راهنمای وقت سفارت سوئیس | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت سوئیس | انواع + هزینه + شرایط

وقت سفارت سوئیس، برای اخذ ویزای کشور سوئیس دریافت وقت سفارت سوئیس از جمله اولین اقداماتی است که باید انجام شود. در نظر داشته باشید کافی است برخی از …

برای اخذ ویزای کشور سوئیس دریافت وقت سفارت سوئیس از جمله اولین اقداماتی است که باید انجام شود. در نظر داشته باشید کافی است برخی از مدارک اولیه را به کارگزاری کنسولگری این کشور (وی اف اس) ارائه دهید تا بتوانید اقدامات بعدی را دنبال کنید. مدارک یاد شده با در نظر گرفتن نوع ویزای درخواستی متغیر خواهد بود و همچنین ناگفته نماند بهترین زمان برای اخذ وقت سفارت این کشور چندین ماه قبل از روز سفر می‌باشد زیرا در این حالت می‌توانید به راحتی بحران‌های احتمالی ایجاد شده را مدیریت کنید.

راهنمای وقت سفارت سوئیس | یوروپ تورز

آشنایی با وقت سفارت سوئیس

دریافت وقت سفارت سوئیس اولین اقداماتی است که باید برای سفر به کشور سوئیس صورت گیرد. بدون وقت سفارت سوئیس و البته اخذ ویزای این کشور امکان سفر به سوئیس وجود نخواهد داشت.

در این بخش از مقاله سعی داریم با ارائه مطالبی مفید و البته ارزشمند درباره مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت و همچنین مراحلی که به اخذ وقت سفارت منجر می‌شود اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهیم. وب سایت یوروپ تورز در تمام این سال‌ها با داشتن تیم و کادر مجرب در این زمینه در خدمت شما عزیزان است.

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به کسب مشاوره می‌توانید با شماره‌های موجود با همکاران ما در ارتباط باشید. شما به راحتی می‌توانید تمام اقدامات مربوط به وقت سفارت را با ما هماهنگ کنید. ما تخصص لازم را داریم و راهنمایی‌های مفید و مطلوبی را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا روند اخذ ویزا به راحتی صورت گیرد و هیچ گونه مشکل و تاخیر در کار شما پیش نیاید.

لازم به ذکر است دریافت ویزای فوری که تبلیغات برخی وب سایت‌ها است چیزی جز یک خبر دروغین نمی‌باشد. برای اخذ ویزا باید تمام مراحل قانونی به طور منظم دنبال شود و انجام پروسه یاد شده نیازمند زمان کافی است. ما در این راستا با داشتن تجربه کافی در این زمینه می‌توانیم اصول کا را به شما نشان دهیم و یا با انجام ارزیابی‌های لازم به طور جداگانه از بوجود آمدن مشکلاتی از جمله ریجکت شدن وقت سفارت سوئیس جلوگیری کنیم.

در این حالت شما می‌توانید در فاصله زمانی پیش‌بینی شده به ویزای خود دسترسی داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را به دست آورید.

وقت سفارت چیست

وقت سفارت در واقع پروسه‌ای شبیه به دریافت وقت برای مراجعه به مطب پزشک است. برای صدور ویزای سوئیس  و طی شدن مراحل موجود لازم است در اولین مرحله دریافت وقت سفارت را انجام دهید. در این مرحله مدارک خاصی از شما درخواست می‌شود و اقدامات رزرو مراجعه حضوری شما ثبت می‌گردد.

در ادامه اشاره خواهیم کرد که برای دریافت وقت سفارت هم می‌توانید به صورت حضوری مراجعه کنید و هم می‌توانید به صورت تلفنی با مسئولان و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بهترین زمان برای اخذ وقت سفارت سوئیس

قبل از بررسی مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت سوئیس لازم به ذکر است که افرادی که قصد سفر به کشور سوئیس را دارند باید اقدامات لازم برای دریافت وقت سفارت را در زمان مناسبی انجام دهند زیرا پروسه ارزیابی مدارک توسط افسران کنسولگری سوئیس یک پروسه زمان بر می‌باشد.

معمولا در حالت ایده آل می‌توان به نتیجه دلخواه در یک بازه زمانی بین یک تا سه ماه دسترسی داشت. به همین دلیل اگر در زمان مناسب اقدامات لازم را انجام ندهید ممکن است به دلیل دیر صادر شدن ویزا، سفر شما با تاخیر صورت گیرد. بهترین زمان معمولا 3 تا 4 ماه قبل از روز سفر در نظر گرفته می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که برای اینکه بتوانید در زمان مشخص به ویزای خود دسترسی پیدا کنید باید همه مراحل را به طور صحیح طی کنید زیرا در صورت ریجکت شدن مدارک ارسالی مجبور خواهید بود مدت زمانی را صبر کرده و سپس اقدامات اعتراض را انجام دهید.

