1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای استونی

ویزای استونی

برای ورود به کشور استونی می‌توانید هم از طریق ویزای شنگن و هم از طریق ویزای استونی وارد این کشور شوید. یکی از مسائل مهمی که برای متقاضیان ورود به کشورهای عضو شنگن وجود دارد آن است که با ویزای کشور استونی تنها قادر به سفر به استونی خواهید بود نه کشورهای عضو شنگن. ولی با اخذ ویزای شنگن از سفارت استونی می‌توانید به‌تمامی کشورهای عضو شنگن وارد شوید.

ویزای استونی

ویزای استونی

در این بخش می‌خواهیم برخی از موارد مرتبط با ویزای استونی را موردبررسی قرار دهیم.

زمان اخذ ویزای استونی

زمان اخذ ویزای استونی حدود یک ماه و نیم یا ۴۵ روز به طول می‌انجامد که با توجه به نوع ویزا ممکن است این زمان کمی متفاوت باشد.

مدارک ویزای استونی

برای اخذ ویزای استونی به مدارک زیر نیاز دارید:

 1. اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماهه
 2. ۲ قطعه عکس ۶ در ۴ رنگی تمام‌رخ بدون روتوش با پس‌ زمینه سفید
 3. کارت ملی و شناسنامه .
 4. در صورت داشتن ملک سند مالکیت ترجمه‌شده به انگلیسی
 5. گواهی اشتغال به کار و یا جواز کسب و ثبت شرکت
 6. گواهی بازنشستگی
 7. گواهی اشتغال به تحصیل
 8. نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی
 9. رزرو بلیط هواپیما و هتل
 10. بیمه مسافرتی

مدارک موردنیاز برای سفرهای تجاری ، شرکت در کنفرانس یا دوره‌های آموزشی

 1. دعوت‌نامه رسمی از شرکت يا سازمان میزبان در استونی
 2. پروانه ثبت شرکت یا سازمان ایرانی همراه با ترجمه
 3. باید از تمام مدارکی که تحویل داده می شود یک برگ کپی تهیه کرده و در پرونده باشد فتوکپی باید بر روی برگه استاندارد  A4 (کاغذ با سایز استاندارد)
 4. گواهي رسمي به زبان انگليسي از شركت/ سازمان/ موسسه‌ای که در آن مشغول به کار هستید با ذكر هدف از سفر و تاريخ سفر دعوت‌نامه رسمي از شركت/ سازمان/ موسسه  ميزبان در استونی با ذكر اطلاعات دعوت‌کننده و دعوت شونده از قبيل (نام / تلفن/  نشاني و آدرس پست الكترونيكي) مدت سفر و تعهدات مالي دعوت شونده الزامي است.
 5. تأییدیه بانكي متقاضي  يا كارفرما  به زبان انگليسي به همراه گزارش ريز كاركرد حساب بانكي مربوط به ۶ ماه گذشته ولي با مشخصات انگلیسي شخص دارنده حساب
 6. سفارت ممکن است علاوه بر مدارک فوق از متقاضی درخواست مدارک دیگری نماید.

