09107636326 --- 021-88851080

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

در این سایت می‌توانید اطلاعاتی درباره وقت سفارت چک و کارهایی که باید قبل از آن انجام دهید به دست آورید. جمهوری چک کشوری است که در اروپای مرکزی قرار گرفته، قبل از سال ۱۹۳۳ جمهوری چک و اسلواکی با هم کشور چکسلواکی را تشکیل داده بودند اما بعد از آن به علت برخی از مسائل هر کدام مستقل شدند. پایتخت چک، پراگ است. برای دریافت ویزای چک حتماً باید وقت قبلی داشته باشید و سپس به سفارت مراجعه کنید تا بتوانید ویزای جمهوری چک را دریافت کنید. برای دریافت ویزای چک به اطلاعاتی نیاز دارید که بهتر است قبل از رفتن به سفارت آنها را بدانید.

نحوه مراجعه به سفارت جمهوری چک

برای دریافت ویزای چک شما باید به سفارت جمهوری چک که در تهران واقع شده است به همراه مدارک مورد نیاز خود مراجعه فرمایید البته همان‌گونه که در بالا گفته شد باید وقت قبلی داشته باشید. ویزای چک تنها در اختیار کسانی قرار می‌گیرند که به ‌قصد گشت‌وگذار به این کشور می‌روند و حداکثر میزان اقامت دریافتی در این کشور سه ماه است و بیشتر از آن نمی‌توانید در آن کشور حضور داشته باشید.دریافت ویزای چک دارای محدودیت زمانی است.

جمهوری چک عضو اتحاد شینگن می‌باشد که درنتیجه برای ورود به این کشور به ویزای شین گن نیز احتیاج پیدا خواهید کرد. سفارت جمهوری چک واقع در منطقه فرمانیه تهران است که با رفتن به منطقه فرمانیه، خیابان بوستان، کوچه نسترن، شماره ۳۶ می‌توانید آن را پیدا کنید. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت ویزای چک مطالب سایت ما را به دقت بخوانید. پس علاوه بر دریافت ویزای چک به ویزای شینگن هم احتیاج دارید و اول از همه وقت سفارت چک لازمه آن است.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

ساعت کاری کارمندان سفارت چک

ساعت کار کارمندان سفارت جمهوری چک برای متقاضیان وقت سفارت چک عبارت است از: ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه

بخش کنسولی سفارت برای دریافت وقت سفارت چک از ساعت ۹ تا ۱۲ آماده خدمت‌رسانی به مراجعین می‌باشد.  برای دریافت ویزای چک باید وقت سفارت چک را دریافت کنید. برای دریافت وقت سفارت چک لازم است مواد زیر را مو به مو انجام دهید.

ایمیلی حاوی اطلاعات زیر به سفارت جمهوری چک بفرستید. خودشان به شما می‌گویند این اطلاعات را به چه آدرسی ایمیل کنید. این اطلاعات عبارتند از نام و نام خانوادگی، نوع ویزای درخواستی، هدف از سفر و میزان مدتی که می‌خواهید در آن کشور بمانید و شماره تماس متقاضی. اگر تمام مراحل را به درستی رعایت کنید برای دریافت وقت سفارت چک به مشکلی برنخواهید خورد.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

نکاتی درباره وقت سفارت چک

لازم نیست برای دریافت وقت سفارت چک به غیر از اطلاعات بالا اطلاعات دیگری را به همراه ایمیلتان به سفارت چک بفرستید، چراکه تمامی مدارک را باید همان روز به سفارت جمهوری چک به‌صورت حضوری تحویل دهید. سفارت چک اعلام کرده است که برای دریافت وقت سفارت چک، ۶ هفته قبل از سفر، وقت سفارت چک را دریافت کنید. چنانچه سفری که دارید در ایام توریستی مانند تابستان یا تعطیلات نوروزی است، بهتر است از ۲ ماه قبل برای دریافت وقت سفارت چک اقدام فرمایید. اگر تمامی شرایط بالا را رعایت کنید برای دریافت وقت سفارت چک به مشکل برنخواهید خورد.

هزینه دریافت ویزای چک

هزینه ویزای چک برای دریافت ویزای چک توسط بزرگ‌سالان ۶۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو می‌باشد.

