1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

وقت سفارت سوئیس

وقت سفارت سوئیس : در این مقاله سعی شده که درباره گرفتن وقت سفارت سوئیس و دریافت ویزای سوئیس توضیحاتی داده شود امیدواریم تا پایان متن ما را همراهی کنید. سوئیس به دلیل طبیعت بکر و زیبا، اماکن دیدنی و جامعه آرامی که دارد یکی از کشورهای پر توریست دنیا محسوب می‌ شود. این کشور دارای یک اقتصاد توسعه ‌یافته است که این موضوع کشور سوئیس را به یکی از بهترین کشورهای اروپایی که در منطقه شینگن قرار دارد تبدیل‌ کرده است.

این موارد باعث شده است که تعداد بی ‌شماری گردشگر برای بازدید از این زیبایی‌ها و جاذبه‌های بی‌نظیر وارد این کشور سر سبز و آرام شوند. ولی ازآنجا که سوئیس عضو پیمان شینگن است ورود به خاک آن  مستلزم دریافت ویزا است.با ما در یوروپ تورز همراه باشید.

"<yoastmark

 نحوه گرفتن وقت سفارت سوئیس

مسافران محترمی که قصد گرفتن وقت سفارت سوئیس و ویزای این کشور را دارند ابتدا باید از قبل وقت سفارت سوئیس را گرفته تا درنهایت موفق به اخذ ویزای شینگن شوند. گرفتن وقت از سفارت سوئیس با تماس تلفنی با آژانس مسافرتی سفری دیگر و حضوری امکان‌پذیر است. توصیه می‌ شود که حداقل ۴۵ روز قبل از مسافرت برای تعیین وقت سفارت سوئیس اقدام نمایید. در ضمن گذرنامه مسافر باید حداقل سه ماه پس از پایان اقامت در کشور سویس اعتبار داشته باشد.

برای گرفتن ویزای سوئیس متقاضی ویزا می ‌تواند با مراجعه به آژانس مسافرتی و دادن مدارک مورد نیاز نسبت به تعیین وقت قبلی اقدام نماید. توجه داشته باشید که هنگام تکمیل نمودن فرم درخواست وقت سفارت سوئیس، نهایت دقت را به کار بگیرید تا ورود شما به سفارت با مشکلی مواجه نگردد، البته این کار توسط آژانس مسافرتی سفری دیگر صورت میگیرد. لازم به ذکر است که هیچگاه به صورت هم زمان اقدام به گرفتن چند وقت برای سفارت سوئیس ننمایید؛ چرا که به علت طولانی بودن پروسه امکان از بین رفتن وقت قبلی وجود دارد.

در ضمن تنها خود شخص متقاضی نسبت به صحیح بودن مدارک مسئول است. البته چند سالی هست که بعضی از شرکت‌ها و یا مؤسسات می‌توانند برای افرادی که وقت کافی و یا اطلاعات کافی و حتی توانایی گرفتن وقت مصاحبه از سفارت سوئیس را ندارند و نیاز به گرفتن این وقت دارند، با تماس گرفتن با این شرکت‌ها می‌توانند تمام کار‌های مربوط به گرفتن وقت سفارت سوئیس را به این موسسات محول بکنند.

"<yoastmark

 تعیین وقت حضوری برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا سوئیس

برای گرفتن ویزا از سفارت سوئیس مصاحبه حضوری و انگشت ‌نگاری از فرد متقاضی لازم است فقط فرزندانی که زیر ۱۲ سال سن دارند برای انگشت‌ نگاری لازم نیست به سفارت سوئیس مراجعه نمایند. در مراجعه حضوری به سفارت برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا، تمامی مدارک را باید با خود همراه داشته باشید.

 مدارک موردنیاز جهت دریافت وقت سفارت سوئیس

این نکته قابل ذکر است که داشتن مدارک برای همه کارها مورد نیاز است. شما باید توجه داشته باشید که برای گرفتن وقت سفارت سوئیس یک سری مدارک اصل و معتبر نیاز است که این مدارک به شرح زیر می‌باشند؛ و حتما در مراجعه به سفارت برای اخذ ویزا باید از این مدارک استفاده نمایید.

"<yoastmark

۱-  گذرنامه

۱-۱ اصل گذرنامه شخص متقاضی + گذرنامه‌های قبلی او برای گرفتن ویزای کشور سوئیس لازم است.
۲-۱ نکته مورد توجه این است که گذرنامه شخص متقاضی حداقل باید به مدت ۶ ماه اعتبار داشته باشد و این تاریخ از زمان ورود شخص به کشور سوئیس مورد محاسبه قرار می گیرد. البته ناگفته نماند که افراد برای همراهان خود در سفر سوئیس باید به صورت جداگانه ویزا تهیه نمایید.

