نورد آمستردام منطقه کوهستانی بی نظیر

نورد آمستردام منطقه کوهستانی بی نظیر

نورد آمستردام منطقه ای مسکونی بسیار منحصر به فرد در بخش غربی شهر آمستردام است. نورد آمستردام را بیشتر بخاطر فضاهای باز و معماری منحصر به فردش می شناسند.

نورد آمستردام به یک منطقه سکونتگاهی بسیار زیبا و دیدنی شهر آمستردام در کشور هلند گفته می شود که بدون شک یکی از مقاصد گردشگری آن نیز به حساب می آید. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را هر چند به صورت مختصر اما مفید در خصوص منطقه سکونتگاهی نورد آمستردام با شما خوانندگان عزیز و محترم به اشتراک بگذاریم؛ با ما تا پایان این متن همراه باشید. 

آشنایی کلی با نورد آمستردام ( Amsterdam-Noord)

شهر آمستردام به عنوان یکی از معروف و شناخته شده ترین شهرهای توریستی کشور هلند، از جاذبه های دیدنی بسیار زیادی برخوردار است که هر ساله توجه گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به سوی خود جلب می نماید. منطقه مسکونی نورد آمستردام با مساحتی معادل 63.8‎ km² به یکی از جاذبه های بسیار دیدنی آمستردام تبدیل گشته است. این منطقه از جمعیتی معادل  ۸۸٫۱۹۶ نفر جمعیت برخوردار بوده و با وجود فضاهای باز و معماری بسیار منحصر به فرد خود به عنوان یکی از مقاصد گردشگران به حساب می آید. همچنین امروز از آمستردام نورد به عنوان یکی از نقاط هنری و فرهنگی این شهر بسیار زیبا یاد می شود. 

اگر قصد دارید که به کشور گل های رنگارنگ و زیبای لاله و شهر زیبای آمستردام یفر نمایید، حتما بازدید از منطقه بسیار دیدنی و توریستی نورد آمستردام را در برنامه های خود جای دهید و خاطراتی زیبا و به یادمانی از این سفر مهیج  برای خود به ارمغان آوردید. 

آشنایی کلی با نورد آمستردام ( Amsterdam-Noord)

هتل هاستل کلینک نورد آمستردام

محله “نورد آمستردام ” (Noord) به عنوان یک محله آرام و مسکونی مملو از کافه و رستوران بوده و با قدم زدن در کوچه های این محله شاهد حضور افراد محلی ساکن در آن خواهید بود. هتل هاستل کلینک نورد آمستردام Clink Noord Hostel یک مکان اقامتی بسیار ویژه برای گردشگرانی است که قصد دارند تا در محله ای بسیار زیبا، دیدنی و آرام چند روزی را سکنی گزینند. 

این هتل از امکانات و ویژگی های بسیار زیادی جهت رفاه و آسایش مسافران برخوردار است که از جمله آنها می توان به خدمات دهی 24 ساعته، خدمات اینترنت، خشکشویی، کتابخانه، سالن بیلیارد، دوچرخه سواری و … اشاره نمود. 

هتل هاستل کلینک نورد آمستردام

چرا باید از محله نورد در آمستردام بازدید کرد؟

آمستردام شهری سرشار از جاذبه های دیدنی و گردشگری است که به هنگام سفر می توان از تک تک این نقاط منحصر به فرد این شهر بازدید نمود. البته این جاذبه های دیدنی تنها در مرکز شهر آمستردام واقع نشده اند؛ بلکه با قایق سواری می توانید از بالا تا پایین منطقه نورد آمستردام را نیز بازدید نمایید.

اخیرا تعداد کثیری از مردم هلند به دلیل قیمت بسیار ارزان زمین و املاک این منطقه مسکونی از شهر آمستردام به آنجا نقل مکان کرده اند, مغازه ها و رستوران های بسیار جذاب و خوبی در این منطقه باز شده اند که برای مردم این منطقه کسب و کار ایجاد شده است. 

