راهنمای وقت سفارت لیتوانی | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت لیتوانی | انواع + هزینه + شرایط

وقت سفارت لیتوانی، درواقع به‌منظور دریافت ویزای این کشور اروپایی تعیین می‌شود. شما از روش‌های مختلفی می‌توانید ویزای این کشور را …

وقت سفارت لیتوانی، درواقع به‌منظور دریافت ویزای این کشور اروپایی تعیین می‌شود. شما از روش‌های مختلفی می‌توانید ویزای این کشور را پس از وقت سفارت لیتوانی  به‌صورت فوری دریافت نمایید.

مسافران و گردشگرانی که قصد سفر به کشور لیتوانی رادارند می‌بایست به اخذ ویزای این کشور بپردازند. بدین منظور برای سفرهای خارجی از جمله سفر به کشور لیتوانی نیازمند تعیین وقت در سفارت این کشور خواهید بود، چراکه ویزای کشور لیتوانی را تنها از طریق سفارتخانه‌های این کشور می‌توانید تهیه کنید.

درواقع تعیین وقت برای مصاحبه در سفارت لیتوانی بدین منظور می‌باشد که افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، در مدت‌زمانی که به آن‌ها فرصت داده می‌شود به تهیه مدارک لازم جهت ارائه به سفارت لیتوانی بپردازند. در ادامه این مقاله توضیحات بیشتری در رابطه با وقت سفارت لیتوانی و نحوه گرفتن ویزای این کشور به شما عزیزان ارائه خواهیم داد پس تا انتها همراه ما باشید.

راهنمای وقت سفارت لیتوانی | یوروپ تورز

اهمیت وقت سفارت لیتوانی برای اخذ ویزای این کشور

نکته مهم در وقت سفارت لیتوانی که به‌منظور دریافت ویزای لیتوانی صورت می‌گیرد این است که افراد باید در تهیه مدارک لازم جهت ارائه آن و همچنین حضور در سفارت‌خانه برای مصاحبه دقت کافی را داشته باشند، چراکه در آن روز ممکن است سؤالاتی از شخص پرسیده شود و اگر در پاسخ دادن به آن‌ها بی‌دقتی شود و یا مدارک ناقص باشند فرد موردنظر نتواند ویزای کشور لیتوانی را تهیه کند بنابراین در زمان مصاحبه در سفارت لیتوانی خوب به سؤالات شخص مصاحبه‌کننده گوش فراداده و پاسخ‌های مناسبی را ارائه دهید.

ریجیکت یا رد شدن فرد متقاضی ویزا در سفارتخانه لیتوانی در شرایطی ایجاد می‌شود که مدارک ناقص باشد. در این صورت او نمی‌تواند به کشور لیتوانی سفر کند چراکه نتوانسته ویزای آن کشور را تهیه نماید.

تعیین وقت سفارت لیتوانی از طریق پر کردن فرم

اولین مرحله برای اخذ ویزای کشور لیتوانی از سفارتخانه این کشور دانلود فرم آنلاین مربوط به آن می‌باشد بنابراین شما می‌بایست با آژانس هواپیمایی متخصص در این زمینه تماس گرفته و تعیین وقت نمایید. تکمیل فرم برای تمامی کسانی که درخواست انواع ویزاهای مختلف برای سفر به کشور لیتوانی رادارند، لازم و ضروری می‌باشد. نکته مهم در زمان پر کردن فرم سفارت لیتوانی این می‌باشد که شما می‌بایست یک عکس دیجیتالی که به‌تازگی آن را تهیه نموده‌اید را برای آپلود در مکان مناسب فرم بصورت آماده داشته باشید.

عکس دیجیتالی می‌بایست با زمینه سفید بوده و تا حد امکان به‌صورت رنگی باشد. همچنین یکی دیگر مشخصات عکس این است که به‌صورت تمام‌رخ گرفته‌شده باشد. شما بعد از تکمیل نمودن تمامی گزینه‌های این فرم و آپلود کردن عکس دیجیتالی خود در صفحه جدید یک کد تأییدیه دریافت می‌کنید. این تأییدیه درواقع نشان‌دهنده تکمیل فرم آنلاین شما می‌باشد؛ بنابراین آن را در یک جای خوب ذخیره کرده و یک کپی یا پرینت از آن تهیه نمایید. تهیه پرینت از تأییدیه فرم آنلاین به‌منظور همراه بردن آن در زمان وقت سفارت لیتوانی می‌باشد؛ بنابراین حفظ و نگهداری آن بسیار مهم می‌باشد.

