--- 021-87700067

وقت سفارت فرانسه

برای سفر به کشور فرانسه با هر هدفی نیاز به اخذ ویزای این کشور می باشد که در این خصوص باید بدانید گرفتن وقت سفارت فرانسه مهمترین مرحله در اخذ ویزای این کشور است.

حال باید بدانید که در خصوص گرفتن این وقت نیاز به رعایت نکات زیادی می باشد به طوری که اگر بخواهید روند اخذ ویزای شما در سریعترین زمان ممکن انجام شود می توانید از متخصصین وب سایت یوروپ تورز کمک گرفته زیرا این متخصصین، با تجربه کافی که در این زمینه دارد به شما کمک زیادی خواهند کرد.

آشنایی با وقت سفارت فرانسه

کشور فرانسه کشوری است واقع در غرب اروپا که دارای اقتصاد مدرن و مرفه می باشد. با این حال مشاهده می‌ شود افراد زیادی جهت سرمایه گذاری، کار و تحصیل قصد سفر به این کشور را دارند.

از طرفی با وجود اینکه جاذبه های طبیعی و گردشگری متعددی در جای جای این کشور وجود دارد طبیعتاً گردشگران زیادی نیز هر ساله اقدام به اخذ ویزای فرانسه و سفر به این کشور می ‌کنند. نیاز است برای سفر به هر کدام از کشورهای شینگن از جمله فرانسه ویزای شینگن این کشور را دریافت نموده با این حال لازم است بدانید که اولین مرحله برای اخذ ویزای این کشور دریافت وقت سفارت فرانسه است.

به طوری که در زمان تعیین شده لازم است جهت مصاحبه، انگشت نگاری و ارائه مدارک تان به سفارت این کشور مراجعه کنید.

گرفتن وقت سفارت فرانسه

حال با وجود آنچه بیان شد طبیعتاً سوالی که برای شما پیش می آید این است که چگونه می توان وقت سفارت فرانسه را گرفت و برای گرفتن وقت سفارت این کشور چه مراحلی باید طی شود؟

دقت داشته باشید برای تعیین وقت سفارت کشور فرانسه در اولین مرحله باید به وب سایت خدمات ویزا مراجعه کرده و کشور فرانسه را انتخاب کنید. پس از این امر باید درخواست تعیین وقت سفارت را ارسال کرده تا زمانی مناسب برای شما معین شود. توجه داشته باشید ممکن است گرفتن وقت سفارت فرانسه برای عموم مردم کاری زمانبر باشد زیرا نیاز است که به نکات مهمی در این خصوص توجه کنید و رعایت نکردن این نکات منجر به طولانی شدن پروسه تعیین وقت از سفارت فرانسه خواهد شد، که با این حال نیاز است از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

توجه داشته باشید هر فردی که قصد سفر به فرانسه را داشته باشد باید به صورت حضوری به کارگزاری سفارت این کشور (وی اف اس) مراجعه کند.

پس لازم است برای هر شخص وقت سفارت این کشور گرفته شود به طوری که برای افراد زیر ۱۲ سال هم تعیین وقت ضروری بوده اما نیاز نیست که این افراد در روز مصاحبه حضور داشته باشند و فقط لازم است که مدارک شان توسط والدین یا قیوم قانونی تحویل داده شود.

وقت سفارت فرانسه

روش های مختلف گرفتن وقت سفارت فرانسه

به طور کلی می ‌توان گفت برای گرفتن وقت سفارت فرانسه روش های متعددی وجود داشته به طوری که افراد می‌توانند به صورت تلفنی، اینترنتی یا مراجعه حضوری به شرکت ما این زمان را برای خود دریافت کنند.

برای تماس تلفنی با سفارت این کشور لازم است که با شماره‌ های ۰۲۱۸۸۸۵۱۰۸۰ تماس برقرار کرده و وقت سفارت را دریافت کنید.

همچنین می توانید به صورت آنلاین با کمک وب سایت های خدمات ویزا وقت سفارت فرانسه را اخذ کرده به طوری که باید تصویر صفحه اول پاسپورت را به این وب سایت ارسال کنید.