مدارک لازم وقت سفارت چک

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت چک از نوع کوتاه مدت یعنی تا ۹۰ روز به شرح زیر است:

  1. ۱٫ پاسپورت ایرانی با اعتبار حداقل سه ماه بعد از انقضای ویزای مورد نیاز و دو صفحه خالی، کپی صفحه‌ی اول، کپی ویزا‌های قبلی و مهرها برای وقت سفارت چک.
  2. ۲٫ فرم تکمیل شده، تایپ شده و امضا شده توسط متقاضی (در صورتی که کودک به سن قانونی نرسیده است این کار توسط والدین صورت می‌گیرد) برای وقت سفارت چک.
  3. یک قطعه عکس ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید از چهره متقاضی که به تازگی گرفته شده باشد و به فرم تقاضا چسبانده شود.
  4. ۴٫ وجه دریافت ویزای چک که باید به یورو پرداخت شود.
  5. ۵٫ بیمه پزشکی که برای کل مدت زمان اقامت معتبر باشد تا دریافت ویزای چک به راحتی صورت گیرد.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

لیست مدارک برای متقاضیان در ایران

  1. مدارک مورد نیاز برای همه متقاضیان جهت دریافت ویزای چک عبارت است از:

رزرو بلیط هواپیما، گواهی محل اقامت و گواهی تمکن مالی، رزرو هتل، تائید اقامت یا پوشش هزینه‌ها توسط شخص حقیقی، اظهارنامه بانکی، گواهی ثبات اجتماعی – اقتصادی، ترجمه شناسنامه با مهر دارالترجمه، ترجمه صفحه اول دفترچه بیمه با مهر دارالترجمه برای وقت سفارت چک.

  1. ۲٫ مدارک مربوط به هدف سفر برای دریافت وقت سفارت چک.

هدف از سفر می‌تواند در حیطه یکی از این موارد قرار بگیرد: تجارت، مأموریت رسمی، دیدار بستگان، مسابقات ورزشی، نمایشگاه تجاری، گردشگری و اجلاس علمی. هر کدام از این‌ها هدفتان بود باید آن را وارد کنید.

  1. اتباع غیر ایرانی که مقیم ایران هستند:

اجازه اقامت ایران که حداقل به مدت سه ماه پس از تاریخ انقضای ویزایی که صادر خواهد شد معتبر باشد.

  1. افرادی که به سن قانونی نرسیده‌اند:

رضایت‌نامه والدین در صورتی که شخص مورد نظر به تنهایی و یا با یکی از والدین قصد سفر دارد کفایت می‌کند.

  1. مدارک اشخاص خاص برای دریافت وقت سفارت چک:

اشخاص خاص کسانی هستند که درزمینهٔ سیاست، دانشگاه‌ها، روزنامه‌ها، مسائل پزشکی و غیره فعالیت دارند. این‌ها نیز باید مدارک مورد نیاز خود را برای دریافت وقت سفارت چک به همراه داشته باشند؛ که هرکدامشان بسته به زمینه شغلی که دارند مدارکشان متفاوت است. این اشخاص خاص برای وقت سفارت چک حتما باید مدارک بالا را همراه داشته باشند.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک

دعوت‌نامه از یک کمپانی واقع در کشورهای عضو که در آن دلیل دیدار و تاریخ به همراه گواهی مستند بر رابطهی تجاری ذکر گردد (قرارداد، پیش فاکتور، مکاتبات، گواهی واردات و غیره) و اصل دعوت‌نامه رسمی از اداره پلیس مهاجرت چک که به صورت رسمی توسط پلیس مهاجرت مهر و امضا شده باشد برای وقت سفارت چک آماده باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای ویزای دیدار از خانواده یا بستگان

دعوت‌نامه از خانواده میزبان برای وقت سفارت چک.

دعوت‌نامه رسمی از اداره‌ی پلیس مهاجرت برای وقت سفارت چک که به‌صورت رسمی توسط اداره‌ پلیس مهاجرت مهر و امضاشده باشد.

برای دیدار خانواده گواهی وابستگی خانوادگی برای مثال شناسنامه (گواهی شناسایی که همراه با سوابق خانوادگی باشد و از اداره‌ی ثبت صادر شده باشد.)

