--- 021-87700067

وقت سفارت اتریش

اخذ وقت سفارت اتریش اولین اقدامی است که برای درخواست ویزای این کشور باید انجام دهید. اخذ وقت سفارت اتریش دارای مراحلی است که لازم است آنها را به ترتیب و با دقت کامل انجام دهید تا همه چیز بر طبق روال پیش برود. در صورتی که با مراحل آن آشنایی ندارید می توانید از مشاوران ما در یوروپ تورز کمک بگیرید.

اتریش یکی از کشورهای مرفه اروپایی است که در ناحیه شنگن قرار دارد و دارای انواع ویزاهای اقامتی، گردشگری، تجاری، تحصیلی و ترانزیت می باشد. در این مقاله با معرفی سفارت اتریش در تهران، به مراحل اخذ وقت سفارت اتریش در تهران می پردازیم.

آشنایی با وقت سفارت اتریش

در ابتدا قبل از اینکه بخواهیم به صورت مفصل در مورد اخذ وقت سفارت اتریش که موضوع اصلی مقاله ما است بپردازیم و آن را به طور مفصل بیان کنیم، ابتدا لازم است یک سری کلیات در مورد روند سفر به اتریش را بگوییم.

به طور کلی برای ورود به هر کشوری، شما به عنوان یک تبعه خارجی وظیفه دارید تا نسبت به اخذ ویزای آن کشور که مجوز ورود و اقامت در آن کشور می باشد، اقدام نمایید. این عامل، یکی از اصلی ترین دلایل وجود سفارت کشورها می باشد. به منظور اینکه نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید، لازم است تا ابتدا وقت سفارت را تهیه نمایید سپس شما می توانید با تکمیل اسناد خواسته شده، به سفارت مراجعه نمایید و درخواست خود را مبنی بر اخذ ویزای کشور اتریش و سفر به کشور مقصد ارائه نمایید. 

وقت سفارت اتریش

وقت سفارت چیست؟

همانطور که می دانید، سفارت ها واسطی بین کشورهای خارجی با کشور خودشان هستند که مسئولیت انجام امور کنسولی، ویزا و مسافرت را برعهده دارند. افراد خارجی باید برای ورود به کشور نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند که قبل از مراجعه به سفارت برای گرفتن ویزا، باید ابتدا از سفارت وقت مشخصی را درخواست کرده و در زمان مورد نظر به سفارت مراجعه کنند. 

در واقع وقت سفارت زمانی است که کنسولی یا سفارت کشور خارجی در آن زمان می تواند و فرصت دارد تا پرونده و درخواست شما برای اخذ ویزای اتریش  را بررسی کند و شما باید در آن زمان، نسبت به ارائه درخواست خود و ارائه مدارک لازم و مربوطه به سفارت اقدام نمایید.

وقت سفارت اتریش

چرا باید وقت سفارت گرفته شود؟

همانطور که می دانید، افراد بسیار زیادی در ایران و سایر نقاط جهان هستند که به علل مختلف کاری، اقتصادی، تفریحی و سیاسی اقدام به سفر به کشورهای دیگر می کنند. از آنجایی که سفارت کشورها موظف هستند تا با دادن یا رد مجوز ( ویزا ) به این مسافران، به آنها اجازه ورود به کشور را بدهند، به دلیل حجم زیاد مسافران، سفارت نمی تواند از عهده وظایف خود در صورت بررسی تمام درخواست ها برآید. به همین علت است که سفارت کشورها با ایجاد مولفه ای به نام وقت سفارت، به تمامی متقاضیانی که درخواست و یا کاری با سفارت دارند، یک زمان مشخصی را ارائه می کند.

با این کار سفارت می تواند با رعایت نظم و ترتیب، به تمامی مسئولیت های خود در قبال این مسافران و افراد به خوبی برسد.

وقت سفارت اتریش

کشور اتریش واقع در اروپای مرکزی می باشد که از شمال با آلمان و جمهوری چک، از غرب با سوئیس و لیختنشتاین، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی هم‌مرز است و پایتخت آن شهر وین می باشد.

اتریش عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن می باشد. این ۲۸ کشور اروپایی که واحد پول آن ها یورو است، برای شرایط اقتصادی خود از یکدیگر تبعیت می کنند. از زمان تشکیل اتحادیه اروپا یک یکپارچه سازی در اقتصاد اروپا به وجود آمده است که حتی قوانین کار در کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه می باشد. این کشور ها، در اکثر اوقات در اعطای اجازه اقامت دادن و تابعیت هم به صورت مشابه عمل می کنند.