مدارک موردنیاز دیدار با اعضای خانواده

 1. حضور شخص متقاضي الزامي است.
 2. . گذرنامه معتبر و رسمی به طوریکه حداقل پس از پایان سفر همچنان و حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد  و دارا بودن ۲ صفحه خالي در آن
 3. شناسنامه به همراه ترجمه رسمي به زبان انگليسي و كپي از صفحات شناسنامه
 4. فرم تکمیل‌شده درخواست رواديد (لطفاً فرم را قبل از حضور در سفارت تکمیل کنید و فقط امضاء فرم را در حضور مسئول دریافت مدارک انجام دهید.)
 5. درخواست‌کننده و همراهان او بایستی هرکدام فرم درخواست ویزای جداگانه تکمیل کنند.
 6. يك قطعه عكس رنگي که سايز آن بايد۴X6 تمام‌رخ بدون رتوش باشد و با زمينه كاملاً سفيد . البته نباید از تاریخ آن بیشتر از ۶ ماه گذشته باشد.
 7. فتوكپي از صفحه اول گذرنامه و از ساير صفحات پرشده با رواديد و مهرها ( روي كاغذ (A4
 8. اتباع خارجي مقيم ايران بايد اجازه اقامت و اجازه كار خود را ارائه دهند.
 9. دعوت‌نامه از استونی با ذكر اطلاعات دعوت‌کننده و دعوت شونده از قبيل (نام/ تلفن/نشاني و آدرس پست الكترونيكي) مدت سفر و تعهدات مالي دعوت شونده الزامي است.
 10. فتوكپي اقامت و يا پاسپورت شخص دعوت‌کننده براي رواديد ديدار از اقوام و دوستان
 11. تأییدیه حساب بانكي به زبان انگليسي با گزارش ريز كاركرد حساب بانكي مربوط به شش ماه گذشته ولي با مشخصات انگلیسي شخص دارنده حساب
 12. چنانچه شاغل هستيد بايد  معرفی‌نامه شغلي و آخرين فيش حقوقي به همراه ترجمه انگليسي تهيه شود.
 13. در صورت عدم  تمايل به ارائه اصل ترجمه انگليسي اسناد و مدارك خود بايد  اصل و كپي ترجمه آن‌ها را تهيه نماييد تا سفارت پس از رؤیت اصل آن‌ها  فقط اقدام به  نگهداري از كپي آن‌ها بنمايد.
 14. اجازه‌نامه  والدين درصورتی‌که متقاضي كمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد يا امضاي والدين (هم پدر وهم مادر) در فرم درخواست رواديد فرزندان

انواع ویزای استونی

در این بخش انواع ویزای استونی را برای شما معرفی می‌کنیم.

ویزای توریستی استونی

چنانچه تنها قصد سفر به نقاط دیدنی این شهر را دارید یا به‌عبارت‌دیگر با عنوان توریست به این کشور سفر می‌کنید ،ویزای توریستی را باید تهیه کنید. تور اروپا و تور استونی فرصت مناسبی برای سفر به این کشور و بازدید از آن است.

ویزای توریستی استونی

ویزای توریستی استونی

ویزای تجاری استونی

چنانچه قصد شما از ورود به کشور استونی سرمایه‌گذاری و تجارت است می‌بایست اقدام به ویزای تجاری استونی نمایید.

ویزای تجاری استونی

ویزای تجاری استونی

ویزای دیدار از بستگان استونی

چنانچه آشنایی در استونی دارید و تمایل به دیدار وی در این کشور را دارید می‌توانید از راه اقدام به ویزای استونی دیدار از بستگان استونی اقدام نمایید. بدین‌ صورت که فردی که آشنا یا یکی از بستگان شما است اقامت این کشور را دارد و برای شما دعوت‌نامه‌ای ارسال می‌نماید که باید توسط آفیسر مربوطه در سفارت استونی مورد تائید قرار بگیرد. پس از دریافت ویزای استونی برای دیدار بستگان خود می توانید تور اروپا و تور استونی را برای سفر به این کشور انتخاب کنید.

ویزای دیدار از بستگان استونی

ویزای دیدار از بستگان استونی

ویزای کنفرانس استونی

چنانچه قصد شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی رادارید و یا مقاله‌ای سابمیت ( به ثبت رسانده اید ) کرده‌اید که لازم به حضور شما در استونی و ارائه مقاله وجود دارد ، می‌بایست اقدام به ویزای استونی از نوع ویزای کنفرانسی نمایید.

ویزای کنفرانس استونی

ویزای کنفرانس استونی

ویزای ورزشی استونی

ورزشکاران و دست‌اندرکاران ورزشی شامل مربیان و داوران ازجمله افرادی هستند که چنانچه قصد سفر به کشور استونی را داشته باشند می‌توانند از طریق ویزای ورزشی استونی برای ورود به این کشور اقدام نمایند. در این ویزا معمولاً باید برای آفیسر سفارت استونی مشخص نمایید که خود سابقه خوداشتغالی داشته‌اید. یعنی آنکه برای سالیان زیادی که برای آنان نیز قانع‌کننده باشد فعالیت ورزشی داشته‌اید و فرد فعالی درزمینهٔ ورزشی خود بوده‌اید. همچنین باید برای اخذ ویزای استونی از این طریق برای آفیسر سفارت اثبات نمایید که بعد از ورود به این کشور فعالیت‌های خوداشتغالی‌تان را ادامه خواهید داد و منابع مالی و هزینه‌هایتان از این طریق تأمین خواهد شد.

