‌باشد و متقاضیان بایستی با خط خوانا اقدام به پر کردن آن داشته باشند تا قابل خواندن بوده و هیچ گونه قلم خوردگی نیز در فرم مشاهده نشود. لازم به ذکر است که فرم اپلیکیشن از حساسیت بسیار بالایی در میان تمام مدارک ارائه شده برخوردار است چرا که متقاضی خلاصه‌ای از اطلاعات شخصی و هدف سفر خود را در این فرم به ثبت می‌رساند که بایستی با مدارک ارائه شده همخوانی لازم را داشته باشد.

هزینه ویزای استونی

از قابل تامل‌ترین موضوعاتی که در خصوص صدور ویزای استونی وجود دارد، هزینه‌های مربوط به صدور می‌باشد که بایستی تمام متقاضیان به این امر توجه بسیار ویژه‌ای را داشته باشند.

لازم به ذکر است که هزینه‌های مربوط به صدور ویزای کشور استونی به دو بخش تقسیم بندی می‌شود که عبارتند از:
• هزینه‌های مستقیم: که شامل هزینه‌هایی از جمله انگشت نگاری و هزینه‌ای که بایستی به شکل ارز یورو به حساب بانکی کنسولگری پرداخت شود. لازم به ذکر است که هر یک از متقاضیان بایستی هزینه‌های مربوط به ویزای استونی خود را جداگانه پرداخت کنند یعنی اگر شما دوست دارید با همسر خود به سفر بروید بایستی هر کدام به شکل جداگانه هزینه‌های مربوط را پرداخت کرده و رسید آن را تحویل دهید.

• هزینه‌های غیر مستقیم: هزینه‌های غیر مستقیم مربوط به هزینه‌هایی می‌باشد که متقاضیان برای رفت و آمد‌های خود به کارگزاری فنلاند، حق وکیل و تهیه و تنظیم اسناد مورد نیاز بایستی پرداخت کنند که در برخی از مواقع هزینه‌های غیر مستقیم بیشتر از هزینه‌های مستقیم نیز می‌باشد.

مراحل صدور ویزای استونی

اخذ و دریافت ویزای استونی کار بسیار ساده‌ای نمی‌باشد و متقاضیان بایستی حوصله زیادی را برای این فرایند از خود نشان داده و هر یک از مراحل مربوط به آن را با نهایت دقت طی کنند تا بتوانند به نتیجه موفق آمیزی دست پیدا کنند.
لازم به ذکر خواهد بود که برای دریافت مشاوره‌های لازم در این خصوص نیز می‌توانید با افراد با تجربه در این زمینه مشاوره‌های لازم را انجام داده و با خیال راحت اقدام به طی کردن مراحل مذکور داشته باشید.
از مهمترین و ضروری‌ترین مراحل مربوط به صدور ویزای کشور استونی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تصمیم نهای برای اخذ یکی از انواع ویزای کشور استونی
 • تهیه و آماده کردن مدارک و اسناد مورد نیاز برای صدور ویزای استونی
 • پر کردن فرم اپلیکیشن
 • پرداخت هزینه‌های مربوط
 • اخذ وقت سفارت کشور استونی از کشور فنلاند
 • شرکت در مصاحبه

ویزای استونی و وقت سفارت

یکی از مراحل اخذ ویزای استونی، اخذ وقت سفارت این کشور می‌باشد که افراد متقاضی مجبور هستند تا هزینه و راه زیادی را برای این مراحل متحمل شوند و به کارگزاری سقارت فنلاند مراجعه حضوری کنند.
البته افراد می‌توانند بعد از یک بار مراجعه و درخواست اخذ وقت سفارت و انجام اقدامات انگشت نگاری، از راه دور نیز مراحل صدور ویزای استونی مورد نیاز خود را نیز کنترل کنند و با مامور کردن یک شرکت تمام کارهای صدور ویزا را به او سپرده و منتظر ویزای خود باشد.

لازم به ذکر است که برای پیگیری آنلاین از وضعیت درخواست خود نیز می‌توانید از وب سایت خدمات ویزا اقدام کنید که برای این منظور بایستی کاربری داشته باشید که می‌توانید این موارد را از ما به دست آورید.

سفارت خانه کشور استونی

کشور استونی یکی از کشورهای اروپایی می‌باشد که سفارتخانه آن را در کشورمان نمی‌توانید پیدا کنید که همین امر نیز سبب شده است تا برای اخذ وقت سفارت کشور استونی بایستی به سفارت فنلاند مراجعه کرده و از این طریق اقدام به دریافت و اخذ ویزای مورد نظر خود داشته باشند.

برای این منظور می‌توانید به کارگزاری فنلاند مراجعه و با طی کردن مراحل مذکور در بخش‌های قبلی، گام‌های موثر را برای صدور و دریافت ویزای استونی داشته باشید. این امر که سفارت خانه این کشور در ایران موجود نمی‌باشد، برای بسیاری از گردشگران و مسافران امری بسیار دشوار بوده و همین موضوع ممکن است هزینه‌های زیاد و گزافی را به دنبال داشته باشد.

