راهنمای وقت سفارت فرانسه | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت فرانسه | انواع + هزینه + شرایط

وقت سفارت فرانسه، اخذ ویزای این کشور می باشد که در این خصوص باید بدانید درخواست ویزا مستلزم گرفتن وقت سفارت فرانسه از این کشور است.

اگر قصد رفتن به کشور فرانسه را دارید باید به سفارت فرانسه مراجعه کنید و قبل از مراجعه باید وقت سفارت فرانسه گرفته شود. می‌دانید که فرانسه از زیباترین کشورهای اروپایی است که از لحاظ سیاسی و صنعتی هم بسیار پیشرفته است و دارای مکان‌های تاریخی زیاد و جاذبه‌های توریستی بی‌نهایت زیبا است. گرفتن وقت از سفارت فرانسه دارای شرایطی است که باید حتما از آن مطلع باشید در این مقاله همه ی‌این شرایط را شرح خواهیم داد.

راهنمای وقت سفارت فرانسه | یوروپ تورز

وقت از سفارت فرانسه VFS

شما قبل از مراجعه به سفارت باید وقت از سفارت فرانسه گرفته باشید و بدون گرفتن وقت از سفارت فرانسه امکان رسیدگی به کار شما یا مصاحبه با شما وجود نخواهد داشت.گرفتن وقت از سفارت فرانسه VFS ضروری است و به هر دلیلی قصد رفتن به این کشور را دارید باید ابتدا این وقت را اخذ کنید بعد از گرفتن وقت می‌توانید به کارگزاری یا سفارت VFS مراجعه کنید و سپس اقدامات لازم برای گرفتن ویزای خود را انجام دهید.

گرفتن وقت از سفارت فرانسه

شما می‌توانید برای گرفتن وقت از سفارت فرانسه آنلاین اقدام کنید البته می‌دانید که این روزها بیشتر سفارت‌ها به صورت آنلاین وقت می‌دهند و سفارت فرانسه هم فقط به صورت آنلاین به شما وقت خواهد داد و مراجعه ی‌حضوری به هیچ عنوان پذیرفته نیست. گرفتن وقت از سفارت فرانسه به صورت آنلاین باعث می‌شود کار شما سریعتر پیش برود و به زمان و وقت کمی برای این کار بگذارید.

بعد از اینکه وقت سفارت فرانسه گرفتید و زمان مشخص شد سعی کنید با ظاهر کاملا آراسته و معقول حاضر شوید ضمن اینکه توجه داشته باشید که باید در زمان مشخص شده حضور پیدا کنید زیرا سر وقت رسیدن شما به معنی متعهد بودن و نظم شماست و در روند گرفتن ویزای شما بسیار موثر است.

توجه داشته باشید که برای گرفتن وقت از سفارت فرانسه، باید به سایت VFS Global مراجعه کنید و بعد از ورود به سایت باید کشور مبدا را ایران و کشور مقصد را فرانسه انتخاب بفرمایید. بعد از انتخاب تعیین وقت برای سفارت یک آدرس ایمیل برای شما نمایان می‌شود، برای گرفتن وقت از این سفارت با فرمتی که مشخص شده باید ایمیل مشخص شده درخواست خود را ارسال کنید احتمالا بعد از یک الی دو روز زمان دقیق سفارت برای شما تعیین می‌شود. این تعیین وقت اینترنتی است و توجه داشته باشید که حتما با دقت زیاد فرم را در سایت پر کنید تا درخواست ویزای شما بر اثر یک اشتباه توسط افسران ویزای این کشور رد نشود.   

سفارت فرانسه در کجای تهران واقع شده است؟

خوبی این کشور این است که در ایران دارای سفارت خانه است و برای امور اخذ ویزا می‌توانید به این سفارت خانه مراجعه کنید.

آدرس سفارتخانه‌ی‌ فرانسه در تهران: خیابان فردوسی، روبروی بانک مرکزی، پلاک 320 است.