ویزای ورزشی استونی

ویزای ورزشی استونی

ویزای پزشکی استونی

چنانچه فردی بیمار و نیاز به مراقبت‌های ویژه دارید و قصد شما درمان بیماری فرد در کشور استونی است شما باید اقدام به اخذ ویزای استونی از نوع پزشکی نمایید. این ویزا به‌طورکلی مرتبط با خدمات بین‌المللی پزشکی در استونی و اعزام بیمار به استونی می‌باشد. این کشور در تجهیز بودن مراکز پزشکی از بهترین‌های اروپا می‌باشد و آماده‌ی پذیرش بیماران از کشورهای مختلف را داراست.

ویزای پزشکی استونی

ویزای پزشکی استونی

ویزای هنری استونی

چنانچه شما از دست‌اندرکاران امور هنری و فرهنگی یعنی هنرمندان هستید ، می‌توانید از طریق ویزای هنری برای ورود به این کشور استفاده کنید. در این نوع ویزای استونی شما باید همانند ویزای استونی از نوع ورزشکاری ، خوداشتغالی داشته باشید. خوداشتغالی یعنی به تعداد سال‌هایی که سفارت برای شما لازم می‌بیند باید به همان تعداد سال سابقه خوداشتغالی درزمینهٔ های فرهنگی و هنری داشته باشید و باید برای آفیسر سفارت مشخص کنید که قصد شما از سفر به استونی و اخذ ویزای استونی از نوع فرهنگی ، خوداشتغالی در این کشور است و شما قادر به زندگی و مدیریت منابع مالی و هزینه‌هایتان از طریق خوداشتغالی هستید.

ویزای هنری استونی

ویزای هنری استونی

نکات مهم در اخذ ویزای استونی

در این بخش به چند مورد که باید در اخذ ویزای کشور استونی به آن دقت کنید می‌پردازیم. اول‌ازهمه آنکه بهتر است برای ورود به این کشور و اقدام به اخذ ویزا حداقل ۴۵ روز قبل از سفر اقدام به درخواست ویزا نمایید.  همچنین چنانچه قصد اخذ ویزای استونی از طریق سفارت فنلاند در تهران رادارید باید بدانید که سفارت فنلاند در تهران تنها ویزای شنگن صادر می‌کند و برای اخذ ویزای استونی باید حتماً و حتماً از سفارت استونی وقت بگیرید. چنانچه قصد اقامت در کشور استونی با ویزای شنگن یا ویزایی جز ویزای استونی را نیز دارید می‌بایستی بدانید که طولانی‌ترین نوع ویزای شنگن تنها ۹۰ روز به شما اجازه اقامت در این کشور را می‌دهد.

هزینه ویزای استونی

قیمت و هزینه انواع ویزای استونی اعم از ویزای پزشکی ، ویزای هنری ، ویزای ورزشی ، ویزای دیدار بستگان ، ویزای توریستی ، ویزای کنفرانسی و ویزای تجاری باهم متفاوت است و برای اخذ هر ویزا باید به سایت مربوط به سفارت استونی مراجعه نمایید. تا میزان دقیق پرداختی شما مشخص شود.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط استونی، وقت سفارت استونی، ویزای استونی، تور استونی و تور اروپا میباشد. ۸۸۸۵۱۰۸۰

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

2 نظر

اریان ۱۰ مهر ۱۳۹۷ پاسخ

سلام .عکس ی که در قسمت ویزای توریستس گذاشتین مربوط به یکی از جرایر یونان بنام santorinهستش

احمدرضا ۱ مرداد ۱۳۹۷ پاسخ

سلام من میخوام به سوئد برم واسه دیدن یکی از دوستام.ولی اون امکان فرستادن دعوت نامه رو نداره.به نظر شما راحت ترین راه برای گرفتن ویزای شینگن برای من که هدف اصلی ام سوئد میباشد،اقدام از طریق کدوم کشوره که ریجکت نشم.