راهنمای وقت سفارت اتریش | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت اتریش | انواع + هزینه + شرایط

وقت سفارت اتریش، اولین اقدامی است که برای درخواست ویزای این کشور باید انجام دهید. اخذ وقت سفارت اتریش دارای مراحلی است که …

اخذ وقت سفارت اتریش اولین اقدامی است که برای درخواست ویزای این کشور باید انجام دهید. اخذ وقت سفارت اتریش دارای مراحلی است که لازم است آنها را به ترتیب و با دقت کامل انجام دهید تا همه چیز بر طبق روال پیش برود. در صورتی که با مراحل آن آشنایی ندارید می‌توانید از مشاوران ما در یوروپ تورز کمک بگیرید.

اتریش یکی از کشورهای مرفه اروپایی است که در ناحیه شنگن قرار دارد و دارای انواع ویزاهای اقامتی، گردشگری، تجاری، تحصیلی و ترانزیت می‌باشد. در این مقاله با معرفی سفارت اتریش در تهران، به مراحل اخذ وقت سفارت اتریش در تهران می‌پردازیم.

وقت سفارت اتریش | یوروپ تورز

آشنایی با وقت سفارت اتریش

در ابتدا قبل از اینکه بخواهیم به صورت مفصل در مورد اخذ وقت سفارت اتریش که موضوع اصلی مقاله ما است بپردازیم و آن را به طور مفصل بیان کنیم، ابتدا لازم است یک سری کلیات در مورد روند سفر به اتریش را بگوییم.

به طور کلی برای ورود به هر کشوری، شما به عنوان یک تبعه خارجی وظیفه دارید تا نسبت به اخذ ویزای آن کشور که مجوز ورود و اقامت در آن کشور می‌باشد، اقدام نمایید. این عامل، یکی از اصلی‌ترین دلایل وجود سفارت کشورها می‌باشد. به منظور اینکه نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید، لازم است تا ابتدا وقت سفارت را تهیه نمایید سپس شما می‌توانید با تکمیل اسناد خواسته شده، به سفارت مراجعه نمایید و درخواست خود را مبنی بر اخذ ویزای کشور اتریش و سفر به کشور مقصد ارائه نمایید.

وقت سفارت اتریش چیست؟

همانطور که می‌دانید، سفارت‌ها واسطی بین کشورهای خارجی با کشور خودشان هستند که مسئولیت انجام امور کنسولی، ویزا و مسافرت را برعهده دارند. افراد خارجی باید برای ورود به کشور نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند که قبل از مراجعه به سفارت برای گرفتن ویزا، باید ابتدا از سفارت وقت مشخصی را درخواست کرده و در زمان مورد نظر به سفارت مراجعه کنند.

در واقع وقت سفارت زمانی است که کنسولی یا سفارت کشور خارجی در آن زمان می‌تواند و فرصت دارد تا پرونده و درخواست شما برای اخذ ویزای اتریش را بررسی کند و شما باید در آن زمان، نسبت به ارائه درخواست خود و ارائه مدارک لازم و مربوطه به سفارت اقدام نمایید.

چرا باید وقت سفارت اتریش گرفته شود؟

همانطور که می‌دانید، افراد بسیار زیادی در ایران و سایر نقاط جهان هستند که به علل مختلف کاری، اقتصادی، تفریحی و سیاسی اقدام به سفر به کشورهای دیگر می‌کنند. از آنجایی که سفارت کشورها موظف هستند تا با دادن یا رد مجوز ( ویزا ) به این مسافران، به آنها اجازه ورود به کشور را بدهند، به دلیل حجم زیاد مسافران، سفارت نمی‌تواند از عهده وظایف خود در صورت بررسی تمام درخواست‌ها برآید. به همین علت است که سفارت کشورها با ایجاد مولفه‌ای به نام وقت سفارت، به تمامی متقاضیانی که درخواست و یا کاری با سفارت دارند، یک زمان مشخصی را ارائه می‌کند.

با این کار سفارت می‌تواند با رعایت نظم و ترتیب، به تمامی مسئولیت‌های خود در قبال این مسافران و افراد به خوبی برسد.