مشخص و تعیین کردن وقت سفارت لیتوانی برای انجام مصاحبه

زمانی که فرد متقاضی ویزا به تکمیل فرم آنلاین اقدام نمود و تمامی موارد گفته‌شده را رعایت کرد می‌بایست برای وقت سفارت لیتوانی زمان مشخصی را تعیین نمایند. برای این منظور طبق قوانین سفارتخانه می‌بایست تک‌تک افراد چه بزرگ‌سالان و یا کودکان برای خود وقت مناسبی را تعیین کرده باشند. درواقع تمامی افرادی که متقاضی دریافت ویزا می‌باشند نیازمند این هستند که در سفارتخانه حضورداشته باشند.

زمانی که مشغول تعیین وقت سفارت لیتوانی هستید می‌بایست به مواردی مهمی توجه داشته باشید. این‌گونه از موارد به شرح زیر می‌باشند. در واردکردن شماره پاسپورت خود حتماً دقت و توجهات لازم را داشته باشید. کدی را که در زمان پر کردن فرم آنلاین به‌عنوان تأییدیه دریافت کردید را به‌دقت در محل موردنظر خود وارد نمایید.

نام و نام خانوادگی خود را به‌طور صحیح و کامل همان‌طور که در پاسپورت‌تان آمده است در مکان موردنظر وارد کنید. پست الکترونیک و همچنین شماره تماس ثابت و همراه نیز باید در مکان موردنظر وارد شوند. زمانی که روز و ساعت وقت سفارت خود را تعیین نمودید می‌بایست از صفحه آخر تکمیل‌شده یک کپی تهیه و در حفظ و نگهداری آن دقت کنید.

اهمیت نگهداری از کپی فرم وقت سفارت لیتوانی

همان‌طور که در بالا نیز اشاره نمودیم بعد از دریافت فرم آنلاین ضرورت داشت که تمامی کادرهای آن به‌دقت تکمیل شود و در انتها شما یک کد تأییدیه دریافت کردید که این کد را در زمان تکمیل فرم تعیین وقت سفارت لیتوانی می‌بایست در کادر موردنظر آن وارد می‌نمودید. تا به اینجا شما مراحل اولیه برای درخواست ویزا را به‌طور صحیح و کامل انجام داده‌اید.

وقتی‌که برای مصاحبه در سفارت‌خانه لیتوانی زمانی را تعیین می‌کنید در انتهای تکمیل فرم به شما کد دیگری داده می‌شود که این کد درواقع تضمینی برای مصاحبه در روزی که تعیین کرده‌اید، می‌باشد. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که این تأییدیه در برخی موارد می‌تواند برای شما یاری‌رسان باشد.

اگر به هر دلیلی بخواهید زمان مصاحبه خود را کنسل و یا تغییر دهید این کد می‌تواند مشگل‌گشا باشد. شما از طریق این کد می‌توانید زمان مصاحبه دیگری را تعیین کنید. البته در برخی موارد این مسئله امکان‌پذیر نیست ولی با توجه به شرایط احتمال این وجود دارد که امکان تغییر در وقت سفارت وجود داشته باشد.

دلایل تغییر زمان وقت سفارت لیتوانی توسط متقاضی

یکی از ایرادات بزرگی که در تعیین زمان مصاحبه و همچنین تعیین وقت سفارت لیتوانی امکان دارد با آن روبرو شوید این است که اولاً به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان به‌صورت حضوری برای تعیین وقت و زمان مصاحبه به سفارت لیتوانی مراجعه نمود. افراد تنها بصورت آنلاین می‌توانند نسبت به درخواست وقت مصاحبه اقدام کنند.

دوما به دلیل تقاضاهای بالا برای دریافت ویزا و همچنین وقت سفارت لیتوانی امکان دارد زمانی که برای مصاحبه افراد تعیین‌شده طبق برنامه‌ریزی آن‌ها نباشد. چراکه اغلب تایم‌هایی که برای وقت سفارت تعیین می‌شوند نزدیک به سه ماه طول خواهند کشید.