به همین دلیل اگر خواستار آن هستید که هیچ گونه مشکلی در روند صدور  ویزای شما صورت نگیرد همین اکنون با یوروپ تورز در ارتباط باشید. یوروپ تورز به عنوان یکی از مجریان اصلی در این زمینه با داشتن کادری مجرب برای انجام هماهنگی‌های لازم در خدمت شما است. همکاران ما اطلاعات کامل را در مورد روند انجام شدن مراحل در اختیار شما قرار خواهند داد.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت سوئیس

برای اخذ وقت سفارت سوئیس و پس از درخواست ویزای این کشور مدارک ویژه‌ای از شما درخواست می‌شود که باید به سفارتخانه سوئیس ارائه شود. با توجه به نوع ویزای درخواستی به مراتب نوع مدارک درخواستی نیز متغیر خواهد بود به همین دلیل در ادامه به برخی از مهمترین مدارک درخواستی اشاره کرده‌ایم.

برای دریافت یکی از ویزاهای سوئیس فرد باید مراحل گفته شده در زیر را طی کند :

 • فرم درخواست
 • تماس با شماره‌های موجود برای تکمیل کردن فرایند پر کردن فرم یاد شده
 • کارت ملی و شناسنامه
 • کپی مدارک یاد شده از جمله کارت ملی و شناسنامه
 • در برخی از مواقع ترجمه زبان انگلیسی مدارک درخواستی
 • دو قطعه عکس جدید در سایز مورد نیاز گذرنامه
 • هرگونه ویزایی که قبلا اخذ شده است
 • نامه تمکن مالی
 • گردش ۶ ماه آخر حساب متقاضی کننده
 • گواهی اشتغال به کار
 • فیش حقوقی
 • پروانه کسب و کار و یا شرکت برای افرادی دارای شغل آزاد
 • گواهی بازنشستگی برای افراد بازنشسته
 • گواهی اشتغال به تحصیل به ویژه برای دانشجویان
 • بیمه مسافرتی
 • سند مالکیت در صورت وجود
 • رزرو هتل و بلیط هواپیما
 • دعوتنامه ویژه با در نظر گرفتن نوع ویزای درخواستی

هزینه وقت سفارت سوئیس

در حالت کلی هزینه‌ای برای اخذ وقت سفارت از طرف سفارت از شما درخواست نمی‌شود بلکه هزینه ی‌این امر مربوط به آژانس مسافرتی و کارمزد آن می‌باشد. این هزینه با توجه به نوع ویزا و البته سن فرد متقاضی می‌تواند متفاوت باشد و همچنین لازم به ذکر است که هزینه درخواستی به صورت نقد از شما دریافت می‌شود و معمولا به نرخ ارز کشور سوئیس می‌باشد. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه‌های درخواستی می‌توانید به وب سایت ما و بخش سوئیس مراجعه کنید. معمولا زمان درخواست هزینه یاد شده در روز مصاحبه می‌باشد. در صورتی که قوانین جدید در این مورد در پیش باشد اطلاعات کامل توسط مسئولان کنسولگری در اختیار شما قرار داده می‌شود.

وقت سفارت کشور سوئیس برای ویزای توریستی

برای دریافت ویزای توریستی کشور سوئیس ضروی است که در دریافت وقت سفارت سوئیس اطلاعات مربوط را به طور دقیق مطرح کنید. کشور سوئیس با داشتن فرصت‌های رفاهی عالی و البته مکان‌های دیدنی مختلف همواره مورد توجه گردشگران بوده است، به همین دلیل هر ساله افراد زیادی درخواست ویزای توریستی این کشور را ثبت می‌کنند. معمولا با داشتن دعوت نامه ویژه برای سفر به این کشور می‌توانید به راحتی در  مدت زمان کم ویزای توریستی را دریافت کنید.  

وقت سفارت کشور سوئیس برای ویزای کار

برای دریافت ویزای کار نیز ضروری است در زمان دریافت وقت سفارت سوئیس اطلاعات لازم را به طور کامل مطرح کنید. ویزای کار در صورتی که بتوانید از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه‌ای مبنی بر فعالیت در شرکت و یا سازمان خاص در این کشور دریافت کنید به راحتی قابل صدور است.