کشور اتریش واقع در اروپای مرکزی می‌باشد که از شمال با آلمان و جمهوری چک، از غرب با سوئیس و لیختنشتاین، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی هم‌مرز است و پایتخت آن شهر وین می‌باشد.

اتریش عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن می‌باشد. این 28 کشور اروپایی که واحد پول آن‌ها یورو است، برای شرایط اقتصادی خود از یکدیگر تبعیت می‌کنند. از زمان تشکیل اتحادیه اروپا یک یکپارچه‌سازی در اقتصاد اروپا به وجود آمده است که حتی قوانین کار در کشور‌های این اتحادیه تقریبا مشابه می‌باشد. این کشور‌ها، در اکثر اوقات در اعطای اجازه اقامت دادن و تابعیت هم به صورت مشابه عمل می‌کنند.

برای سفر به اتریش، اخذ روادید برای اتباع ایرانی الزامی است. همچنین مدت زمان این روادید در هر شش ماه سال نباید بیشتر از 90 روز باشد. تقریبا تمامی متقاضیان دریافت ویزا، برای گرفتن وقت سفارت اتریش پیش از هر چیز باید به تعیین وقت سفارت اتریش اقدام نمایند.

به منظور دریافت ویزای اتریش ابتدا مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید و سپس به آژانس سفری دیگر مراجعه کرده و کار خود را به این شرکت مسافرتی بسپارید و مدارک خود را در زمان تعیین شده به سفارت تحویل دهید.

توجه داشته باشید که درخواست ویزا و یا اقامت فقط با داشتن وقت قبلی امکان‌پذیر می‌باشد و آژانس سفری دیگر در این خصوص به شکل بیواسطه و تخصصی فعالیت می‌نماید.

گرفتن وقت سفارت اتریش

متقاضیانی که دارای تعهد نامه الکترونیکی (EVE) هستند و یا درخواست ویزا دارند، فقط به با مراجعه به کارگزاری سفارت اتریش در تهران، می‌توانند وقت ارائه درخواست خود را تعیین کنند. همچنین همکاران ما در ساعات فوق آماده ارائه مشاوره رایگان در این خصوص و همچنین اطلاعات دقیق در خصوص تورهای اتریش را به شما ارائه خواهند داد.

مدارک لازم جهت دریافت وقت سفارت اتریش

مدارک لازم جهت وقت سفارت اتریش

عکس یا کپی صفحه اول پاسپورت

عکس 4*3

پر کردن فرم مشخصات فردی که توسط آژانس مسافرتی سفری دیگر به شما ارسال می‌گردد.

تحویل گذرنامه‌ها و مدارک تأیید شده

پس از انجام امور تعین وقت سفارت اتریش و تکمیل کردن مدارک خود به سفارت اتریش در تهران و یا نماینده‌های آن مدارک را تحویل خواهید داد.

انواع وقت سفارت اتریش

 • وقت سفارت تجاری اتریش

قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، کلا به این صورت است که شغل مورد نظر می‌بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت 3 هفته آگهی شده باشد. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از 28 کشور عضو این اتحادیه، جهت قبول این شغل اقدام نکرده باشند، در این زمان، سازمان‌ها می‌توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت بگیرند. بنابراین باید گفت پیدا کردن شغل برای افراد خارج از اتحادیه اروپا کار آسانی نیست.

با توجه به دشوار بودن این روند و با توجه به قوانین اتحادیه اروپا، بهترین روش اخذ اقامت دائم اتریش برای متقاضیان، اقدام به منظور اخذ ویزای تجاری اتریش و ورود به خاک کشور اتریش و اخذ ویزای تجاری اتریش می‌باشد. افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری اتریش می‌شوند، حدودا پس از چهار سال کار در اتریش و پرداخت مالیات به دولت اتریش، می‌توانند اقامت دائم اتریش را اخذ کنند.