توجه داشته باشید که هر ساعت و هرروز که دلتان بخواهد نمی‌توانید برای گرفتن وقت از سفارت فرانسه به این سفارت خانه مراجعه کنید توجه کنید که فرانسه امور مربوط به ویزا را در تهران به آدرس خیابان موسوی نژاد، گلستان پنجم، مرکز تجاری هروی سنتر انتقال داده است. این مرکز در زمان اندک به امور مربوط به گرفتن ویزا شما را یاری خواهد کرد این مرکز هم برنامه ی‌خاص خود را دارد که باید به آن توجه کنید. در این قسمت برایتان شرح می‌دهیم که در چه ساعاتی و برای چه کارهایی می‌توانید به این مرکز مراجعه کنید:

روزهای دوشنبه تا پنج شنبه‌ها از ساعت 8:30 تا 12 ظهر و بعدازظهر‌ها با قرار قبلی از طریق شماره تماس 64094000

برای دریافت مدارک از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 7:30 تا 11:30 و برای تحویل گذرنامه تنها بعد از ظهر‌ها از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 14 تا 15

تعطیلات سفارت به شرح زیر می‌باشد

و اما خوب است از روزهای تعطیل سفارت خانه هم مطلع باشید:

سفارت خانه در 25 ماه دسامبر به مناسبت تولد حضرت عیسی تعطیل است و اول ژانویه که آغاز سال میلادی است و 19 مارس سالروز ملی شدن صنعت نفت و 21 و 22 و 23 مارس که عید نوروز است و 2 آوریل که روز سیزده بدر است و 4 ژوئن وفات امام خمینی و 15 ژوئن قیام پانزده خرداد این سفارت روزهای عید فطر و وفات امام جعفر صادق و 10 محرم عاشورا هم تعطیل است همچنین اربعین و شهادت امام رضا و تولد حضرت محمد هم تعطیل می‌باشد. پس توجه داشته باشید که در این روزهای خاص نمی‌توانید به این مرکز مراجعه داشته باشید.

گرفتن وقت توریستی از سفارت فرانسه

در صورتی که برای دیدار از دوستان یا اقوام و خانواده و یا سفر برای بازدید از این کشور عازم فرانسه هستید شما باید ویزای شینگن توریستی برای این کشور را بگیرید برای گرفتن این ویزا باید وقت از سفارت فرانسه برای ویزای توریستی بگیرید و با مدارک مربوطه بعد از وقت گرفتن به سفارت مراجعه کنید این ویزا را به سرعت می‌توانید بگیرید. توجه کنید که مدارکی هم که باید ارائه دهید از سایر ویزا‌ها متفاوت است. اگر دعوت نامه دارید باید بدانید که در گرفتن ویزای توریستی تاثیر خاصی نخواهد داشت.

گرفتن وقت توریستی از سفارت فرانسه | یوروپ تورز

گرفتن وقت تجاری از سفارت فرانسه

شاید شما قصد داشته باشید که ویزای تجاری برای رفتن به فرانسه بگیرید اگر بخواهید برای انجام کاری در این کشور اقدام کنید می‌توانید ویزای تجاری را بگیرید این ویزا هم از طریق سفارت خانه داده می‌شود و شما میتوانید در کارهای تجاری و سرمایه گذاری خود در این کشور بعد از داشتن ویزای تجاری اقدامات لازم را انجام دهید.

بین ویزای کاری و تجاری هم تفاوت وجود دارد که باید بدانید اگر قصد تجارت و سرمایه گذاری در فرانسه را دارید حتما نیاز به ویزای تجاری دارید ولی اگر قصد کار کردن در این کشور را دارید باید ویزای کار فرانسه را دریافت کنید.برای هر دو گرفتن ویزا اجباری است و این ویزاها مدارک خاص خود را دارند که باید به سفارت ارائه دهید و بعد از دریافت این ویزا می‌توانید به تجارت بپردازید یا اگر قصد کار دارید به کارکردن در این کشور بپردازید.مدارک شما باید معتبر باشد.

اگر می‌خواهید در فرانسه تجارت کنید باید هدف و قصد خود را کامل شرح دهید و مدارکی معتبر از دارایی‌های خود به سفارت نشان دهید این سفارت باید شما را قادر به تجارت و انجام کسب و کار در این زمینه بشناسد و بررسی کند و بعد ویزای تجاری را به شما بدهد.

برای کسانی که قصد کار در کشور فرانسه را دارند باید دعوت نامه ی‌کاری خود را حتما به سفارت ارائه دهند وگرنه سفارت کاری برای شما انجام نخواهد داد. دعوتنامه بسیار مهم است و باید از جانب کارفرمایی معتبر باشد.

گرفتن وقت دانشجویی از سفارت فرانسه

ویزای تحصیلی یکی از ویزاهایی است که طرفداران زیادی دارد اگر قصد درس خواندن در فرانسه را دارید باید این ویزا را داشته باشید اولین گام همین است که از سفارت وقت بگیرید و مراحلی دارد که در زیر به اختصار برایتان شرح خواهیم داد.