این مدت‌زمان اغلب افراد را خسته و همچنین ناراضی خواهد نمود بنابراین در بسیاری از موارد مشاهده‌شده است که افراد برای تغییر زمان مصاحبه خود اقدام می‌کنند که در اغلب موارد طبیعی می‌باشد اما همان‌طور که در بحث قبلی نیز به آن اشاره نمودیم افراد با داشتن کد تأییدیه در زمان پر کردن فرم زمان مصاحبه قبلی می‌توانند به‌صورت آنلاین زمان تعیین‌شده را به زمان دیگری انتقال دهند.

پرداخت هزینه‌ های مربوط به وقت سفارت لیتوانی

فرد متقاضی بعد از تکمیل کردن فرم‌های آنلاین و تعیین زمان مصاحبه و ؛وقت سفارت لیتوانی می‌بایست در مراحل بعدی به پرداخت هزینه‌های لازم جهت دریافت ویزا بپردازد. نکته مهم در رابطه با اهمیت پرداخت هزینه این است که در صورت عدم پرداخت، شما امکان حضور در سفارت‌خانه به‌منظور مصاحبه را نخواهید داشت بنابراین می‌بایست همراه با پاسپورت خود نسبت به پرداخت هزینه مورد نظر اقدام نمایید.

این هزینه‌ها با توجه به نوع ویزای کشور لیتوانی متفاوت می‌باشند. هزینه‌های اجباری برای تعیین وقت سفارت لیتوانی و همچنین برخی از فیش‌ها که شما می‌بایست آنها را پرداخت کنید، بعد از واریز شدن به‌حساب سفارتخانه به‌هیچ‌عنوان قابل‌برگشت نخواهند بود.

 بنابراین مسافرین و گردشگران عزیز این مورد را مدنظر قرار دهند که ابتدا شرایط رفتن به سفر را برای خود مهیا نموده و بعد از قطعی شدن سفر نزدیک به سه ماه قبل از پرواز برای تعیین وقت سفارت لیتوانی اقدام کنند. اگر شما به هر دلیلی بعد از پرداخت وجه منصرف شدید تنها راه پیش روی شما این است که در مدت‌زمان یک سال تاریخ وقت سفارت لیتوانی و مصاحبه را تغییر دهید.

پرداخت هزینه‌ های مربوط به‌وقت سفارت لیتوانی | یوروپ تورز

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا در وقت سفارت لیتوانی

شما تا به این مرحله با پرداخت هزینه‌های سفارت‌خانه لیتوانی سفر خود را قطعی نموده‌اید؛ اما برای حضور در سفارت‌خانه و مصاحبه با افسر مربوطه نیازمند ارائه مدارکی مشخص خواهید بود که توصیه می‌کنیم دو هفته قبل از زمان مصاحبه ‌تمامی مدارک را آماده نمایید تا در روز مصاحبه دچار سردرگمی نشوید. این مدارک عبارت‌اند از: پاسپورتی که زمان اعتبار آن حداقل 6 ماه از زمان درخواست ویزا شروع‌شده باشد.

مدارک شناسایی مانند شناسنامه و همچنین کارت ملی عکس‌دار، عکس 4*6 بدون رتوش و تمام‌رنگی به تعداد دو عدد (عکس در سال جاری تهیه‌شده باشد)، تهیه برگه درخواست ویزا از طریق سفارت لیتوانی، یک فرم از مکان استخدامی به همره فیش حقوقی که برای کارمندان و همچنین کارگران لازم و ضروری است.

در صورت بازنشسته بودن گواهی بازنشستگی و در صورت دانشجو بودن گواهی اشتغال به تحصیل از مدارک لازم برای ارئه به سفارت محسوب می‌شود. کپی از ویزای شینگن کشورهای اروپایی دیگر (در صورت داشتن این ویزا)، برای مشخص شدن توانایی مالی فیش بانکی از گردش سه ماه آخر حساب فرد متقاضی لازم است، ارائه بیمه‌نامه مسافرتی در صورت داشتن و همچنین پروانه کسب. تمامی موارد از مدارک لازم برای ارائه درزمان تعیین وقت سفارت لیتوانی می‌باشند.