وقت سفارت کشور سوئیس برای ویزای تحصیل

اخذ وقت سفارت سوئیس برای دریافت ویزای تحصیلی از جمله مهمترین نوع درخواست‌ها است زیرا فرصت‌های تحصیلی بسیار عالی در دانشگاهای این کشور در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. به همین دلیل همواره دانشجویان تمایل دارند برای کسب تجربه‌های جدید مدرک مربوط به مقاطع بالا را از این کشور دریافت کنند. دعوت نامه تحصیلی ویژه‌ای نیز از سوی دانشگاه‌ها ارائه می‌شود که روند صدور ویزا را در این امر تسریع می‌بخشد.

وقت سفارت کشور سوئیس برای ویزای سرمایه گذاری

از دیگر انواع ویزاها می‌توان به ویزای سرمایه گذاری اشاره کرد که همواره مورد توجه تاجران و البته کسب و کار‌ها بوده است. در این حالت وقت سفارت سوئیس به منظور دریافت ویزای سرمایه گذاری اخذ می‌گردد. لازم به ذکر است که مدارک درخواستی برای این نوع از ویزاها معمولا به طور کامل از مدارک دریافتی برای سایر انواع آن متفاوت می‌باشد. اطلاعات کامل توسط مسئولان کنسولگری در این زمینه در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

باید و نباید‌ ها در مورد وقت سفارت سوئیس

در مورد دریافت وقت سفارت و ویزا، باید و نباید‌های ویژه‌ای وجود دارد که در این بخش از مقاله سعی داریم به طور کلی به برخی از آنها اشاره کنیم. در نظر داشته باشید نکات دانستنی که در ادامه مطرح می‌شود به طور جدی می‌تواند زمان صدور ویزای شما را تحت کنترل قرار دهد، به همین دلیل رعایت آنها امری الزامی است. برای کسب اطلاع از این باید و نباید‌های در ادامه با ما باشید

باید و نباید‌ ها در مورد وقت سفارت سوئیس | یوروپ تورز
 • از صحت مدارک ارائه شده برای دریافت وقت سفارت سوئیس مطمئن باشید زیرا در صورت وجود هرگونه نقض و البته ایراد ممکن است به طور کامل وقت سفارت سوئیس و درخواست ویزای شما ریجکت شود
 •  توجه کنید از آنجا که مدارک یاد شده به طور کامل توسط کنسولگری سوئیس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، وجود هرگونه مدرک جعلی تشخیص داده می‌شود. به همین دلیل اگر در بین مدارک ارائه شده مدرکی جعلی باشد نه تنها از دریافت ویزای سوئیس محروم خواهید بود بلکه ممکن است برای همیشه از دریافت هرگونه ویزایی سلب شوید
 • اگر قبلا برای سفر به برخی از کشورهای خارجی ویزای خاصی را دریافت کرده‌اید حتما آن را در بین مدارک دریافتی ارائه دهید زیرا وجود این نوع ویزاها می‌تواند نقش بسیار مهمی در جلب اعتماد افسر کنسولگری باشد
 • اقدامات لازم را در زمان مشخص انجام دهید. به عنوان مثال اگر زمان خاصی برای ارائه مدارک در نظر گرفته شده است باید همان روز اطلاعات مربوطه را به کنسولگری تحویل دهید در غیر این صورت مجبور خواهید بود که همه مراحل قبلی را دوباره تکرار کنید
 • در صورتی که برای اولین بار سعی دارید اقدامات اخذ وقت سفارت سوئیس را انجام دهید و تجربه قبلی در این زمینه ندارید بهتر است با یکی از موسساتی که در این زمینه فعالیت دارند و تجربه لازم و کافی را دارا می‌باشند، در ارتباط باشید. یوروپ تورز در این زمینه با کادر مجرب در خدمت شما است
 • تحویل مدارک از طریق کارگزاری سفارت یعنی وی اف اس انجام میپذیرد.

دریافت وقت سفارت کشور سوئیس به صورت حضوری

برای دریافت وقت سفارت سوئیس می‌توانید با مراجعه به ما در تهراندر آدرس یاد شده در بخش بالا اقدامات لازم را انجام دهید. اگر امکان مراجعه حضوری را ندارید می‌توانید راهکارهای دیگر را نیز در پیش بگیرید.