"<yoastmark

۲- عکس

 ۱-۲ برای دریافت وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزای این کشور ۶ قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو که بدون لبخند و بدون عینک گرفته شود و همچنین گردی صورت کاملاً مشخص باشد، و عکس حداقل در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد و همچنین با عکس ویزاهای قبلی یکی نباشد.

۳- شناسنامه

۱-۳ اصل و ترجمه شناسنامه برای گرفتن وقت سفارت سوئیس یکی از موارد کلیدی سفر به این کشور می باشد.

۲-۳ کپی از کلیه صفحات آن و واضح بودن تصاویر نیز بسیار مهم است.

 ۴- مدارک بانکی

۱-۴ برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی نیاز است.

۲-۴ برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا تمام گردش‌های حساب بانکی خود را تا ۱۰ روز گذشته باید به سفارت ارائه نمایید.

۳-۴ حساب های جاری: حساب‌های جاری خود را با تمامی گردش‌های سه ماه اخیر باید به سفارت سوئیس تحویل دهید.
• همچنین سپرده‌های های بانکی خود را به همراه پرینت سه ماهه سود واریزی به حساب شما با ترجمه انگلیسی به رویت سفارت سوئیس برسانید.

۵- مدارک ملکی

۱-۵ برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا تمامی سند‌ها ملکی خود را باید به رویت سفارت برسانید. در برخی از موارد این سند ها و مدارک ملکی به عنوان تضمین برگشت به کشور به صورت وثیقه گرفته می شوند.

۶- مدارک شغلی

برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا تمامی مدارک شغلی خود را به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی به سفارت تحویل دهید، این اسناد می ‌تواند شامل گزینه‌ های زیر باشد:
۱-۶ پزشکان حتما باید پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم  و سایر مدارک خود را به سفارت تحویل دهند.
۲-۶ وکلا: وکلا نیز مانند پزشکان باید مدارک وکالت خود را تحویل سفارت دهند.
۳-۶ مشاغل دولتی: این مشاغل نیز مانند مشاغل فوق حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی وتاییدیه مرخصی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان را برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا تحویل سفارت دهند.
۴-۶ بازنشسته‌ها: این قشر نیز برای گرفتن وقت سفارت سوئیس باید حکم بازنشستگی خود را باید تحویل سفارت دهند.
۵-۶ مشاغل غیردولتی: این افراد نیز برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا باید گواهی اشتغال به کار خود و فیش های حقوقی خود را از شرکت‌هایی که در آن مشغول به فعالیت هستند اخذ نمایند و یا لیست بیمه تامین اجتماعی خود را در اختیار سفارت قرار دهند.
۶-۶  در صورتی که افراد خویش فرما می‌باشند باید جواز کسب خود را به سفارت بدهند.
۷-۶ معلمان و اساتید دانشگاه  باید فیش‌های حقوقی خود را با فیش بیمه به سفارت تحویل دهند.
۸-۶ دانشجویان و دانش آموزان باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا آماده نمایند.

همچنین دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، باید علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل خود، از مدیریت مدرسه نیز یک اجازه نامه کتبی به صورت ترجمه شده اخذ نمایند. همچنین برای فرزندان زیر ۱۸ سال اگر قرار است بدون والدین خود به کشور سوئیس سفر کنند حتما باید یک رضایتنامه کتبی و محضری که ترجمه شده باشد برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا به سفارت هلند تحویل داده شود.
۹-۶ اگر همسر خود را به این سفر می‌برید باید مدارک تحصیلی وی را به همراه ترجمه آن برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا جداگانه به سفارت تحویل دهید.

 نکات مهم در گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا

تمامی افرادی که قصد سفر به کشور سوئیس را دارند برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزای سوئیس حتما باید برای انگشت نگاری به صورت حضوری به سفارت سوئیس در تهران مراجعه نمایند. همچنین لازم به ذکر است مدارک تمامی افراد تا زمان برگشت از سفر باید نزد آژانس‌های مسافرتی باقی بماند. حتما باید برای تمام افراد یک وثیقه و یا یک چک ضمانت به مبلغ ۵۰ میلیون ریال نزد آژانس مسافرتی مانده و بعد از برگشت از سفر آن وثیقه آزاد شود. در خواست های ویزا می بایست شخصا به بخش روادید سفارت سوئیس تحویل داده شود.با ما در یوروپ تورز همراه باشید.