با این حال افراد زیادی را در سال‌های اخیر می‌توانید مشاهده کنید که به دنبال اخذ و دریافت ویزای مورد نظر خود اقدام به سفرهای خارجی داشته باشند.

شما نیز برای این منظور می‌توانید به کارگزاری فنلاند (VFS) مراجعه لازم را داشته باشید.

نکات مورد توجه در روز مصاحبه ویزای استونی

افرادی که به مرحله مصاحبه در صدور ویزای استونی دست پیدا می‌کنند از استرس و نگرانی بسیار بالایی برخوردار هستند که برای موفق شدن در این مرحله نیز بایستی آرامش خود را حفظ کنید و حتما به یک سری از نکات توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید توجه مامور مصاحبه‌کننده را به سوی خود جلب کنید. از مهمترین این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما لباس بسیار رسمی و شیک را به تن داشته باشید تا بتوانید اولین تاثیرگذاری را در این جلسه داشته باشید.
 • حتما پاسخ‌های ارائه شده خود با اطلاعات موجود در مدارک و اسناد خود مطابقت داشته باشد.
 • سعی کنید تا با پاسخ‌های خود توجه مامور مصاحبه‌کننده را به دست آورید تا از این طریق او نیز با صدور ویزای مورد نظر شما موافقت لازم را داشته باشد.
 • حتما چند دقیقه قبل از ساعت مصاحبه در این سازمان حضور داشته باشید چنان که تاخیر داشته باشید با مشکل مواجه خواهید شد.

همچنین می‌توانید قبل از حضور در جلسه در مورد سوالات متداولی که پرسیده می‌شود اطلاعاتی را به دست آورده و از این طریق با آمادگی بیشتری در این جلسه حضور داشته باشید.

ریجکت ویزای استونی

بسیاری از متقاضیان نگرانی‌های بسیار زیادی را در مورد ریجکت صدور ویزای مورد نظرشان دارند به طوری که تمام ویزاها با موفقیت صادر نشده و برخی از آنها به دلیل نداشتن دلیل قانع‌کننده رد می‌شوند که متقاضیان می‌توانند دلیل عدم صدور ویزای استونی خود را از ماموران کنسولگری این کشور جویا شوند که در بسیاری از مواقع دلیل این امر نیز به افراد ایمیل می‌شود.

از مهمترین و اساسی‌ترین عواملی که سبب شده است تا برخی از درخواست‌های صدور ویزای استونی با ریجکت مواجه شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم پرداخت هزینه‌های مربوط به انگشت نگاری و بررسی مدارک
 • ارائه مدارک و اسناد جعلی و تقلبی
 • عدم حضور در روز مصاحبه
 • ممنوع الخروج بود متقاضی از کشور
 • فرم اپلیکیشن با دقت پر نشود.

شما نیز می‌توانید با در نظر گرفتن هر یک از موارد فوق، نهایت دقت و توجه لازم را برای صدور ویزای مورد نظر خود داشته باشید چرا که ریجکت شدن سبب می‌شود که زمان و هزینه‌های بسیار زیادی را برای صدور مجدد ویزای استونی مورد نظر خود داشته باشید.

اعتبار ویزاهای استونی

اعتبار هر یک از ویزاهای کشور استونی با یکدیگر متفاوت می‌باشد که متقاضیان و افرادی که به دنبال اخذ ویزای استونی هستند، بایستی به این موضوع نهایت توجه را داشته باشند تا قبل از به اتمام رسیدن زمان ویزای خود، کشور استونی را ترک کرده و یا برای تمدید چند روزه آن به سازمان‌های مرتبط با این امر مراجعه کنند.

توجه داشته باشید که طولانی‌ترین اعتبار برای ویزاهای تحصیلی و سرمایه گذاری می‌باشد که متقاضیان می‌توانند در این حال از اقامت موقت در این کشور برخوردار باشند و از حق و حقوق شهروندی این کشور استفاده نمایند. این امر در حالی است که ویزاهای نمایشگاهی، دیدار خویشاوندی و توریستی در لیست ویزاهای کوتاه مدت واقع شده‌اند و مسافران به مدت چند روز تا چند ماه می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

حتما به اعتبار و تاریخ انقضاء ویزای خود توجه داشته باشید که با رفتارهای ناپسند و مشکل زا در این کشور مواجه نشوید.