دریافت وقت سفارت کشور سوئیس به صورت تلفنی

برای دریافت وقت سفارت سوئیس علاوه بر مراجعه حضوری می‌توانید اقدامات مربوطه را به صورت تلفنی و یا اینترنتی نیز انجام دهید. برای این منظور کافی است به وب سایت ما مراجعه کرده و بعد از دریافت اطلاعات کامل مدارک درخواستی را ارسال کنید.

آدرس و ساعات کاری سفارتخانه سوئیس

آدرس سفارت سوئیس در تهرانتهران، الهیه، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک ۲

ساعات کاری وقت سفارت سوئیس

ضروری است قبل از انجام هرگونه اقدامی اطلاعاتی در مورد ساعت کاری این کنسولگری دریافت کنید.

ساعات کاری سفارت سوئیس 

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۱:۳۰ صبح می باشد

مراجعه فقط با دریافت وقت قبلی از طریق تماس تلفنی امکان‌پذیر است.

زمان تحویل گذرنامهیکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۴:۰۰

آدرس کارگزاری وی اف اس: تهران میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر

مراحل دریافت وقت سفارت کشور سوئیس

برای دریافت وقت سفارت سوئیس باید مراحل ویژه‌ای دنبال شود که در ادامه به طور اجمالی به آن اشاره کرده‌ایم. البته مراحل یاد شده با در نظر گرفتن نوع ویزای درخواستی ممکن است اندکی تغییر کند. همکاران ما اطلاعات کامل در این راستا را در اختیار شما قرار خواهند داد. تعیین وقت سفارت که همانطور که در قسمت‌های قبلی اعلام شد با تماس تلفنی امکان‌پذیر است.

 • تکمیل فرم درخواست
 • فرم یاد شده در سایت ما موجود است
 • تکمیل مدارک مورد نیاز
 • آماده کردن ترجمه به یکی از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی یا در صورت درخواست آلمانی و ایتالیایی
 • مراجعه شخصی به سفارت برای تکمیل مراحل یاد شده

تاثیر دعوت نامه در اخذ وقت سفارت کشور سوئیس

در نظر داشته باشید که داشتن دعوت نامه برای دریافت وقت سفارت سوئیس و البته صدور ویزا می‌تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد. نوع دعوت نامه به طور دقیق با نوع ویزای درخواستی باید مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال ارائه دعوت نامه تهیه شده از سوی یکی از خویشاوندان برای اخذ ویزای تحصیلی نامعتبر است.

اگر چه داشتن دعوت نامه نقش بسیار مهمی در سریعتر طی شدن روند صدور ویزا دارد ولی شرط لازم و کافی نیست. به همین دلیل باید همه مدارک با دقت آماده شده و در زمان مشخص به کارگزاری کنسولگری ارائه گردد. برای نوشتن و البته ارائه دعوت نامه نیز پروسه‌ای ویژه مد نظر است. به عنوان مثال نسخه‌ای از آن در روز مصاحبه از شما درخواست می‌شود و نسخه‌ای از آن باید به صورت الکترونیکی در اختیار مسئولان کنسولگری قرار داده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دعوت نامه برای اخذ ویزاهای مختلف با ما در تماس باشید.

در صورتی که به منظور تحصیل و یا فرصت شغل یابی به این کشور سفر می‌کنید حتما سعی کنید از دانشگاه و یا کارفرمای مربوطه دعوت نامه لازم را دریافت کنید تا پروسه صدور ویزای شما در کوتاهترین مدت زمان صورت گیرد.

ریجکت شدن وقت سفارت کشور سوئیس و ویزا

دلایل مختلفی برای ریجکت شدن ویزا و وقت سفارت سوئیس موجود است که در ادامه به برخی از مهمترین آنها اشاره کرده‌ایم. نکات یاد شده را به طور جدی در اولویت خود قرار دهید تا بتوانید از بوجود آمدن هرگونه مشکل جلوگیری کنید.

از جمله مهمترین دلایل ریجکت شدن وقت سفارت سوئیس:

 • قانع نشدن آفیسر پرونده دلیل اصلی رد شدن ویزا
 • ارائه توضیحات ناکافی در خصوص هدف و نحوه اقامت
 • دلایل اثبات بازگشت متقاضی به کشور مبدا
 • ارائه برنامه سفر مبهم
 • فقدان و یا ناکافی بودن مدارک مالی لازم برای تامین هزینه‌‌های سفر
 • ارائه ندادن مدارک اقامت و یا مدارک متناقض
 • فعالیت‌‌های مجرمانه در گذشته یا حال حاضر
 • پاسپورت مخدوش، آسیب‌دیده و یا نامعتبر
 • ارائه مدارک جعلی

در حالت کلی می‌توان گفت هرگونه اقدام جعلی و غیر قانونی در پروسه صدور ویزا می‌تواند به عاملی برای ریجکت شدن دریافت وقت سفارت سوئیس منجر شود و یا حتی ممکن است برای همیشه از اخذ ویزای این کشور محروم شوید، به همین دلیل پروسه‌های یاد شده را به طور دقیق مد نظر قرار دهید.