در ابتدا باید یک مرکز آموزشی معتبر را در فرانسه پیدا کنید. شما باید با در نظر گرفتن رشته و مقطع تحصیلی خود اقدام به پیدا کردن یک مرکز آموزشی معتبر کنید و باید با این مرکز ارتباط برقرار کنید اگر مرکز مورد نظر شرایط شما را پذیرفت و خواهان دانشجو بود باید دعوتنامه‌ای را از این مرکز آموزش دریافت کنید. بعد از این از سفارت فرانسه وقت بگیرید چون تاریخی که ممکن است سفارت به شما وقت بدهد مشخص نیست بهتر است که دعوتنامه ی‌تحصیلی خود را بگیرید و بعد اقدام به وقت گرفتن از سفارت کنید. 

برای گرفتن ویزای تحصیلی نیاز به مدارک مشخصی دارید از جمله ریز نمرات خود که باید آنها را آماده کنید این مدارک برای سفارت خانه بسیار مهم هستند. بعد از اینکه خیالتان از دعوتنامه و مدارکتان راحت شد با توجه به وقتی که از سفارت فرانسه گرفته‌اید می‌توانید در زمان مشخص شده به سفارت مراجعه و مراحل گرفتن ویزا را طی کند.

گرفتن وقت دانشجویی از سفارت فرانسه | یوروپ تورز

سوالات متداول وقت سفارت فرانسه

چگونه و از کجا وقت از سفارت فرانسه بگیریم؟

برای گرفتن وقت از سفارت فرانسه باید به صورت اینترنتی از دفتر هروی سنتر که نمایندگی بخش روادید این سفارت خانه است اقدام کنید شما درخواست خود را ثبت می کنید و بعد از اینکه آن را ثبت کردید درخواست شما دو الی هفت روز کاری طول خواهد کشید تا برای شما ارسال شود.

برای گرفتن ویزای فرانسه چه مدارکی را باید به سفارتخانه ارائه دهیم؟

طبق ویزای فرانسه مورد نظر خود باید مدارک لازم را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و به سفارت ارائه دهید.بعد از آن یک سری کپی از مدارک ترجمه شده با سایر مدارک لازم را در وقتی که مشخص شده به کانتر مربوطه بدهید.

گرفتن وقت از سفارت فرانسه در روزهای کرونایی چگونه است؟

بعد از آمدن کرونا در اواخر سال 99 خدمات سفارت فرانسه متوقف شد و از ان تاریخ تا به امروز تاریخ دقیقی برای از سرگیری فعالیت های خود را اعلام نکرده است .

آیا سفارت فرانسه مصاحبه هم دارد؟

در سفارت فرانسه سوالات مهمی که پرسیده می شود چیست؟ خوب است بدانید طی چند سال گذشته این سفارت از شما سوالی نمی پرسد یعنی مصاحبه ای در کار نیست. این مرکز تنها مدارک لازمه را تحویل می گیرد و انگشت نگاری انجام می دهید شما بهتر است تمام ذهن و وقت خود را در تهیه مدارک معتبر و درست بگذارید و نگران سوال پرسیدن نباشید.

در ایام کرونایی آخرین اطلاعات سفارت فرانسه چیست؟

آخرین اطلاعات این سفارت این است که در حال حاضر افرادی که ویزای توریستی شش ماهه داشتند می توانند برای تمدید ویزای خود و سفر به فرانسه با رعایت همه ی پروتکل ها اقدام کنند.

واکسن های کرونای مورد تایید کشور فرانسه کدام واکسن ها هستند؟

باید بدانید که در حال حاضر واکسن های مورد تایید این کشور برای ویزای توریستی فایزر و بیون تک هستند البته واکسن های مدرنا و استرازنکا و جانسون اند جانسون هم مورد تایید قرار گرفته اند.

مدارک مورد نیاز وقت از سفارت فرانسه چیست؟

شما به یک فرم درخواست ویزای فرانسه نیاز دارید و گذرنامه فعلی فرد متقاضی و پاسپورت های قبلی وی، رسید پرداخت هزینه های ویزا را هم نیاز دارید همچنین باید اصل و ترجمه ی شناسنامه و کارت ملی متقاضی و همراهان هم ارائه شود. اصل و کپی بیمه مسافرتی و گردش حساب و تمکن مالی هم نیاز است. واچر هتل و نامه ی اشتغال به کار و در صورت داشتن دعوت نامه ارائه ی آن الزامی است اگر متاهل هستید باید اصل و ترجمه ی سند ازدواج را هم ارائه دهید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!