برای سفر به اتریش، اخذ روادید برای اتباع ایرانی الزامی است. همچنین مدت زمان این روادید در هر شش ماه سال نباید بیشتر از ۹۰ روز باشد. تقریبا تمامی متقاضیان دریافت ویزا، برای گرفتن وقت سفارت اتریش پیش از هر چیز باید به تعیین وقت سفارت اتریش اقدام نمایند.

به منظور دریافت ویزای اتریش ابتدا مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید و سپس به آژانس سفری دیگر مراجعه کرده و کار خود را به این شرکت مسافرتی بسپارید و مدارک خود را در زمان تعیین شده به سفارت تحویل دهید.

توجه داشته باشید که درخواست ویزا و یا اقامت فقط با داشتن وقت قبلی امکان پذیر می باشد و آژانس سفری دیگر در این خصوص به شکل بیواسطه و تخصصی فعالیت مینماید.

وقت سفارت اتریش
وقت سفارت اتریش

گرفتن وقت سفارت اتریش

متقاضیانی که دارای تعهد نامه الکترونیکی (EVE) هستند و یا درخواست ویزا دارند، فقط به با مراجعه به کارگزاری سفارت اتریش در تهران، می توانند وقت ارائه درخواست خود را تعیین کنند. همچنین همکاران ما در ساعات فوق آماده ارائه مشاوره رایگان در این خصوص و همچنین اطلاعات دقیق در خصوص تورهای اتریش را به شما ارائه خواهند داد.

مدارک لازم جهت دریافت وقت سفارت اتریش

مدارک لازم جهت وقت سفارت اتریش

عکس یا کپی صفحه اول پاسپورت

عکس ۴*۳

پر کردن فرم مشخصات فردی که توسط آژانس مسافرتی سفری دیگر به شما ارسال میگردد.

تحویل گذرنامه ها و مدارک تأیید شده

پس از انجام امور تعین وقت سفارت اتریش و تکمیل کردن مدارک خود به سفارت اتریش در تهران و یا نماینده های آن مدارک را تحویل خواهید داد.

انواع وقت سفارت اتریش

 • وقت سفارت تجاری اتریش

قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، کلا به این صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳ هفته آگهی شده باشد. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از ۲۸ کشور عضو این اتحادیه، جهت قبول این شغل اقدام نکرده باشند، در این زمان، سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت بگیرند. بنابراین باید گفت پیدا کردن شغل برای افراد خارج از اتحادیه اروپا کار آسانی نیست.

با توجه به دشوار بودن این روند و با توجه به قوانین اتحادیه اروپا، بهترین روش اخذ اقامت دائم اتریش برای متقاضیان، اقدام به منظور اخذ ویزای تجاری اتریش و ورود به خاک کشور اتریش و اخذ ویزای تجاری اتریش می باشد. افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری اتریش می شوند، حدودا پس از چهار سال کار در اتریش و پرداخت مالیات به دولت اتریش، می توانند اقامت دائم اتریش را اخذ کنند.

مدارک لازم وقت سفارت تجاری اتریش

اصل گذرنامه با ٣ ماه اعتبار از تاريخ انقضای مدت رواديد و داشتن حداقل ٢ صفحه خالی (امضاء شده)

دعوتنامه

پرینت حساب بانکی

گواهی تمکن مالی بانکی

فیش حقوقی

گواهی اشتغال به کار

گواهی ثبت شرکت/ پروانه کسب، پروانه مطب

سند ملکی

شناسنامه

کپی بیمه

 • وقت سفارت دانشجویی اتریش

اصلی ترین شرط گرفتن ویزای تحصیلی از سوی دولت اتریش اخذ پذیرش برای تحصیل در دانشگاه های اتریش می باشد. برای اخذ پذیرش داوطلب باید دانشجوی رشته مورد نظر در کشور خود باشد و یا مدرک تحصیلی او در کشوری که آن را کسب کرده است و هم چنین در اتریش برای پذیرش دانشگاه کافی باشد. دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های ایران باید گواهی صادره از دانشگاه و ریزنمرات مهر و موم شده ی خود را ارایه دهند.. دانشکده های هنرهای عالی، و دانشگاه ها در بعضی از رشته ها (مانند پزشکی، داروسازی، اقتصاد و روانشناسی) امتحان ورودی، شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری، نیز برگزار می کنند. برای دریافت پذیرش باید در این امتحان ورودی شرکت کرد.

همچنین دانشجویان خارجی باید پس از ثبت نام در دانشگاه های اتریش برای آموختن زبان آلمانی و در صورت پایین بودن نمرات چهار سال دبیرستان در دروس اصلی و مرتبط با رشته تحصیلی انتخاب شده، یک دوره یک ساله تا دوساله ی پیش دانشگاهی (Vorstudienlehrgang) را بگذرانند.

کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری هستند و فارغ التحصیل نشده اند یکی از بهترین فرصت های تحصیلی برای آن ها، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های کشور اتریش می باشد. جهت درخواست ویزای دانشجویی گرفتن وقت قبلی از سفارت الزامیست.

مدارک لازم وقت سفارت دانشجویی اتریش

درخواست رواديد، در صورت ناقص بودن مدارک، سفارت اتریش از قبول درخواست رواديد امتناع خواهد کرد. بررسی درخواست رواديد بطور معمول ۳ تا ۴ ماه طول می کشد.

فرم درخواست ويزا که بطور کامل و خوانا پر شده و شخصا امضاء گرديده باشد همراه با عکس (توسط آژانس سفری دیگر تکمیل میگردد)

گذرنامه با مدت اعتبار کافی(حداقل ۶ ماه از تاريخ درخواست رواديد)

فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه برای وقت سفارت

فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه برای وقت سفارت

ترجمه شناسنامه با تاييد وزارت امور خارجه و تاييد سفارت اتريش

تعهد نامه مالی که خود متقاضی در ايران يک حساب ريالی و يا ارزی به نام خود حساب باز کرده است و مبلغ ۱۰۰۰۰ يورو به حساب خود پول گذاشته و تاييد آن را از بانک گرفته و به سفارت اتریش ارائه می دهد و يا آنکه متقاضی دعوت کننده ای در اتريش دارد

پرينت گردش مالی سه ماه آخر حساب

اصل و فتوکپی از پذيرش و يا تاييد درخواست پذيرش از يک دانشگاه در اتريش

گواهی عدم سوء پيشينه

ترجمه گواهی عدم سوء پيشينه با تاييد وزارت امور خارجه و تاييد سفارت اتريش

وقت سفارت اتریش
وقت سفارت اتریش
 • وقت سفارت توریستی اتریش

افرادی که قصد سفر تفریحی و بازدید و یا دیدار با اعضای خانواده شان را دارند، باید ویزای توریستی اتریش را اخذ کنند، ویزای توریستی اتریش دارای اعتبار ۱ ماهه می باشد که متقاضی باید زودتر از تمام شدن انقضای ویزای خود اتریش را ترک کند. برای اخذ ویزا، مصاحبه و گرفتن وقت سفارت اتریش الزامی است. اولین قدم برای اخذ ویزای اتریش، پر کردن فرم شینگن است.

توجه داشه باشید در صورتی که قصد سفر به اتریش بصورت خانوادگی را دارید میبایست برای تک تک افراد خانواده فرم های جداگانه پر کنید.

مدارک لازم وقت سفارت توریستی اتریش

تکمیل فرم درخواست به زبان آلمانی (به حروف لاتین) توسط شخص متقاضی (توسط آژانس سفری دیگر تکمیل میگردد)

دو قطعه عکس رنگی جدید

داشتن پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتر از اعتبار ویزای درخواست شده و حداقل ۲ صفحه خالی

کپی پاسپورت متقاضی

داشتن گواهی اشتغال به کار، اصل به همراه ترجمه به زبان آلمانی

بیمه نامه مسافرتی (توسط آژانس سفری دیگر تکمیل میگردد)

رزرو هتل توسط یک آژانس مسافرتی (توسط آژانس سفری دیگر تکمیل میگردد)

رزرو بلیط رفت و برگشت سفر  (توسط آژانس سفری دیگر تکمیل میگردد)

داشتن منابع مالی کافی (صورت وضعیت حساب‌های بانکی، تاییدیه بانکی و غیره)

ارائه رضایت نامه محضری والدین یا ولی قانونی یا حکم دادگاه به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی برای افرادی که که به سن قانونی نرسیده و به تنهایی قصد سفر دارند

هزینه دریافت ویزا و وقت سفارت اتریش

هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو، برای کودکان ۶ الی ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می باشد. ویزای اقامت بین ۹۱ و ۱۸۰ روز در اتریش ۱۰۰ یورو و تایید مدرک ۴۰ یورو و صدور گذرنامه اتریشی ۷۶ یورو می باشد. لازم به ذکر است وجه پرداخت شده در صورت رد درخواست، مسترد نمی‌شود.

توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشند.

نکاتی در مورد اخذ وقت سفارت اتریش

از جمله نکاتی که می توان در مورد اخذ وقت سفارت اتریش بیان کرد، می توان گفت:

 • اخذ وقت سفارت اتریش از طریق کارگزاری وی اف اس انجام می شود.
 • نوزادان و خردسالان نیز جزو افرادی که نیاز به وقت مصاحبه دارند، در نظر گرفته می شوند.
 • درخواست اخذ وقت سفارت اتریش تحت نام وقت مصاحبه VISA را برای گرفتن ویزاهای نوع C و D و برای اخذ ویزاهای دانشجویی و یا درخواست اقامت بیش از ۶ ماه، درخواست اخذ وقت سفارت اتریش را تحت عنوان وقت مصاحبه AUFENTHALT یا اقامت درخواست کنید. 
 • ضروری است بدانید که زمانی که نسبت به اخذ وقت سفارت اتریش اقدام نموده اید، دیگر نمی توانید نسبت به تعویض آن وقت اقدامی انجام دهید.