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای ویزای مسابقات ورزشی

اصل دعوت‌نامه از تنظیم‌کننده‌ رقابت در هر یک از کشورهای عضو برای وقت سفارت چک.

معرفی‌نامه از سازمان ورزشی رسمی ایرانی مربوطه برای وقت سفارت چک.

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای ویزای نمایشگاه تجاری

تائیدیه پرداخت هزینه‌ غرفه در نمایشگاه تجاری و تائید سازمان تنظیم کننده یا نماینده‌ محلی نمایشگاه با اسامی متقاضیان

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای ویزای گردشگری

برنامه سفر

رزرواسیون هتل یا مدرک اقامت برای طول مدت اقامت

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای ویزای اجلاس‌های علمی

دعوتنامه رسمی از تنظیم‌کننده‌ی اجلاس و شخص اهل کشور چک روی سربرگ با مهر و امضای سازمان

چکیده مقاله و یا سخنرانی جهت ارائه در اجلاس

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای اتباع غیر ایرانی مقیم ایران

اجازه‌ اقامت ایرانی که حداقل به مدت سه ماه پس از تاریخ انقضای ویزایی که صادر خواهد شد معتبر باشد.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای متقاضیانی که به سن قانونی نرسیده‌اند

رضایت‌نامه‌ی والدین و یا گواهی سرپرستی قانونی درصورتی‌که متقاضی به‌تنهایی و یا تنها با یکی از والدین سفر می‌کند. استثنا در مورد متقاضیانی که والد مجرد آن‌ها  دارای گواهی سرپرستی می‌باشند وجود دارد.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

مدارکی که باید توسط اشخاص از طبقات خاص برای وقت سفارت چک ارائه گردد

اعضای دولت، مجلس و یا سازمان‌های دولتی: یادداشت رسمی، گواهی تصدی یا سایر مدارک رسمی

کارمندان سفارت، کنسولگری، دفاتر نمایندگی آژانس سازمان ملل یا سازمان‌های رسمی کشورهای عضو: گواهی تصدی از سفارت مربوطه، کنسولگری یا اداره‌ نمایندگی

دفتر اسناد رسمی: حکم انتصاب

اعضای یک حرفه: که توسط یک سازمان حرفه‌ای هماهنگ شده باشد (پزشکان، جراحان، دندان‌پزشکان، داروسازان، وکلا، معماران و اعضای خانواده‌ی ایشان) گواهی از سازمان حرفه‌ای

قضات: حکم انتصاب از قوه قضاییه

مقامات عالی‌رتبه: یادداشت رسمی یا گواهی انتصاب از سازمان مربوطه دانشگاهی (دستیار، استاد، استاد رده‌بالا، رئیس، رئیس دانشکده، رئیس دانشگاه): گواهی انتصاب از سازمان تحصیلات عالیه

افسران ارتش ایران، پلیس ایران یا سایر سازمان‌های نظامی: یادداشت رسمی یا گواهی انتصاب از اداره‌ مربوطه

روزنامه‌نگاران: کارت هویت روزنامه‌نگاری، گواهی استخدام توسط انتشارات و یا رادیو و تلویزیون

ورزشکاران: گواهی رسمی سازمان ورزشی ایرانی که در آن به تاریخ ثبت‌نام و رتبه‌بندی (برای مثال حرفه‌ای – مبتدی) و یا گواهی حضور در رقابت‌های رسمی بین‌المللی و یا ملی  اشاره شده باشد.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

تاریخچه کشور چک

تا اوایل قرن ۲۰ چک بخشی از مجارستان بود. پس از اتمام جنگ جهانی اول،‌ چکسلواکی اعلام کرد که می‌خواهد مستقل شود و بعدها به یک کشور کمونیستی تبدیل شد. همان‌طور که می‌دانید چک و اسلواکی دو کشور همسایه هستند و در زمان‌های قدیم با هم یک کشور واحد را تشکیل داده بودند اما همان‌گونه که گفته شد در اثر اتفاقاتی از هم جدا شدند.

