میدان یهودیها آمستردام از دیدنی های هلند

میدان یهودیها آمستردام از دیدنی های هلند

میدان یهودی ها در منطقه ای به همین نام در شهر آمستردام قرار دارد. در سال های گذشه و قبل از جنگ جهانی دوم میدان یهودی ها محل تجمع یهودیان شهر آمستردام بود

شهر آمستردام یکی از گردشگرپذیر شهرهای اروپایی از کشور هلند می باشد به طوری که شاید حتی فرصت بازدید از تمام دیدنی ها را در یک سفر نداشته باشید. یکی از این مکان ها، میدان یهودیها آمستردام می باشد. این میدان در منطقه ای به همین نام قرار گرفته که در سال های قبل از جنگ جهانی دوم مکان سکونت یهودیان این شهر بوده و هم اکنون نیز بسیاری از مکان های دیدنی از جمله موزه ها و ساختمان های خاص در این منطقه قرار دارد که می توانید از تک تک آنها بازدید نمایید.

شاید بهترین راه برای بازدید از این منطقه و میدان یهودیها همراه شدن با تورهای گشت و گزار است که پیاده به بازدید از این منطقه خواهید رفت و در طول مسیر از تک تک ساختمان ها، موزه ها و مکان های دیدنی دیگر بازدید خواهید کرد. 

کشور هلند و شهر آمستردام

به طور کلی قاره اروپا به عنوان قاره سبز شناخته می شود زیرا به دلیل قرارگیری جغرافیایی و آب و هوای آن، اکثر کشورهای این قاره سرسبز و زیبا هستند. یکی از کشورهای اروپایی فوق العاده زیبا، کشور هلند می باشد که قطعا می تواند مقصد خوبی برای سفرهای تفریحی و توریستی شما باشد. اکثر ما این کشور را به دلیل گل های لاله آن می شناسیم. تک تک شهرهای این کشور بسیار زیبا هستند اما شهر آمستردام که پایتخت نیز می باشد کاملا مجزا از سایر شهرها بوده و خود به تنهایی به اندازه سایر شهرهای این کشور مکان دیدنی و فضاهای فوق العاده دارد.

به قدری در این شهر مناطق طبیعی و تاریخی وجود دارد که فضای فوق العاده ای را بوجود آورده است. پارک های طبیعی، موزه های مختلف و بناهای تاریخی از جمله مراکز دیدنی در این شهر هستند.

کشور هلند و شهر آمستردام

میدان یهودیها در شهر آمستردام

در شهر آمستردام از جمله مناطق دیدنی، میدان های آن می باشد زیرا دورتادور این میدان ها را به طوری ساختمان های خاص که تک تک آنها از نقاط دیدنی شهر هستند پوشانده که با رفتن به یکی از این میدان ها از چندین بخش و مرکز دیدنی بازدید به عمل آورده اید. در این میان یکی از میدان های مهم و دیدنی در شهر آمستردام با نام میدان یهودیها شناخته می شود که سبک ساخت ساختمان ها در این میدان خود یکی از مواردی است که هر فردی را به آن سمت می کشاند. نام این میدان و این مکان را از آنجایی گذاشته اند که در قدیم محل زندگی یهودیان این شهر بوده است.

میدان یهودی ها در شهر آمستردام

میدان یهودیها

میدان یهودیها در واقع محله ای است که مختص به یهودی ها بوده. البته این موضوع به قرن ها پیش از جنگ جهانی دوم باز می گردد که در این شهر این منطقه مختص به این افراد بوده و به همین نام نیز خوانده می شده. از آنجایی که یهودیان در این محل اجتماع داشتند به این منطقه میدان یهودیها گفته می شد. در بیشتر کشورها شاهد آن هستیم که یهودیان در کنار هم زندگی می کردند و منطقه ای در شهر نیز به نام آنها شهرت داشت.

در شهر آمستردام نیز شاهد این موضوع هستیم و میدان و محله ای به نام یهودیان به ثبت رسیده است. در واقع در مرکز این منطقه که به آن میدان یهودیان نیز گفته می شود، کنیسه ای زیبا وجود دارد که از مراکز دیدنی شهر آمستردام نیز محسوب می شود و نوع معماری آن توجه افراد را به خود جلب می نماید.

میدان یهودیها

مراکز دیدنی میدان یهودیها در شهر آمستردام

میدان یهودیها نیز مانند سایر بخش های شهر آمستردام خود از مناطق دیدنی شهر می باشد اما در این منطقه چند بخش یا مرکز دیدنی دیگر نیز قرار دارد که می توانید از آنها نیز بازدید نمایید. خانه رامبراند از جمله مکان های دیدنی در این منطقه می باشد زیرا او در این منطقه زندگی می کرد. همچنین باروچ اسپینوزا و یهودی های نازی های هلند نیز در این منطقه ساکن بودند که تک تک ساختمان هایی که در آن زمان ساختند همچنان پابرجا بوده و بیشتر آنها به مکان های دیدنی تبدیل شده اند.

مراکز دیدنی میدان یهودی ها در شهر آمستردام

محله یهودی ها و میدان یهودیها

در گذشته در شهر آمستردام محله ای به عنوان محله یهودیها وجود داشت که خود تاریخچه مخصوص به خود را دارد. جالب است بدانید که شهر آمستردام در قبل از جنگ جهانی، البته جنگ جهانی دوم به اورشلیم غربی معروف بود اما بعد از اتفاق هولوکاست دیگر این نام بر آن قرار ندارد.

در سفر تفریحی -گردشگری خود به شهر آمستردام حتما بازدید از میدان یهودیها را در برنامه خود قرار دهید زیرا با بازدید از این محل می توانید ساختمان بایگانی یهود، ساختمان تئاتر یهودی، کنیسه بزرگ پرتغالی، موزه تاریخ یهود، یادبود قربانیان هولوکاست، ساختمان اتحادیه برش الماس، بازار کک یهودیان، موزه مقاومت، باغ گیاهشناسی و البته باغ وحش در این منطقه را ببینید و از تک تک آنها لذت برده و با تاریخ بیشتر از پیش آشنا شوید.

محله یهودی ها و میدان یهودیها 

پیاده روی در محله یهودی های شهر آمستردام

به منظور بازدید از میدان یهودیها و سایر مکان های دیدنی در این منطقه می توانید پیاده هم بروید. در واقع کافیست با تورهای گشت و گزار همراه شده و از دانه دانه خیابان ها عبور کرده و با دقت ساختمان ها و مناظر را دیده و از آنها لذت ببرید. با ورود به این منطقه شاهد افرادی خواهید بود که در کنار خیابان بساطی را پهن کرده و لوازمی را به فروش می رسانند. شاید بتوانید سوغاتی های مورد نظر خود را از میان این وسایل انتخاب نمایید. در این وسایل انواع لوازم نو و کهنه را می توانید بیابید. حتی گاهی در بین این لوازم اگر با فرصت کمی جستجو نمایید شاید لوازمی پیدا کنید که جنبه عتیقه داشته باشند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!