مدارک لازم وقت سفارت تجاری اتریش

اصل گذرنامه با ٣ ماه اعتبار از تاریخ انقضای مدت روادید و داشتن حداقل ٢ صفحه خالی (امضاء شده)

دعوتنامه

پرینت حساب بانکی

گواهی تمکن مالی بانکی

فیش حقوقی

گواهی اشتغال به کار

گواهی ثبت شرکت/ پروانه کسب، پروانه مطب

سند ملکی

شناسنامه

کپی بیمه

وقت سفارت دانشجویی اتریش

اصلی‌ترین شرط گرفتن ویزای تحصیلی از سوی دولت اتریش اخذ پذیرش برای تحصیل در دانشگاه‌های اتریش می‌باشد. برای اخذ پذیرش داوطلب باید دانشجوی رشته مورد نظر در کشور خود باشد و یا مدرک تحصیلی او در کشوری که آن را کسب کرده است و هم چنین در اتریش برای پذیرش دانشگاه کافی باشد. دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌های ایران باید گواهی صادره از دانشگاه و ریزنمرات مهر و موم شده ی‌خود را ارایه دهند.. دانشکده‌های هنرهای عالی، و دانشگاه‌ها در بعضی از رشته‌ها (مانند پزشکی، داروسازی، اقتصاد و روانشناسی) امتحان ورودی، شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری، نیز برگزار می‌کنند. برای دریافت پذیرش باید در این امتحان ورودی شرکت کرد.

همچنین دانشجویان خارجی باید پس از ثبت نام در دانشگاه‌های اتریش برای آموختن زبان آلمانی و در صورت پایین بودن نمرات چهار سال دبیرستان در دروس اصلی و مرتبط با رشته تحصیلی انتخاب شده، یک دوره یک ساله تا دوساله ی‌پیش دانشگاهی (Vorstudienlehrgang) را بگذرانند.

کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های آزاد و سراسری هستند و فارغ التحصیل نشده‌اند یکی از بهترین فرصت‌های تحصیلی برای آن‌ها، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه‌های کشور اتریش می‌باشد. جهت درخواست ویزای دانشجویی گرفتن وقت قبلی از سفارت الزامیست.

 وقت سفارت دانشجویی اتریش | یوروپ تورز

مدارک لازم وقت سفارت دانشجویی اتریش

درخواست روادید، در صورت ناقص بودن مدارک، سفارت اتریش از قبول درخواست روادید امتناع خواهد کرد. بررسی درخواست روادید بطور معمول 3 تا 4 ماه طول می‌کشد.

فرم درخواست ویزا که بطور کامل و خوانا پر شده و شخصا امضاء گردیده باشد همراه با عکس (توسط آژانس سفری دیگر تکمیل می‌گردد)

گذرنامه با مدت اعتبار کافی(حداقل 6 ماه از تاریخ درخواست روادید)

فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه برای وقت سفارت

فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه برای وقت سفارت

ترجمه شناسنامه با تایید وزارت امور خارجه و تایید سفارت اتریش

تعهد نامه مالی که خود متقاضی در ایران یک حساب ریالی و یا ارزی به نام خود حساب باز کرده است و مبلغ 10000 یورو به حساب خود پول گذاشته و تایید آن را از بانک گرفته و به سفارت اتریش ارائه می‌دهد و یا آنکه متقاضی دعوت کننده‌ای در اتریش دارد

پرینت گردش مالی سه ماه آخر حساب

اصل و فتوکپی از پذیرش و یا تایید درخواست پذیرش از یک دانشگاه در اتریش

گواهی عدم سوء پیشینه

ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه با تایید وزارت امور خارجه و تایید سفارت اتریش

وقت سفارت توریستی اتریش

افرادی که قصد سفر تفریحی و بازدید و یا دیدار با اعضای خانواده‌شان را دارند، باید ویزای توریستی اتریش را اخذ کنند، ویزای توریستی اتریش دارای اعتبار 1 ماهه می‌باشد که متقاضی باید زودتر از تمام شدن انقضای ویزای خود اتریش را ترک کند. برای اخذ ویزا، مصاحبه و گرفتن وقت سفارت اتریش الزامی است. اولین قدم برای اخذ ویزای اتریش، پر کردن فرم شینگن است.

توجه داشه باشید در صورتی که قصد سفر به اتریش بصورت خانوادگی را دارید میبایست برای تک تک افراد خانواده فرم‌های جداگانه پر کنید.