بعد از انقلاب مخملی که به رهبری داکلاف هاول صورت گرفت چک و اسلواکی از هم جدا شد و هر کدام جمهوری‌های مستقل خود را تشکیل دادند. جمهوری چک در حال حاضر یکی از اعضای پیمان ناتو محسوب می‌شود.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

جمعیت کشور چک

جمعیت این کشور چیزی حدود ۱۰ میلیون و سیصد هزار نفر است. این کشور دارای جمعیتی با رشد منفی است چراکه میزان تولدهایش کمتر از میزان مرگ‌ومیرش است. چیزی حدود ۷۷ درصد از جمعیت این کشور در شهرها زندگی می‌کنند و درواقع شهرنشین هستند.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

خصوصیات کشور چک

کشور چک در شمال شرق اروپا قرارگرفته است که همسایه‌های آن عبارت‌اند از: آلمان، لهستان، اتریش و اسلواکی. پایتخت کشور چک، پراگ است و مردم این کشور به زبان چکی سخن می‌گویند. مذاهبی همچون کاتولیک، پروتستان، ارتودکس و سایر مذاهب نیز در این کشور وجود دارد و نظام سیاسی چک دموکراسی مجلسی هست.

کشور چک در طول جنگ یکی از قطب‌های اقتصادی و صنعتی بوده است و در حال حاضر یکی از موفق‌ترین اقتصادهای اروپا را دارد. کشور چک تقریباً فرهنگی مانند آلمانی‌ها و اسلواکی‌ها دارد. تاکستان و قصرهای زیبایی در این کشور قرار دارد.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

 موقعیت جغرافیایی کشور چک

کشور چک تقریباً یک کشور کوچک محسوب می‌شود. جمهوری چک یک کشور محصور در خشکی است و در اروپای مرکزی قرار گرفته است.  مرزهای این کشور از شمال به لهستان، از شمال غربی و غرب به آلمان، از جنوب به اتریش و از شرق به اسلواکی می‌رسد. پراگ که پایتخت کشور چک است یکی از جاذبه‌های گردشگری و توریستی این کشور می‌باشد که سالیانه توریست‌های بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. همان‌طور که می‌دانید چک عروس اروپاست. ۴ پارک رسمی ملی در این کشور قرار دارد که خود توریست‌های زیادی را جذب می‌کند.

کشور چک حدوداً ۷۸۸۶۶ کیلومترمربع وسعت دارد و همان‌طور که گفته شد هیچ کشور و یا دریایی در اطراف این کشور وجود ندارد و کاملاً در مرکز یک خشکی قرار گرفته است. کوه اسنزکا در کشور چک واقع شده است که مرتفع‌ترین نقطه این کشور است. ارتفاع این کوه به ۱۶۰۲ متر می‌رسد و کم ارتفاع‌ترین نقطه کشور چک، در نزدیکی هونسکو و در جایی که رود الب خاک این کشور را ترک می‌کند قرار دارد که ارتفاعش از سطح دریا به ۱۷ متر می‌رسد.

همان‌گونه که گفته شد کشور چک در مرکز اروپا قرار گرفته است و به دلیل این ویژگی به راحتی می‌توانید از این کشور با هزینه‌ای اندک به غرب، شرق، شمال و یا جنوب اروپا سفر کنید.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

آب‌وهوای کشور چک

این کشور آب و هوایی قاره‌ای و تا حدودی مرطوب دارد. زمستان‌هایش سرد و تابستان‌هایش گرم است. کشور چک تقریباً یک کشور چهار فصل است. می‌توانید زیبایی و مطبوعی هوا را در فصل بهار احساس کنید و از گرمای لذت‌بخش خورشید در فصل تابستان بهره ببرید و حمام آفتاب را به برنامه سفر خود اضافه کنید. در فصل پاییز از هوای نیمه خنک و پوشش زیبای گیاهان لذت ببرید و در فصل زمستان برف‌بازی کودکی خود را به یادآورید و دوباره کودک شوید.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

ویژگی‌های مردم کشور چک

نرخ ازدواج به‌طورکلی در این کشور پایین است و ازدواج‌های زودهنگام یعنی کمتر از ۱۹ سال فقط برای ۱ درصد از زنان این کشور اتفاق می‌افتد. میزان بارداری در این کشور کمتر از ۲ درصد است برای همین است که رشد جمعیت منفی دارد چراکه میزان تولد کمتر از مرگ‌ومیر است. زبان افراد این کشور در بیشتر نقاط چکی است اما زبان‌های اسلواکی و محلی نیز در آن‌ها دیده می‌شود. شاخص امید به زندگی در این کشور ۷۶ سال است. معمولاً مردان تا ۷۳ سالگی و زنان تا ۷۹ سالگی در این کشور عمر می‌کنند.

