راهنمای وقت سفارت چک | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت چک | انواع + هزینه + شرایط

وقت سفارت چک، برای دریافت ویزای چک شما باید به کارگزاری سفارت جمهوری چک که در تهران واقع شده است به همراه مدارک مورد نیاز خود مراجعه فرمایید البته همان‌ …

در این سایت می‌توانید اطلاعاتی درباره وقت سفارت چک و کارهایی که باید قبل از آن انجام دهید به دست آورید. جمهوری چک کشوری است که در اروپای مرکزی قرار گرفته، قبل از سال 1933 جمهوری چک و اسلواکی با هم کشور چکسلواکی را تشکیل داده بودند اما بعد از آن به علت برخی از مسائل هر کدام مستقل شدند. پایتخت چک، پراگ است.

برای دریافت ویزای چک حتماً باید وقت قبلی داشته باشید و سپس به سفارت مراجعه کنید تا بتوانید ویزای جمهوری چک را دریافت کنید. برای دریافت ویزای چک به اطلاعاتی نیاز دارید که بهتر است قبل از رفتن به سفارت آنها را بدانید.

راهنمای وقت سفارت چک | یوروپ تورز

آشنایی با وقت سفارت چک

برای دریافت ویزای چک شما باید به کارگزاری سفارت جمهوری چک که در تهران واقع شده است به همراه مدارک مورد نیاز خود مراجعه فرمایید البته همان‌گونه که در بالا گفته شد باید وقت قبلی داشته باشید.

جمهوری چک عضو اتحاد شینگن می‌باشد که درنتیجه برای ورود به این کشور به ویزای شینگن نیز احتیاج پیدا خواهید کرد.

سفارت جمهوری چک واقع در منطقه فرمانیه تهران است که با رفتن به منطقه فرمانیه، خیابان بوستان، کوچه نسترن، شماره ۳۶ می‌توانید آن را پیدا کنید و همچمین کارگزاری این سفارت در میدان هروی و مرکز خرید هروی سنتر واقع شده است.

می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت ویزای چک مطالب سایت ما را به دقت بخوانید. پس علاوه بر دریافت ویزای چک به ویزای شینگن هم احتیاج دارید و اول از همه وقت سفارت چک لازمه آن است.

برای ورود به کشور چک چکار باید کرد؟

در ابتدا می‌خواهیم قبل از اینکه به موضوع اصلی مقاله یعنی اخذ وقت سفارت چک به طور مفصل بپردازیم، ضروری است تا یک نقشه ی‌راه کلی برای شما ارائه کنیم که درک بهتری از مجموعه کارهایی که قرار است برای ورود به کشور چک انجام دهید، داشته باشید.

به طور کلی هر کشوری مانند کشور چک برای اینکه به اتباع خارجی اجازه ی‌ورود و اقامت بدهد، انواع ویزاهایی را تعریف می‌کند که متقاضیان ورود به آن کشور باید در کشور خودشان یا کشور دیگری به سفارت کشور چک مراجعه کنند و از طریق آنجا، اقدام به درخواست ویزا نمایند. اما قبل از مراجعه ی‌حضوری در سفارت کشور چک لازم است تا متقاضی نسبت به اخذ وقت سفارت چک اقدام کند و سپس با مراجعه ی‌حضوری، مدارک خود را همراه درخواست ویزای خود ارائه نماید.

وقت سفارت چیست؟

همانطور که گفتیم، پیش زمینه ی‌آنکه افراد خارجی بتوانند برای اخذ ویزای کشور چک به سفارت این کشور مراجعه نمایند، این است که ابتدا نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام نمایند. وقت سفارت عبارت است از زمان مشخص شده‌ای که توسط سفارت با توجه به تایم‌های خالی که دارد، برای متقاضیان ورود به کشور چک که برای درخواست ویزا و … اقدام می‌کنند، ارائه می‌شود.