برای اطمینان از صحت همه مراحل یاد شده نیز می‌توانید با ما هماهنگ باشید.

رفع ریجکت ویزا و وقت سفارت سوئیس

حال اگر در روند کار شما و یا در ویزا مشکلاتی از جمله ریجکت شدن ویزا و وقت سفارت سوئیس اتفاق افتاد، باید اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهید.

معمولا به طور میانگین بعد از 45 روز می‌توانید نامه اعتراض برای ریجکت شدن را به سفارتخانه سوئیس ارسال کنید. این نامه به صورت ایمیلی با دارا بودن اطلاعات کامل از جمله:

 • نام و نام خانوادگی
 • دلایل ریجکت شدن
 • اعتراض کلی و ارائه اطلاعات صحیح

معمولا بعد از گذشت مدت زمان اندک ایمیلی را مبنی بر پذیرش اعتراض یاد شده دریافت خواهید کرد. توجه کنید برای اینکه اعتراض یاد شده مورد قبول قرار گیرد باید به طور کامل متقاعد‌کننده باشد. به عنوان مثال تمام شک و تردید‌های موجود را از بین ببرد در غیر این صورت برای بار دوم وقت سفارت سوئیس ریجکت خواهد شد. بهتر است در نظر داشته باشید که وجود ریجکت در پرونده شما تاثیر بسیار نامطلوبی دارد به همین دلیل در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل، ابتدا سعی کنید ارزیابی‌های لازم را انجام دهید تا بتوانید دلیل اصلی ریجکت شدن را شناسایی کرده و به طور کامل با دلایل و مدارک دقیق از خود دفاع کنید.

اگر در این زمینه به مشاوره ویژه‌ای نیاز دارید هم اکنون با شماره‌های موجود بر روی صفحه اصلی وب سایت یوروپ توز در ارتباط باشید.

فریب برخی از وب سایت‌هایی که تبلیغات تهیه مدارک جعلی را در اختیار مخاطبان برای دریافت وقت سفارت سوئیس قرار می‌دهند، نخورید زیرا پیگیری‌های یاد شده به طور جدی انجام می‌شود و امکان این وجود ندارد فردی بتواند با مدارک جعلی ویزای مربوطه را دریافت کند.

رفع ریجکت ویزا و وقت سفارت سوئیس | یوروپ تورز

سوالات متداول وقت سفارت سوئیس

وقت سفارت سوئیس چیست؟

وقت سفارت در واقع پروسه ای شبیه به دریافت وقت برای مراجعه به مطب پزشک است. برای صدور ویزای سوئیس  و طی شدن مراحل موجود لازم است در اولین مرحله دریافت وقت سفارت را انجام دهید. در این مرحله مدارک خاصی از شما درخواست می شود و اقدامات رزرو مراجعه حضوری شما ثبت می گردد.

بهترین زمان برای وقت سفارت سوئیس چه زمانی است؟

بهترین زمان معمولا 3 تا 4 ماه قبل از روز سفر در نظر گرفته می شود. البته باید در نظر داشته باشید که برای اینکه بتوانید در زمان مشخص به ویزای خود دسترسی پیدا کنید باید همه مراحل را به طور صحیح طی کنید زیرا در صورت ریجکت شدن مدارک ارسالی مجبور خواهید بود مدت زمانی را صبر کرده و سپس اقدامات اعتراض را انجام دهید.

سفارتخانه سوئیس در ایران در کجا واقع شده؟

آدرس سفارت سوئیس در تهران: تهران، الهیه، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک ۲

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

محمدعلی 6 دی 1397 پاسخ

با سلام وقت بخیر ممنوم بابت مطالب ارائه شده دربنده متقاضی اقامت در روستا آلبنین سوئیس هستم خواهشمندم برای دریافت اقامت راهنماییم فرمایید

مهران 29 مرداد 1397 پاسخ

واقعا اصل پاسپورت قبلی لازمه؟! عکس صفحه اولش باشه باشه کافی نیست؟ چون من پاسپورت قبلی ام رو ندارم