مردم چک تقریباً بی‌نظم و انضباط هستند و به خوردن و آشامیدن علاقه بسیاری دارند. شاید این رفتارشان ریشه در جشن‌هایی دارد که به طور متوالی در کشورشان اجرا می‌شود. حمل‌ونقل در این کشور کوچک به‌راحتی و به‌سرعت انجام می‌گیرد یک شبکه ریلی در این کشور تقریباً تمام کشور را به هم مرتبط کرده است. سفر با این قطارها کم‌هزینه و آسان است.

غذای اصلی چک در کریسمس، ماهی کپور تازه است که معمولاً به‌صورت سرخ‌شده و به همراه سالاد سیب‌زمینی سرو می‌شود. این رسم مردم چک است. واحد پول این کشور کرون است. سکه‌ها ۱، ۲ و ۵ کرون (از جنس فولاد)، ۱۰ کرون (به رنگ مس)، ۲۰ کرون (به رنگ برنج)، ۵۰ کرون (دور به رنگ مس و وسط به رنگ برنج) هستند. اسکناس‌ها ۱۰۰ کرون (آبی کمرنگ)، ۲۰۰ کرون (نارنجی)، ۵۰۰ کرون (سرخ)، ۱٬۰۰۰ کرون (بنفش)، ۲٬۰۰۰ کرون (سبز زیتونی)، ۵٬۰۰۰ کرون (سبز و بنفش) هستند. بعضی فروشگاه‌های بزرگ (مثل فروشگاه‌های زنجیره‌ای) یورو می‌پذیرند.

در جمهوری چک نخست‌وزیر رئیس دولت است و کابینه و هیات وزیران زیر نظر او فعالیت می‌کنند. رئیس‌جمهور این کشور در حال حاضر «واسلاو کلاوس» است که در سال ۲۰۰۳ میلادی برای نخستین بار به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد. مجلس چک در اوایل سال ۲۰۰۸ یک‌بار دیگر دوران ریاست جمهوری او را تمدید کرد. در چک دو مجلس فعال است: یکی مجلس ملی و دیگری مجلس سنا.

مذهب و هنر کشور چک

اغلب مردم کشور چک مسیحی هستند و ۳۹ در صد آن‌ها را کاتولیک‌ها تشکیل می‌دهند و بقیه دارای مذاهبی همچون پروتستان و ارتودکس می‌باشند. کشور چک درزمینهٔ موسیقی، هنر و ادبیات شهرت بالایی دارد.

اقتصاد کشور چک

تولید ناخالص داخلی این کشور ۱/۲۹۴ میلیارد دلار است که ۴/۲ درصد آن در بخش کشاورزی، ۷/۳۹ درصد آن در بخش صنعت و ۹/۵۷ درصد آن در بخش خدمات تولید می‌شود. نیروی کار آن پنج میلیون و ۳۵۰ هزار نفر است، نرخ بیکاری در چک ۶/۶ درصد و تورم در این کشور ۶/۲ درصد است.

محصولات صادراتی آن شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی، مواد اولیه و سوخت است که به کشورهای آلمان (۹/۳۱ درصد)، اسلواکی (۵/۸ درصد)، لهستان (۷/۵ درصد)، فرانسه (۶/۵ درصد)، اتریش (۱/۵ درصد)، انگلیس (۸/۴ درصد) و ایتالیا (۶/۴ درصد) صادر می‌شود.

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط چک ، وقت سفارت چک ، ویزای چک ، تور چک و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

نظر دهید

2 نظر

ویزای چک

سلام
هزینه ویزای چک چقدر میباشد

پاسخ به این دیدگاه
5 نوامبر 2018
بابازاده

با سلام واحترام
جهت دریافت هزینه خدمات لطفا با ما در تمای باشید
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
۸۸۸۵۱۰۸۰

پاسخ به این دیدگاه
17 فوریه 2019

مطالب مرتبط