وقت سفارت بسیار مهم است و شما باید حتما در آن زمان مشخص به سفارت مراجعه کنید و اقدام به درخواست ویزا و یا انجام امور کنسولی خود نمایید. در ادامه به بیان روند اخذ وقت سفارت کشور چک می‌پردازیم.

دلایل اخذ وقت سفارت چک

شاید از خود پرسیده باشید که چه دلیلی دارد تا ما به عنوان افرادی که می‌خواهیم از طریق سفارت این کشور، ویزا اخذ کنیم، باید ابتدا وقت سفارت گرفته و سپس به سفارت مراجعه حضوری داشته باشیم. برای پاسخ به این پرسش باید گفت اولا همواره تعداد زیادی از افرادی مانند شما وجود دارند که می‌خواهند با مراجعه به سفارت اقدام به درخواست ویزا نمایند.

ثانیا با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد قصد مراجعه ی‌حضوری دارند، برای جلوگیری از ازدحام و شلوغی در سفارت، سفارت‌ها اقدام به بوجود آوردن وقت سفارت نموده‌اند تا بتوانند برای انجام امور ویزا و کنسولی افراد، موعد مقرری برای هر کدام از آنها تعیین نمایند.

همچنین سفارت‌ها برای آنکه بتوانند امور هر یک از متقاضیان ویزا را به طور کامل و منظم انجام دهند، تنها در موعد مقرر وظیفه دارند تا به کار این افراد رسیدگی نمایند.

ساعت کاری کارمندان سفارت چک

ساعت کار کارمندان سفارت جمهوری چک برای متقاضیان وقت سفارت چک عبارت است از: ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه

بخش کنسولی سفارت برای دریافت وقت سفارت چک از ساعت 9 تا 12 آماده خدمت‌رسانی به مراجعین می‌باشد.  برای دریافت ویزای چک باید وقت سفارت چک را دریافت کنید. برای دریافت وقت سفارت چک لازم است مواد زیر را مو به مو انجام دهید.

نکاتی درباره وقت سفارت چک

لازم نیست برای دریافت وقت سفارت چک به غیر از اطلاعات بالا اطلاعات دیگری را به همراه درخواست به سفارت چک بفرستید، چراکه تمامی مدارک را باید همان روز به سفارت جمهوری چک به‌صورت حضوری تحویل دهید.

سفارت چک اعلام کرده است که برای دریافت وقت سفارت چک، 6 هفته قبل از سفر، وقت سفارت چک را دریافت کنید. چنانچه سفری که دارید در ایام توریستی مانند تابستان یا تعطیلات نوروزی است، بهتر است از ۲ ماه قبل برای دریافت وقت سفارت چک اقدام فرمایید. اگر تمامی شرایط بالا را رعایت کنید برای دریافت وقت سفارت چک به مشکل برنخواهید خورد.

هزینه دریافت ویزای چک

هزینه ویزای چک برای دریافت ویزای چک توسط بزرگ‌سالان ۶۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو می‌باشد.

مدارک لازم وقت سفارت چک

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت چک از نوع کوتاه مدت یعنی تا ۹۰ روز به شرح زیر است:

 1. 1. پاسپورت ایرانی با اعتبار حداقل سه ماه بعد از انقضای ویزای مورد نیاز و ؛دو صفحه خالی، کپی صفحه‌ی اول، کپی ویزا‌های قبلی و مهرها برای وقت سفارت چک.
 2. 2. فرم ؛تکمیل شده، تایپ شده و امضا شده توسط متقاضی (در صورتی که کودک به سن قانونی نرسیده است این کار توسط والدین صورت می‌گیرد) برای وقت سفارت چک.
 3. یک قطعه عکس ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید از چهره متقاضی که به تازگی گرفته شده باشد و به فرم تقاضا چسبانده شود.
 4. 4. وجه دریافت ویزای چک که باید به یورو پرداخت شود.
 5. 5. بیمه پزشکی که برای کل مدت زمان اقامت معتبر باشد تا دریافت ویزای چک به راحتی صورت گیرد.
مدارک لازم وقت سفارت چک | یوروپ تورز