"<yoastmark

هزینه مورد نیاز اخذ ویزا و وقت سفارت سوئیس

برای اخذ ویزا و وقت سفارت سوئیس باید هزینه‌ای برابر ۶۰ یورو برای افراد بالای ۱۲ سال بپردازید. اکثر ویزا‌های این کشور ویزا‌های توریستی بوده، این مبلغ برای کودکان زیر ۱۲ سال مبلغی برابر ۳۵ یورو می باشد. در اخذ ویزا و وقت سفارت سوئیس به این نکته باید توجه شود که وجهی که پرداخت می‌شود قابل برگشت نیست مگر در شرایط خاص و یا معافیت‌های هزینه ای که این موضوع در زمان اخذ ویزا مشخص می‌گردد.

"<yoastmark

 آدرس سفارت در تهران و زمان مراجعه برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا

شما می‌توانید برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا ، وقت قبلی گرفته و در زمان مشخص شده به سفارت مراجعه نمایید. سفارت سوئیس در تهران از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه به ‌غیراز روزهای تعطیل از ساعت ۸ الی ۱۱ مشغول به فعالیت می باشد. آدرس سفارت سوئیس در تهران  خیابان الهیه، خیابان بوستان، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمین، پلاک ۲ می باشد. بهتر است قبل از مراجعه برای گرفتن وقت سفارت سوئیس با شماره تلفن‌های سفارت جهت هماهنگی تماس بگیرید.

"<yoastmark

 انواع گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا

هر کشوری برای وارد شدن به آن به ویزا نیاز داشته و باید قبل از گرفتن ویزا از سفارت آن کشور وقت دریافت نمایید. گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزای این کشور نیز دارای انواع مختلفی می‌باشد و شما می‌توانید برای اهداف مسافرتی خود از سفارت این کشور وقت دریافت نمایید. در ادامه به انواع وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا‌های مختلف این کشور خواهیم پرداخت.

"<yoastmark

گرفتن وقت سفارت سوئیس برای ویزای تجاری

یکی از انواع ویزاها و اهداف گرفتن وقت سفارت سوئیس مربوط به ویزای تجاری است که این ویزا  بسیار نزدیک به ویزای سرمایه‌گذاری می‌باشد. اصولاً مهاجرت به کشور سوئیس برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا از پیچیدگی خاصی برخوردار هست. درصورتی‌ که تمایل دارید از ویزای تجاری استفاده نمایید، ابتدا باید یک شرکت حقوقی و یا یک فعالیت اقتصادی در کشور سوئیس ثبت یا راه‌اندازی نمایید. این فعالیت باید بصورتی باشد که حداقل ۱۰ نفر را در خود برای کار جای دهد ویا به عبارت دیگر شما در این کشور کار آفرینی انجام دهید.

مبلغ سرمایه‌ گذاری که شما در این کشور انجام می‌دهید، برای مقامات کشور سوئیس مهم نیست ولی برای این کار باید توانایی این را داشته باشد که حقوق یک کارگر عادی را که دست‌ کم ماهیانه ۳۵۰۰ فرانک است را پرداخت نمایید. پس از گذشت یک سال درصورتی ‌که فعالیت اقتصادی که شما در کشور سوئیس انجام داده اید قابل ‌قبول بود بصورتی که سود خالص فعالیت شرکت شما بالای ۱۰۰۰۰۰ فرانک رسید، می‌توانید  از سفارت سوئیس  برای دریافت کارت اقامت سالیانه که به ویزا نوع b معروف است اقدام کنید.

"<yoastmark

 گرفتن وقت سفارت سوئیس برای ویزای نوع  b:

شما با مراجعه به سفارت کشور سوئیس  و گرفتن وقت سفارت سوئیس  برای اخذ ویزای نوع b و با گرفتن این ویزا اجازه دارید که از فرودگاه کشور سوئیس خارج ‌شده و از شینگن به‌ عنوان منطقه عبور استفاده کنید و یا از طریق زمینی می‌توانید به کشورهای خارج از محدوده شینگن هم‌ سفر کنید.

