صومعه مون سن میشل | معرفی – راه های دسترسی – تصاویر

صومعه مون سن میشل | معرفی – راه های دسترسی – تصاویر

صومعه مون سن میشل، از معروف‌‌ترین اماکن گردشگری در فرانسه به شمار آمده که سالانه بیش از ۲ میلیون گردشگر از آن بازدید می‌ کنند. این جزیره در منطقه نرماندی …

معرفی صومعه مون سن میشل

جزیره و صومعه مون سن میشل (Mont-Saint-Michel) از معروف‌‌ترین اماکن گردشگری در فرانسه به شمار آمده که سالانه بیش از ۲ میلیون گردشگر از آن بازدید می‌ کنند. این جزیره در منطقه نرماندی کشور فرانسه واقع گردیده است.

اطراف این صومعه باستانی و ساختمان‌‌های آن را برج‌‌ها و دیوارهای قرون وسطایی احاطه کرده‌‌اند. از سال ۱۹۷۹ این صومعه در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت و در حال حاضر به یکی از جاذبه‌‌های گردشگری منحصر به فرد در فرانسه تبدیل شده است. در این مقاله به معرفی بیشتر این صومعه و جذابیت‌‌های آن خواهیم پرداخت.

صومعه مون سن میشل | معرفی - راه های دسترسی - تصاویر | یوروپ تورز

مون سن میشل صومعه‌‌ ای در قلب یک جزیره

جزیره‌‌ای که صومعه مون سن میشل (Abbaye du Mont-Saint-Michel) در آن واقع شده، به همین نام بوده و از شکلی دایره‌‌ای مانند برخوردار است. این جزیره در خلیجی میان نواحی نرماندی و بریتانی بر روی کوهی گرانیتی تشکیل شده است. جزیره مون سن میشل در اغلب اوقات با سواحل شنی پوشیده شده که با جریان شدید مد مبدل به یک جزیره می‌ شود. در ابتدا نام این جزیره مون تومب بود که در قرن هشتم بعد از اینکه اسقف آورانش اقدام به ساخت صومعه در آنجا کرد نام آن به مون سن میشل تغییر یافت.

با توجه به مرمت و بازسازی‌‌هایی که در سال ۱۲۵۶ بر روی این صومعه صورت گرفت در طول جنگ‌‌های مذهبی فرانسه و همچنین جنگ‌‌های ۱۰۰ ساله میان فرانسه و انگلستان در مقابل محاصره مقاومت کرد. اما در قرن هجدهم صومعه رو به زوال رفته و تنها ۷ راهب در آن مستقر بودند و همزمان با انقلاب فرانسه نیز به طور کامل منحل شد. صومعه بی‌نظیر سن مون میشل در سال ۱۸۷۴ تحت عنوان یک بنای کهن و تاریخی ترمیم و مورد بازسازی قرار گرفت.

مون سن میشل صومعه‌‌ ای در قلب یک جزیره | یوروپ تورز

توصیف صومعه تاریخی مون سن میشل

صومعه مون سن میشل از مساحت تقریبی ۵۵ هزار متر مربع برخوردار است. در بازدید از صحن باشکوه این صومعه، معماری رومی قرن ۱۱ و ۱۲ را مشاهده خواهید کرد. ارتفاع این بنا از بلندترین نقطه آن تا سطح دریا در حدود ۱۷۰ متر است. همچنین این زیارتگاه دارای سالن گروه کر بسیار زیبایی بوده که به سبک گوتیک ساخته شده است. قرارگیری صومعه بر روی سه سرداب صورت گرفته که قدمت برخی از آنها به قرن هشتم مربوط به دوران کارولنژیان بر می‌ گردد.

دیوارهای بیرونی صومعه ترکیبی از یک دژ نظامی قدرتمند و سادگی یک مکان مذهبی را به نمایش می‌ گذارد. در خیابان منتهی به صومعه ساختمان‌‌های کهن و قدیمی از جمله فروشگاه‌‌ها، هتل‌‌ها، رستوران‌‌ها و موزه وجود دارد که قدمت برخی از آنها به قرن ۱۵ میلادی بر می‌ گردد.

راه‌ های دسترسی به صومعه مون سن میشل

چنانچه قصد بازدید از این صومعه زیبا و منحصر به فرد در فرانسه را دارید می‌ توانید یکی از راه‌‌های زیر را انتخاب کنید.
خودرو آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه دسترسی به صومعه مون سن میشل است. بر همین اساس بایستی از جاده A84 و به سمت جنوب غربی در مسیرCaen-Rennes رانندگی کنید. زمانی که به مقصد رسیدید می‌ توانید خودروی خود را به پارکینگ بزرگی که در این مکان قرار دارد منتقل کنید. سپس مسیر پارکینگ تا صومعه را می‌ توانید با استفاده از شاتل‌های مستقر در محل یا پیاده طی کنید. از شهر پاریس تا صومعه در حدود ۴ ساعت نیاز به رانندگی خواهد بود.

استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس‌‌های TGV که در منطقهPontorson مستقر هستند از دیگر راه‌‌های دسترسی به صومعه است. این اتوبوس‌‌ها در طی روز ۴ بار به سمت صومعه حرکت می‌ کنند که بایستی سفر خود را بر اساس زمان بندی حرکت اتوبوس‌‌ها برنامه‌‌ریزی کنید.

راه‌ های دسترسی به صومعه مون سن میشل | یوروپ تورز

سخن پایانی

صومعه مون سن میشل یکی از زیارتگاه‌‌های کهن و قدیمی در منطقه نرماندی فرانسه بوده که بر روی جزیره‌‌ای به همین نام واقع گردیده است. مکان قرارگیری این صومعه و معماری باشکوه آن باعث شده مون سن میشل به یکی از معروف‌ترین جاذبه‌‌های گردشگری فرانسه تبدیل شود. به طوری که سالانه نزدیک به بیش از ۲ میلیون گردشگر و مسافر از سراسر دنیا به این نقطه از فرانسه سفر می‌ کنند. شما نیز اگر به بناهای تاریخی و با شکوه فرانسه علاقه‌مند هستید بازدید از این زیارتگاه فوق العاده را فراموش نکنید.


سوالات متداول صومعه مون سن میشل

صومعه مون سن میشل در کجا واقع شده است؟

جزیره‌‌ای که صومعه مون سن میشل در آن واقع شده، به همین نام بوده و از شکلی دایره‌‌ای مانند برخوردار است. این جزیره در خلیجی میان نواحی نرماندی و بریتانی بر روی کوهی گرانیتی تشکیل شده است.

آسان‌ترین راه دسترسی به صومعه مون سن میشل چیست؟

خودرو آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه دسترسی به صومعه مون سن میشل است. بر همین اساس بایستی از جاده A84 و به سمت جنوب غربی در مسیرCaen-Rennes رانندگی کنید. زمانی که به مقصد رسیدید می‌ توانید خودروی خود را به پارکینگ بزرگی که در این مکان قرار دارد منتقل کنید.

صومعه مون سن میشل چقدر مساحت دارد؟

صومعه مون سن میشل از مساحت تقریبی ۵۵ هزار متر مربع برخوردار است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!