لیست مدارک برای متقاضیان در ایران

 1. مدارک مورد نیاز برای همه متقاضیان جهت دریافت ویزای چک عبارت است از:

رزرو بلیط هواپیما، گواهی محل اقامت و گواهی تمکن مالی، رزرو هتل، تائید اقامت یا پوشش هزینه‌ها توسط شخص حقیقی، اظهارنامه بانکی، گواهی ثبات اجتماعی – اقتصادی،ترجمه شناسنامه با مهر دارالترجمه، ؛ترجمه صفحه اول دفترچه بیمه با مهر دارالترجمه برای وقت سفارت چک.

مدارک مربوط به هدف سفر برای دریافت وقت سفارت چک:

هدف از سفر می‌تواند در حیطه یکی از این موارد قرار بگیرد: تجارت، مأموریت رسمی، دیدار بستگان، مسابقات ورزشی، نمایشگاه تجاری، گردشگری و اجلاس علمی. هر کدام از این‌ها هدفتان بود باید آن را وارد کنید.

 • اتباع غیر ایرانی که مقیم ایران هستند:
  اجازه اقامت ایران که حداقل به مدت سه ماه پس از تاریخ انقضای ویزایی که صادر خواهد شد معتبر باشد.
 • افرادی که به سن قانونی نرسیده‌اند:
  رضایت‌نامه والدین در صورتی که شخص مورد نظر به تنهایی و یا با یکی از والدین قصد سفر دارد کفایت می‌کند.
 • مدارک اشخاص خاص برای دریافت وقت سفارت چک:
  اشخاص خاص کسانی هستند که درزمینهٔ سیاست، دانشگاه‌ها، روزنامه‌ها، مسائل پزشکی و غیره فعالیت دارند. این‌ها نیز باید مدارک مورد نیاز خود را برای دریافت وقت سفارت چک به همراه داشته باشند؛ که هرکدامشان بسته به زمینه شغلی که دارند مدارکشان متفاوت است. این اشخاص خاص برای وقت سفارت چک حتما باید مدارک بالا را همراه داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک

 • دعوت‌نامه از یک کمپانی واقع در کشورهای عضو که در آن دلیل دیدار و تاریخ به همراه گواهی مستند بر رابطهی تجاری ذکر گردد (قرارداد، پیش فاکتور، مکاتبات، گواهی واردات و غیره) و اصل دعوت‌نامه رسمی از اداره پلیس مهاجرت چک که به صورت رسمی توسط پلیس مهاجرت مهر و امضا شده باشد برای وقت سفارت چک آماده باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای ویزای دیدار از خانواده یا بستگان

 • دعوت‌نامه از خانواده میزبان برای وقت سفارت چک.
 • دعوت‌نامه رسمی از اداره‌ی پلیس مهاجرت برای وقت سفارت چک که به‌صورت رسمی توسط اداره‌ پلیس مهاجرت مهر و امضاشده باشد.
 • برای دیدار خانواده گواهی وابستگی خانوادگی برای مثال شناسنامه (گواهی شناسایی که همراه با سوابق خانوادگی باشد و از اداره‌ی ثبت صادر شده باشد.)

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای ویزای مسابقات ورزشی

 • اصل دعوت‌نامه از تنظیم‌کننده‌ رقابت در هر یک از کشورهای عضو برای وقت سفارت چک.
 • معرفی‌نامه از سازمان ورزشی رسمی ایرانی مربوطه برای وقت سفارت چک.