دقت داشته باشید برای تعیین وقت سفارت این کشور باید اطلاعات خود نام کامل، شماره پاسپورت، تاریخ تولد، تاریخ اعتبار پاسپورت، ملیت، جنسیت، تاریخ سفر و شماره تماس را ذکر کنید و تنها در صورتی که اطلاعات درخواست شده به صورت صحیح و بدون نقص ارسال شود وقت سفارت برای تان تعیین می گردد.

برای مراجعه حضوری به سفارت این کشور برای تعیین وقت باید بدانید که در این حالت متقاضی باید به صورت شخصی و حضوری به کنسولگری کشور فرانسه مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را به همراه خود ببرد تا وقت مناسبی از طرف سفارت برای وی تعیین شود.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه و تکمیل فرم سفارت

در هنگامی که وقت سفارت فرانسه را  دریافت کردید لازم است که از طریق همین سایت فرم درخواست ویزا را دریافت کرده و آن را کامل کنید، زیرا باید بدانید تکمیل این فرم نیز دومین مرحله برای اخذ ویزای فرانسه می باشد.

توجه داشته باشید هنگامی که در وب سایت خدمات ویزا ثبت نام کردید فرم مربوطه برای هر نفر باید به صورت جداگانه و با دقت کامل تکمیل شود و از آن پرینت گرفته شود و سپس لازم است آن را در روز مصاحبه به سفارت فرانسه تحویل دهید.

توجه داشته باشید هر گونه نقصی در فرم درخواست ویزا موجب رد شدن ویزای شما از کشور فرانسه می شود.

وقت سفارت فرانسه

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت فرانسه

علاوه بر آنچه گفته شد لازم است بدانید برای اخذ وقت سفارت کشور فرانسه شما باید در کنار ارسال اطلاعات کامل مدارک دیگری را نیز جمع آوری کنید تا در هنگام مراجعه به سفارت این کشور این مدارک را ارائه دهید.

توجه داشته باشید که لازم است در روز مصاحبه نامه تایید تعیین وقت سفارت فرانسه، فرم تکمیل شده درخواست ویزا ترجمه شده به انگلیسی، دو عدد عکس، پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار، شرح کامل کتبی قصد سفر یا مهاجرت ترجمه شده به انگلیسی، رزرو بلیط رفت و برگشت، بیمه نامه سلامت، اسناد و مدارک اسکان، پرینت بانکی، فیش حقوقی و رسید مالیاتی را به همراه داشته باشید.

لازم است بدانید هر گونه نقصی در مدارک شما نیز می‌تواند منجر به رد شدن ویزای فرانسه برای شما شده که در این صورت کار برایتان دشوار خواهد شد.

وقت سفارت فرانسه

وقت فوری سفارت فرانسه

با توجه به اینکه برای گرفتن وقت سفارت فرانسه نیاز به طی کردن مراحل و زمان خاصی است طبیعتا افراد زیادی که قصد طی کردن این مراحل در زمان کمتری دارند سوال می پرسند که آیا امکان تعیین وقت فوری سفارت این کشور وجود دارد یا خیر؟

به اطلاع آن دسته از عزیزانی که به علت نداشتن وقت کافی به دنبال وقت فوری سفارت فرانسه هستند می رسانیم شما می توانید از طریق وب سایت های معتبر از جمله یوروپ تورز در سریعترین زمان ممکن و وقت سفارت فرانسه را بگیرید.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه به صورت آنلاین

همانطور که گفته شد یکی از روش ‌های اخذ وقت سفارت فرانسه به صورت آنلاین و اینترنتی می باشد به طوری که امروزه در بسیاری از مواقع مراجعه حضوری به کنسولگری کشور فرانسه برای اخذ وقت سفارت این کشور امکان پذیر نمی باشد. زیرا بسیاری از افراد ساکن شهرهای اطراف تهران یا دیگر شهرستان‌ ها بوده با این حال امکان حضور در سفارت این کشور را ندارند.

همچنین طبیعتاً برای حضور در سفارت کشور فرانسه نیاز به طی کردن زمان و هزینه بیشتری است اما امروزه مشاهده می‌شود که امکان دریافت وقت سفارت فرانسه به صورت آنلاین به وجود آمده که روشی بسیار آسان و سریع می باشد.