موارد مهم در زمان وقت سفارت مصاحبه

زمانی که شما تمامی مراحل را تا روز مصاحبه با دقت انجام دادید وارد مرحله مهم‌تری می‌شوید و آن این است که می‌بایست به‌تمامی سؤالات افسر مصاحبه‌کننده به‌خوبی پاسخ دهید. دو نکته برای قانع کردن این شخص می‌تواند تأثیرگذار باشد. اول اینکه شما می‌توانید دلایل خود را به‌طور شفاف و با زبان ساده برای افسر تشریح نمایید.

ارائه مدارکی همچون I-20، همچنین GRE و TOEFL می‌تواند نظر افسر را برای دادن ویزا نسبت به شما در جهت مثبتی هدایت نماید. با توجه به نوع ویزایی که دریافت کردید دلایل مناسب و کافی برای برگشت به کشور خود را ارائه دهید. این موارد و چندین مورد دیگر می‌تواند شمارا سریع‌تر به دریافت ویزای پس از وقت سفارت لیتوانی نزدیک کند.

تعیین وقت سفارت لیتوانی به‌ صورت فوری

یکی از تصورات غلطی که اغلب افراد در رابطه با وقت سفارت لیتوانی به‌صورت فوری دارند این می‌باشد که تصور می‌کند برخی از مراکزی که امکان ارتباط با سفارت را دارند، می‌توانند روند سریع‌تری را در این خصوص طی کنند، این فرضیه کاملاً نادرست می‌باشد. درواقع وقت سفارت لیتوانی فوری به‌مانند وقت سفارت‌های معمولی صورت می‌گیرد ولی زیر نظر افراد متخصص و باتجربه.

درواقع این افراد بااطلاع از شرایط و مدارک مور نیاز در زمان وقت سفارت لیتوانی و همچنین چگونگی تعیین زمان مناسب برای مصاحبه می‌توانند به افرادی که برای دریافت ویزای خود عجله دارند، یاری رسانند. اغلب این افراد تمامی مراحل تا زمان مصاحبه را خود برعهده‌گرفته و این امکان را برای فرد متقاضی ویزای لیتوانی فراهم می‌کنند که در مدت‌زمان محدودی که تا سفر مانده به کارهای دیگر خود برسند.

اخذ ویزای شنگن از طریق وقت سفارت لیتوانی

کشور لیتوانی جزء 26 کشوری است که از اعضای شینگن محسوب می‌شود. شینگن درواقع توافق‌نامه‌ای است که بین این بیست‌وشش کشور اروپایی بسته‌شده است که افرادی که از این ویزا برخوردار هستند بتوانند از طریق آن به کشورهای دیگر سفر کنند (البته 26 کشور در اتحادیه شینگن). افراد پس از تعیین وقت سفارت لیتوانی و دریافت ویزای شینگن این کشور می‌توانند در ابتدا ساعاتی را در کشور مربوطه گذرانده و سپس به کشورهای دیگر مهاجرت نمایند.

دریافت ویزا و تعیین زمان وقت سفارت لیتوانی توسط آژانس‌ مسافرتی سفری دیگر

یکی از گزینه‌هایی که افراد می‌توانند با استفاده از آن به کارهای ضروری دیگر سفر بپردازند، آژانس‌های مسافرتی معتبر می‌باشد. شما از طریق آژانس‌ سفری دیگر می‌توانید تمامی مراحل اخذ ویزا از جمله تعیین وقت سفارت لیتوانی را در کوتاه‌ترین زمان به انجام برسانید. درواقع این‌گونه از آژانس‌ها در ازای دریافت وجه، تمامی مراحل گفته‌شده در بحث‌های قبلی را انجام داده و ساعت و تاریخ مصاحبه در سفارت‌خانه لیتوانی را به شما اطلاع می‌دهند تا بتوانید در زمان مشخص در جهت وقت سفارت‌خانه لیتوانی اقدام نمایید. این مزیت بزرگی برای صرفه‌جویی در وقت شما محسوب می‌شود.