"<yoastmark

 گرفتن وقت سفارت سوئیس برای ویزای نوع c:

شما با گرفتن وقت سفارت سوئیس برای  ویزای نوع c و اخذ این ویزا  می‌توانید پس از گذشت ۵ سال، اقامت موقت خود را  به اقامت نوع دائم تبدیل کنید. این ویزا به ویزای نوع C معروف است. کسانی که دارای ویزای نوع c  می‌باشند بعد از گذشت ۳ سال می‌توانند با گرفتن وقت سفارت سوئیس برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید. البته این ویزا به ویزای توریستی نیز معروف است که در زمان بهتری باید مورد بررسی قرار گیرد.

"<yoastmark

گرفتن وقت سفارت سوئیس برای ویزای توریستی:

برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزای توریستی بعد از گذراندن مراحل اداری شما باید کنسولگری و یا سفارت کشور سوئیس را متقاعد سازید که پس از ورود به آن کشور به ‌طور حتمی به کشور خود بازخواهید گشت. همچنین وقت سفارت سوئیس و ویزای توریستی برای افرادی صادر می‌شود که قصد سفر برای مدت‌زمان کوتاه، تفریح و دیدن اقوام را دارند که این‌گونه ویزا برای مدت معینی صادر می‌شود و شخص مسافر به ‌هیچ‌عنوان حق اقامت بلند مدت یا کار را ندارد.

مدت‌ زمان این ویزا معمولاً ۳ ماه است و مسافر قبل از مدت‌ زمان نود روزه خود باید از کشور سوئیس خارج شود بعد از گرفتن وقت از سفارت سوئیس عموماً برای بررسی مدارک و صادر کردن ویزا دو هفته زمان می‌برد و برای صدور قطعی و کامل کردن مدارک چند هفته زمان لازم است تا اخذ ویزا و یا عدم اخذ آن معلوم شود. برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و ویزای توریستی کشور سوئیس مدارک متعددی نیاز است ازجمله پاسپورت، اصل شناسنامه و کپی ترجمه‌های آن به زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی و تعیین وقت مصاحبه که فقط به ‌صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی صورت میگیرد که می‌توان به‌ صورت تلفنی برای گرفتن وقت سفارت سوئیس با آنها تماس گرفت.

"<yoastmark

 گرفتن وقت سفارت سوئیس  برای ویزای دانشجویی

افراد بسیار زیادی برای گرفتن وقت سفارت سوئیس و ویزای تحصیلی سوئیس اقدام می‌نمایند و علت آن شرایط رفاهی و امکانات بسیار پیشرفته کشور سوئیس است که افراد زیادی را به سمت خود کشانده است. همین موضوع باعث شده که از طریق ویزای تحصیلی سوئیس وارد کشور شوند و از شرایط و امکانات این کشور استفاده نمایند، اخذ ویزای تحصیلی موجب شده که افراد با ورود به کشور سوئیس و ادامه زندگی از طریق ویزای تحصیلی برای تابعیت در آن کشور اقدام نمایند.با ما در یوروپ تورز همراه باشید.

"<yoastmark

 شرایط وقت سفارت سوئیس و استفاده از ویزای تحصیلی سوئیس

افرادی که می ‌خواهند از ویزای تحصیلی سوئیس استفاده کنند ابتدا باید درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند و در صورت پذیرش از سمت دانشگاه جهت وقت سفارت سوئیس و ویزا اقدام نمایند. در غیر این صورت نمی‌توانند ویزای دانشجویی بگیرند. برای گرفتن ویزای تحصیلی باید ویزایی بیشتر از ۹۰ روز را درخواست دهند، مدت‌ زمان درخواست این ویزا بعد از گرفتن وقت سفارت سوئیس ۸ هفته زمان میبرد. اعتبار ویزای تحصیلی در سوئیس تا پایان تحصیلات است و باید دانشجو برای ماندن در سوئیس ویزای خود را تمدید کند چون در غیر اینصورت به کشور خود بازگردد.

"<yoastmark

 گرفتن وقت سفارت سوئیس برای تحصیل در مقطع لیسانس

افرادی که قصد تحصیل در مقطع لیسانی در کشور سوئیس را دارند باید در ابتدا وقت سفارت سوئیس را گرفته و مدرک زبان را ارائه نماید. در مقاطع لیسانس باید مدرک b1 یا b2  را ارائه نمایند. در صورت تائید شدن می‌توانند وارد پروسه‌ تحصیلی شوند، در غیر این صورت امکان شرکت در دوره‌ زبان در کشور وجود ندارد و حتما باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله و پیش‌ دانشگاهی را داشته باشند، طول دوره‌ تحصیلی در مقطع لیسانس ۴ سال است. در این مدت افراد اجازه ۱۰ ساعت کار را نیز دارند.