نکاتی در مورد اخذ وقت سفارت اتریش | قسمت دوم

از جمله نکاتی که می توان در مورد اخذ وقت سفارت اتریش بیان نمود، می توان گفت:

 • سفارت اعلام کرده است از آنجایی که متقاضیان بسیاری اقدام به درخواست ویزای این کشور نموده اند، ضروری است تا درخواست برای اخذ وقت سفارت اتریش و مصاحبه از حدود ۳ تا ۴ ماه قبل از پرواز از سوی مسافران در نظر گرفته شود. 
 • سفارت از شما درخواست می کند تا در برنامه ریزی خود فاصله ۳ تا ۴ ماهه را برای انجام امور صدور ویزا و اخذ وقت سفارت اتریش در نظر داشته باشید.
 • سفارت از شما درخواست می کند حداکثر ۴ هفته قبل از سفر، در برنامه ریزی خود زمان برای درخواست ویزا در نظر بگیرید.
 • توجه کنید که شرکت وی اف اس تنها مسئول جمع آوری اطلاعات و ثبت درخواست ویزاها به نیابت از سفارت اتریش است و در روند پذیرش ویزا دخالتی ندارد.
 • توجه کنید که قبل از مراجعه حضوری اخذ وقت سفارت اتریش لازم است نسبت به تعیین وقت ملاقات با این موسسه اقدام کنید.

نکاتی در مورد اخذ وقت سفارت اتریش | قسمت سوم

از دیگر نکاتی که ضروری است در وقت سفارت اتریش بدانید می توان گفت:

 • هزینه های کنسولی و ویزا در سفارت و تنها به صورت ارز یورو قابل دریافت می باشد.
 • برای درخواست های ویزا و مدارکی که در وقت سفارت اتریش به همراه می برید، حتما اقدام به ترجمه مدارک گفته شده به زبان آلمانی نمایید. زیرا از تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۳ تنها مدارکی که از طریق مترجمین رسمی زبان آلمانی قوه قضائیه ایران به زبان آلمانی ترجمه می شوند، در قالب مدارک درخواست ویزا پذیرفته می شود.
 • بررسی درخواست های روادید فقط هنگامی قابل بررسی می باشد که هزینه های کنسولی آن پرداخت شده باشد، عکس متقاضی در چارچوب مقررات ICAO باشد ( قدیمی تر از ۶ ماه نبوده و ۳۵ میلی متر عرض در ۴۵ میلی متر ارتفاع داشته باشد و فاصله دو چشم حداقل ۸ میلی متر باشد ).
 • ضروری است بدانید در صورتی که مدارک شما ناقص باشد و یا شرایط بند بالا را رعایت نکرده باشد، امکان بررسی درخواست شما توسط سفارت وجود نداشته و شما باید اقدام به اخذ وقت سفارت اتریش به صورت مجدد نمایید.

هزینه های وقت سفارت اتریش

از جمله هزینه هایی که در کل فرآیند اخذ وقت سفارت اتریش و اخذ ویزا می توان به آنها اشاره نمود، می توان گفت:

 • هزینه درخواست ویزای شنگن که برای هر نفر ۶۰ یورو می باشد و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، ۳۵ یورو می باشد و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.
 • هزینه اقامت بین ۹۱ تا ۱۸۰ روز، ۱۵۰ یورو می باشد.
 • هزینه تایید اسناد و مدارک ۸۰ یورو می باشد. 
 • صدور گذرنامه اتریشی ۷۶ یورو می باشد. 
 • هزینه انجام خدمات موسسه مذکور به ازای هر نفر ۲۴٫۸ یورو می باشد.

سفارت از شما می خواهد تا هزینه های ذکر شده را به صورت دقیق بپردازید. زیرا سفارت موجودی پول خود را محدود بیان می کند. بهتر است از یورو به صورت اسکناس برای پرداخت هزینه ها استفاده کنید.

نظر دهید

2 نظر

Neda

سلام چرا درباره ویزای پیوست به همسر هیچ اطلاعاتی نیست من وقت سفارت میخوام میشه لطفا راهنماییم کنید

پاسخ به این دیدگاه
20 می 2018
علي

لطفا يه شماره تلگرام بزاريد اينجا مرسي

پاسخ به این دیدگاه
3 آوریل 2018

مطالب مرتبط