نکات مهم در زمان تعیین وقت سفارت لیتوانی

 • در زمان تعیین وقت سفارت لیتوانی می‌توانید تمامی مراحل قبلی را به تورهای مسافرتی بسپارید.
 • در روز مصاحبه سعی کنید دو ساعت قبل از آغاز مصاحبه در سفارت‌خانه حضورداشته باشد.
 • شما می‌توانید به‌صورت غیرحضوری با ارائه وکالت‌نامه به فرد مورد اعتماد خود به اخذ ویزای لیتوانی اقدام نمایید.
 • سفارت‌خانه کشور لیتوانی متأسفانه در ایران وجود ندارد و باید به سفارت‌خانه‌های این کشور در ترکیه، دبی و آنکارا مراجعه نمایید.
 • برای پیشبرد در زمان وقت سفارت لیتوانی می‌توانید به کنسولگری‌هایی که از افراد باتجربه برخوردارند در این کشورها مراجعه نمایید.

چکیده ای از وقت سفارت لیتوانی جهت اخذ ویزای این کشور

 • برای سفر به کشور لیتوانی می‌بایست از طریق وقت سفارت لیتوانی برای دریافت ویزا اقدام نمایید.
 • برای تعیین زمان مصاحبه پر کردن فرم آنلاین درخواست ویزا و همچنین تعیین زمان مصاحبه و وقت سفارت لیتوانی لازم و ضروری است.
 • پرداخت هزینه به‌حساب سفارت‌خانه لیتوانی که در صورت واریز شدن غیرقابل‌برگشت به‌حساب فرد متقاضی ویزا است.
 • از طریق آژانس و تورهای مسافرتی می‌توانید ویزای این کشور را دریافت نمایید.
 • وقت سفارت لیتوانی از طریق افراد کار بلد به‌صورت فوری امکان‌پذیر است.
 • ارائه مدارک لازم برای دریافت ویزای لیتوانی در روز مصاحبه و وقت سفارت لیتوانی  از ضروریات دریافت آن است.
چکیده ای از وقت سفارت لیتوانی جهت اخذ ویزای این کشور | یوروپ تورز

سوالات متداول وقت سفارت لیتوانی

وقت سفارت لیتوانی چیست؟

درواقع تعیین وقت برای مصاحبه در سفارت لیتوانی بدین منظور می‌باشد که افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، در مدت‌زمانی که به آن‌ها فرصت داده می‌شود به تهیه مدارک لازم جهت ارائه به سفارت لیتوانی بپردازند.

بعد از تعیین وقت سفارت لیتوانی باید چه کرد؟

زمانی که فرد متقاضی ویزا به تکمیل فرم آنلاین اقدام نمود و تمامی موارد گفته‌شده را رعایت کرد می‌بایست برای وقت سفارت لیتوانی زمان مشخصی را تعیین نمایند. برای این منظور طبق قوانین سفارتخانه می‌بایست تک‌تک افراد چه بزرگ‌سالان و یا کودکان برای خود وقت مناسبی را تعیین کرده باشند. درواقع تمامی افرادی که متقاضی دریافت ویزا می‌باشند نیازمند این هستند که در سفارتخانه حضورداشته باشند.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا در وقت سفارت لیتوانی چه مدارکی است؟

شما تا به این مرحله با پرداخت هزینه‌های سفارت‌خانه لیتوانی سفر خود را قطعی نموده‌اید؛ اما برای حضور در سفارت‌خانه و مصاحبه با افسر مربوطه نیازمند ارائه مدارکی مشخص خواهید بود که توصیه می‌کنیم دو هفته قبل از زمان مصاحبه ‌تمامی مدارک را آماده نمایید تا در روز مصاحبه دچار سردرگمی نشوید.

این مدارک عبارت‌اند از: پاسپورتی که زمان اعتبار آن حداقل 6 ماه از زمان درخواست ویزا شروع‌شده باشد. مدارک شناسایی مانند شناسنامه و همچنین کارت ملی عکس‌دار، عکس 4*6 بدون رتوش و تمام‌رنگی به تعداد دو عدد (عکس در سال جاری تهیه‌شده باشد), تهیه برگه درخواست ویزا از طریق سفارت لیتوانی، یک فرم از مکان استخدامی به همره فیش حقوقی که برای کارمندان و همچنین کارگران لازم و ضروری است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!