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای ویزای نمایشگاه تجاری

 • تائیدیه پرداخت هزینه‌ غرفه در نمایشگاه تجاری و تائید سازمان تنظیم‌کننده یا نماینده‌ محلی نمایشگاه با اسامی متقاضیان

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای ویزای گردشگری

 • برنامه سفر
 • رزرواسیون هتل یا مدرک اقامت برای طول مدت اقامت

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای ویزای اجلاس‌ های علمی

 • دعوتنامه رسمی از تنظیم‌کننده‌ی اجلاس و شخص اهل کشور چک روی سربرگ با مهر و امضای سازمان
 • چکیده مقاله و یا سخنرانی جهت ارائه در اجلاس

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای اتباع غیر ایرانی مقیم ایران

 • اجازه‌ اقامت ایرانی که حداقل به مدت سه ماه پس از تاریخ انقضای ویزایی که صادر خواهد شد معتبر باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت چک برای متقاضیانی که به سن قانونی نرسیده‌ اند

 • رضایت‌نامه‌ی والدین و یا گواهی سرپرستی قانونی درصورتی‌که متقاضی به‌تنهایی و یا تنها با یکی از والدین سفر می‌کند. استثنا در مورد متقاضیانی که والد مجرد آن‌ها دارای گواهی سرپرستی می‌باشند وجود دارد.

مدارکی که باید توسط اشخاص از طبقات خاص برای وقت سفارت چک ارائه گردد

 • اعضای دولت، مجلس و یا سازمان‌های دولتی: یادداشت رسمی، گواهی تصدی یا سایر مدارک رسمی
 • کارمندان سفارت، کنسولگری، دفاتر نمایندگی آژانس سازمان ملل یا سازمان‌های رسمی کشورهای عضو: گواهی تصدی از سفارت مربوطه، کنسولگری یا اداره‌ نمایندگی
 • دفتر اسناد رسمی: حکم انتصاب
 • اعضای یک حرفه: که توسط یک سازمان حرفه‌ای هماهنگ شده باشد (پزشکان، جراحان، دندان‌پزشکان، داروسازان، وکلا، معماران و اعضای خانواده‌ی ایشان) گواهی از سازمان حرفه‌ای
 • قضات: حکم انتصاب از قوه قضاییه
 • مقامات عالی‌رتبه: یادداشت رسمی یا گواهی انتصاب از سازمان مربوطه دانشگاهی (دستیار، استاد، استاد رده‌بالا، رئیس، رئیس دانشکده، رئیس دانشگاه): گواهی انتصاب از سازمان تحصیلات عالیه
 • افسران ارتش ایران، پلیس ایران یا سایر سازمان‌های نظامی: یادداشت رسمی یا گواهی انتصاب از اداره‌ مربوطه
 • روزنامه‌نگاران: کارت هویت روزنامه‌نگاری، گواهی استخدام توسط انتشارات و یا رادیو و تلویزیون
 • ورزشکاران: گواهی رسمی سازمان ورزشی ایرانی که در آن به تاریخ ثبت‌نام و رتبه‌بندی (برای مثال حرفه‌ای – مبتدی) و یا گواهی حضور در رقابت‌های رسمی بین‌المللی و یا ملی  اشاره شده باشد.
مدارکی که باید توسط اشخاص از طبقات خاص برای وقت سفارت چک ارائه گردد | یوروپ تورز

سوالات متداول وقت سفارت چک

وقت سفارت چک چیست؟

برای دریافت ویزای چک شما باید به کارگزاری سفارت جمهوری چک که در تهران واقع شده است به همراه مدارک مورد نیاز خود مراجعه فرمایید و باید وقت قبلی داشته باشید.

آدرس سفارتخانه جمهوری چک در کجا واقع شده؟

سفارت جمهوری چک واقع در منطقه فرمانیه تهران است که با رفتن به منطقه فرمانیه، خیابان بوستان، کوچه نسترن، شماره ۳۶ می‌توانید آن را پیدا کنید و همچمین کارگزاری این سفارت در میدان هروی و مرکز خرید هروی سنتر واقع شده است.

هزینه های دریافت وقت سفارت چک چقدر است؟

هزینه ویزای چک برای دریافت ویزای چک توسط بزرگ‌سالان ۶۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

ویزای چک 14 آبان 1397 پاسخ

سلام
هزینه ویزای چک چقدر میباشد

بابازاده 28 بهمن 1397 پاسخ

با سلام واحترام
جهت دریافت هزینه خدمات لطفا با ما در تمای باشید
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
88851080