"<yoastmark

 گرفتن وقت سفارت سوئیس برای تحصیل در مقطع فوق‌ لیسانس در کشور سوئیس

در کشور سوئیس برای ورود به مقطع فوق ‌لیسانس باید از دانشگاه‌های معتبر و با رتبه ‌بندی بسیار عالی در مقطع لیسانس فارغ‌ التحصیل شد. البته کسانی که در خود کشور سوئیس لیسانس خود را دریافت نموده باشند امید بیشتری را جهت اخذ بورسیه دارند. تحصیل در مقطع فوق ‌لیسانس به سه زبان آلمانی، انگلیسی و فرانسه صورت میگیرد که با توجه به مدارک ارائه ‌شده توسط دانشجو تعیین میشود، افراد می‌ توانند با ارائه مدرک زبان ۵ و ۶ وارد پروسه تعیین شده شوند. برای دانشجویان مقطع فوق‌ لیسانس اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته صادر خواهد شد که با توجه به شرایط حاکم بر آنجا می‌توان درآمد کافی و مناسبی را کسب نمود.

 وقت سفارت سوئیس برای تحصیل در مقطع دکترا

این افراد پس از دریافت وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزا می‌توانند در پروسه دکترا با بورسیه در سوئیس شروع به تحصیل نمایند؛ البته این افراد باید در دانشگاه‌های معتبر لیسانس یا فوق‌ لیسانس خود را دریافت نموده باشند. بورسیه در سوئیس به استاد راهنما و تأیید دانشگاه هم نیاز دارد پس درنتیجه امکان اخذ بورسیه به ‌صورت صد در صد قطعی نیست. متقاضی می‌ بایست برای شرکت در مقاطع دکترا مدرک آیلتس ۵ و ۶ و در بعضی مواقع آیلتس ۷ را ارائه نمایید.

تحصیل در مقطع دکترا مثل اکثر کشور های دیگر به زبان انگلیسی خواهد بود و نیاز به ارائه مدارک زبان های دیگر نیست، در این مقطع اجازه ۳۰ ساعت کار در هفته داده میشود که این امتیاز می‌تواند کمک‌ هزینه دانشجو باشد.

"<yoastmark

 مدارک موردنیاز جهت وقت سفارت سوئیس و ویزای دانشجویی سوئیس

باید در نظر داشته باشید که برای گرفتن ویزای دانشجویی کشور سوئیس باید مدارک زیر را به سفارت تحویل دهید. این مدارک عبارتند از:

ارائه پذیرش از دانشگاه مورد نظر

بیمه‌نامه مسافرتی

ارائه نامه تمکین مالی

عکس ۶*۴

ترجمه مدارک تحصیلی مورد نظر

نکته مهم این است که این مدارک باید همگی برابر با اصل آن باشد.

"<yoastmark

 نتیجه کلی از گرفتن وقت سفارت سوئیس واخذ ویزای سوئیس

گرفتن وقت سفارت سوئیس مراحل اداری سخت و پیچیده‌ ای دارد و این سختی به دلیل این است که این کشور دارای قوانین پیچیده و منظمی است؛ اما با دریافت ویزای سوئیس  به راحتی می‌توانید به کار و تحصیل بپردازید. سوئیس کشور خوش آب وهوایی است که هرساله افرای زیادی برای تفریح و خوش گذرانی به آنجا سفر می کنند. همچنین این کشور به دلیل اقتصاد قوی که دارد پایگاه خوبی برای سرمایه گذاری افراد می باشد. شما می توانید با گرفتن وقت از سفارت این کشور و برگزیدن انواع اقامت های رایج در این کشور از متیازات در نظر گرفته شده بهره مند گردید. امید است این متن توانسته باشد نقاط کور و مبهم ذهن شما را در خصوص گرفتن وقت سفارت سوئیس برطرف کرده و همچنین در سفر به به این کشور زیبا راهنمای خوبی برای شما باشد.

"<yoastmark

"<yoastmark

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس مسافرتی سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای سوئیس ، وقت سفارت سوئیس ، تور سوئیس و تور اروپاتماس:۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

نشانی:
تهران، خیابان میرزای شیرازی، بالاتر از کریمخان، بین کوچه ۴ و ۶، پلاک ۷۶، طبقه دوم

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

1 نظر

مهران ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ پاسخ

واقعا اصل پاسپورت قبلی لازمه؟! عکس صفحه اولش باشه باشه کافی نیست؟ چون من پاسپورت قبلی ام رو ندارم