در گذشته، محله آمستردام نورد به زمین های صنعتی اختصاص داشت که امروزه این زمین ها به کاربری های عمومی برای خدمات دهی به ساکنین و گردشگران تبدیل گشته اند. این منطقه شیک و امروزی با فضاهای سبز و آب و هوای خوش  در بخش غربی شهر آمستردام واقع شد است. نورد آمستردام نسبت به محله های گران و شلوغ شهر همچون Centrum ، West و Zuid محل اسکان بسیار از خانواده هایی با سطح درآمد متوسط است و از نظر جغرافیایی به مکان های مهم و دیدنی شهر نظیر ایستگاه مرکزی و کاخ سلطنتی و روکین دسترسی نزدیکی دارد. 

چرا باید از محله نورد در آمستردام بازدید کرد؟

دلایل شهرت محله نورد آمستردام

محله نورد آمستردام در قسمت غربی شهر به دلیل معماری خاص و منحصر به فردش شهرت بسیار زیادی پیدا کرده و مملو از خونه های چوبی معمولی عمدتا در Schellingwoude و Nieuwendam می باشد. این منطقه تاریخی و گردشگردی جزو مناطقی با کمترین میزان تراکم جمعیتی بوده و به همین دلیل فضای سبز و باز آن به ویژه دورگردم و رانستورپ همچنان دست نخورده و ناب باقی مانده است. 

محلات منطقه ویژه آمستردام نورد را محلاتی نظیر Buiksloot ، Buikslotermeer ، Floradorp ، Kadoelen ، Molenwijk ، Nieuwendam ، Nieuwendammerdijk en Buiksloterdijk ، Oostzanerwerf ، Overhoeks ، Tuindorp Nieuwendam و Tuindorp Oostzaan را تشکیل می دهند. در حقیقت این محلات روستاهایی بودند که به تدریج به عنوان بخشی از این کلان شهر به حساب آمدند و به مناطق مرکزی شهر آمستردام پیوستند. در مجموع محله آمستردام نورد از 18 محله تشکیل شده که محل اسکان و کسب درآمد بسیاری از ساکنین شهر آمستردام می باشد.

دلایل شهرت محله نورد آمستردام

ایستگاه مترو نورد در آمستردام

منطقه آمستردام نورد به لحاظ کالبدی از سایر محلات و مناطق شهر آمستردام جدا افتاده و به همین دلیل امکان سرویس دهی به مردم این منطقه اوسط تراموا وجود دارد. با این وجود بین مرکز شهر آمستردام و سایر قسمت های شهر نظیر Purmerend ، Volendam و Zaandam چندین ارتباط از طریق ایستگاه های اتوبوس وجود دارد. ایستگاه مترو نورد آمستردام  و مسیر 52 آن برای خدمات دهی بیشتر به ساکنین و گردشگرانی که قصد بازدید از این منطقه زیبا و دیدنی را دارند در  تاریخ 2018 افتتاح شد.

بد نیست که بدانید، آمستردام-نورد با کمک یک پل جاده ای به نام (Schellingwouderbrug)  و همچنین سه تونل جاده ای به نام های Coentunnel در غرب، IJtunnel  قسمت مرکزی و Zeeburgertunnel در بخش شرقی شهر، با سایر نقاط آمستردام در ارتباط هستند.

ایستگاه مترو نورد در آمستردام 

پارک Vliegenbos در منطقه آمستردام نورد

 پارک معروف Vliegenbos  با به عبارتی جنگل مگس یکی از مکان های تفریحی و گردشگری  است که امروزه ساکنین این منطقه از شهر  و همچنین گردشگران میتوانند ساعتی را برای ورزش و یا استراحت در آن سپری کنند. البته که در کنار این پارک می توان از پارک های دیگری نظیر Baanakkerspark ،  Schellingwouderpark ، Florapark و Volewijkspark نیز یاد کرد. دقت داشته باشید که پارک Noorderpark حاصل ادغام دو پارکی بوده است که در سال 2014 چنین تصمیمی برای آن گرفته شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!