توجه داشته باشید برای این امر لازم است که به وبسایت خدمات ویزا این کشور وارد شده و در اولین مرحله یک حساب کاربری برای خود درست کنید.

سپس با گزینه هایی روبرو می شوید که باید گزینه تعیین وقت سفارت فرانسه را انتخاب کنید و در مرحله بعد اطلاعات مناسب شهروند ایرانی را وارد کرده و در آخر نیز باید ایمیلی به آدرس ذکر شده در این وب سایت ارسال نمایید.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه برای ویزای دانشجویی

با توجه به اینکه اهداف سفر به کشور فرانسه مختلف و متفاوت است و انواع ویزای این کشور نیز متعدد می باشد.

یکی از مهمترین انواع ویزا این کشور، ویزای تحصیلی یا دانشجویی است که باید بدانید اگر شما دانشجو هستید و تمایل دارید برای تحصیل به کشور فرانسه سفر کنید لازم است در هنگام تعیین وقت سفارت فرانسه مشخص کنید که نیاز به ویزای تحصیلی دارید.

توجه داشته باشید این کشور دارای دانشگاه های ممتازی بوده که مدارک اخذ شده از دانشگاه های این کشور در تمامی دنیا قابل قبول است و افراد با داشتن این مدارک می توانند در هر جای دنیا شغلی متناسب با رشته شان پیدا کنند. حال لازم است بدانید تقریباً تحصیل در دانشگاههای دولتی فرانسه رایگان بوده که این امر بسیار مورد توجه قرار می گیرد. توجه داشته باشید ویزای تحصیلی کشور فرانسه از نوع ویزای شینگن طولانی مدت است که توسط سفارت این کشور ارائه می‌شود.

مهمترین مدارک برای اخذ وقت دانشجویی سفارت فرانسه شامل مدارک تحصیلی و شغلی، مدرک دیپلم، مدرک لیسانس و ریز نمرات لیسانس، مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات لیسانس، تاییدیه سوابق کاری، کپی پاسپورت، گواهی های زبان خارجی غیر از فرانسه و پروژه تحصیلی برای ادامه تحصیل در فرانسه می باشد.

وقت سفارت فرانسه برای ویزای گردشگری

همانطور که ذکر شد کشور فرانسه کشوری است با جاذبه‌های گردشگری متعدد که مشاهده می‌شود هر ساله افراد زیادی اقدام به اخذ ویزای توریستی این کشور از سفارت فرانسه می کنند. حال اگر شما هم قصد تعیین وقت توریستی سفارت فرانسه را داشتید باید بدانید که با استفاده از این ویزا تنها می توانید به گردشگری در فرانسه پرداخته و هرگونه تجارت یا کار با داشتن ویزای توریستی در کشور فرانسه خلاف می باشد.

توجه داشته باشید مهمترین مدارک برای وقت توریستی سفارت فرانسه شناسنامه متقاضی و ترجمه آن، نامه های بانکی، اسناد مالکیت منزل یا زمین، مدارک شناسایی مورد نیاز و …. می باشد.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت و ویزای تجاری این کشور

اما یکی دیگر از انواع وقت سفارت فرانسه وقت سفارت برای ویزای تجاری این کشور می باشد که لازم است توسط تجار و سرمایه گذاران اخذ شود. توجه داشته باشید اخذ ویزای کار و تجاری در کشور فرانسه به شیوه های متعددی امکان پذیر است. به طوری که اگر فردی قصد کار در کشور فرانسه را داشته باشد می تواند با داشتن یک دعوتنامه کاری از یک فرد دارای شرکت معتبر در این کشور، این ویزا را اخذ کند.

همچنین توجه داشته باشید که یافتن کارفرما در کشور فرانسه این امکان را به شما می دهد تا با تعیین وقت تجاری سفارت فرانسه ویزای کار یا تجاری این کشور را اخذ کنید. برای این امر نیاز است که کارفرمای فرانسوی ابتدا طی مرحله ای سه ماه در داخل کشور و سپس در اتحادیه اروپا آگهی کار بدهد و در صورتی که فرد مورد نظر خود را پیدا نکرد می تواند از ایران یا دیگر کشورها نیرو بگیرد توجه داشته باشید.