مدارک لازم وقت سفارت توریستی اتریش

تکمیل فرم درخواست به زبان آلمانی (به حروف لاتین) توسط شخص متقاضی (توسط آژانس سفری دیگر تکمیل می‌گردد)

دو قطعه عکس رنگی جدید

داشتن پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتر از اعتبار ویزای درخواست شده و حداقل ۲ صفحه خالی

کپی پاسپورت متقاضی

داشتن گواهی اشتغال به کار، اصل به همراه ترجمه به زبان آلمانی

بیمه نامه مسافرتی (توسط آژانس سفری دیگر تکمیل می‌گردد)

رزرو هتل توسط یک آژانس مسافرتی (توسط آژانس سفری دیگر تکمیل می‌گردد)

رزرو بلیط رفت و برگشت سفر (توسط آژانس سفری دیگر تکمیل می‌گردد)

داشتن منابع مالی کافی (صورت وضعیت حساب‌های بانکی، تاییدیه بانکی و غیره)

ارائه رضایت نامه محضری والدین یا ولی قانونی یا حکم دادگاه به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی برای افرادی که که به سن قانونی نرسیده و به تنهایی قصد سفر دارند

هزینه دریافت ویزا و وقت سفارت اتریش

هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو، برای کودکان ۶ الی ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می‌باشد. ویزای اقامت بین ۹۱ و ۱۸۰ روز در اتریش ۱۰۰ یورو و تایید مدرک ۴۰ یورو و صدور گذرنامه اتریشی ۷۶ یورو می‌باشد. لازم به ذکر است وجه پرداخت شده در صورت رد درخواست، مسترد نمی‌شود.

توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشند.

نکاتی در مورد اخذ وقت سفارت اتریش

از جمله نکاتی که می‌توان در مورد اخذ وقت سفارت اتریش بیان کرد، می‌توان گفت:

 • اخذ وقت سفارت اتریش از طریق کارگزاری وی اف اس انجام می‌شود.
 • نوزادان و خردسالان نیز جزو افرادی که نیاز به وقت مصاحبه دارند، در نظر گرفته می‌شوند.
 • درخواست اخذ وقت سفارت اتریش تحت نام وقت مصاحبه VISA را برای گرفتن ویزاهای نوع C و D و برای اخذ ویزاهای دانشجویی و یا درخواست اقامت بیش از 6 ماه، درخواست اخذ وقت سفارت اتریش را تحت عنوان وقت مصاحبه AUFENTHALT یا اقامت درخواست کنید.
 • ضروری است بدانید که زمانی که نسبت به اخذ وقت سفارت اتریش اقدام نموده‌اید، دیگر نمی‌توانید نسبت به تعویض آن وقت اقدامی انجام دهید.

نکاتی در مورد اخذ وقت سفارت اتریش | قسمت دوم

از جمله نکاتی که می‌توان در مورد اخذ وقت سفارت اتریش بیان نمود، می‌توان گفت:

 • سفارت اعلام کرده است از آنجایی که متقاضیان بسیاری اقدام به درخواست ویزای این کشور نموده‌اند، ضروری است تا درخواست برای اخذ وقت سفارت اتریش و مصاحبه از حدود 3 تا 4 ماه قبل از پرواز از سوی مسافران در نظر گرفته شود.
 • سفارت از شما درخواست می‌کند تا در برنامه‌ریزی خود فاصله 3 تا 4 ماهه را برای انجام امور صدور ویزا و اخذ وقت سفارت اتریش در نظر داشته باشید.
 • سفارت از شما درخواست می‌کند حداکثر 4 هفته قبل از سفر، در برنامه‌ریزی خود زمان برای درخواست ویزا در نظر بگیرید.
 • توجه کنید که شرکت وی اف اس تنها مسئول جمع آوری اطلاعات و ثبت درخواست ویزاها به نیابت از سفارت اتریش است و در روند پذیرش ویزا دخالتی ندارد.
 • توجه کنید که قبل از مراجعه حضوری اخذ وقت سفارت اتریش لازم است نسبت به تعیین وقت ملاقات با این موسسه اقدام کنید.