نکات مورد توجه در صدور ویزای استونی

افرادی که به دنبال اخذ و دریافت ویزای کشور استونی هستند می‌توانند با مراجعه به سفارت فنلاند، مراحل مورد نیاز را طی کنند که البته در این خصوص بایستی به یک سری از نکات نیز توجه لازم را داشته باشند که از مهمترین و ضروری‌ترین این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • حتما در تهیه و آماده مدارک مورد نیاز نهایت دقت و توجه را داشته باشید تا هیچ گونه مشکلی در هنگام بررسی صورت نگیرد.
 • قبل از مهاجرت و سفر به سوی این سفارت پیشنهاد می‌کنیم که اطلاعات بسیار جامعی را درباره این کشور به دست آورید تا به راحتی اقدام به اقامت داشته باشید.
 • سعی بر آن داشته باشید تا در بهترین و مناسب‌ترین زمان ممکن اقدام به اخذ و دریافت ویزای این کشور داشته باشید چرا که برای صدور ویزای استونی نیاز به مدت زمان زیادی می‌باشد.
 • حتما از راه‌های قانونی و رسمی برای دریافت ویزای استونی مورد نظر خود اقدام لازم را داشته باشید و گول وعده‌های دروغین افراد سودجو را نخورید.
 • حتما قبل از انجام هر اقدامی با همکاران ما در وب سایت یوروپ تورز در تماس بوده و اطلاعات لازم را در خصوص سوالات مورد نظرتان به دست آورید.
نکات مورد توجه در صدور ویزای استونی | یوروپ تورز

توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی درخواست ویزای استونی

گردش و تمکن بانکی ویزای استونی برای هر نفر ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است. افرادی که به قصد سفر به کشور استونی اقدام به دریافت ویزای این کشور می‌کنند، باید گردش حساب سه ماه آخر خود را به همراه سایر مدارک لازم برای اخذ ویزای استونی ارائه کنند.

تراکنش‌های حساب فرد متقاضی توسط افسر سفارت بررسی می‌‌شود. با توجه به داده‌های مربوط به سه ماه اخیر و تراکنش‌های حساب، ویزا استونی برای متقاضی صادر می‌شود. همان طور که گفتیم حداقل مبلغ لازم برای ارائه تمکن مالی ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است. کشور استونی در ایران سفارت ندارد. به همین خاطر امور مربوط به صدور ویزای استونی از طریق کارگزاری وی اف اس گلوبال انجام می‌شود که به عنوان وب سایت رسمی دولت استونی محسوب می‌شود.

گردش و تمکن بانکی ویزای استونی برای انواع ویزای استونی یکسان است و متقاضیان دریافت انواع ویزای این کشور باید علاوه بر پرداخت هزینه‌های ویزای شینگن مدارکی را ارائه کنند که مورد تایید سفارت این کشور باشد و ثابت کند که متقاضی دریافت ویزای استونی هزینه‌های لازم برای زندگی در استونی را دارد.

سوالات متداول ویزای استونی

چه مواردی باعث ریجکت شدن ویزای استونی میشود؟

 • عدم پرداخت هزینه های مربوط به انگشت نگاری و بررسی مدارک
 • ارائه مدارک و اسناد جعلی و تقلبی
 • عدم حضور در روز مصاحبه
 • ممنوع الخروج بود متقاضی از کشور
 • فرم اپلیکیشن با دقت پر نشود.

چه مواردی در روز مصاحبه با افسر سفارت مهم هستند؟

 • حتما لباس بسیار رسمی و شیک را به تن داشته باشید تا بتوانید اولین تاثیرگذاری را در این جلسه داشته باشید.
 • حتما پاسخ های ارائه شده خود با اطلاعات موجود در مدارک و اسناد خود مطابقت داشته باشد.
 • سعی کنید تا با پاسخ های خود توجه مامور مصاحبه کننده را به دست آورید تا از این طریق او نیز با صدور ویزای مورد نظر شما موافقت لازم را داشته باشد.
 • حتما چند دقیقه قبل از ساعت مصاحبه در این سازمان حضور داشته باشید چنان که تاخیر داشته باشید با مشکل مواجه خواهید شد.

مراحل صدور ویزای استونی چه مراحلی هستند؟

 • تصمیم نهای برای اخذ یکی از انواع ویزای کشور استونی
 • تهیه و آماده کردن مدارک و اسناد مورد نیاز برای صدور ویزای استونی
 • پر کردن فرم اپلیکیشن
 • پرداخت هزینه های مربوط
 • اخذ وقت سفارت کشور استونی از کشور فنلاند
 • شرکت در مصاحبه

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

اریان 10 مهر 1397 پاسخ

سلام .عکس ی که در قسمت ویزای توریستس گذاشتین مربوط به یکی از جرایر یونان بنام santorinهستش

احمدرضا 1 مرداد 1397 پاسخ

سلام من میخوام به سوئد برم واسه دیدن یکی از دوستام.ولی اون امکان فرستادن دعوت نامه رو نداره.به نظر شما راحت ترین راه برای گرفتن ویزای شینگن برای من که هدف اصلی ام سوئد میباشد،اقدام از طریق کدوم کشوره که ریجکت نشم.