برای دریافت وقت تجاری سفارت فرانسه نیز نیاز به ارائه مدارک شناسایی، شناسنامه و ترجمه آن، اسناد مالکیت، نامه های بانکی و برنامه های کاری فرد می باشد.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه برای دیگر ویزاها

طبیعتاً در هنگام اخذ وقت سفارت فرانسه یکی از مهمترین مواردی که افراد باید آن را تعیین کنند، نوع ویزای درخواست شده متناسب با هدف سفر به کشور فرانسه می باشد. باید بدانید به طور کلی ویزای فرانسه به دو دسته ویزای شینگن و ویزای ملی تقسیم می‌شود؛ که ویزای شینگن این کشور به شما این اجازه را می دهد تا به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کنید اما افرادی که قصد اقامت طولانی مدت در خاک کشور فرانسه را داشته باشند مستلزم به دریافت ویزای ملی این کشور خواهند بود که با این ویزا دیگر شما حق سفر به دیگر کشورهای حوزه شینگن را نخواهید داشت.

با این وجود باید بدانید که وقت سفارت فرانسه برای اخذ ویزای بازدید از خانواده و ویزای ترانزیت فرودگاهی نیز اخذ می‌شود به طوری که برای بازدید از خانواده، افرادی می توانند این ویزا را اخذ کنند که قصد بازدید از اعضای خانواده، همسر یا فرزند خود را داشته باشند. ویزای ترانزیت نیز به گونه‌ای بوده که تنها مختص افرادی است که قصد دارند از طریق فرودگاه فرانسه هواپیمای خود را تعویض کنند با این حال شما با دریافت این ویزا حق ورود به دیگر جاهای کشور را ندارید و نباید از فرودگاه خارج شوید.

وقت سفارت فرانسه

روزهای کاری سفارت فرانسه

حال با توجه به آنچه بیان شد هم دریافتیم که یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای کشور فرانسه در انواع مختلف، مراجعه به کارگزار سفارت کشور فرانسه و تعیین وقت سفارت این کشور می باشد.

برای این امر لازم است بدانید روزهای کاری وی اف اس از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی بیست می باشد. همچنین متقاضیان می توانند در روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ برای دریافت ویزا به کارگزاری سفارت کشور فرانسه مراجعه نمایند.

به طور کلی در روزهای جمعه و شنبه این سفارت در ایران تعطیل است. البته باید توجه داشته باشید که در تعطیلات رسمی مثل سال نو نیز سفارت و دفتر خدمات کنسولی فرانسه تعطیل است.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه آدرس سفارت

در خصوص سفارت فرانسه باید بدانید که این سفارت در یکی از محله های قدیمی و معروف تهران یعنی خیابان جمهوری، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۶ ۶۴ قرار دارد که تمامی خدمات مورد نیاز برای اخذ ویزای فرانسه توسط این سفارت ارائه می شود.

همچنین لازم است بدانید که می توانید برای درخواست ویزای نوع سی کشور فرانسه نیز به شرکت وی اف اس که در میدان هروی مجتمع هروی سنتر قرار دارد مراجعه کنید .

وقت سفارت فرانسه

هزینه وقت سفارت فرانسه

علی رغم اینکه برای تعیین وقت سفارت کشور فرانسه نیاز به طی کردن زمان و پروسه خاصی می باشد طبیعتا لازم است که افراد هزینه ای نیز برای این امر پرداخت کنند. توجه داشته باشید باید در هنگام مراجعه به سفارت این کشور هزینه ویزا را به صورت نقدی و به یورو پرداخت کنید که این هزینه برای بزرگسالان دو برابر افراد ۶ تا ۱۲ سال می باشد.

همچنین باید بدانید که برای انگشت نگاری و مصاحبه نیز نیاز به پرداخت هزینه است. اما به طور کلی تعیین وقت سفارت فرانسه و درخواست فرم ویزا برای شما رایگان می باشد. حداقل زمان رسیدگی به پرونده شما نیز ۱۴ روز کاری بوده که البته باید حداقل چند ماه قبل از زمان سفر اقدام به تعیین وقت سفارت و اخذ ویزای این کشور کنید تا اگر در زمان مصاحبه با تاخیر احتمالی روبرو شدید مشکلی برای تان به وجود نیاید.