نکاتی در مورد اخذ وقت سفارت اتریش | قسمت سوم

از دیگر نکاتی که ضروری است در وقت سفارت اتریش بدانید می‌توان گفت:

 • هزینه‌های کنسولی و ویزا در سفارت و تنها به صورت ارز یورو قابل دریافت می‌باشد.
 • برای درخواست‌های ویزا و مدارکی که در وقت سفارت اتریش به همراه می‌برید، حتما اقدام به ترجمه مدارک گفته شده به زبان آلمانی نمایید. زیرا از تاریخ 3 نوامبر 2013 تنها مدارکی که از طریق مترجمین رسمی زبان آلمانی قوه قضائیه ایران به زبان آلمانی ترجمه می‌شوند، در قالب مدارک درخواست ویزا پذیرفته می‌شود.
 • بررسی درخواست‌های روادید فقط هنگامی قابل بررسی می‌باشد که هزینه‌های کنسولی آن پرداخت شده باشد، عکس متقاضی در چارچوب مقررات ICAO باشد ( قدیمی‌تر از 6 ماه نبوده و 35 میلی متر عرض در 45 میلی متر ارتفاع داشته باشد و فاصله دو چشم حداقل 8 میلی متر باشد ).
 • ضروری است بدانید در صورتی که مدارک شما ناقص باشد و یا شرایط بند بالا را رعایت نکرده باشد، امکان بررسی درخواست شما توسط سفارت وجود نداشته و شما باید اقدام به اخذ وقت سفارت اتریش به صورت مجدد نمایید.

هزینه‌ های وقت سفارت اتریش

از جمله هزینه‌هایی که در کل فرآیند اخذ وقت سفارت اتریش و اخذ ویزا می‌توان به آنها اشاره نمود، می‌توان گفت:

 • هزینه درخواست ویزای شنگن که برای هر نفر 60 یورو می‌باشد و برای کودکان 6 تا 12 سال، 35 یورو می‌باشد و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.
 • هزینه اقامت بین 91 تا 180 روز، 150 یورو می‌باشد.
 • هزینه تایید اسناد و مدارک 80 یورو می‌باشد.
 • صدور گذرنامه اتریشی 76 یورو می‌باشد.
 • هزینه انجام خدمات موسسه مذکور به ازای هر نفر 24.8 یورو می‌باشد.

سفارت از شما می‌خواهد تا هزینه‌های ذکر شده را به صورت دقیق بپردازید. زیرا سفارت موجودی پول خود را محدود بیان می‌کند. بهتر است از یورو به صورت اسکناس برای پرداخت هزینه‌ها استفاده کنید.

هزینه‌ های وقت سفارت اتریش | یوروپ تورز

سوالات متداول وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش چیست؟

همانطور که می دانید، سفارت ها واسطی بین کشورهای خارجی با کشور خودشان هستند که مسئولیت انجام امور کنسولی، ویزا و مسافرت را برعهده دارند. افراد خارجی باید برای ورود به کشور نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند که قبل از مراجعه به سفارت برای گرفتن ویزا، باید ابتدا از سفارت وقت مشخصی را درخواست کرده و در زمان مورد نظر به سفارت مراجعه کنند. 

مدارک لازم جهت وقت سفارت اتریش چیست؟

عکس یا کپی صفحه اول پاسپورت
عکس 4*3
پر کردن فرم مشخصات فردی که توسط آژانس مسافرتی سفری دیگر به شما ارسال میگردد.

هزینه دریافت ویزا و وقت سفارت اتریش چقدر است؟

هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو، برای کودکان ۶ الی ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می باشد. ویزای اقامت بین ۹۱ و ۱۸۰ روز در اتریش ۱۰۰ یورو و تایید مدرک ۴۰ یورو و صدور گذرنامه اتریشی ۷۶ یورو می باشد. لازم به ذکر است وجه پرداخت شده در صورت رد درخواست، مسترد نمی‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

Neda 30 اردیبهشت 1397 پاسخ

سلام چرا درباره ویزای پیوست به همسر هیچ اطلاعاتی نیست من وقت سفارت میخوام میشه لطفا راهنماییم کنید

علي 14 فروردین 1397 پاسخ

لطفا يه شماره تلگرام بزاريد اينجا مرسي