مصاحبه حضوری و انگشت نگاری در سفارت فرانسه

همانطور که گفته شد در هنگام تعیین وقت سفارت فرانسه افراد باید توجه داشته باشند که لازم است در تاریخ و زمان مشخص شده توسط سفارت به این محل رفته و پس از ارائه مدارک به مصاحبه حضوری و انگشت نگاری در سفارت این کشور بپردازند. توجه داشته باشید نکات بسیار مهمی برای مصاحبه با سفارت این کشور وجود داشته که اگر به آن توجه نکنید با ریجکتی ویزا روبرو خواهید شد.

به طوری که لازم است حتماً در زمان تعیین شده به این سفارت مراجعه کنید به طوری که اگر زودتر از موعود به سفارت رسیدید بهتر است سفارت را ترک کنید و دوباره حدود یک ربع مانده به وقت معین شده به سفارت برگردید. همچنین توجه داشته باشید باید تمامی مدارک مورد نیاز را آماده کرده و به صورت حضوری آن را به افسر مورد نظر تحویل دهید.

در هنگام مصاحبه سعی کنید به تمامی سوالات بدون استرس و کامل و بدون نقص پاسخ دهید زیرا اگر افسر کنسولی حس کند که سوالات را با صداقت پاسخ نمی ‌دهید ممکن است زمان رسیدگی به پرونده شما را به تعویق بیندازد که در این صورت نیاز دارید مجددا اقدام به تعیین وقت سفارت کنید. بهتر است در هنگام مراجعه به سفارت از لباس های رسمی استفاده کرده و سعی کنید به هیچ عنوان اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و عصبانی نشوید همواره در طول مصاحبه باید ادب را رعایت کرده حتی اگر احساس کنید به شما بی احترامی شده به هیچ عنوان نباید بحث کنید و تن صدایتان را بالا ببرید.

وقت سفارت فرانسه

نکات مهم در خصوص وقت سفارت فرانسه

در هنگام اخذ وقت سفارت کشور فرانسه اگر به نکات مهم در این زمینه توجه داشته باشید امور شما در زمان کوتاه تری صورت خواهد گرفت. به طوری که باید بدانید در بهترین زمان ممکن باید اقدام به اخذ و دریافت وقت سفارت این کشور کنید به طوری که اگر وقت کمی برای دریافت ویزای فرانسه داشته باشید استرس به شما روی آورده و نه تنها نمی توانید وقت سفارت این کشور و ویزای فرانسه را سریعاً دریافت کنید بلکه با مشکلاتی نیز روبرو خواهید شد.

توجه داشته باشید به طور کلی می توان گفت بهترین زمان جهت گرفتن وقت سفارت کشور فرانسه چند ماه قبل از زمان پرواز شما می باشد به طوری که باید بدانید در زمان های پر سفر سال با وجود شلوغ بودن سفارت امور به کندی انجام می شود پس نیاز به طی کردن زمان بیشتری است. همچنین توجه داشته باشید لازم است حتماً تا زمان دریافت رسید هزینه پرداختی را نزد خود نگه دارید.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه با یوروپ تورز

با توجه به آنچه بیان شد طبیعتاً در می یابیم که گرفتن وقت سفارت فرانسه نیاز به تجربه کافی دارد. همچنین برای جمع آوری تمامی مدارک و پر کردن فرم درخواست ویزا نیاز است که با تجربه عمل کنید زیرا در غیر این صورت همانطور که پیشتر هم گفته شد با ریجکتی روبرو خواهید شد که در این صورت مشکلات زیادی بر سر راه شما قرار می گیرد. با این وجود به شما پیشنهاد می شود که با متخصصین مشاورین وبسایت یوروپ تورز مشورت کرده و از آنها جهت تعیین وقت سفارت فرانسه و دریافت انواع ویزا این کشور کمک بگیرید.

همچنین توجه داشته باشید اگر با ریجکتی ویزا نیز روبرو شدید اگر چه مشکلاتی بر سر راه شما وجود دارد اما می توانید این امور را نیز به افراد کاربلد این وبسایت سپرده تا امور رفع ریجکتی را برای شما انجام دهند.

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط